2017-11-20   10:38:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lørdag

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  14 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:46   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
297  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    25m   
337  Benjamin Jørgensen  2005  0539AB  KORSØR    25m   
242  Tristan Houmann  2008  0867AA  RINGSTED    25m  3:32.09 
206  Sebastian Rahr  2006  0633AF  NYBORG    25m  3:38.04 
310  Nikolaj Nielsen  2006  0629AD  SLAGELSE    25m   
188  Timmi Andkjær Kristensen  2007  0735AD  NYBORG    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Emil B. Mortensen  2006  0667AF  NYBORG    25m  3:26.35 
148  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    25m  3:21.32 
483  Rokkvi Helgason  2004    ICELAND    25m  3:15.81 
53  Frederik Strate  2003  0345AS  HERLUFSHOL    25m  3:12.00 
201  Alexander Okkerholm  2005  0535AJ  NYBORG    25m  3:12.84 
182  Tobias Hansen  2005  0531AK  NYBORG    25m  3:20.51 
263  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  3:25.23 
178  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG    25m  3:27.22 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
394  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  3:02.25 
338  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  0441AG  KORSØR    25m  2:58.71 
308  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m  2:56.30 
237  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  2:54.45 
94  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  2:54.98 
272  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  2:57.89 
193  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG    25m  3:01.40 
363  Magnus Hansen  2004  0465AD  SHS-STEVNS    25m  3:11.37 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
481  Sigurour Prainn Sigurosson  2002    ICELAND    25m  2:50.94 
14  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  2:45.99 
107  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    25m  2:42.23 
299  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  2:39.54 
136  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  0537AI  NÆSTVED    25m  2:40.55 
336  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSØR    25m  2:45.05 
249  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  2:48.58 
275  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  2:52.25 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
464  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  2:36.51 
352  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  2:35.43 
331  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  2:34.40 
442  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  2:31.81 
401  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  2:33.55 
103  Andreas Hausner  1999  9903AS  NAKSKOV    25m  2:35.17 
374  Joakim Schnack  2004  0421AC  SHS-STEVNS    25m  2:35.87 
279  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  2:37.25 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  2:29.84 
396  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  2:27.91 
132  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  2:26.55 
84  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  2:21.81 
124  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  2:25.41 
333  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSØR    25m  2:27.05 
211  Asmund V. Christiansen  2000  0097AS  ODSHERRED    25m  2:29.75 
16  Marcus Artmann  2002  0277AQ  HERLUFSHOL    25m  2:29.88 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  2:21.29 
153  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  2:19.91 
390  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  2:18.53 
262  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  2:12.57 
190  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  9957AM  NYBORG    25m  2:13.20 
358  Johannes Frimodt-Møller  2002  0251AA  SHS-STEVNS    25m  2:19.91 
150  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  2:21.09 
232  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  2:21.73 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
411  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    25m  2:11.52 
221  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  2:08.64 
538  Laurits Holm  2000  0045AO  SHS-STEVNS    25m  2:06.35 
285  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  2:04.21 
286  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  2:05.01 
539  Pelle-Oskar Lambertsen  1999  9965AA  SHS-STEVNS    25m  2:07.37 
287  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  2:09.64 
115  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  2:12.45 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  2:02.85 
382  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    25m  2:01.19 
24  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    25m  2:00.68 
222  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    25m  1:59.63 
40  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  2:00.67 
281  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  2:01.04 
96  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    25m  2:01.46 
268  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  2:04.07 

 
Heat 10 (12) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  2:48.07 
475  Jonathan Wesselhoff  2006  0691AC  VORDINGB    25m  2:45.68 
329  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSØR    25m  2:32.56 
339  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  2:29.80 
137  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  2:32.26 
166  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  2:41.15 
243  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    25m  2:45.76 
195  Frederik Nielsen  2006  0659AD  NYBORG    25m  2:52.61 

 
Heat 11 (12) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Jonas Lykke Sandison  2004  0415AF  NYBORG    25m  2:17.28 
316  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  2:12.49 
385  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  2:11.19 
78  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  2:05.05 
160  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  2:10.39 
220  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  2:11.42 
304  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  2:16.65 
305  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  2:19.02 

 
Heat 12 (12) (Årg. 1919-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  1:56.94 
408  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  1:56.46 
104  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    25m  1:53.63 
435  Frans Johannessen  1992  9277AB  TRITON B    25m  1:46.18 
395  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  1:53.51 
447  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  1:54.84 
451  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  1:56.67 
423  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    25m  1:59.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare