2018-06-18   11:33:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  07:22   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer  Finaler (8) 
Sponsor: Engelholms Glass 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
79  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    50m  35.36 
420  Klara Flodmark  2001  AE4201  ÄNGELHOLM    50m  35.29 
206  Ella Jeppsson  2003  AD0403  SK HAJEN    50m  35.09 
155  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    50m  35.16 
85  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    50m  35.33 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
84  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    50m  35.03 
197  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  34.81 
255  Karin Björkman  2001  AD9401  SK TRITON    50m  34.20 
257  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  33.74 
12  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    50m  34.10 
149  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    50m  34.66 
221  Olivia Skog  2002  AI1602  SK LÖDDE    50m  34.86 
40  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  KK KARPEN    50m  35.06 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
407  Alice Tufvesson  2003  AX5403  HÖGANÄS SS    25m  33.61 
265  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  33.34 
34  Sanna Westerberg  1998  AP9898  KARLSKRONA    25m  33.24 
178  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  33.19 
203  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  33.24 
314  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  33.32 
312  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  33.41 
374  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  33.65 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Tuva Pålsson  2003  AC8803  KARLSKRONA    25m  33.14 
243  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  33.06 
297  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    25m  33.03 
109  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  32.97 
259  Cornelia Forsgren  2000  AC2800  SK TRITON    25m  33.00 
301  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  33.04 
376  Alice Persson  2003  AN5803  HS    25m  33.10 
71  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  33.17 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  32.88 
331  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  32.81 
146  Agnes Cato  2001  AB8201  OSBY SS    25m  32.45 
69  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    25m  32.12 
63  Annie Thulin  2003  AK1803  KSLS    25m  32.35 
244  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  32.61 
104  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  32.85 
406  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  AV2401  HÖGANÄS SS    25m  32.89 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
354  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    25m  31.97 
164  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    25m  31.71 
409  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    25m  31.69 
350  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    25m  31.46 
218  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  31.58 
30  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    25m  31.71 
219  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    25m  31.80 
207  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    25m  32.00 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  31.34 
83  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  31.08 
191  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  30.42 
124  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  30.38 
292  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    25m  30.39 
26  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    25m  30.70 
381  Sasa Podric  2000  BS0400  HS    25m  31.19 
323  Tilde Larsson  2001  AT5801  YSTADS SS    25m  31.34 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
408  Elin Widén  1998  AI4498  HÖGANÄS SS    25m  30.18 
384  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    25m  29.09 
261  Magdalena Kuras  1988  AR9288  SK TRITON    25m  27.52 
10  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    25m  27.36 
118  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    25m  27.49 
404  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    25m  28.05 
396  Victoria Åberg  2001  AL7201  HS    25m  29.34 
119  Nathalie Lindborg  1991  BN5691  MKK    25m  30.26 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  07:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner