2017-11-19   11:16:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  07:22   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer  Finaler (5) 
Sponsor: Kunskapsporten 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
291  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    50m  1:22.50 
73  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    50m  1:22.27 
307  Kajsa Berglind  2001  BV2201  VELLINGE-N    50m  1:21.25 
113  Kristina Kulcsar  2001  AY7801  MKK    25m  1:20.39 
129  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:20.40 
401  Tilda Johansson  2002  AE0802  HÖGANÄS SS    50m  1:21.73 
302  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    50m  1:22.32 
57  Olivia Jarl Halvarsson  2003  AX2203  KSLS    50m  1:22.81 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
264  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  1:18.86 
42  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  1:18.36 
45  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:17.40 
374  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  1:17.17 
372  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    25m  1:17.23 
204  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  1:17.98 
257  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  1:18.79 
376  Alice Persson  2003  AN5803  HS    25m  1:19.68 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    25m  1:16.80 
150  Ellen Torkelsson  2000  AD4800  OSBY SS    25m  1:16.44 
203  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  1:15.84 
Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  1:15.18 
93  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  1:15.35 
195  Olga Schubert  2000  AK2800  SJÖBO SS    25m  1:15.85 
243  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  1:16.48 
43  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:16.89 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON    25m  1:14.95 
159  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    25m  1:14.45 
59  Thilde Lantz  2001  AX6201  KSLS    25m  1:13.60 
389  Sarah Wallin  2000  AH9800  HS    25m  1:13.56 
337  Lisa Bengtsson  2002  AE5802  HS    25m  1:13.57 
148  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    25m  1:13.74 
326  Alicia Norberg Randowo  1999  AS4499  YSTADS SS    25m  1:14.55 
358  Sara Kjellnäs  2002  AO6602  HS    25m  1:15.02 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
382  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    25m  1:13.18 
352  Daniella Horvath  2001  AO9601  HS    25m  1:12.59 
25  Tea Gladher  2000  AB1400  KARLSKRONA    25m  1:10.87 
261  Magdalena Kuras  1988  AR9288  SK TRITON    25m  1:09.22 
110  Emma Jansson  1994  AP4694  MKK    25m  1:10.39 
219  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    25m  1:12.32 
185  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  1:12.88 
363  Sandra Lendt  2000  AH0400  HS    25m  1:13.43 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  07:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start