2017-11-23   19:34:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

2_S
Gren 2, 100m Frisim Herrar Senior 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
339  Carlsen Christoffer  1992  HS  AM1192  25 m  47.32   
351  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  25 m  49.51   
Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  49.98   
418  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  25 m  50.40   
139  Westergren Mats  1994  MKK  AA0994  25 m  50.57   
338  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  25 m  50.88   
107  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  51.14   
371  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  25 m  51.39   
366  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  25 m  52.17   
10  67  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  52.28   
11  77  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  52.73   
12  190  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  52.83   
13  173  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  53.00   
14  387  Troell Isac  1997  HS  AB3597  25 m  53.00   
15  133  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  53.01   
16  75  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  53.03   
17  86  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  53.12   
18  117  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  53.29   
19  156  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  53.37   
20  341  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  25 m  53.52   
21  13  Trudov Alexander  1999  ÄNGELHOLM  AT5399  25 m  53.59   
22  316  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  53.65   
23  394  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  53.67   
24  299  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  54.02   
25  230  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  25 m  54.05   
26  165  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  25 m  54.17   
27  23  Clemedtson Jakob  1996  KARLSKRONA  AG1196  25 m  54.18   
28  121  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  54.26   
29  167  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  54.31   
30  328  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  54.39   
31  68  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  54.45   
32  27  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  25 m  54.53   
33  357  Kerman William  2001  HS  AA6501  25 m  54.68   
34  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  54.76   
35  269  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  54.98   
36  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  55.01   
37  345  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  55.17   
38  377  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  55.24   
39  361  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  25 m  55.27   
40  216  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  55.31   
41  240  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  55.37   
42  340  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  55.45   
43  128  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  25 m  55.78   
44  276  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  55.92   
45  184  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  56.00   
46  70  Ekstrand Julius  1998  LANDSKRONA  AJ9798  50 m  56.81   
47  32  Vallbo Gustav  1999  KARLSKRONA  AV4399  50 m  57.36   
48  348  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  57.82   
49  270  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  56.50  RES 
50  403  Killman Johan  1999  HÖGANÄS SS  AI6799  25 m  56.64  RES 
51  131  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  25 m  56.70  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  17:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start