2017-11-20   10:35:25
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  14 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:46   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
366  Magnus Vasegaard Mark  2006  0633AL  SHS-STEVNS    25m   
111  Magnus Hauballe Jørgensen  2007  0771AH  NAKSKOV    25m   
17  Sebastian Aunt  2007  0747AH  HERLUFSHOL    25m  1:30.00 
295  Aksel Ethelberg  2005  0551AM  SLAGELSE    25m  1:14.47 
536  Nikolaj Sandbirk-Clausen  2006    VORDINGB    25m  1:15.00 
54  Sebastian Svenningsen  2006    HERLUFSHOL    25m  1:30.00 
243  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    25m   
112  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    25m   

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  1:12.04 
218  Ali Baba  2006  0687AJ  RINGSTED    25m  1:04.37 
192  Emil B. Mortensen  2006  0667AF  NYBORG    25m  58.25 
310  Nikolaj Nielsen  2006  0629AD  SLAGELSE    25m  56.09 
244  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  57.39 
148  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    25m  59.98 
89  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  1:09.67 
178  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG    25m  1:14.24 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
363  Magnus Hansen  2004  0465AD  SHS-STEVNS    25m  50.37 
380  Esben Errebo Bendsen  2004  0401AQ  SK-SYD    25m  45.16 
132  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  44.49 
379  Oscar Xu  2003  0323AM  SHS-STEVNS    25m  43.25 
442  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  43.75 
142  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  44.63 
129  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  45.55 
483  Rokkvi Helgason  2004    ICELAND    25m  52.46 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
538  Laurits Holm  2000  0045AO  SHS-STEVNS    25m  42.56 
194  Mark Kronbæk Nancke  2004  0497AK  NYBORG    25m  42.18 
220  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  41.67 
368  Søren G. Nielsen  2000  0059AL  SHS-STEVNS    25m  38.28 
479  Jon Gooi Ingvarsson  2001    ICELAND    25m  39.61 
396  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  41.73 
467  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  42.50 
438  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  42.64 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
476  Arnor Robertsson  2002    ICELAND    25m  37.43 
46  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  34.92 
108  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  33.82 
423  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    25m  33.04 
29  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  33.63 
297  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    25m  33.84 
190  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  9957AM  NYBORG    25m  35.56 
45  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  37.61 

 
Heat 6 (8) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  51.00 
92  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  48.37 
282  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  45.93 
339  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  43.55 
335  Christian Jepsen  2005  0553AF  KORSØR    25m  44.06 
319  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  47.89 
201  Alexander Okkerholm  2005  0535AJ  NYBORG    25m  50.89 
208  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  51.68 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
464  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  40.86 
80  Joachim Mårtensen  2004  0457AK  KALUNDBORG    25m  38.10 
207  Jonas Lykke Sandison  2004  0415AF  NYBORG    25m  35.75 
316  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  32.42 
138  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  34.64 
299  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  38.09 
386  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  39.90 
352  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  41.39 

 
Heat 8 (8) (Årg. 1919-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
434  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  31.88 
408  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  30.96 
452  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  30.35 
435  Frans Johannessen  1992  9277AB  TRITON B    25m  27.60 
28  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  HERLUFSHOL    25m  29.52 
407  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  30.64 
311  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  31.25 
395  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  32.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare