2018-06-19   04:24:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 41
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  15 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 41, 200m Bröstsim Damer  Finaler (5) 
Sponsor: Bjäre Kraft 
 
Beräknad start 17:17 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
150  Ellen Torkelsson  2000  AD4800  OSBY SS    50m  3:01.20 
129  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    50m  3:00.90 
155  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  3:00.94 
73  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  3:03.16 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  3:00.38 
63  Annie Thulin  2003  AK1803  KSLS    25m  2:59.50 
401  Tilda Johansson  2002  AE0802  HÖGANÄS SS    25m  2:57.42 
Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  2:57.34 
318  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  2:57.36 
278  Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  2:59.48 
317  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    50m  3:00.12 
221  Olivia Skog  2002  AI1602  SK LÖDDE    50m  3:00.41 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Olivia Jarl Halvarsson  2003  AX2203  KSLS    50m  2:55.64 
Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  2:50.53 
372  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    25m  2:49.72 
203  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  2:49.28 
19  Sara Wilhelmsson  2001  AO6201  ESLÖVS SS    50m  2:49.60 
204  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  2:50.40 
243  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  2:50.78 
322  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  2:57.03 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON    25m  2:47.77 
45  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  2:47.41 
65  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    25m  2:46.50 
93  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  2:44.47 
374  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  2:44.57 
42  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  2:47.35 
298  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  2:47.54 
11  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    25m  2:48.83 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
326  Alicia Norberg Randowo  1999  AS4499  YSTADS SS    25m  2:41.11 
159  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    25m  2:39.97 
389  Sarah Wallin  2000  AH9800  HS    25m  2:37.54 
349  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    25m  2:23.16 
148  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    25m  2:37.35 
59  Thilde Lantz  2001  AX6201  KSLS    25m  2:38.98 
382  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    25m  2:40.57 
43  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  2:43.59 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner