2017-11-22   17:13:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 25
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  15 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 25, 100m Frisim Damer  Finaler (6) 
Sponsor: Öresundskraft 
 
Beräknad start 10:11 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
38  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    25m  1:01.69 
354  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    25m  1:04.60 
180  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    50m  1:03.63 
178  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    50m  1:03.67 
182  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  1:01.61 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
368  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    50m  1:03.45 
290  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    50m  1:02.30 
191  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  1:01.73 
12  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  1:02.03 
355  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    50m  1:02.78 
364  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    50m  1:03.55 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
187  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m  1:01.44 
124  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  1:01.33 
189  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  1:01.05 
160  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  1:00.72 
356  Maja Jönsson  2001  BL1201  HS    25m  1:01.04 
164  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    25m  1:01.27 
280  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  1:01.33 
207  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    25m  1:01.48 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  1:00.56 
346  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  1:00.46 
29  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    25m  1:00.25 
335  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    25m  1:00.17 
109  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:00.22 
120  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    25m  1:00.43 
298  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  1:00.55 
53  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  1:00.58 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:00.06 
               
104  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  59.06 
363  Sandra Lendt  2000  AH0400  HS    25m  58.84 
234  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  58.89 
279  Alice Möller  2000  AD9200  SS DELFIN    25m  59.15 
264  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  59.71 
30  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    25m  1:00.14 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
396  Victoria Åberg  2001  AL7201  HS    25m  58.38 
370  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  58.09 
154  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    25m  56.21 
349  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    25m  55.14 
               
404  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    25m  57.91 
10  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    25m  58.11 
395  Olivia Ülger  2000  AK3800  HS    25m  58.82 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  09:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start