2017-11-20   08:52:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

26_S
Gren 26, 200m Frisim Herrar Senior 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
351  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  25 m  1:46.02   
97  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  25 m  1:46.30   
139  Westergren Mats  1994  MKK  AA0994  25 m  1:48.80   
Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  1:48.97   
360  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  1:52.04   
72  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  1:52.06   
112  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  1:52.81   
391  Vikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  1:53.70   
13  Trudov Alexander  1999  ÄNGELHOLM  AT5399  25 m  1:54.90   
10  77  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  1:55.63   
11  387  Troell Isac  1997  HS  AB3597  25 m  1:55.93   
12  117  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  1:56.58   
13  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  1:57.22   
14  75  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  1:57.44   
15  156  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:57.58   
16  299  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  1:59.28   
17  357  Kerman William  2001  HS  AA6501  25 m  1:59.77   
18  173  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  2:00.11   
19  121  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  2:00.75   
20  353  Hysing Elias  2000  HS  AR1500  25 m  2:00.76   
21  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  2:00.95   
22  316  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  2:01.30   
23  345  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  2:01.76   
24  184  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  2:01.95   
25  100  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:02.19   
26  266  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:02.32   
27  340  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  2:02.34   
28  133  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  2:02.41   
29  216  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:03.31   
30  324  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  2:03.93   
31  101  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  2:04.30   
32  319  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  2:04.50   
33  166  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  2:04.70   
34  194  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  2:04.86   
35  262  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  2:04.96   
36  267  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  2:06.29   
37  276  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:06.35   
38  388  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  2:07.09   
39  365  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:07.63   
40  136  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  25 m  2:06.86  RES 
41  116  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  2:07.46  RES 
42  94  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  2:07.80  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  17:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start