2018-06-19   04:32:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Trollsim 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2017    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  19:59   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer  Finaler (28) 
Beräknad start 10:17 
Heat 1 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
287  Elin Hillström  2007  AP6207  MASS    25m   
153  Agnes Frostberg  2006  BE6406  KUNGSBACKA    25m   
267  Sigrid Carlsson  2006  AS9406  MASS    25m   
106  Ines Norlander  2006  BA1406  GÖTEBORG    25m   
265  Alva Burlin  2006  AV4806  MASS    25m   
               

 
Heat 2 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Sofia Tikotska  2007  AZ6207  GÖTEBORG    25m   
399  Elsa Dittmer  2005  BR3805  S 02    25m   
109  Charlize Nyström  2005  BN7405  GÖTEBORG    25m   
274  Isabelle Eievik  2006  AZ7206  MASS    25m   
202  Frida Lundahl  2007  AU7207  KUNGÄLV    25m   
68  Sofia Isberg  2006  BA8206  GÖTEBORG    25m   
107  Filippa Norrman  2005  BS2205  GÖTEBORG    25m   

 
Heat 3 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
381  Alice Olsson  2006  AX1406  S 77    25m   
209  Nellie Sölvén  2006  BH6206  KUNGÄLV    25m   
298  Wilhelmina Kargede  2005  BO2805  MASS    25m   
479  Julia Olsson  2006  AB9206  TROLLHÄTTA    25m   
376  Hailey Larsson  2007  AK7407  S 77    25m   
261  Elsa Blomberg  2006  AS1606  MASS    25m   
368  Elsa Gustavsson  2006  AY4806  S 77    25m   

 
Heat 4 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Moa Hein  2008  AM4808  GÖTEBORG    25m   
295  Isa Janson  2006  AZ6206  MASS    25m   
259  Lilith Annmark  2006  BL4606  MASS    25m   
157  Ida Ivarsson  2006  BH8406  KUNGSBACKA    25m   
72  Tuva Johannesson  2007  AX7607  GÖTEBORG    25m   
372  Maja Karlsson  2006  AA2206  S 77    25m   
487  Emma Wikberg  2007  AN2207  TROLLHÄTTA    25m   

 
Heat 5 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Amanda Ljungberg  2005  BS1205  GÖTEBORG    25m   
51  Tilde Fredriksson  2005  BK2405  GÖTEBORG    25m   
70  Elin Johannesson  2007  AX3607  GÖTEBORG    25m   
263  Matilda Boreström  2005  BJ6605  MASS    25m   
43  Wilma Ekdahl  2006  BL5606  GÖTEBORG    25m   
156  Rebecka Hohensee  2006  BE3406  KUNGSBACKA    25m   
183  Felicia Anderström  2004  BR2604  KUNGÄLV    25m   

 
Heat 6 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Febe Westerdahl  2006  BE7406  KUNGSBACKA    25m   
448  Isabella Emanuelsson  2006  BJ4806  TROLLHÄTTA    25m   
61  Sofia Hein  2004  BY7804  GÖTEBORG    25m   
171  Irma Stefansson  2006  BA4206  KUNGSBACKA    50m  2:11.18 
449  Maja Ericsson  2007  AO3207  TROLLHÄTTA    25m   
366  Maja Edberg  2006  AX7206  S 77    25m   
154  Emilia Gustafsson  2006  BE6806  KUNGSBACKA    25m   

 
Heat 7 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
437  Johanna Storm  2006  BD7406  SÄFFLE SS    25m  2:09.25 
307  Wilma Ljungdahl  2005  BJ5605  MASS    25m  2:03.56 
90  Alma Mellegård Fastén  2006  AM2406  GÖTEBORG    25m  1:59.76 
73  Freja Johansson  2005  BK3405  GÖTEBORG    25m  1:56.92 
149  Tindra Billström  2006  AL3606  KUNGSBACKA    25m  1:58.93 
440  Linnea Alfredsson  2006  BI4206  TROLLHÄTTA    25m  1:59.85 
167  Gaëlle Ovise  2005  BK7205  KUNGSBACKA    25m  2:08.37 

 
Heat 8 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
296  Tindra Janson  2005  BE9605  MASS    50m  1:56.74 
143  Ebba Öjersson  2008  AA7408  SK GÖTENE    50m  1:55.14 
117  Klara Rask  2005  AL9405  GÖTEBORG    25m  1:54.29 
309  Amanda Mankinen  2006  AZ0606  MASS    50m  1:53.52 
310  Anna-Maria Niemi  2006  AZ1606  MASS    50m  1:54.09 
67  Sara Högstedt  2005  BR7605  GÖTEBORG    25m  1:54.68 
170  Isa Simonsson  2006  AM4206  KUNGSBACKA    25m  1:56.58 

 
Heat 9 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
362  Alva Anell  2005  BE5405  S 77    25m  1:51.85 
147  Linn Andersson  2005  AX7405  KUNGSBACKA    50m  1:49.72 
29  Linda Asterling  2005  AY3205  GÖTEBORG    25m  1:48.74 
508  Vilma Thorpman  2006  AS5406  ÅMÅLS SS    25m  1:46.51 
384  Frida Rångeby  2005  AZ8205  S 77    25m  1:46.56 
248  Esther Olsson  2008  AA7608  MARIESTAD    50m  1:49.54 
35  Paloma Consil  2004  BX7804  GÖTEBORG    25m  1:51.80 

 
Heat 10 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Klara Wallerbert  2005  BK6405  GÖTEBORG    25m  1:45.74 
266  Tuva Byfeldt  2005  BJ4605  MASS    25m  1:45.34 
243  Theresa Melin  2005  AM1805  MARIESTAD    25m  1:45.02 
27  Linnea Ahlstrand  2004  BK6404  GÖTEBORG    25m  1:42.88 
164  Ida Magnusson  2005  BF4205  KUNGSBACKA    50m  1:44.61 
151  Linnéa Fabian  2005  BL5405  KUNGSBACKA    25m  1:45.19 
507  Cornelia Sörqvist  2007  AG6807  ÅMÅLS SS    50m  1:45.72 

 
Heat 11 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Ida Persson  2004  BY6404  ALE    25m  1:42.85 
96  Lo Stranne  2005  AX6805  GÖTEBORG    25m  1:41.89 
78  Nadja Karlsson  2004  BK8404  GÖTEBORG    25m  1:41.30 
342  Agnes Sjöström  2006  AS3606  MASS    50m  1:40.59 
158  Ella Johannesson  2006  AS8806  KUNGSBACKA    50m  1:40.83 
483  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  AF4205  TROLLHÄTTA    25m  1:41.35 
367  Tindra Gustafsson  2004  BJ7204  S 77    50m  1:42.74 

 
Heat 12 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Clara Axelsson  2005  BG9805  KUNGÄLV    25m  1:40.19 
347  Elsa Stenfeldt  2004  AJ9204  MASS    50m  1:39.36 
407  Eleonora Kostadinova  2005  BF6205  S 02    25m  1:38.26 
320  Gabriella Rolf  2004  AW7204  MASS    50m  1:37.78 
148  Rebecka Berlin  2005  AX4605  KUNGSBACKA    50m  1:37.91 
155  Sigrid Hildebrand  2006  AP3606  KUNGSBACKA    50m  1:39.22 
435  Sofie Leander  2005  AH3405  SÄFFLE SS    25m  1:39.93 

 
Heat 13 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
445  Wilma Andrée  2004  AY2204  TROLLHÄTTA    25m  1:37.12 
86  Evelina Liu  2004  BK7404  GÖTEBORG    50m  1:37.08 
351  Melis Suleyman  2005  BC7405  MASS    50m  1:36.13 
447  Ellen Edkvist  2003  AM4203  TROLLHÄTTA    50m  1:35.85 
140  Lisa Andersson  2005  AP1405  SK GÖTENE    25m  1:35.96 
350  Anna Ström  2006  AM7606  MASS    50m  1:36.52 
356  Tova Söderberg  2004  AJ8204  MASS    25m  1:37.10 

 
Heat 14 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
354  Signe Svensson  2005  AY5605  MASS    50m  1:35.59 
385  Hanna Skånberg  2003  BU5603  S 77    50m  1:35.29 
56  Selma Hahne  2004  BU5604  GÖTEBORG    50m  1:34.70 
400  Ida Franzén  2006  AM0606  S 02    50m  1:34.53 
463  Anna Kis  2004  BJ9204  TROLLHÄTTA    25m  1:34.64 
89  Tilde Lundquist  2005  AX7805  GÖTEBORG    25m  1:34.87 
150  Klara Blomberg  2005  BE9805  KUNGSBACKA    25m  1:35.50 

 
Heat 15 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
54  Elin Ha  2006  AM7406  GÖTEBORG    25m  1:34.38 
127  Aramis Yaghobi  2004  BD0204  GÖTEBORG    25m  1:34.05 
345  Alicia Smith  2005  BB5805  MASS    25m  1:33.42 
418  Saga Sillerström  2006  AO2606  S 02    50m  1:32.95 
452  Möja Flink  2005  AH9605  TROLLHÄTTA    25m  1:33.39 
363  Lina Back  2005  AJ7805  S 77    50m  1:33.60 
268  Ebba Carlström  2006  AJ3606  MASS    25m  1:34.12 

 
Heat 16 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
346  Alva Sonberger  2005  BE8605  MASS    50m  1:32.77 
233  Clara Westh  2004  BT2404  LIDKÖPING    25m  1:32.54 
Nora Johansson  2004  AA7404  ALE    25m  1:32.34 
23  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  1:31.69 
186  Linnéa Brüdigam  2005  BH0205  KUNGÄLV    25m  1:32.05 
328  Lia Wallström  2004  BK5804  MASS    50m  1:32.35 
314  Frida Olofsson  2004  BF7804  MASS    25m  1:32.72 

 
Heat 17 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
365  Linnea Börjesson  2005  AF0205  S 77    50m  1:31.64 
168  Linnéa Samuelsson  2006  AM6206  KUNGSBACKA    50m  1:31.42 
433  Tilde Halldan  2005  AH6205  SÄFFLE SS    25m  1:30.81 
269  Anya Chen  2004  BH1604  MASS    50m  1:29.87 
230  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  1:30.40 
306  Elsa Lindhé  2003  AC3403  MASS    25m  1:31.41 
231  Klara Torén  2006  AB1406  LIDKÖPING    25m  1:31.48 

 
Heat 18 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Ida Hildebrand  2002  AL1602  KUNGÄLV    50m  1:29.69 
379  Linnea Olofsson  2004  AZ7804  S 77    25m  1:29.11 
110  Angelica Olesen  2005  AC0605  GÖTEBORG    25m  1:28.62 
462  Emma Jobe  2003  BP0203  TROLLHÄTTA    25m  1:28.16 
343  Fanny Sjöström  2004  BF5804  MASS    25m  1:28.59 
94  Elin Sjöberg  2005  AY9205  GÖTEBORG    25m  1:29.02 
247  Elsa Olsson  2003  AP4803  MARIESTAD    50m  1:29.20 

 
Heat 19 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Filippa Hemberg  2004  BT5204  GÖTEBORG    25m  1:28.12 
292  Emilia Isberg  2003  BK9203  MASS    50m  1:27.93 
52  Elin Göransson  2003  BV7603  GÖTEBORG    25m  1:27.88 
11  Olivia Thonander  2005  AD7605  ALE    25m  1:27.65 
249  Ellen Persson  2004  AN7804  MARIESTAD    25m  1:27.80 
510  Regina Borg Wermäng  1999  AG5899  ANGERED    25m  1:27.90 
105  Ida Norlander  2003  BD2203  GÖTEBORG    50m  1:27.97 

 
Heat 20 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
477  Elsa Olofsson  2004  AQ9204  TROLLHÄTTA    25m  1:27.31 
74  Liv Johansson  2002  BO0802  GÖTEBORG    25m  1:26.75 
32  Viola Berlin  2002  BO9602  GÖTEBORG    25m  1:26.70 
420  Ronja Theorin  2005  AE6605  S 02    25m  1:25.34 
213  Sofia Viberg  2004  AJ1404  KUNGÄLV    50m  1:26.48 
334  Tove Ylvén  2003  CA3403  MASS    50m  1:26.71 
436  Ebba Locken  2006  AH6606  SÄFFLE SS    25m  1:27.16 

 
Heat 21 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
279  Hannah Flodin  2003  AK2403  MASS    50m  1:24.19 
432  Linnéa Bruce-Holm  2005  AH4205  SÄFFLE SS    25m  1:23.89 
120  Felicia Rundström  2002  BI2402  GÖTEBORG    25m  1:23.73 
451  Lupin Flink  2002  AW8402  TROLLHÄTTA    25m  1:22.67 
291  Elsa Höstner  2003  BG8403  MASS    25m  1:22.70 
145  Ellen Roslund  2003  AT4403  KARLSBORG    50m  1:23.83 
203  Amalia Mattisson  2004  AQ7804  KUNGÄLV    25m  1:24.14 

 
Heat 22 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Malin Kaldrup  2000  AA1600  GÖTEBORG    25m  1:22.57 
417  Klara Sillerström  2003  BR1603  S 02    25m  1:21.92 
71  Saga Johannesson  2005  AE3705  GÖTEBORG    25m  1:21.74 
282  Thindra Hackwitz  2003  BG9403  MASS    50m  1:21.58 
422  Ellen Vråmo  2004  BF8604  S 02    25m  1:21.67 
224  Alva Jonsson  2003  BE4403  LIDKÖPING    25m  1:21.89 
312  Melissa Nyberg  2003  AW7403  MASS    25m  1:22.54 

 
Heat 23 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
349  Alva Ström  2003  BG5603  MASS    25m  1:21.54 
329  Elina Wang  2004  AV4204  MASS    25m  1:21.16 
242  Hilda Melin  2002  AM4402  MARIESTAD    25m  1:20.96 
114  Hanna Palmér  2002  BR1602  GÖTEBORG    25m  1:20.91 
21  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  1:20.94 
364  Ellen Bergman  2005  AJ6805  S 77    25m  1:21.06 
276  Wilma Ericsson  2002  BE8602  MASS    25m  1:21.33 

 
Heat 24 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
394  Miray Beybutov  2005  AY1405  S 02    25m  1:20.87 
113  Tove Olsson Brandtvik  2000  BL0800  GÖTEBORG    25m  1:20.77 
210  Nellie Tjernström  2003  AP9403  KUNGÄLV    25m  1:20.15 
289  Tina Hopmark  2002  BE9602  MASS    25m  1:19.59 
324  Olivia Sandberg  2003  BH0403  MASS    50m  1:20.05 
41  Ebba Egnell  2005  AX3805  GÖTEBORG    25m  1:20.20 
191  Lina Gustafsson  2003  AM9203  KUNGÄLV    50m  1:20.80 

 
Heat 25 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Johanna Edgren  2004  AZ5604  GÖTEBORG    25m  1:19.32 
18  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  1:19.20 
270  Wilma Christensen  2003  CA8203  MASS    50m  1:18.64 
95  Frida Skåring  2002  BO5602  GÖTEBORG    25m  1:17.36 
396  Lia Bromander  2004  AZ4604  S 02    25m  1:17.44 
403  Ella Holmqvist  2005  AY3405  S 02    25m  1:18.99 
409  Elna Magnusson  2004  BG1804  S 02    25m  1:19.25 

 
Heat 26 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
318  Magdalena Petersson  2002  AA6602  MASS    25m  1:17.02 
408  Madison Lind  2004  AZ4804  S 02    25m  1:16.86 
442  Daniella Alström  2003  AM7203  TROLLHÄTTA    25m  1:16.37 
112  Sissy Olsson  2001  BH1601  GÖTEBORG    25m  1:15.66 
75  Wilma Johansson  2002  AN0602  GÖTEBORG    25m  1:16.14 
484  Izabella Thompson  2003  AG0203  TROLLHÄTTA    25m  1:16.80 
457  Tilda Hellström  2002  AX9402  TROLLHÄTTA    25m  1:16.86 

 
Heat 27 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Matilda Eni  2002  AF0402  MARIESTAD    25m  1:15.02 
66  Linnea Högstedt  2004  BK2404  GÖTEBORG    25m  1:13.81 
37  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    25m  1:13.45 
63  Hannah Hemberg  2002  AD2402  GÖTEBORG    25m  1:12.40 
116  Solveig Ramallo  1993  BX2693  GÖTEBORG    25m  1:12.57 
40  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  1:13.57 
126  Oliwia Wierzbowska  2003  BD6803  GÖTEBORG    25m  1:14.06 

 
Heat 28 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Felicia Thonander  2001  AC8801  GÖTEBORG    25m  1:12.01 
454  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    50m  1:11.37 
58  Marion Hanquet  2001  BY2401  GÖTEBORG    50m  1:09.65 
104  Michelle Nordenmark  2002  AN6602  GÖTEBORG    25m  1:09.43 
246  Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    25m  1:09.58 
53  Alice Götestam  2001  AI7201  GÖTEBORG    25m  1:11.04 
118  Andrea Reinhold  2001  AS3401  GÖTEBORG    25m  1:11.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  19:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner