2017-09-19   18:57:34
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

1_S
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
426  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  2:04.82   
393  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  2:09.19   
388  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  25 m  2:12.68   
269  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  25 m  2:14.11   
231  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  2:14.32   
284  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  2:16.04   
431  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  25 m  2:16.40   
291  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  25 m  2:16.49   
387  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  2:17.34   
10  255  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  25 m  2:17.36   
11  93  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  2:17.67   
12  421  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  25 m  2:18.02   
13  290  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  2:18.90   
14  149  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  2:19.98   
15  135  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  2:20.46   
16  428  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  25 m  2:21.03   
17  13  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  2:21.15   
18  88  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  2:21.30   
19  446  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  25 m  2:21.38   
20  409  Bak Julie  1997  TRITON B  9782AJ  25 m  2:22.20   
21  58  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  2:24.68   
22  37  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  2:25.08   
23  354  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  2:25.49   
24  101  Hansen Julie Galsgaard  2000  NAKSKOV  0022AC  25 m  2:25.55   
25  478  Johannesdottir Katrin Eva  2001  ICELAND    25 m  2:25.77   
26  485  Haflioadottir Droplaug Maria  2000  ICELAND    25 m  2:28.73   
27  383  Hansen Anastasia  2002  SK-SYD  0256BC  25 m  2:29.34   
28  278  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  2:30.19   
29  448  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  25 m  2:30.41   
30  203  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  2:31.60   
31  309  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  2:32.64   
32  449  Salhauge Liv  2005  TRITON B  0586AE  25 m  2:33.44   
33  219  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  2:34.77   
34  432  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  2:34.83   
35  359  From Benedikte Bang  1996  SHS-STEVNS  9686AN  25 m  2:35.14   
36  97  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m  2:35.26   
37  480  Prastardottir Karlotta Maria  1998  ICELAND    25 m  2:36.91   
38  217  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  2:37.36   
39  398  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  2:38.16   
40  400  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  25 m  2:38.21   
41  450  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  2:38.66   
42  392  Møller Signe Bagge  2004  SK-SYD  0414AW  25 m  2:43.07   
43  180  Falkenstrøm Freja S.  2004  NYBORG  0434AK  25 m  2:43.26   
44  397  Ravn Ida Marie Bundgaard  2004  SK-SYD  0488AV  25 m  2:43.36   
45  402  Ullerup Mille Marie  2004  SK-SYD  0428AT  25 m  2:43.38   
46  27  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  2:44.41   
47  381  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:45.53   
48  280  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  25 m  2:45.95   
49  86  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  2:47.35   
50  191  Memborg Laura Riber  2004  NYBORG  0428AL  25 m  2:50.38   
51  154  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  2:50.53   
52  106  Jakobsen Sarah Møller  2004  NAKSKOV  0416AW  25 m  2:51.16   
53  356  Christensen Anna  2003  SHS-STEVNS  0312AA  25 m  2:55.50   
54  250  Klintby Mathilde  2004  RINGSTED  0492AZ  25 m  2:55.65   
55  301  Kristensen Sigrid B.  2004  SLAGELSE  0408AJ  25 m  2:56.21   
56  15  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  2:59.86   
57  534  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  2:59.89   
58  274  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  2:59.99   
59  10  Andersen Camilla  2006  HERLUFSHOL  0634AP  25 m  3:00.00   
60  102  Hansen Malou  2004  NAKSKOV  0454AM  25 m  3:00.01   
61  277  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  3:00.80   
62  151  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  3:06.34   
63  373  Schnack Emma  2002  SHS-STEVNS  0226AU  25 m  3:09.23   
64  143  Jensen Asta Marie R.  2007  NÆSTVED  0742AE  25 m  3:11.10   
65  236  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  3:11.97   
66  371  Rasmussen Cecillie Bagge  2005  SHS-STEVNS  0544AW  25 m  3:15.63   
67  332  Hallengreen Benedichte  2005  KORSØR  0552AT  25 m  3:16.66   
68  292  Alibasic Dzejla  2005  SLAGELSE  0552AU  25 m  3:17.94   
69  100  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  3:18.58   
70  253  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  3:23.66   
71  185  Juliussen Katrine Elholm  2006  NYBORG  0692AH  25 m  3:26.21   
72  60  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  3:28.63   
73  266  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  3:31.19   
74  128  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  3:36.33   
75  471  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  3:37.49   
76  533  Schiøtt Emilie Nygaard  2007  TRITON B  0722AC  25 m  3:49.74   
77  283  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  3:53.16   
78  130  Christensen Sille  2006  NÆSTVED  0624AP  25 m  4:04.19   
79  179  Falkenstrøm Dicte S.  2008  NYBORG  0814AA  25 m  4:13.51   
80  105  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m     
81  199  Nissen Mathilde  2004  NYBORG  0438AZ  25 m     
82  210  Vestergaard Mathilde  2006  NYBORG  0606AI  25 m     
83  364  Hansen Silke Emma  2006  SHS-STEVNS  0638AK  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
2_S
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
435  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  1:46.18   
395  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  1:53.51   
104  Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  25 m  1:53.63   
447  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  25 m  1:54.84   
408  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  1:56.46   
451  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  1:56.67   
267  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  25 m  1:56.94   
423  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  1:59.62   
222  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  1:59.63   
10  40  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  2:00.67   
11  24  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  25 m  2:00.68   
12  281  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  25 m  2:01.04   
13  382  Gram-Lange Jonas  1999  SK-SYD  9971AD  25 m  2:01.19   
14  96  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  2:01.46   
15  110  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  2:02.85   
16  268  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  2:04.07   
17  285  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  25 m  2:04.21   
18  286  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  2:05.01   
19  78  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  2:05.05   
20  221  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  25 m  2:08.64   
21  287  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  25 m  2:09.64   
22  160  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  2:10.39   
23  385  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  2:11.19   
24  220  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  2:11.42   
25  411  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  2:11.52   
26  115  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  2:12.45   
27  316  Rought Elias  2003  SLAGELSE  0359AF  25 m  2:12.49   
28  262  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  25 m  2:12.57   
29  190  Maaløe Nikolai Hynkemejer  1999  NYBORG  9957AM  25 m  2:13.20   
30  304  Lykke Silas  2003  SLAGELSE  0339AP  25 m  2:16.65   
31  207  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  2:17.28   
32  390  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  2:18.53   
33  305  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  2:19.02   
34  153  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  25 m  2:19.91   
35  358  Frimodt-Møller Johannes  2002  SHS-STEVNS  0251AA  25 m  2:19.91   
36  150  Lorentzen Rasmus  2001  NÆSTVED  0125AC  25 m  2:21.09   
37  414  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  2:21.29   
38  232  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:21.73   
39  84  Petersen Frederik Scheby  2004  KALUNDBORG  0491AH  25 m  2:21.81   
40  124  Andersen Matti  2001  NÆSTVED  0197AR  25 m  2:25.41   
41  132  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  25 m  2:26.55   
42  333  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  2:27.05   
43  396  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  2:27.91   
44  211  Christiansen Asmund V.  2000  ODSHERRED  0097AS  25 m  2:29.75   
45  339  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  2:29.80   
46  306  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m  2:29.84   
47  16  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  2:29.88   
48  442  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  2:31.81   
49  137  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:32.26   
50  329  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  2:32.56   
51  401  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  2:33.55   
52  331  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  2:34.40   
53  103  Hausner Andreas  1999  NAKSKOV  9903AS  25 m  2:35.17   
54  352  Rasmussen Viktor Holst  2003  KORSØR  0311AL  25 m  2:35.43   
55  374  Schnack Joakim  2004  SHS-STEVNS  0421AC  25 m  2:35.87   
56  464  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  2:36.51   
57  279  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  2:37.25   
58  299  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  2:39.54   
59  136  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED  0537AI  25 m  2:40.55   
60  166  Trkulja Petar  2006  NÆSTVED  0645AB  25 m  2:41.15   
61  107  Jensen Christoffer  2002  NAKSKOV  0209AE  25 m  2:42.23   
62  336  Johansen Frederik Schmidt  2002  KORSØR  0239AT  25 m  2:45.05   
63  475  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  25 m  2:45.68   
64  243  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  2:45.76   
65  14  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  2:45.99   
66  208  Sandison Mathias Lykke  2007  NYBORG  0797AA  25 m  2:48.07   
67  249  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  2:48.58   
68  481  Sigurosson Sigurour Prainn  2002  ICELAND    25 m  2:50.94   
69  275  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  2:52.25   
70  195  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  2:52.61   
71  237  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  2:54.45   
72  94  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  2:54.98   
73  308  Nielsen Johannes Tobel  2004  SLAGELSE  0499AM  25 m  2:56.30   
74  272  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  2:57.89   
75  338  Knudsen Lukas Kjeldsholm  2004  KORSØR  0441AG  25 m  2:58.71   
76  193  Mühring Oskar  2006  NYBORG  0679AD  25 m  3:01.40   
77  394  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  3:02.25   
78  363  Hansen Magnus  2004  SHS-STEVNS  0465AD  25 m  3:11.37   
79  53  Strate Frederik  2003  HERLUFSHOL  0345AS  25 m  3:12.00   
80  201  Okkerholm Alexander  2005  NYBORG  0535AJ  25 m  3:12.84   
81  483  Helgason Rokkvi  2004  ICELAND    25 m  3:15.81   
82  182  Hansen Tobias  2005  NYBORG  0531AK  25 m  3:20.51   
83  148  Larsen Mads G. Skovly  2006  NÆSTVED  0657AL  25 m  3:21.32   
84  263  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  3:25.23   
85  192  Mortensen Emil B.  2006  NYBORG  0667AF  25 m  3:26.35   
86  178  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  25 m  3:27.22   
87  242  Houmann Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  3:32.09   
88  206  Rahr Sebastian  2006  NYBORG  0633AF  25 m  3:38.04   
89  188  Kristensen Timmi Andkjær  2007  NYBORG  0735AD  25 m     
90  297  Johansen Emil Mølholm  2000  SLAGELSE  0093AT  25 m     
91  310  Nielsen Nikolaj  2006  SLAGELSE  0629AD  25 m     
92  337  Jørgensen Benjamin  2005  KORSØR  0539AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
3_S
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
443  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  1:02.44   
426  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  1:03.12   
99  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  25 m  1:04.82   
437  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  1:05.63   
419  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  1:07.51   
384  Hovmand Isa  2000  SK-SYD  0048BA  25 m  1:07.75   
420  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  1:09.49   
38  Krumbak Maria Caroline  2000  HERLUFSHOL  0064AE  25 m  1:09.83   
34  Johannesen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  1:10.00   
10  18  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  1:10.31   
11  74  Kristensen Nicole  1999  KALUNDBORG  9954AY  25 m  1:10.61   
12  41  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  25 m  1:11.14   
13  413  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  1:11.14   
14  453  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  1:11.28   
15  477  Karaolani Abena  2000  ICELAND    25 m  1:12.84   
16  131  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  25 m  1:13.38   
17  430  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  1:13.41   
18  284  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  1:13.53   
19  418  Dimitrova Volena  1999  TRITON B  9942BE  25 m  1:13.70   
20  64  Junge Laura Holm  1998  KALUNDBORG  9838AD  25 m  1:13.76   
21  425  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  25 m  1:14.08   
22  291  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  25 m  1:16.01   
23  432  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  1:16.60   
24  141  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  25 m  1:16.79   
25  290  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  1:16.84   
26  472  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  1:17.16   
27  181  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  1:17.25   
28  448  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  25 m  1:17.46   
29  387  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  1:17.82   
30  255  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  25 m  1:18.27   
31  231  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  1:18.36   
32  450  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:18.40   
33  446  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  25 m  1:19.18   
34  415  Brandt Anna Leopold  2004  TRITON B  0478AM  25 m  1:20.39   
35  205  Pedersen Maja Johanne  2005  NYBORG  0578AE  25 m  1:20.47   
36  474  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  1:20.83   
37  485  Haflioadottir Droplaug Maria  2000  ICELAND    25 m  1:21.26   
38  482  Smaradottir Birta Run  2004  ICELAND    25 m  1:21.84   
39  389  Kjølby Ida  2003  SK-SYD  0398BB  25 m  1:22.09   
40  197  Nielsen Tenna Marie  2004  NYBORG  0428AX  25 m  1:22.83   
41  269  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  25 m  1:23.99   
42  52  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  1:24.22   
43  11  Andersen Selma V Studnitz  2005  HERLUFSHOL  0518AB  25 m  1:24.47   
44  392  Møller Signe Bagge  2004  SK-SYD  0414AW  25 m  1:24.69   
45  449  Salhauge Liv  2005  TRITON B  0586AE  25 m  1:25.02   
46  334  Hejlesen Isabella  2004  KORSØR  0428AW  25 m  1:25.20   
47  140  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:25.99   
48  154  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  1:26.28   
49  65  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  1:26.30   
50  402  Ullerup Mille Marie  2004  SK-SYD  0428AT  25 m  1:26.91   
51  183  Høst Cathrine  2004  NYBORG  0406AM  25 m  1:27.90   
52  145  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  1:27.92   
53  347  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  1:27.95   
54  86  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  1:28.14   
55  184  Juliussen Karoline Elholm  2004  NYBORG  0496AF  25 m  1:28.54   
56  277  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:28.59   
57  144  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  1:28.75   
58  79  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:29.56   
59  191  Memborg Laura Riber  2004  NYBORG  0428AL  25 m  1:30.66   
60  217  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  1:30.69   
61  44  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:31.08   
62  157  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:31.71   
63  280  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  25 m  1:31.91   
64  289  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m  1:32.85   
65  445  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  1:32.92   
66  20  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:33.51   
67  530  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  1:33.52   
68  397  Ravn Ida Marie Bundgaard  2004  SK-SYD  0488AV  25 m  1:33.79   
69  399  Sander-Bjerge Emilia  2003  SK-SYD  0302BD  25 m  1:34.93   
70  176  Christensen Frederikke M.  2006  NYBORG  0644AI  25 m  1:35.20   
71  301  Kristensen Sigrid B.  2004  SLAGELSE  0408AJ  25 m  1:36.35   
72  271  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:36.50   
73  371  Rasmussen Cecillie Bagge  2005  SHS-STEVNS  0544AW  25 m  1:36.75   
74  250  Klintby Mathilde  2004  RINGSTED  0492AZ  25 m  1:40.15   
75  253  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:43.84   
76  307  Nielsen Elisabeth Tobel  2007  SLAGELSE  0782AG  25 m  1:45.12   
77  55  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:47.59   
78  204  Pedersen Louise Kipper  2006  NYBORG  0646AG  25 m  1:49.92   
79  248  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  25 m  1:50.30   
80  353  Rought Astamaja  2006  KORSØR  0682AJ  25 m  1:51.17   
81  465  Frederiksen Selma  2008  VORDINGB  0824AA  25 m  1:53.17   
82  533  Schiøtt Emilie Nygaard  2007  TRITON B  0722AC  25 m  1:53.40   
83  156  Nielsen Asta Lund  2008  NÆSTVED  0836AF  25 m  1:55.16   
84  246  Jensen Chili Fløe  2006  RINGSTED    25 m  1:55.28   
85  471  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  1:56.84   
86  288  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  1:58.56   
87  233  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  2:00.37   
88  91  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  2:00.64   
89  61  Fafner Amanda  2007  KALUNDBORG  0756AK  25 m  2:01.63   
90  50  Pedersen Silja Rud  2007  HERLUFSHOL    25 m  2:15.00   
91  270  Nørregaard Emilie  2007  RINGSTED  0748AF  25 m  2:16.12   
92  234  Gudmundsdottir Heidi Dogg  2007  RINGSTED    25 m  2:16.13   
93  315  Rosenstand Alberte  2007  SLAGELSE  0788AK  25 m  2:16.32   
94  296  Grøntved Emma  2009  SLAGELSE  0982AC  25 m  2:26.31   
95  21  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL    25 m  2:30.00   
96  56  Sørensen Julie Holm  2008  HERLUFSHOL  0896AG  25 m  2:30.00   
97  35  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL    25 m     
98  163  Rosenkvist Sofie Neerup  2008  NÆSTVED    25 m     
99  230  Giroux-Drejer Amanda  2006  RINGSTED  0636AP  25 m     
100  294  Attrup Emma  2007  SLAGELSE  0748AL  25 m     
101  298  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m     
102  300  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m     
103  303  Lauritzen Ida  2006  SLAGELSE  0634AQ  25 m     
104  314  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m     
105  317  Sams Amalie  2007  SLAGELSE  0768AK  25 m     
106  364  Hansen Silke Emma  2006  SHS-STEVNS  0638AK  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
4_S
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
423  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  56.05   
96  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  59.43   
435  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  59.47   
19  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  59.54   
433  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  25 m  59.77   
452  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  1:00.18   
410  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  1:00.78   
222  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  1:01.33   
427  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  1:02.45   
10  77  Lind-Ellefsen Andreas  2001  KALUNDBORG  0149AP  25 m  1:04.75   
11  78  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  1:05.74   
12  262  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  25 m  1:05.77   
13  429  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  1:05.77   
14  267  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  25 m  1:06.32   
15  268  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  1:06.60   
16  221  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  25 m  1:07.03   
17  411  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  1:07.50   
18  417  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  1:07.72   
19  406  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  1:08.58   
20  382  Gram-Lange Jonas  1999  SK-SYD  9971AD  25 m  1:08.79   
21  285  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  25 m  1:09.07   
22  287  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  25 m  1:10.00   
23  390  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:10.80   
24  286  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  1:10.89   
25  207  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  1:12.03   
26  281  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  25 m  1:13.01   
27  220  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  1:13.78   
28  468  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  1:13.78   
29  385  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  1:14.24   
30  476  Robertsson Arnor  2002  ICELAND    25 m  1:15.58   
31  358  Frimodt-Møller Johannes  2002  SHS-STEVNS  0251AA  25 m  1:15.71   
32  142  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  1:15.91   
33  458  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:16.70   
34  232  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  1:17.72   
35  412  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  1:17.83   
36  202  Pedersen Andreas  2003  NYBORG  0331AH  25 m  1:18.09   
37  124  Andersen Matti  2001  NÆSTVED  0197AR  25 m  1:18.17   
38  211  Christiansen Asmund V.  2000  ODSHERRED  0097AS  25 m  1:19.51   
39  132  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  25 m  1:20.42   
40  438  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  1:20.66   
41  109  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  1:21.34   
42  328  Bønsøe Rasmus  2006  KORSØR  0669AG  25 m  1:21.67   
43  166  Trkulja Petar  2006  NÆSTVED  0645AB  25 m  1:22.24   
44  200  Nissen Mikkel  2002  NYBORG  0245AQ  25 m  1:23.28   
45  85  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  1:23.43   
46  264  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:23.79   
47  481  Sigurosson Sigurour Prainn  2002  ICELAND    25 m  1:24.05   
48  195  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  1:26.68   
49  189  Larsen Mikkel Bredal  2005  NYBORG  0587AB  25 m  1:27.94   
50  308  Nielsen Johannes Tobel  2004  SLAGELSE  0499AM  25 m  1:29.94   
51  30  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:30.23   
52  461  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  1:31.13   
53  113  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  1:31.34   
54  229  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:31.67   
55  279  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  1:32.07   
56  42  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:32.26   
57  193  Mühring Oskar  2006  NYBORG  0679AD  25 m  1:34.05   
58  282  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  1:35.86   
59  92  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  1:38.20   
60  531  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  1:38.81   
61  349  Nielsen Noah Vester  2004  KORSØR  0439AL  25 m  1:39.11   
62  272  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:40.20   
63  273  Henriksen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  1:40.37   
64  346  Leal Lucas  2001  KORSØR  0141AT  25 m  1:40.53   
65  87  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:41.01   
66  394  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  1:41.81   
67  532  Juhl Emil Koch  2006  TRITON B  0623AG  25 m  1:45.23   
68  62  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  1:48.12   
69  188  Kristensen Timmi Andkjær  2007  NYBORG  0735AD  25 m  1:48.31   
70  256  Meinert Gustav  2006  RINGSTED  0659AH  25 m  1:50.23   
71  187  Kobbernagel Nikolaj  2007  NYBORG  0799AB  25 m  1:50.78   
72  366  Mark Magnus Vasegaard  2006  SHS-STEVNS  0633AL  25 m  2:18.75   
73  17  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  2:20.00   
74  25  Bruus Christian  2006  HERLUFSHOL    25 m     
75  111  Jørgensen Magnus Hauballe  2007  NAKSKOV  0771AH  25 m     
76  206  Rahr Sebastian  2006  NYBORG  0633AF  25 m     
77  251  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED    25 m     
78  252  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m     
79  254  Langhoff Malthe  2005  RINGSTED    25 m     
80  295  Ethelberg Aksel  2005  SLAGELSE  0551AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
5_S
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
455  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  33.89   
441  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  34.52   
98  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  34.86   
22  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  35.62   
422  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  35.99   
147  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  36.77   
149  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  37.98   
63  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  38.17   
398  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  38.35   
10  477  Karaolani Abena  2000  ICELAND    25 m  38.69   
11  43  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  38.86   
12  369  Nielsen Tanja H  1996  SHS-STEVNS  9626AI  25 m  38.91   
13  473  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  38.96   
14  127  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  39.93   
15  354  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  40.90   
16  460  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  25 m  41.05   
17  478  Johannesdottir Katrin Eva  2001  ICELAND    25 m  41.36   
18  51  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  43.03   
19  383  Hansen Anastasia  2002  SK-SYD  0256BC  25 m  43.31   
20  361  From Monique Bang  2002  SHS-STEVNS  0224AB  25 m  43.44   
21  197  Nielsen Tenna Marie  2004  NYBORG  0428AX  25 m  43.63   
22  345  Kroman Laura  2004  KORSØR  0444AW  25 m  45.15   
23  480  Prastardottir Karlotta Maria  1998  ICELAND    25 m  45.24   
24  126  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  25 m  45.62   
25  134  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  25 m  45.62   
26  367  Nedergaard Signe  2003  SHS-STEVNS  0344AQ  25 m  45.93   
27  15  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  46.11   
28  176  Christensen Frederikke M.  2006  NYBORG  0644AI  25 m  46.16   
29  436  Juhl Isabella Koch  2006  TRITON B  0604AH  25 m  46.34   
30  59  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  46.60   
31  381  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  46.84   
32  457  Thomsen Martha Bødker  2005  TRITON B  0586AH  25 m  47.90   
33  159  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  48.16   
34  44  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  48.19   
35  534  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  48.22   
36  456  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m  48.39   
37  292  Alibasic Dzejla  2005  SLAGELSE  0552AU  25 m  48.41   
38  177  Christensen Freya Isabel  2005  NYBORG  0534AV  25 m  48.57   
39  152  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  48.71   
40  90  Stoklund Maria  2006  KALUNDBORG  0648AF  25 m  49.33   
41  384  Hovmand Isa  2000  SK-SYD  0048BA  25 m  49.60   
42  183  Høst Cathrine  2004  NYBORG  0406AM  25 m  49.75   
43  214  Nielsen Sophie  2006  ODSHERRED  0688AR  25 m  50.93   
44  391  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  51.41   
45  353  Rought Astamaja  2006  KORSØR  0682AJ  25 m  51.57   
46  376  Wagner Klara  2004  SHS-STEVNS  0426AI  25 m  51.72   
47  378  Winther-Jensen Sif  2004  SHS-STEVNS  0476AT  25 m  52.35   
48  312  Petersen Clara  2006  SLAGELSE  0644AM  25 m  52.53   
49  445  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  52.89   
50  199  Nissen Mathilde  2004  NYBORG  0438AZ  25 m  52.99   
51  298  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  53.21   
52  196  Nielsen Klara Amalie  2006  NYBORG  0688AP  25 m  53.41   
53  139  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  53.52   
54  180  Falkenstrøm Freja S.  2004  NYBORG  0434AK  25 m  53.71   
55  302  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  54.27   
56  318  Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  54.63   
57  357  Christensen Frida  2005  SHS-STEVNS  0532AN  25 m  55.66   
58  327  Boye Asta Marie  2006  KORSØR  0626AF  25 m  57.62   
59  146  Kristensen Marie-Louise  2006  NÆSTVED    25 m  58.34   
60  364  Hansen Silke Emma  2006  SHS-STEVNS  0638AK  25 m  58.53   
61  95  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  1:01.94   
62  162  Raunholt Freja Katrine  2006  NÆSTVED  0692AP  25 m  1:02.09   
63  348  Møller Freja  2006  KORSØR  0642AF  25 m  1:04.02   
64  179  Falkenstrøm Dicte S.  2008  NYBORG  0814AA  25 m  1:04.24   
65  375  Wagner Freja  2007  SHS-STEVNS  0778AB  25 m  1:04.56   
66  91  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  1:05.01   
67  469  Johansen Lisa Ellegaard  2004  VORDINGB  0476AJ  25 m  1:06.41   
68  289  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m  1:08.76   
69  31  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL    25 m  1:16.00   
70  156  Nielsen Asta Lund  2008  NÆSTVED  0836AF  25 m  1:16.47   
71  130  Christensen Sille  2006  NÆSTVED  0624AP  25 m  1:18.08   
72  34  Johannesen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  1:20.00   
73  35  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL    25 m  1:20.00   
74  315  Rosenstand Alberte  2007  SLAGELSE  0788AK  25 m  1:21.65   
75  537  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB    25 m  1:24.09   
76  296  Grøntved Emma  2009  SLAGELSE  0982AC  25 m  1:27.30   
77  276  Redke Maja Burø  2007  RINGSTED    25 m  1:28.50   
78  21  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL    25 m  1:30.00   
79  50  Pedersen Silja Rud  2007  HERLUFSHOL    25 m  1:30.00   
80  106  Jakobsen Sarah Møller  2004  NAKSKOV  0416AW  25 m     
81  133  Dahlmann Merle  2007  NÆSTVED    25 m     
82  212  Kurps Amalie  2004  ODSHERRED    25 m     
83  213  Lihme Julie Louise  2003  ODSHERRED    25 m     
84  228  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED    25 m     
85  233  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m     
86  234  Gudmundsdottir Heidi Dogg  2007  RINGSTED    25 m     
87  294  Attrup Emma  2007  SLAGELSE  0748AL  25 m     
88  300  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m     
89  303  Lauritzen Ida  2006  SLAGELSE  0634AQ  25 m     
90  314  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m     
91  317  Sams Amalie  2007  SLAGELSE  0768AK  25 m     
92  372  Rasmussen Signe  2006  SHS-STEVNS  0698AE  25 m     
93  484  Jonsdottir Kolbrun  2003  ICELAND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
6_S
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
435  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  27.60   
28  Hansen Mads Ingeman  1997  HERLUFSHOL  9719AC  25 m  29.52   
452  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  30.35   
407  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  25 m  30.64   
408  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  30.96   
311  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  31.25   
434  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  25 m  31.88   
316  Rought Elias  2003  SLAGELSE  0359AF  25 m  32.42   
395  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  32.90   
10  423  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  33.04   
11  29  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  33.63   
12  108  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  25 m  33.82   
13  297  Johansen Emil Mølholm  2000  SLAGELSE  0093AT  25 m  33.84   
14  138  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  34.64   
15  46  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  34.92   
16  190  Maaløe Nikolai Hynkemejer  1999  NYBORG  9957AM  25 m  35.56   
17  207  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  35.75   
18  476  Robertsson Arnor  2002  ICELAND    25 m  37.43   
19  45  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  37.61   
20  299  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  38.09   
21  80  Mårtensen Joachim  2004  KALUNDBORG  0457AK  25 m  38.10   
22  368  Nielsen Søren G.  2000  SHS-STEVNS  0059AL  25 m  38.28   
23  479  Ingvarsson Jon Gooi  2001  ICELAND    25 m  39.61   
24  386  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  39.90   
25  464  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  40.86   
26  352  Rasmussen Viktor Holst  2003  KORSØR  0311AL  25 m  41.39   
27  220  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  41.67   
28  396  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  41.73   
29  194  Nancke Mark Kronbæk  2004  NYBORG  0497AK  25 m  42.18   
30  467  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  42.50   
31  438  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  42.64   
32  379  Xu Oscar  2003  SHS-STEVNS  0323AM  25 m  43.25   
33  339  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  43.55   
34  442  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  43.75   
35  335  Jepsen Christian  2005  KORSØR  0553AF  25 m  44.06   
36  132  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  25 m  44.49   
37  142  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  44.63   
38  380  Bendsen Esben Errebo  2004  SK-SYD  0401AQ  25 m  45.16   
39  129  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  45.55   
40  282  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  45.93   
41  319  Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  47.89   
42  92  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  48.37   
43  363  Hansen Magnus  2004  SHS-STEVNS  0465AD  25 m  50.37   
44  201  Okkerholm Alexander  2005  NYBORG  0535AJ  25 m  50.89   
45  237  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  51.00   
46  273  Henriksen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  51.25   
47  208  Sandison Mathias Lykke  2007  NYBORG  0797AA  25 m  51.68   
48  483  Helgason Rokkvi  2004  ICELAND    25 m  52.46   
49  310  Nielsen Nikolaj  2006  SLAGELSE  0629AD  25 m  56.09   
50  247  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED  0777AD  25 m  56.36   
51  244  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  57.39   
52  192  Mortensen Emil B.  2006  NYBORG  0667AF  25 m  58.25   
53  148  Larsen Mads G. Skovly  2006  NÆSTVED  0657AL  25 m  59.98   
54  218  Baba Ali  2006  RINGSTED  0687AJ  25 m  1:04.37   
55  89  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  1:09.67   
56  76  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  1:12.04   
57  178  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  25 m  1:14.24   
58  295  Ethelberg Aksel  2005  SLAGELSE  0551AM  25 m  1:14.47   
59  536  Sandbirk-Clausen Nikolaj  2006  VORDINGB    25 m  1:15.00   
60  17  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  1:30.00   
61  54  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL    25 m  1:30.00   
62  111  Jørgensen Magnus Hauballe  2007  NAKSKOV  0771AH  25 m     
63  112  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  25 m     
64  243  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m     
65  366  Mark Magnus Vasegaard  2006  SHS-STEVNS  0633AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
7_S
Løb 7, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
419  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  1:04.34   
426  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  1:04.60   
388  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  25 m  1:04.92   
38  Krumbak Maria Caroline  2000  HERLUFSHOL  0064AE  25 m  1:06.50   
93  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  1:07.16   
430  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  1:09.82   
13  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  1:10.31   
421  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  25 m  1:10.71   
88  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  1:10.74   
10  472  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  1:11.16   
11  428  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  25 m  1:14.39   
12  37  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  1:15.14   
13  446  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  25 m  1:17.29   
14  415  Brandt Anna Leopold  2004  TRITON B  0478AM  25 m  1:18.06   
15  290  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  1:19.85   
16  181  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  1:19.98   
17  75  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:23.26   
18  432  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  1:28.13   
19  373  Schnack Emma  2002  SHS-STEVNS  0226AU  25 m  1:32.53   
20  400  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  25 m  1:33.09   
21  274  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  1:33.47   
22  205  Pedersen Maja Johanne  2005  NYBORG  0578AE  25 m  1:36.31   
23  250  Klintby Mathilde  2004  RINGSTED  0492AZ  25 m  1:38.25   
24  27  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:39.76   
25  48  Osatoharimwen Fanta  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  1:41.85   
26  23  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  1:42.48   
27  134  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  25 m  1:42.75   
28  219  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:43.62   
29  271  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:44.00   
30  52  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  1:48.68   
31  288  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  1:52.89   
32  100  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  1:58.78   
33  33  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL  0494AW  25 m  2:00.00   
34  57  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  2:03.67   
35  265  Møller Anna  2007  RINGSTED  0792AG  25 m  2:19.78   
36  126  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  25 m     
37  210  Vestergaard Mathilde  2006  NYBORG  0606AI  25 m     
38  348  Møller Freja  2006  KORSØR  0642AF  25 m     
39  456  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
8_S
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
424  Hansen Claus  1995  TRITON B  9593AP  25 m  56.57   
435  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  57.04   
440  Møldrup Marius  1999  TRITON B  9977AI  25 m  57.18   
434  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  25 m  57.40   
410  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  57.92   
108  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  25 m  1:00.32   
40  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  1:01.61   
451  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  1:01.98   
78  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  1:03.33   
10  115  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  1:03.43   
11  304  Lykke Silas  2003  SLAGELSE  0339AP  25 m  1:03.73   
12  406  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  1:04.63   
13  110  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  1:05.37   
14  423  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  1:06.47   
15  417  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  1:06.79   
16  429  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  1:08.36   
17  305  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  1:09.79   
18  220  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  1:10.64   
19  84  Petersen Frederik Scheby  2004  KALUNDBORG  0491AH  25 m  1:12.50   
20  458  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:13.38   
21  232  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  1:13.87   
22  107  Jensen Christoffer  2002  NAKSKOV  0209AE  25 m  1:19.74   
23  209  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  25 m  1:24.36   
24  137  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  1:27.93   
25  444  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  1:28.10   
26  30  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:30.00   
27  125  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  1:30.51   
28  335  Jepsen Christian  2005  KORSØR  0553AF  25 m  1:32.36   
29  229  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:32.50   
30  350  Pedersen Casper  2004  KORSØR  0467AP  25 m  1:41.73   
31  338  Knudsen Lukas Kjeldsholm  2004  KORSØR  0441AG  25 m  1:48.24   
32  333  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  1:49.33   
33  182  Hansen Tobias  2005  NYBORG  0531AK  25 m  1:58.68   
34  242  Houmann Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  2:04.23   
35  263  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m     
36  264  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m     
37  275  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m     
38  337  Jørgensen Benjamin  2005  KORSØR  0539AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
9_S
Løb 9, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
437  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  1:05.42   
443  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  1:06.39   
453  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  1:06.69   
416  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  1:08.39   
64  Junge Laura Holm  1998  KALUNDBORG  9838AD  25 m  1:09.34   
22  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  1:10.11   
431  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  25 m  1:10.41   
99  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  25 m  1:10.65   
455  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  1:10.82   
10  441  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  1:11.04   
11  147  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  1:11.85   
12  384  Hovmand Isa  2000  SK-SYD  0048BA  25 m  1:12.46   
13  393  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  1:12.62   
14  74  Kristensen Nicole  1999  KALUNDBORG  9954AY  25 m  1:13.66   
15  425  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  25 m  1:13.78   
16  418  Dimitrova Volena  1999  TRITON B  9942BE  25 m  1:14.62   
17  439  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  1:15.01   
18  413  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  1:15.09   
19  131  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  25 m  1:16.04   
20  354  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:16.62   
21  473  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  1:16.83   
22  309  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  1:16.86   
23  63  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:17.41   
24  135  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  1:17.52   
25  422  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  1:18.43   
26  203  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  1:18.54   
27  450  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:18.77   
28  58  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  1:19.65   
29  43  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  1:20.37   
30  449  Salhauge Liv  2005  TRITON B  0586AE  25 m  1:20.68   
31  141  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  25 m  1:20.89   
32  11  Andersen Selma V Studnitz  2005  HERLUFSHOL  0518AB  25 m  1:21.35   
33  65  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  1:21.41   
34  75  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:21.44   
35  362  Hansen Julie Nedergaard  2001  SHS-STEVNS  0136AR  25 m  1:21.54   
36  474  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  1:21.78   
37  219  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:22.44   
38  480  Prastardottir Karlotta Maria  1998  ICELAND    25 m  1:22.85   
39  51  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  1:22.88   
40  448  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  25 m  1:23.15   
41  217  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  1:23.98   
42  144  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  1:24.11   
43  381  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:24.71   
44  389  Kjølby Ida  2003  SK-SYD  0398BB  25 m  1:24.81   
45  140  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:24.98   
46  145  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  1:25.08   
47  277  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:25.83   
48  392  Møller Signe Bagge  2004  SK-SYD  0414AW  25 m  1:26.67   
49  334  Hejlesen Isabella  2004  KORSØR  0428AW  25 m  1:27.46   
50  482  Smaradottir Birta Run  2004  ICELAND    25 m  1:27.51   
51  280  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  25 m  1:27.80   
52  55  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:27.90   
53  159  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  1:28.08   
54  457  Thomsen Martha Bødker  2005  TRITON B  0586AH  25 m  1:28.26   
55  345  Kroman Laura  2004  KORSØR  0444AW  25 m  1:29.48   
56  180  Falkenstrøm Freja S.  2004  NYBORG  0434AK  25 m  1:29.66   
57  184  Juliussen Karoline Elholm  2004  NYBORG  0496AF  25 m  1:29.73   
58  102  Hansen Malou  2004  NAKSKOV  0454AM  25 m  1:31.58   
59  79  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:31.73   
60  191  Memborg Laura Riber  2004  NYBORG  0428AL  25 m  1:32.21   
61  152  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  1:33.37   
62  44  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:33.60   
63  347  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  1:33.69   
64  151  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  1:34.00   
65  97  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m  1:34.95   
66  59  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  1:34.99   
67  534  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  1:35.16   
68  199  Nissen Mathilde  2004  NYBORG  0438AZ  25 m  1:35.22   
69  399  Sander-Bjerge Emilia  2003  SK-SYD  0302BD  25 m  1:35.77   
70  20  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:36.39   
71  143  Jensen Asta Marie R.  2007  NÆSTVED  0742AE  25 m  1:36.47   
72  436  Juhl Isabella Koch  2006  TRITON B  0604AH  25 m  1:36.72   
73  139  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  1:36.89   
74  445  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  1:37.60   
75  134  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  25 m  1:37.81   
76  105  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m  1:38.44   
77  289  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m  1:39.14   
78  530  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  1:40.15   
79  90  Stoklund Maria  2006  KALUNDBORG  0648AF  25 m  1:41.62   
80  33  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL  0494AW  25 m  1:42.77   
81  196  Nielsen Klara Amalie  2006  NYBORG  0688AP  25 m  1:43.23   
82  185  Juliussen Katrine Elholm  2006  NYBORG  0692AH  25 m  1:44.50   
83  210  Vestergaard Mathilde  2006  NYBORG  0606AI  25 m  1:45.03   
84  204  Pedersen Louise Kipper  2006  NYBORG  0646AG  25 m  1:45.49   
85  469  Johansen Lisa Ellegaard  2004  VORDINGB  0476AJ  25 m  1:45.49   
86  157  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:45.64   
87  253  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:47.57   
88  288  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  1:48.22   
89  327  Boye Asta Marie  2006  KORSØR  0626AF  25 m  1:48.30   
90  10  Andersen Camilla  2006  HERLUFSHOL  0634AP  25 m  1:48.81   
91  248  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  25 m  1:49.86   
92  372  Rasmussen Signe  2006  SHS-STEVNS  0698AE  25 m  1:50.44   
93  307  Nielsen Elisabeth Tobel  2007  SLAGELSE  0782AG  25 m  1:50.93   
94  128  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  1:53.02   
95  162  Raunholt Freja Katrine  2006  NÆSTVED  0692AP  25 m  1:53.73   
96  266  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  1:57.26   
97  95  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  1:58.09   
98  465  Frederiksen Selma  2008  VORDINGB  0824AA  25 m  2:00.52   
99  179  Falkenstrøm Dicte S.  2008  NYBORG  0814AA  25 m  2:02.16   
100  466  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB    25 m  2:05.00   
101  61  Fafner Amanda  2007  KALUNDBORG  0756AK  25 m  2:06.19   
102  533  Schiøtt Emilie Nygaard  2007  TRITON B  0722AC  25 m  2:06.32   
103  283  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  2:15.35   
104  470  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB    25 m  2:20.00   
105  537  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB    25 m  2:20.00   
106  463  Frederiksen Ester Ganci  2009  VORDINGB  0914AC  25 m  2:25.00   
107  60  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m     
108  177  Christensen Freya Isabel  2005  NYBORG  0534AV  25 m     
109  332  Hallengreen Benedichte  2005  KORSØR  0552AT  25 m     
110  371  Rasmussen Cecillie Bagge  2005  SHS-STEVNS  0544AW  25 m     
111  376  Wagner Klara  2004  SHS-STEVNS  0426AI  25 m     
112  484  Jonsdottir Kolbrun  2003  ICELAND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
10_S
Løb 10, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
435  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  56.30   
427  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  57.64   
408  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  58.88   
433  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  25 m  59.55   
424  Hansen Claus  1995  TRITON B  9593AP  25 m  1:00.25   
452  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  1:00.62   
423  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  1:01.32   
395  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  1:02.55   
104  Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  25 m  1:02.59   
10  96  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  1:03.77   
11  447  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  25 m  1:03.82   
12  19  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  1:04.00   
13  406  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  1:05.85   
14  311  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  1:05.87   
15  24  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  25 m  1:08.00   
16  160  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  1:09.40   
17  138  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  1:09.50   
18  417  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  1:10.43   
19  479  Ingvarsson Jon Gooi  2001  ICELAND    25 m  1:11.64   
20  385  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  1:13.02   
21  306  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m  1:13.70   
22  77  Lind-Ellefsen Andreas  2001  KALUNDBORG  0149AP  25 m  1:14.11   
23  305  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  1:15.08   
24  390  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:15.37   
25  368  Nielsen Søren G.  2000  SHS-STEVNS  0059AL  25 m  1:15.51   
26  153  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  25 m  1:16.05   
27  468  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  1:16.06   
28  112  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  25 m  1:16.20   
29  202  Pedersen Andreas  2003  NYBORG  0331AH  25 m  1:16.54   
30  467  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  1:17.40   
31  200  Nissen Mikkel  2002  NYBORG  0245AQ  25 m  1:17.67   
32  136  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED  0537AI  25 m  1:17.82   
33  124  Andersen Matti  2001  NÆSTVED  0197AR  25 m  1:17.83   
34  150  Lorentzen Rasmus  2001  NÆSTVED  0125AC  25 m  1:17.93   
35  458  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:17.98   
36  194  Nancke Mark Kronbæk  2004  NYBORG  0497AK  25 m  1:19.07   
37  438  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  1:19.66   
38  442  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  1:19.75   
39  401  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  1:19.88   
40  414  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:20.75   
41  103  Hausner Andreas  1999  NAKSKOV  9903AS  25 m  1:21.03   
42  352  Rasmussen Viktor Holst  2003  KORSØR  0311AL  25 m  1:21.12   
43  166  Trkulja Petar  2006  NÆSTVED  0645AB  25 m  1:22.41   
44  386  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  1:22.52   
45  30  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:22.92   
46  299  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  1:23.28   
47  370  Olsen Phillip Hausmann  2003  SHS-STEVNS  0325AM  25 m  1:23.53   
48  14  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:23.65   
49  109  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  1:24.24   
50  129  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  1:24.28   
51  412  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  1:24.47   
52  249  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:24.60   
53  396  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  1:24.87   
54  263  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  1:25.20   
55  444  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  1:25.29   
56  328  Bønsøe Rasmus  2006  KORSØR  0669AG  25 m  1:25.54   
57  208  Sandison Mathias Lykke  2007  NYBORG  0797AA  25 m  1:25.87   
58  125  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  1:26.01   
59  85  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  1:26.37   
60  336  Johansen Frederik Schmidt  2002  KORSØR  0239AT  25 m  1:26.70   
61  380  Bendsen Esben Errebo  2004  SK-SYD  0401AQ  25 m  1:27.92   
62  243  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  1:27.97   
63  189  Larsen Mikkel Bredal  2005  NYBORG  0587AB  25 m  1:28.24   
64  379  Xu Oscar  2003  SHS-STEVNS  0323AM  25 m  1:28.25   
65  113  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  1:28.50   
66  209  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  25 m  1:28.75   
67  319  Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  1:30.68   
68  346  Leal Lucas  2001  KORSØR  0141AT  25 m  1:31.11   
69  195  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  1:31.18   
70  237  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  1:31.79   
71  94  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  1:33.38   
72  331  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  1:33.44   
73  279  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  1:33.68   
74  275  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  1:34.01   
75  349  Nielsen Noah Vester  2004  KORSØR  0439AL  25 m  1:34.21   
76  193  Mühring Oskar  2006  NYBORG  0679AD  25 m  1:35.14   
77  308  Nielsen Johannes Tobel  2004  SLAGELSE  0499AM  25 m  1:35.59   
78  272  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:37.84   
79  89  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  1:38.04   
80  338  Knudsen Lukas Kjeldsholm  2004  KORSØR  0441AG  25 m  1:40.32   
81  201  Okkerholm Alexander  2005  NYBORG  0535AJ  25 m  1:40.77   
82  350  Pedersen Casper  2004  KORSØR  0467AP  25 m  1:41.12   
83  531  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  1:44.06   
84  87  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:44.31   
85  461  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  1:45.00   
86  475  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  25 m  1:45.00   
87  192  Mortensen Emil B.  2006  NYBORG  0667AF  25 m  1:48.32   
88  256  Meinert Gustav  2006  RINGSTED  0659AH  25 m  1:49.25   
89  247  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED  0777AD  25 m  1:50.86   
90  187  Kobbernagel Nikolaj  2007  NYBORG  0799AB  25 m  1:51.31   
91  252  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  1:51.97   
92  178  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  25 m  1:56.49   
93  26  Christiansen Tobias  2006  HERLUFSHOL  0625AK  25 m  1:58.14   
94  62  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  2:05.98   
95  76  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  2:08.19   
96  244  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  2:10.64   
97  53  Strate Frederik  2003  HERLUFSHOL  0345AS  25 m  2:12.00   
98  188  Kristensen Timmi Andkjær  2007  NYBORG  0735AD  25 m     
99  218  Baba Ali  2006  RINGSTED  0687AJ  25 m     
100  363  Hansen Magnus  2004  SHS-STEVNS  0465AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
11_S
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
441  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  2:37.77   
409  Bak Julie  1997  TRITON B  9782AJ  25 m  2:38.19   
455  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  2:42.10   
181  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  2:43.83   
93  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  2:47.59   
149  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  2:47.85   
453  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  2:49.05   
422  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  2:50.66   
98  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  2:52.47   
10  439  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  2:57.25   
11  428  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  25 m  2:57.90   
12  127  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  2:58.10   
13  477  Karaolani Abena  2000  ICELAND    25 m  3:06.43   
14  43  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  3:09.51   
15  274  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  3:09.92   
16  430  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  3:13.66   
17  398  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  3:15.39   
18  205  Pedersen Maja Johanne  2005  NYBORG  0578AE  25 m  3:26.61   
19  145  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  3:27.65   
20  278  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  3:40.50   
21  353  Rought Astamaja  2006  KORSØR  0682AJ  25 m  3:42.16   
22  289  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m  3:46.50   
23  52  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  3:50.39   
24  176  Christensen Frederikke M.  2006  NYBORG  0644AI  25 m  3:50.52   
25  143  Jensen Asta Marie R.  2007  NÆSTVED  0742AE  25 m  3:50.86   
26  15  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  3:54.16   
27  183  Høst Cathrine  2004  NYBORG  0406AM  25 m  3:56.46   
28  302  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  4:02.16   
29  312  Petersen Clara  2006  SLAGELSE  0644AM  25 m  4:04.88   
30  236  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  4:09.76   
31  204  Pedersen Louise Kipper  2006  NYBORG  0646AG  25 m  4:15.84   
32  318  Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  4:16.48   
33  177  Christensen Freya Isabel  2005  NYBORG  0534AV  25 m     
34  357  Christensen Frida  2005  SHS-STEVNS  0532AN  25 m     
35  391  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
12_S
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
434  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  25 m  2:28.57   
311  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  2:28.67   
410  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  2:36.30   
46  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  2:43.31   
190  Maaløe Nikolai Hynkemejer  1999  NYBORG  9957AM  25 m  2:46.62   
153  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  25 m  2:56.46   
150  Lorentzen Rasmus  2001  NÆSTVED  0125AC  25 m  3:01.37   
80  Mårtensen Joachim  2004  KALUNDBORG  0457AK  25 m  3:07.22   
386  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  3:07.52   
10  136  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED  0537AI  25 m  3:09.51   
11  438  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  3:14.39   
12  42  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  3:19.20   
13  329  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  3:23.61   
14  137  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  3:24.31   
15  229  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  3:33.22   
16  464  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  3:41.89   
17  346  Leal Lucas  2001  KORSØR  0141AT  25 m  3:42.28   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
13_S
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
416  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  26.89   
437  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  27.39   
419  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  27.49   
431  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  25 m  27.62   
420  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  27.85   
388  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  25 m  28.07   
64  Junge Laura Holm  1998  KALUNDBORG  9838AD  25 m  28.12   
99  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  25 m  28.12   
441  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  28.31   
10  393  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  28.47   
11  473  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  28.74   
12  18  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  28.75   
13  38  Krumbak Maria Caroline  2000  HERLUFSHOL  0064AE  25 m  28.79   
14  147  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  28.81   
15  88  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  28.84   
16  22  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  29.05   
17  369  Nielsen Tanja H  1996  SHS-STEVNS  9626AI  25 m  29.15   
18  413  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  29.22   
19  387  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  29.38   
20  418  Dimitrova Volena  1999  TRITON B  9942BE  25 m  29.58   
21  472  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  29.62   
22  13  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  29.63   
23  93  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  29.66   
24  74  Kristensen Nicole  1999  KALUNDBORG  9954AY  25 m  29.70   
25  41  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  25 m  29.77   
26  135  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  29.90   
27  98  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  30.02   
28  439  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  30.14   
29  75  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  30.15   
30  65  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  30.30   
31  421  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  25 m  30.53   
32  58  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  30.61   
33  101  Hansen Julie Galsgaard  2000  NAKSKOV  0022AC  25 m  30.69   
34  478  Johannesdottir Katrin Eva  2001  ICELAND    25 m  30.78   
35  460  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  25 m  30.79   
36  383  Hansen Anastasia  2002  SK-SYD  0256BC  25 m  30.86   
37  425  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  25 m  30.94   
38  361  From Monique Bang  2002  SHS-STEVNS  0224AB  25 m  30.98   
39  63  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  31.20   
40  37  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  31.25   
41  362  Hansen Julie Nedergaard  2001  SHS-STEVNS  0136AR  25 m  31.33   
42  203  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  31.35   
43  365  Jakobsen Julie Farø  1997  SHS-STEVNS  9738AG  25 m  31.52   
44  55  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  31.68   
45  485  Haflioadottir Droplaug Maria  2000  ICELAND    25 m  31.76   
46  398  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  31.81   
47  141  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  25 m  31.92   
48  131  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  25 m  31.94   
49  23  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  32.15   
50  309  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  32.21   
51  482  Smaradottir Birta Run  2004  ICELAND    25 m  32.21   
52  415  Brandt Anna Leopold  2004  TRITON B  0478AM  25 m  32.22   
53  217  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  32.48   
54  474  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  32.59   
55  43  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  32.63   
56  127  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  32.92   
57  278  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  32.97   
58  389  Kjølby Ida  2003  SK-SYD  0398BB  25 m  33.21   
59  334  Hejlesen Isabella  2004  KORSØR  0428AW  25 m  33.28   
60  367  Nedergaard Signe  2003  SHS-STEVNS  0344AQ  25 m  33.35   
61  432  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  33.55   
62  376  Wagner Klara  2004  SHS-STEVNS  0426AI  25 m  33.59   
63  126  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  25 m  33.80   
64  400  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  25 m  33.86   
65  140  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  33.88   
66  397  Ravn Ida Marie Bundgaard  2004  SK-SYD  0488AV  25 m  34.00   
67  154  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  34.05   
68  86  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  34.10   
69  184  Juliussen Karoline Elholm  2004  NYBORG  0496AF  25 m  34.15   
70  51  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  34.20   
71  360  From Maria Bang  2000  SHS-STEVNS  0072AQ  25 m  34.32   
72  48  Osatoharimwen Fanta  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  34.34   
73  144  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  34.35   
74  280  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  25 m  34.36   
75  356  Christensen Anna  2003  SHS-STEVNS  0312AA  25 m  34.37   
76  381  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  34.47   
77  457  Thomsen Martha Bødker  2005  TRITON B  0586AH  25 m  34.65   
78  102  Hansen Malou  2004  NAKSKOV  0454AM  25 m  34.68   
79  197  Nielsen Tenna Marie  2004  NYBORG  0428AX  25 m  34.87   
80  347  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  34.88   
81  345  Kroman Laura  2004  KORSØR  0444AW  25 m  35.62   
82  402  Ullerup Mille Marie  2004  SK-SYD  0428AT  25 m  35.88   
83  456  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m  35.97   
84  371  Rasmussen Cecillie Bagge  2005  SHS-STEVNS  0544AW  25 m  36.02   
85  57  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  36.05   
86  79  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  36.41   
87  139  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  36.46   
88  59  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  36.47   
89  534  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  36.47   
90  301  Kristensen Sigrid B.  2004  SLAGELSE  0408AJ  25 m  36.80   
91  271  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  36.82   
92  159  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  37.01   
93  106  Jakobsen Sarah Møller  2004  NAKSKOV  0416AW  25 m  37.13   
94  152  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  37.15   
95  157  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  37.49   
96  391  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  37.63   
97  399  Sander-Bjerge Emilia  2003  SK-SYD  0302BD  25 m  37.72   
98  20  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  37.73   
99  151  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  38.30   
100  445  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  38.37   
101  90  Stoklund Maria  2006  KALUNDBORG  0648AF  25 m  38.38   
102  530  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  38.53   
103  196  Nielsen Klara Amalie  2006  NYBORG  0688AP  25 m  39.00   
104  348  Møller Freja  2006  KORSØR  0642AF  25 m  39.18   
105  469  Johansen Lisa Ellegaard  2004  VORDINGB  0476AJ  25 m  39.20   
106  302  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  39.27   
107  236  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  39.40   
108  327  Boye Asta Marie  2006  KORSØR  0626AF  25 m  39.71   
109  332  Hallengreen Benedichte  2005  KORSØR  0552AT  25 m  39.95   
110  95  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  40.00   
111  436  Juhl Isabella Koch  2006  TRITON B  0604AH  25 m  40.16   
112  372  Rasmussen Signe  2006  SHS-STEVNS  0698AE  25 m  40.44   
113  162  Raunholt Freja Katrine  2006  NÆSTVED  0692AP  25 m  40.77   
114  60  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  40.99   
115  364  Hansen Silke Emma  2006  SHS-STEVNS  0638AK  25 m  41.03   
116  312  Petersen Clara  2006  SLAGELSE  0644AM  25 m  41.12   
117  318  Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  41.15   
118  292  Alibasic Dzejla  2005  SLAGELSE  0552AU  25 m  41.52   
119  33  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL  0494AW  25 m  41.60   
120  128  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  41.83   
121  357  Christensen Frida  2005  SHS-STEVNS  0532AN  25 m  41.90   
122  307  Nielsen Elisabeth Tobel  2007  SLAGELSE  0782AG  25 m  42.45   
123  10  Andersen Camilla  2006  HERLUFSHOL  0634AP  25 m  42.83   
124  185  Juliussen Katrine Elholm  2006  NYBORG  0692AH  25 m  42.98   
125  100  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  43.16   
126  248  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  25 m  43.42   
127  233  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  43.61   
128  471  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  43.97   
129  146  Kristensen Marie-Louise  2006  NÆSTVED    25 m  44.06   
130  61  Fafner Amanda  2007  KALUNDBORG  0756AK  25 m  44.74   
131  283  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  44.88   
132  156  Nielsen Asta Lund  2008  NÆSTVED  0836AF  25 m  45.08   
133  265  Møller Anna  2007  RINGSTED  0792AG  25 m  45.72   
134  315  Rosenstand Alberte  2007  SLAGELSE  0788AK  25 m  46.44   
135  266  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  46.75   
136  465  Frederiksen Selma  2008  VORDINGB  0824AA  25 m  46.89   
137  298  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  47.23   
138  466  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB    25 m  47.31   
139  300  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  47.75   
140  375  Wagner Freja  2007  SHS-STEVNS  0778AB  25 m  48.69   
141  246  Jensen Chili Fløe  2006  RINGSTED    25 m  49.52   
142  91  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  50.03   
143  303  Lauritzen Ida  2006  SLAGELSE  0634AQ  25 m  50.26   
144  317  Sams Amalie  2007  SLAGELSE  0768AK  25 m  50.33   
145  34  Johannesen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  50.93   
146  230  Giroux-Drejer Amanda  2006  RINGSTED  0636AP  25 m  51.35   
147  294  Attrup Emma  2007  SLAGELSE  0748AL  25 m  51.67   
148  270  Nørregaard Emilie  2007  RINGSTED  0748AF  25 m  54.68   
149  537  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB    25 m  55.57   
150  276  Redke Maja Burø  2007  RINGSTED    25 m  57.61   
151  463  Frederiksen Ester Ganci  2009  VORDINGB  0914AC  25 m  58.27   
152  470  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB    25 m  58.94   
153  296  Grøntved Emma  2009  SLAGELSE  0982AC  25 m  59.61   
154  114  Nouar Mona  2007  NAKSKOV  0784AO  25 m  1:03.85   
155  31  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL    25 m  1:05.00   
156  56  Sørensen Julie Holm  2008  HERLUFSHOL  0896AG  25 m  1:07.00   
157  35  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL    25 m  1:09.00   
158  21  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL    25 m  1:10.00   
159  50  Pedersen Silja Rud  2007  HERLUFSHOL    25 m  1:12.00   
160  133  Dahlmann Merle  2007  NÆSTVED    25 m     
161  163  Rosenkvist Sofie Neerup  2008  NÆSTVED    25 m     
162  212  Kurps Amalie  2004  ODSHERRED    25 m     
163  213  Lihme Julie Louise  2003  ODSHERRED    25 m     
164  214  Nielsen Sophie  2006  ODSHERRED  0688AR  25 m     
165  228  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED    25 m     
166  314  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m     
167  484  Jonsdottir Kolbrun  2003  ICELAND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
14_S
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
435  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  23.42   
424  Hansen Claus  1995  TRITON B  9593AP  25 m  23.44   
28  Hansen Mads Ingeman  1997  HERLUFSHOL  9719AC  25 m  24.44   
395  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  24.45   
19  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  24.53   
440  Møldrup Marius  1999  TRITON B  9977AI  25 m  24.66   
451  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  24.67   
423  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  24.70   
433  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  25 m  24.83   
10  29  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  25.41   
11  40  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  25.43   
12  108  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  25 m  25.45   
13  297  Johansen Emil Mølholm  2000  SLAGELSE  0093AT  25 m  25.72   
14  411  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  26.03   
15  115  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  26.04   
16  447  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  25 m  26.10   
17  110  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  26.17   
18  24  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  25 m  26.26   
19  78  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  26.54   
20  77  Lind-Ellefsen Andreas  2001  KALUNDBORG  0149AP  25 m  26.74   
21  429  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  26.83   
22  138  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  27.29   
23  45  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  27.58   
24  468  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  27.72   
25  368  Nielsen Søren G.  2000  SHS-STEVNS  0059AL  25 m  27.75   
26  385  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  27.92   
27  476  Robertsson Arnor  2002  ICELAND    25 m  27.92   
28  160  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  28.17   
29  316  Rought Elias  2003  SLAGELSE  0359AF  25 m  28.22   
30  304  Lykke Silas  2003  SLAGELSE  0339AP  25 m  28.47   
31  107  Jensen Christoffer  2002  NAKSKOV  0209AE  25 m  28.55   
32  46  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  28.56   
33  202  Pedersen Andreas  2003  NYBORG  0331AH  25 m  28.59   
34  479  Ingvarsson Jon Gooi  2001  ICELAND    25 m  28.70   
35  382  Gram-Lange Jonas  1999  SK-SYD  9971AD  25 m  28.89   
36  112  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  25 m  28.90   
37  220  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  29.05   
38  84  Petersen Frederik Scheby  2004  KALUNDBORG  0491AH  25 m  29.11   
39  200  Nissen Mikkel  2002  NYBORG  0245AQ  25 m  29.23   
40  211  Christiansen Asmund V.  2000  ODSHERRED  0097AS  25 m  29.45   
41  358  Frimodt-Møller Johannes  2002  SHS-STEVNS  0251AA  25 m  29.47   
42  232  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  29.48   
43  414  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  29.54   
44  80  Mårtensen Joachim  2004  KALUNDBORG  0457AK  25 m  29.55   
45  142  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  29.73   
46  194  Nancke Mark Kronbæk  2004  NYBORG  0497AK  25 m  29.83   
47  129  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  30.06   
48  16  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  30.16   
49  370  Olsen Phillip Hausmann  2003  SHS-STEVNS  0325AM  25 m  30.18   
50  401  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  30.24   
51  467  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  30.31   
52  306  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m  30.49   
53  103  Hausner Andreas  1999  NAKSKOV  9903AS  25 m  30.91   
54  442  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  31.30   
55  264  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  31.76   
56  331  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  31.81   
57  374  Schnack Joakim  2004  SHS-STEVNS  0421AC  25 m  31.82   
58  339  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  31.88   
59  333  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  31.92   
60  249  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  32.21   
61  329  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  32.31   
62  412  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  32.43   
63  328  Bønsøe Rasmus  2006  KORSØR  0669AG  25 m  32.56   
64  209  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  25 m  32.95   
65  444  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  33.09   
66  380  Bendsen Esben Errebo  2004  SK-SYD  0401AQ  25 m  33.13   
67  481  Sigurosson Sigurour Prainn  2002  ICELAND    25 m  33.42   
68  189  Larsen Mikkel Bredal  2005  NYBORG  0587AB  25 m  33.43   
69  85  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  33.69   
70  335  Jepsen Christian  2005  KORSØR  0553AF  25 m  33.75   
71  109  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  33.83   
72  336  Johansen Frederik Schmidt  2002  KORSØR  0239AT  25 m  34.18   
73  379  Xu Oscar  2003  SHS-STEVNS  0323AM  25 m  34.25   
74  279  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  34.34   
75  363  Hansen Magnus  2004  SHS-STEVNS  0465AD  25 m  34.56   
76  125  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  34.61   
77  475  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  25 m  34.93   
78  94  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  34.98   
79  282  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  35.23   
80  337  Jørgensen Benjamin  2005  KORSØR  0539AB  25 m  35.53   
81  461  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  35.57   
82  113  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  35.59   
83  350  Pedersen Casper  2004  KORSØR  0467AP  25 m  36.66   
84  349  Nielsen Noah Vester  2004  KORSØR  0439AL  25 m  37.01   
85  87  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  38.04   
86  273  Henriksen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  38.31   
87  89  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  38.33   
88  394  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  38.33   
89  148  Larsen Mads G. Skovly  2006  NÆSTVED  0657AL  25 m  39.02   
90  531  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  39.47   
91  182  Hansen Tobias  2005  NYBORG  0531AK  25 m  39.64   
92  310  Nielsen Nikolaj  2006  SLAGELSE  0629AD  25 m  40.66   
93  206  Rahr Sebastian  2006  NYBORG  0633AF  25 m  41.21   
94  532  Juhl Emil Koch  2006  TRITON B  0623AG  25 m  41.24   
95  92  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  41.28   
96  53  Strate Frederik  2003  HERLUFSHOL  0345AS  25 m  41.81   
97  76  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  41.84   
98  62  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  42.31   
99  256  Meinert Gustav  2006  RINGSTED  0659AH  25 m  42.72   
100  242  Houmann Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  42.81   
101  252  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  42.87   
102  187  Kobbernagel Nikolaj  2007  NYBORG  0799AB  25 m  42.90   
103  26  Christiansen Tobias  2006  HERLUFSHOL  0625AK  25 m  43.58   
104  536  Sandbirk-Clausen Nikolaj  2006  VORDINGB    25 m  43.98   
105  366  Mark Magnus Vasegaard  2006  SHS-STEVNS  0633AL  25 m  45.18   
106  247  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED  0777AD  25 m  45.23   
107  483  Helgason Rokkvi  2004  ICELAND    25 m  45.38   
108  218  Baba Ali  2006  RINGSTED  0687AJ  25 m  45.86   
109  295  Ethelberg Aksel  2005  SLAGELSE  0551AM  25 m  46.57   
110  244  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  53.28   
111  111  Jørgensen Magnus Hauballe  2007  NAKSKOV  0771AH  25 m  55.17   
112  251  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED    25 m  56.82   
113  254  Langhoff Malthe  2005  RINGSTED    25 m  57.76   
114  17  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  1:15.00   
115  54  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL    25 m  1:20.00   
116  25  Bruus Christian  2006  HERLUFSHOL    25 m     
117  155  Nielsen Andreas M.  2008  NÆSTVED    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
15_S
Løb 15, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
403  Triton Ballerup - 1  2000  TRITON B    25 m  2:01.00   
404  Triton Ballerup - 2  2000  TRITON B    25 m  2:05.00   
Hg Piger 1  2004  HERLUFSHOL    25 m  2:06.87   
71  Piger 1 Kaundborg  1998  KALUNDBORG    25 m  2:07.00   
520  Lf Piger 1 :-)  2000  LF-SWIM    25 m  2:07.50   
405  Triton Ballerup - 3  2000  TRITON B    25 m  2:10.00   
513  Nif Girls 1  2000  NÆSTVED    25 m  2:12.10   
459  Vsk Dream Team  2000  VORDINGB    25 m  2:14.70   
514  Nif Girls 2  2000  NÆSTVED    25 m  2:15.20   
10  515  Nif Girls 3  2000  NÆSTVED    25 m  2:17.05   
11  72  Piger 2 Kaundborg  2004  KALUNDBORG    25 m  2:18.00   
12  Hg Piger 2  2004  HERLUFSHOL    25 m  2:21.00   
13  521  Lf Piger 2 :-)  2000  LF-SWIM    25 m  2:27.00   
14  496  Ringsted Damer 1  2000  RINGSTED    25 m  2:27.50   
15  Hg Piger 3  2000  HERLUFSHOL    25 m  2:30.00   
16  527  Piger 1 Korsør  2000  KORSØR    25 m  2:30.00   
17  497  Ringsted Damer 2  2000  RINGSTED    25 m  2:40.00   
18  73  Piger 3 Kaundborg  2004  KALUNDBORG    25 m  2:48.00   
19  498  Ringsted Damer 3  2000  RINGSTED    25 m  2:55.00   
20  173  Nyborg Piger 1  2000  NYBORG    25 m     
21  174  Nyborg Piger 2  2000  NYBORG    25 m     
22  175  Nyborg Piger 3  2000  NYBORG    25 m     
23  486  Piger  2000  ICELAND    25 m     
24  489  Stv1  2000  SLAGELSE    25 m     
25  490  Stv2  2000  SLAGELSE    25 m     
26  491  Stv3  2000  SLAGELSE    25 m     
27  499  Ringsted Damer 4  2000  RINGSTED    25 m     
28  500  Ringsted Damer 5  2000  RINGSTED    25 m     
29  528  Piger 2 Korsør  2000  KORSØR    25 m     
30  529  Hg Piger 4  2000  HERLUFSHOL    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
16_S
Løb 16, 4X50m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
403  Triton Ballerup - 1  2000  TRITON B    25 m  1:45.00   
Hg Drenge 1  2000  HERLUFSHOL    25 m  1:52.00   
404  Triton Ballerup - 2  2000  TRITON B    25 m  1:55.00   
518  Lf Drenge 1 :-)  2000  LF-SWIM    25 m  1:56.00   
68  Drenge 1 Kaundborg  2000  KALUNDBORG    25 m  2:03.00   
510  Nif Boys 1  2000  NÆSTVED    25 m  2:04.55   
405  Triton Ballerup - 3  2000  TRITON B    25 m  2:05.00   
511  Nif Boys 2  2000  NÆSTVED    25 m  2:06.35   
512  Nif Boys 3  2000  NÆSTVED    25 m  2:07.45   
10  519  Lf Drenge 2 :-)  2000  LF-SWIM    25 m  2:08.00   
11  Hg Drenge 2  2000  HERLUFSHOL    25 m  2:10.00   
12  501  Ringsted Herrer 1  2000  RINGSTED    25 m  2:17.50   
13  Hg Drenge 3  2000  HERLUFSHOL    25 m  2:20.00   
14  Hg Drenge 4  2000  HERLUFSHOL    25 m  2:20.00   
15  524  Drenge 1 Korsør  2000  KORSØR    25 m  2:25.00   
16  502  Ringsted Herrer 2  2000  RINGSTED    25 m  2:30.00   
17  69  Drenge 2 Kaundborg  2000  KALUNDBORG    25 m  2:38.00   
18  525  Drenge 2 Korsør  2000  KORSØR    25 m  2:40.00   
19  70  Drenge 3 Kaundborg  2005  KALUNDBORG    25 m  3:00.00   
20  167  Nyborg Drenge 1  2000  NYBORG    25 m     
21  168  Nyborg Drenge 2  2000  NYBORG    25 m     
22  169  Nyborg Drenge 4  2000  NYBORG    25 m     
23  487  Drenge  2000  ICELAND    25 m     
24  492  Stv1  2000  SLAGELSE    25 m     
25  493  Stv2  2000  SLAGELSE    25 m     
26  503  Ringsted Herrer 3  2000  RINGSTED    25 m     
27  504  Ringsted Herrer 4  2000  RINGSTED    25 m     
28  526  Drenge 3 Korsør  2000  KORSØR    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
17_S
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
99  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  25 m  2:20.28   
384  Hovmand Isa  2000  SK-SYD  0048BA  25 m  2:22.88   
416  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  2:24.11   
22  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  2:27.27   
454  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  2:29.42   
18  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  2:30.97   
425  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  25 m  2:33.45   
413  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  2:34.80   
131  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  25 m  2:35.22   
10  439  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  2:40.84   
11  135  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  2:41.81   
12  58  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  2:42.87   
13  448  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  25 m  2:42.95   
14  387  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  2:43.18   
15  453  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  2:44.32   
16  181  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  2:45.00   
17  432  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  2:46.96   
18  83  Petersen Engeline Scheby  2002  KALUNDBORG  0274AY  25 m  2:47.49   
19  485  Haflioadottir Droplaug Maria  2000  ICELAND    25 m  2:48.99   
20  51  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  2:49.62   
21  474  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  2:50.61   
22  389  Kjølby Ida  2003  SK-SYD  0398BB  25 m  2:54.35   
23  23  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  2:57.00   
24  219  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  2:58.80   
25  52  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  3:00.00   
26  183  Høst Cathrine  2004  NYBORG  0406AM  25 m  3:01.47   
27  402  Ullerup Mille Marie  2004  SK-SYD  0428AT  25 m  3:03.02   
28  480  Prastardottir Karlotta Maria  1998  ICELAND    25 m  3:06.86   
29  154  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  3:08.45   
30  392  Møller Signe Bagge  2004  SK-SYD  0414AW  25 m  3:10.36   
31  400  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  25 m  3:10.42   
32  278  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  3:11.82   
33  217  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  3:12.17   
34  157  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  3:12.30   
35  277  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  3:13.47   
36  274  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  3:13.66   
37  313  Qwist Tilde-Sofie  2005  SLAGELSE  0568AH  25 m  3:19.26   
38  15  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  3:19.63   
39  397  Ravn Ida Marie Bundgaard  2004  SK-SYD  0488AV  25 m  3:21.43   
40  334  Hejlesen Isabella  2004  KORSØR  0428AW  25 m  3:31.47   
41  55  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  3:52.67   
42  266  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  3:52.68   
43  126  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  25 m     
44  180  Falkenstrøm Freja S.  2004  NYBORG  0434AK  25 m     
45  250  Klintby Mathilde  2004  RINGSTED  0492AZ  25 m     
46  283  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m     
47  364  Hansen Silke Emma  2006  SHS-STEVNS  0638AK  25 m     
48  399  Sander-Bjerge Emilia  2003  SK-SYD  0302BD  25 m     
49  482  Smaradottir Birta Run  2004  ICELAND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
18_S
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
96  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  2:05.97   
78  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  2:17.09   
382  Gram-Lange Jonas  1999  SK-SYD  9971AD  25 m  2:19.99   
429  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  2:21.21   
417  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  2:22.24   
411  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  2:29.74   
77  Lind-Ellefsen Andreas  2001  KALUNDBORG  0149AP  25 m  2:29.87   
390  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  2:30.95   
160  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  2:37.52   
10  385  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  2:38.32   
11  458  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  2:42.66   
12  412  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  2:48.15   
13  85  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  2:52.81   
14  232  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:55.13   
15  137  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:55.85   
16  396  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  2:57.55   
17  195  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  2:57.87   
18  438  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  2:59.80   
19  124  Andersen Matti  2001  NÆSTVED  0197AR  25 m  3:01.42   
20  481  Sigurosson Sigurour Prainn  2002  ICELAND    25 m  3:07.86   
21  208  Sandison Mathias Lykke  2007  NYBORG  0797AA  25 m  3:08.20   
22  308  Nielsen Johannes Tobel  2004  SLAGELSE  0499AM  25 m  3:11.98   
23  461  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  3:15.00   
24  279  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  3:29.75   
25  237  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  3:43.09   
26  187  Kobbernagel Nikolaj  2007  NYBORG  0799AB  25 m  3:50.65   
27  256  Meinert Gustav  2006  RINGSTED  0659AH  25 m  3:51.00   
28  182  Hansen Tobias  2005  NYBORG  0531AK  25 m  3:54.61   
29  249  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  3:57.65   
30  178  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  25 m  4:19.23   
31  188  Kristensen Timmi Andkjær  2007  NYBORG  0735AD  25 m     
32  211  Christiansen Asmund V.  2000  ODSHERRED  0097AS  25 m     
33  247  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED  0777AD  25 m     
34  264  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
19_S
Løb 19, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
388  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  25 m  29.25   
38  Krumbak Maria Caroline  2000  HERLUFSHOL  0064AE  25 m  29.89   
431  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  25 m  30.28   
88  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  30.38   
93  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  30.85   
47  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  25 m  31.00   
443  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  31.08   
421  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  25 m  31.29   
13  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  31.59   
10  41  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  25 m  31.60   
11  82  Møller-Kristensen Annika  2000  KALUNDBORG  0044AJ  25 m  31.96   
12  472  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  32.09   
13  147  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  32.14   
14  393  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  32.34   
15  37  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  32.49   
16  354  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  32.96   
17  446  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  25 m  33.94   
18  365  Jakobsen Julie Farø  1997  SHS-STEVNS  9738AG  25 m  34.06   
19  290  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  34.23   
20  460  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  25 m  34.45   
21  309  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  34.84   
22  75  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  34.96   
23  362  Hansen Julie Nedergaard  2001  SHS-STEVNS  0136AR  25 m  35.03   
24  415  Brandt Anna Leopold  2004  TRITON B  0478AM  25 m  35.30   
25  65  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  35.34   
26  83  Petersen Engeline Scheby  2002  KALUNDBORG  0274AY  25 m  35.42   
27  422  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  35.48   
28  473  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  35.57   
29  43  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  35.93   
30  387  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  36.09   
31  141  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  25 m  36.12   
32  478  Johannesdottir Katrin Eva  2001  ICELAND    25 m  36.78   
33  205  Pedersen Maja Johanne  2005  NYBORG  0578AE  25 m  37.63   
34  383  Hansen Anastasia  2002  SK-SYD  0256BC  25 m  38.07   
35  101  Hansen Julie Galsgaard  2000  NAKSKOV  0022AC  25 m  38.20   
36  480  Prastardottir Karlotta Maria  1998  ICELAND    25 m  38.49   
37  356  Christensen Anna  2003  SHS-STEVNS  0312AA  25 m  39.18   
38  277  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  39.34   
39  373  Schnack Emma  2002  SHS-STEVNS  0226AU  25 m  39.37   
40  400  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  25 m  39.80   
41  48  Osatoharimwen Fanta  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  39.82   
42  367  Nedergaard Signe  2003  SHS-STEVNS  0344AQ  25 m  39.98   
43  186  Kaysen Sofie  2004  NYBORG  0456AU  25 m  40.25   
44  217  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  40.95   
45  79  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  41.93   
46  376  Wagner Klara  2004  SHS-STEVNS  0426AI  25 m  41.97   
47  347  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  42.13   
48  534  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  42.18   
49  152  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  43.16   
50  191  Memborg Laura Riber  2004  NYBORG  0428AL  25 m  43.62   
51  134  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  25 m  43.71   
52  445  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  44.34   
53  81  Møller Sille  2004  KALUNDBORG  0404AU  25 m  44.66   
54  535  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  46.99   
55  139  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  47.65   
56  183  Høst Cathrine  2004  NYBORG  0406AM  25 m  48.77   
57  301  Kristensen Sigrid B.  2004  SLAGELSE  0408AJ  25 m  48.92   
58  86  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  49.16   
59  151  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  49.35   
60  302  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  49.88   
61  372  Rasmussen Signe  2006  SHS-STEVNS  0698AE  25 m  50.37   
62  44  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  50.79   
63  33  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL  0494AW  25 m  51.16   
64  59  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  51.50   
65  100  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  51.58   
66  185  Juliussen Katrine Elholm  2006  NYBORG  0692AH  25 m  52.19   
67  10  Andersen Camilla  2006  HERLUFSHOL  0634AP  25 m  52.23   
68  12  Anker Maila  2007  HERLUFSHOL  0784AF  25 m  54.23   
69  253  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  54.56   
70  471  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  55.00   
71  236  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  56.29   
72  49  Petersen Victoria  2008  HERLUFSHOL  0854AD  25 m  59.20   
73  204  Pedersen Louise Kipper  2006  NYBORG  0646AG  25 m  1:00.42   
74  156  Nielsen Asta Lund  2008  NÆSTVED  0836AF  25 m  1:03.02   
75  463  Frederiksen Ester Ganci  2009  VORDINGB  0914AC  25 m  1:10.00   
76  36  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  1:30.00   
77  60  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m     
78  95  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m     
79  105  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m     
80  210  Vestergaard Mathilde  2006  NYBORG  0606AI  25 m     
81  212  Kurps Amalie  2004  ODSHERRED    25 m     
82  213  Lihme Julie Louise  2003  ODSHERRED    25 m     
83  214  Nielsen Sophie  2006  ODSHERRED  0688AR  25 m     
84  233  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m     
85  265  Møller Anna  2007  RINGSTED  0792AG  25 m     
86  330  Dahl Silje Munthe  2005  KORSØR  0544AV  25 m     
87  484  Jonsdottir Kolbrun  2003  ICELAND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
20_S
Løb 20, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
410  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  26.12   
104  Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  25 m  26.65   
395  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  26.94   
108  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  25 m  27.49   
115  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  27.71   
40  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  27.94   
78  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  28.03   
406  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  28.14   
304  Lykke Silas  2003  SLAGELSE  0339AP  25 m  28.25   
10  110  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  28.70   
11  297  Johansen Emil Mølholm  2000  SLAGELSE  0093AT  25 m  29.23   
12  207  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  30.09   
13  468  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  30.36   
14  479  Ingvarsson Jon Gooi  2001  ICELAND    25 m  30.41   
15  316  Rought Elias  2003  SLAGELSE  0359AF  25 m  30.93   
16  138  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  31.14   
17  385  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  31.24   
18  220  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  31.67   
19  305  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  31.81   
20  84  Petersen Frederik Scheby  2004  KALUNDBORG  0491AH  25 m  32.45   
21  390  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  32.74   
22  103  Hausner Andreas  1999  NAKSKOV  9903AS  25 m  32.83   
23  232  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  33.04   
24  200  Nissen Mikkel  2002  NYBORG  0245AQ  25 m  33.06   
25  306  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m  33.24   
26  339  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  33.67   
27  414  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  33.91   
28  467  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  33.99   
29  153  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  25 m  34.02   
30  142  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  34.11   
31  442  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  34.49   
32  202  Pedersen Andreas  2003  NYBORG  0331AH  25 m  34.91   
33  476  Robertsson Arnor  2002  ICELAND    25 m  35.00   
34  107  Jensen Christoffer  2002  NAKSKOV  0209AE  25 m  35.12   
35  136  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED  0537AI  25 m  35.57   
36  370  Olsen Phillip Hausmann  2003  SHS-STEVNS  0325AM  25 m  35.84   
37  194  Nancke Mark Kronbæk  2004  NYBORG  0497AK  25 m  36.11   
38  109  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  36.45   
39  401  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  36.50   
40  444  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  36.80   
41  209  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  25 m  37.45   
42  189  Larsen Mikkel Bredal  2005  NYBORG  0587AB  25 m  38.01   
43  331  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  38.31   
44  335  Jepsen Christian  2005  KORSØR  0553AF  25 m  38.46   
45  243  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  38.95   
46  125  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  39.12   
47  129  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  39.15   
48  386  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  39.32   
49  352  Rasmussen Viktor Holst  2003  KORSØR  0311AL  25 m  39.36   
50  208  Sandison Mathias Lykke  2007  NYBORG  0797AA  25 m  39.40   
51  319  Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  39.64   
52  336  Johansen Frederik Schmidt  2002  KORSØR  0239AT  25 m  40.03   
53  275  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  40.78   
54  380  Bendsen Esben Errebo  2004  SK-SYD  0401AQ  25 m  41.07   
55  374  Schnack Joakim  2004  SHS-STEVNS  0421AC  25 m  41.68   
56  113  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  41.73   
57  164  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED  0503AM  25 m  42.39   
58  338  Knudsen Lukas Kjeldsholm  2004  KORSØR  0441AG  25 m  42.95   
59  195  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  42.97   
60  394  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  45.18   
61  461  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  45.45   
62  272  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  45.59   
63  337  Jørgensen Benjamin  2005  KORSØR  0539AB  25 m  45.81   
64  351  Quist Christian  2007  KORSØR  0709AA  25 m  45.82   
65  198  Nielsen Toke Hjalmar  2006  NYBORG  0635AM  25 m  45.84   
66  237  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  46.17   
67  89  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  47.15   
68  377  Warberg Mathias  2007  SHS-STEVNS  0705AG  25 m  48.83   
69  531  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  52.01   
70  192  Mortensen Emil B.  2006  NYBORG  0667AF  25 m  52.20   
71  252  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  54.31   
72  242  Houmann Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  55.94   
73  165  Sibbern-Larsen Lucas  2007  NÆSTVED  0747AE  25 m  56.55   
74  148  Larsen Mads G. Skovly  2006  NÆSTVED  0657AL  25 m  58.15   
75  475  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  25 m  1:00.10   
76  178  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  25 m  1:01.57   
77  187  Kobbernagel Nikolaj  2007  NYBORG  0799AB  25 m  1:02.53   
78  39  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  1:08.00   
79  26  Christiansen Tobias  2006  HERLUFSHOL  0625AK  25 m  1:08.63   
80  76  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m     
81  87  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m     
82  94  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m     
83  206  Rahr Sebastian  2006  NYBORG  0633AF  25 m     
84  216  Sønder Frederik Wahlstrøm  2006  ODSHERRED  0643AM  25 m     
85  218  Baba Ali  2006  RINGSTED  0687AJ  25 m     
86  263  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m     
87  366  Mark Magnus Vasegaard  2006  SHS-STEVNS  0633AL  25 m     
88  483  Helgason Rokkvi  2004  ICELAND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
21_S
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
420  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  1:13.04   
453  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  1:13.98   
98  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  1:18.06   
422  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  1:18.68   
454  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:19.09   
93  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  1:19.70   
149  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  1:20.79   
63  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:21.48   
203  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  1:21.88   
10  439  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  1:22.90   
11  393  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  1:22.95   
12  127  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  1:23.44   
13  425  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  25 m  1:24.29   
14  477  Karaolani Abena  2000  ICELAND    25 m  1:25.62   
15  428  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  25 m  1:26.25   
16  430  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  1:26.82   
17  27  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:27.38   
18  354  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:28.09   
19  398  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  1:28.11   
20  478  Johannesdottir Katrin Eva  2001  ICELAND    25 m  1:30.46   
21  280  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  25 m  1:32.21   
22  450  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:32.52   
23  145  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  1:34.03   
24  293  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:34.06   
25  99  Eggertsen Melanie