2017-09-19   18:52:25
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lørdag

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  14 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:46   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Benedichte Hallengreen  2005  0552AT  KORSØR    25m   
371  Cecillie Bagge Rasmussen  2005  0544AW  SHS-STEVNS    25m   
60  Isabella Holme Bjerborg  2005  0536AV  KALUNDBORG    25m   
470  Malou Danefred Nielsen  2007    VORDINGB    25m  2:20.00 
463  Ester Ganci Frederiksen  2009  0914AC  VORDINGB    25m  2:25.00 
177  Freya Isabel Christensen  2005  0534AV  NYBORG    25m   
376  Klara Wagner  2004  0426AI  SHS-STEVNS    25m   
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
283  Line Stærmose  2006  0622AM  RINGSTED    25m  2:15.35 
61  Amanda Fafner  2007  0756AK  KALUNDBORG    25m  2:06.19 
179  Dicte S. Falkenstrøm  2008  0814AA  NYBORG    25m  2:02.16 
95  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m  1:58.09 
465  Selma Frederiksen  2008  0824AA  VORDINGB    25m  2:00.52 
466  Signe Gyldenkærne  2006    VORDINGB    25m  2:05.00 
533  Emilie Nygaard Schiøtt  2007  0722AC  TRITON B    25m  2:06.32 
537  Laura Friis Justesen  2006    VORDINGB    25m  2:20.00 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Freja Katrine Raunholt  2006  0692AP  NÆSTVED    25m  1:53.73 
307  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  0782AG  SLAGELSE    25m  1:50.93 
10  Camilla Andersen  2006  0634AP  HERLUFSHOL    25m  1:48.81 
288  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  1:48.22 
327  Asta Marie Boye  2006  0626AF  KORSØR    25m  1:48.30 
372  Signe Rasmussen  2006  0698AE  SHS-STEVNS    25m  1:50.44 
128  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  1:53.02 
266  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  1:57.26 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m  1:45.64 
469  Lisa Ellegaard Johansen  2004  0476AJ  VORDINGB    25m  1:45.49 
185  Katrine Elholm Juliussen  2006  0692AH  NYBORG    25m  1:44.50 
33  Sofie Løfmark Jensen  2004  0494AW  HERLUFSHOL    25m  1:42.77 
196  Klara Amalie Nielsen  2006  0688AP  NYBORG    25m  1:43.23 
210  Mathilde Vestergaard  2006  0606AI  NYBORG    25m  1:45.03 
204  Louise Kipper Pedersen  2006  0646AG  NYBORG    25m  1:45.49 
253  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  1:47.57 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
530  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  1:40.15 
105  Line Høj  2004  0444AM  NAKSKOV    25m  1:38.44 
445  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  1:37.60 
436  Isabella Koch Juhl  2006  0604AH  TRITON B    25m  1:36.72 
139  Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    25m  1:36.89 
134  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    25m  1:37.81 
289  Linnea Worm Thomsen  2005  0548AH  RINGSTED    25m  1:39.14 
90  Maria Stoklund  2006  0648AF  KALUNDBORG    25m  1:41.62 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Emilia Sander-Bjerge  2003  0302BD  SK-SYD    25m  1:35.77 
59  Pauline Andersen  2005  0592AP  KALUNDBORG    25m  1:34.99 
191  Laura Riber Memborg  2004  0428AL  NYBORG    25m  1:32.21 
184  Karoline Elholm Juliussen  2004  0496AF  NYBORG    25m  1:29.73 
102  Malou Hansen  2004  0454AM  NAKSKOV    25m  1:31.58 
97  Maya Baltser  2004  0426AP  NAKSKOV    25m  1:34.95 
199  Mathilde Nissen  2004  0438AZ  NYBORG    25m  1:35.22 
143  Asta Marie R. Jensen  2007  0742AE  NÆSTVED    25m  1:36.47 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Laura Kroman  2004  0444AW  KORSØR    25m  1:29.48 
457  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  TRITON B    25m  1:28.26 
55  Andrea Holm Sørensen  2005  0518AJ  HERLUFSHOL    25m  1:27.90 
482  Birta Run Smaradottir  2004    ICELAND    25m  1:27.51 
280  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    25m  1:27.80 
159  Olivia My Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    25m  1:28.08 
484  Kolbrun Jonsdottir  2003    ICELAND    25m  1:28.68 
180  Freja S. Falkenstrøm  2004  0434AK  NYBORG    25m  1:29.66 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
392  Signe Bagge Møller  2004  0414AW  SK-SYD    25m  1:26.67 
140  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  1:24.98 
381  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  1:24.71 
217  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    25m  1:23.98 
144  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  1:24.11 
389  Ida Kjølby  2003  0398BB  SK-SYD    25m  1:24.81 
277  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  1:25.83 
334  Isabella Hejlesen  2004  0428AW  KORSØR    25m  1:27.46 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Mille Scheel  2003  0318AW  HERLUFSHOL    25m  1:22.88 
219  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  1:22.44 
362  Julie Nedergaard Hansen  2001  0136AR  SHS-STEVNS    25m  1:21.54 
65  Thea Kaiser  2004  0402AZ  KALUNDBORG    25m  1:21.41 
75  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  1:21.44 
474  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    25m  1:21.78 
480  Karlotta Maria Prastardottir  1998    ICELAND    25m  1:22.85 
448  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m  1:23.15 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    25m  1:20.89 
422  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    25m  1:18.43 
473  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  1:16.83 
413  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    25m  1:15.09 
131  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    25m  1:16.04 
135  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  1:17.52 
449  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:20.68 
11  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  HERLUFSHOL    25m  1:21.35 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Volena Dimitrova  1999  9942BE  TRITON B    25m  1:14.62 
74  Nicole Kristensen  1999  9954AY  KALUNDBORG    25m  1:13.66 
384  Isa Hovmand  2000  0048BA  SK-SYD    25m  1:12.46 
441  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  1:11.04 
147  Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  1:11.85 
393  Clara Neumann  2001  0164AC  SK-SYD    25m  1:12.62 
425  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  1:13.78 
439  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:15.01 

 
Heat 12 (14) (Årg. 2006-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
534  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  1:35.16 
347  Silje Mathiasen  2006  0628AG  KORSØR    25m  1:33.69 
152  Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    25m  1:33.37 
145  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  1:25.08 
79  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:31.73 
44  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  1:33.60 
151  Mathilde Ludvigsen  2006  0616AM  NÆSTVED    25m  1:34.00 
20  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  1:36.39 

 
Heat 13 (14) (Årg. 2004-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  1:19.65 
203  Kristine Kipper Pedersen  2004  0494AV  NYBORG    25m  1:18.54 
309  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  1:16.86 
453  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  1:06.69 
354  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSØR    25m  1:16.62 
63  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:17.41 
450  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  1:18.77 
43  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  1:20.37 

 
Heat 14 (14) (Årg. 1919-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    25m  1:10.65 
22  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  1:10.11 
416  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  1:08.39 
437  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  1:05.42 
443  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    25m  1:06.39 
64  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  1:09.34 
431  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  1:10.41 
455  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  1:10.82 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare