2017-11-23   19:33:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  07:21   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer  Finaler (5) 
Sponsor: Polymont 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
421  Ellen Thunberg  2001  BC7401  ÄNGELHOLM    25m  2:17.80 
312  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  2:16.46 
280  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    50m  2:16.15 
124  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  2:16.20 
179  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    50m  2:17.25 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    25m  2:15.27 
130  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    50m  2:14.69 
298  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    50m  2:14.57 
178  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  2:14.09 
355  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    25m  2:14.28 
164  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    25m  2:14.63 
60  Amanda Modig  1999  AJ5499  KSLS    25m  2:15.00 
17  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    25m  2:16.08 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
383  Ellen Rosdahl  2002  AO0802  HS    25m  2:13.33 
310  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  2:13.09 
335  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    25m  2:12.54 
209  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    25m  2:12.24 
332  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    25m  2:12.45 
409  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    25m  2:13.07 
368  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    25m  2:13.23 
311  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    25m  2:13.45 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  2:12.09 
29  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    25m  2:11.65 
182  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  2:09.82 
76  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  2:09.52 
187  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m  2:09.58 
309  Matilda Klintberg  1999  AH1299  VELLINGE-N    25m  2:10.53 
346  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  2:12.07 
191  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  2:12.13 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
396  Victoria Åberg  2001  AL7201  HS    25m  2:07.00 
104  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  2:06.13 
395  Olivia Ülger  2000  AK3800  HS    25m  2:05.97 
185  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  2:04.86 
370  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  2:05.91 
196  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    25m  2:06.10 
375  Johanna Palmkvist  1999  AN2899  HS    25m  2:06.62 
123  Josephine Mikkelsen  2002  AI5202  MKK    25m  2:09.49 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  07:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start