Program for DM kortbana 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar Senior |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 393 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 25 m | 2:13.87 | |
2 | 8 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 25 m | 2:15.94 | |
3 | 377 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 25 m | 2:17.80 | |
4 | 70 | Ekstrand Julius | 1998 | LANDSKRONA | AJ9798 | 25 m | 2:23.25 | |
5 | 132 | Persson Anton | 1994 | MKK | AM7394 | 25 m | 2:23.47 | |
6 | 329 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 25 m | 2:24.33 | |
7 | 102 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | AI5902 | 25 m | 2:25.90 | |
8 | 125 | Nilsson Felix | 1990 | MKK | AM6590 | 25 m | 2:26.16 | |
9 | 99 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 25 m | 2:26.65 | |
10 | 341 | Dukic Dennis | 2000 | HS | AC4500 | 25 m | 2:26.79 | |
11 | 92 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 25 m | 2:27.42 | |
12 | 328 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 25 m | 2:28.01 | |
13 | 343 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | AN1300 | 25 m | 2:28.42 | |
14 | 78 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 2:28.71 | |
15 | 402 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS SS | AQ2798 | 25 m | 2:28.88 | |
16 | 295 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 2:29.08 | |
17 | 294 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 25 m | 2:29.98 | |
18 | 77 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | AE1501 | 25 m | 2:31.37 | |
19 | 357 | Kerman William | 2001 | HS | AA6501 | 25 m | 2:32.95 | |
20 | 163 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 25 m | 2:33.53 | |
21 | 156 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 25 m | 2:33.92 | |
22 | 169 | Postema Luke | 1995 | POSEIDON | AS6195 | 25 m | 2:33.93 | |
23 | 258 | Boos Erik | 1999 | SK TRITON | AD1399 | 25 m | 2:35.97 | |
24 | 96 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 25 m | 2:36.66 | |
25 | 94 | Andrén Axel | 2001 | MKK | AD6301 | 50 m | 2:38.61 | |
26 | 55 | Skog Jonathan | 2000 | KLIPPAN | AB0900 | 25 m | 2:39.45 | |
27 | 171 | Waldo Alexander | 1998 | POSEIDON | AF7998 | 25 m | 2:39.64 | |
28 | 276 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 25 m | 2:42.15 | |
29 | 162 | Leandersson Hugo | 2002 | POSEIDON | AT9102 | 25 m | 2:42.19 | |
30 | 82 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | AB9799 | 25 m | 2:43.29 | |
31 | 44 | Persson Simon | 2003 | KK KARPEN | AA1703 | 25 m | 2:43.61 | |
32 | 342 | Edelhamre Kalle | 2003 | HS | AI3303 | 50 m | 2:44.54 | |
33 | 87 | Svärd Casper | 2001 | LANDSKRONA | AC0101 | 25 m | 2:44.57 | |
34 | 284 | Ljungbeck Simon | 2000 | SS IDEN | AK2700 | 25 m | 2:45.60 | |
35 | 267 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 25 m | 2:47.60 | |
36 | 66 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | AI0303 | 25 m | 3:10.92 | |
37 | 172 | Vasilijevic Marko | 1999 | POSEIDON | AH1999 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:57 |