2017-11-23   19:15:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

19_S
Gren 19, 800m Frisim Damer Senior 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
196  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  8:58.10   
123  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  25 m  9:04.83   
395  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  25 m  9:06.68   
182  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  9:14.92   
332  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  9:18.06   
187  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  25 m  9:18.80   
76  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  25 m  9:20.31   
12  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  9:34.21   
31  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  25 m  9:34.73   
10  373  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  9:37.94   
11  179  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  9:38.89   
12  312  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  9:40.54   
13  383  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  9:40.68   
14  38  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  25 m  9:46.78   
15  310  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  9:47.68   
16  19  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  9:52.66   
17  59  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  9:57.86   
18  209  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  9:59.52   
19  224  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  10:03.27   
20  42  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  10:05.33   
21  61  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  25 m  10:06.66   
22  17  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  10:06.69   
23  205  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  10:12.40   
24  130  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  10:13.09   
25  62  Rosengren Josefine  2000  KSLS  BA3800  50 m  10:16.16   
26  233  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  25 m  10:16.43   
27  313  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  10:17.01   
28  60  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  10:19.97   
29  421  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  10:21.27   
30  155  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  10:24.72   
31  372  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  10:25.67   
32  318  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  10:26.78   
33  168  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  10:27.47   
34  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  10:34.22   
35  39  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  50 m  10:35.54   
36  410  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  25 m  10:36.96   
37  325  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  50 m  10:43.78   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  17:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start