2017-11-23   19:19:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM kortbana 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 19
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  13:54   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 19, 800m Frisim Damer  Finaler (4) 
Sponsor: Ängelholmshem 
 
Beräknad start 17:38 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
410  Heidi Winberg  1999  AW4899  HÖGANÄS SS    25m  10:36.96 
Ebba Hellzén  2003  AE3603  ÄNGELHOLM    25m  10:34.22 
318  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  10:26.78 
155  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    50m  10:24.72 
372  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    50m  10:25.67 
168  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    50m  10:27.47 
39  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KK KARPEN    50m  10:35.54 
325  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    50m  10:43.78 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
313  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    25m  10:17.01 
130  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    50m  10:13.09 
17  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    50m  10:06.69 
42  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  10:05.33 
61  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    25m  10:06.66 
205  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    50m  10:12.40 
233  Isabella Frykholm  2001  BD9201  SK RAN    25m  10:16.43 
60  Amanda Modig  1999  AJ5499  KSLS    50m  10:19.97 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    25m  9:59.52 
19  Sara Wilhelmsson  2001  AO6201  ESLÖVS SS    50m  9:52.66 
38  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    25m  9:46.78 
312  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  9:40.54 
383  Ellen Rosdahl  2002  AO0802  HS    25m  9:40.68 
310  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  9:47.68 
59  Thilde Lantz  2001  AX6201  KSLS    25m  9:57.86 
224  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    50m  10:03.27 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  9:34.21 
187  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m  9:18.80 
182  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  9:14.92 
196  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    25m  8:58.10 
395  Olivia Ülger  2000  AK3800  HS    25m  9:06.68 
332  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    25m  9:18.06 
76  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  9:20.31 
373  Emilia Nordén  2003  AT3803  HS    50m  9:37.94 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start