2017-11-20   04:55:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  07:22   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (6) 
Sponsor: Ängelholmshem 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    50m  1:12.26 
383  Ellen Rosdahl  2002  AO0802  HS    50m  1:11.92 
74  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  1:11.63 
208  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    50m  1:10.94 
354  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  1:11.52 
38  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    50m  1:11.86 
285  Sara Nilsson  1998  AF3498  SS IDEN    50m  1:12.02 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
346  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    50m  1:10.53 
297  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    50m  1:10.31 
310  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  1:09.60 
137  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  1:09.33 
168  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    25m  1:09.49 
280  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    50m  1:09.97 
197  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  1:10.36 
109  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:10.67 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Agnes Cato  2001  AB8201  OSBY SS    25m  1:09.12 
120  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    50m  1:09.03 
382  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    25m  1:09.01 
76  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  1:08.73 
335  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    50m  1:08.89 
65  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    25m  1:09.03 
364  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    25m  1:09.04 
368  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    25m  1:09.23 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
189  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    50m  1:08.14 
148  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    50m  1:07.83 
311  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    25m  1:07.49 
247  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    25m  1:07.37 
198  Sofia Stålnacke  2001  AT7801  SJÖBO SS    25m  1:07.37 
11  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    25m  1:07.79 
245  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  1:07.90 
389  Sarah Wallin  2000  AH9800  HS    25m  1:08.46 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    25m  1:07.22 
188  Augusta Andersson  1997  AM9297  SJÖBO SS    25m  1:06.97 
331  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  1:05.60 
300  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  1:05.34 
30  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    25m  1:05.39 
254  Fanny Andersson  1997  AO9497  SK TRITON    25m  1:05.93 
93  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  1:07.06 
149  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    25m  1:07.36 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
370  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  1:04.04 
350  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    25m  1:03.82 
404  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    25m  1:01.12 
10  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    25m  59.05 
261  Magdalena Kuras  1988  AR9288  SK TRITON    25m  1:01.04 
309  Matilda Klintberg  1999  AH1299  VELLINGE-N    25m  1:03.02 
384  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    25m  1:03.85 
43  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:04.20 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  07:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start