2017-11-20   08:48:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

43_S
Gren 43, 50m Fjärilsim Damer Senior 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
404  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  26.55   
118  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  26.80   
10  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  26.84   
392  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  25 m  27.42   
119  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  27.67   
349  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  25 m  27.69   
309  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  28.66   
350  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  28.87   
25  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  28.95   
10  300  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  28.97   
11  408  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  25 m  29.11   
12  30  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  29.17   
13  331  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  25 m  29.24   
14  386  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  29.29   
15  160  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  29.48   
16  26  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  29.58   
17  43  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  29.60   
18  382  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  25 m  29.98   
19  111  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  25 m  30.05   
20  292  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  25 m  30.07   
21  335  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  30.07   
22  147  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  30.08   
23  235  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  30.09   
24  219  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  30.18   
25  74  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  30.19   
26  389  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  25 m  30.24   
27  254  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  25 m  30.31   
28  149  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  30.36   
29  198  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  30.45   
30  310  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  30.49   
31  247  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  25 m  30.55   
32  76  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  25 m  30.65   
33  356  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  25 m  30.74   
34  381  Podric Sasa  2000  HS  BS0400  25 m  30.75   
35  290  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  30.76   
36  383  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  30.76   
37  280  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  30.77   
38  146  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  30.87   
39  291  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  25 m  30.89   
40  301  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  30.94   
41  245  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  25 m  30.95   
42  337  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  30.95   
43  207  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  25 m  31.03   
44  209  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  31.07   
45  323  Larsson Tilde  2001  YSTADS SS  AT5801  25 m  31.08   
46  34  Westerberg Sanna  1998  KARLSKRONA  AP9898  25 m  31.15   
47  311  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  25 m  31.20   
48  406  Norell Dahlqvist Kajsa  2001  HÖGANÄS SS  AV2401  25 m  31.21   
49  197  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  31.25   
50  199  Svensson Therese  1991  SJÖBO SS  AX7891  25 m  31.26   
51  148  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  31.29   
52  180  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  31.32   
53  346  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  31.35   
54  161  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  31.37   
55  208  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  31.42   
56  65  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  31.52   
57  53  Henriksson Gabriella  2000  KLIPPAN  AS8400  25 m  31.53   
58  109  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  31.57   
59  364  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  31.58   
60  218  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  31.69   
61  297  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  31.72   
62  83  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  31.75   
63  282  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  31.81   
64  54  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  31.90   
65  152  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  31.92   
66  183  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  32.19   
67  378  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  50 m  32.36   
68  407  Tufvesson Alice  2003  HÖGANÄS SS  AX5403  50 m  32.39   
69  69  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  32.47   
70  302  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  32.52   
71  79  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  32.54   
72  268  Pålsson Malin  2002  SK TRITON  AO6402  50 m  32.69   
73  259  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  50 m  32.70   
74  296  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  50 m  32.75   
75  244  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  50 m  32.88   
76  313  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  32.91   
77  256  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  50 m  32.95   
78  358  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  33.08   
79  278  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  33.13   
80  410  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  50 m  33.13   
81  312  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  33.19   
82  168  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  33.25   
83  320  Jansson Frida  2006  YSTADS SS  AE7206  25 m  33.26   
84  11  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  31.65  RES 
85  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  31.88  RES 
86  115  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  25 m  31.89  RES 
87  222  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  32.15  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  17:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start