2018-08-18   12:39:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

5_S
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Senior 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
261  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  25 m  1:09.22   
110  Jansson Emma  1994  MKK  AP4694  25 m  1:10.39   
25  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  1:10.87   
234  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  1:11.32   
219  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  1:12.32   
352  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  25 m  1:12.59   
185  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:12.88   
382  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  25 m  1:13.18   
363  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  25 m  1:13.43   
10  389  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  25 m  1:13.56   
11  337  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:13.57   
12  59  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  1:13.60   
13  148  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  1:13.74   
14  154  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  1:13.88   
15  159  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  1:14.45   
16  326  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  1:14.55   
17  161  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  1:14.95   
18  358  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  1:15.02   
19  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  25 m  1:15.18   
20  93  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  1:15.35   
21  180  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  1:15.38   
22  203  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:15.84   
23  195  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  25 m  1:15.85   
24  150  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  1:16.44   
25  243  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  1:16.48   
26  65  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  25 m  1:16.80   
27  43  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:16.89   
28  374  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  1:17.17   
29  372  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  1:17.23   
30  45  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:17.40   
31  24  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  1:17.92   
32  204  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  1:17.98   
33  42  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  1:18.36   
34  257  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:18.79   
35  264  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  25 m  1:18.86   
36  307  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N  BV2201  50 m  1:21.25   
37  401  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  50 m  1:21.73   
38  73  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  1:22.27   
39  302  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  1:22.32   
40  291  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  50 m  1:22.50   
41  57  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:22.81   
42  376  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  1:19.68  RES 
43  113  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  25 m  1:20.39  RES 
44  129  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  1:20.40  RES 
45  221  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  1:23.02  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  17:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner