Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:18 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund och Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
162 |
1 |
Philip Palmqvist |
2005 |
AR1505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
767 |
2 |
Hannes Helling |
2004 |
04B192 |
ÅSF |
|
25m |
|
772 |
3 |
Joa Metsola |
2005 |
05A948 |
ÅSF |
|
25m |
|
538 |
4 |
Karl Hedin |
2005 |
AI9105 |
WISBY SS |
|
25m |
3:39.18 |
111 |
5 |
Hampus Bengtsson |
2005 |
AC2105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
771 |
6 |
Einar Melin |
2004 |
04B169 |
ÅSF |
|
25m |
|
801 |
7 |
Hannes Olin |
2003 |
|
ÅSF |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
332 |
0 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
AE3505 |
SKK |
|
50m |
3:22.70 |
52 |
1 |
Elijas Eriksson |
2005 |
AG6905 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:12.15 |
106 |
2 |
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:09.37 |
311 |
3 |
Anton Graner |
2005 |
AH4905 |
SKK |
|
50m |
3:06.24 |
786 |
4 |
Tatu Kunttila |
2003 |
03A443 |
ÅSK |
|
50m |
2:54.52 |
574 |
5 |
Johan Montero |
2005 |
AN1905 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:04.26 |
310 |
6 |
Vincent Flores |
2005 |
AE7305 |
SKK |
|
25m |
3:08.25 |
571 |
7 |
Ivar Lövefors |
2003 |
AY4903 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:09.81 |
63 |
8 |
Oliver Harper |
2005 |
AD2705 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:14.09 |
314 |
9 |
Jonas Harju |
2005 |
AH8905 |
SKK |
|
50m |
3:27.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
0 |
Jan Salentin |
2004 |
AT2104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:50.45 |
590 |
1 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
AI2901 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:50.23 |
620 |
2 |
David Kjellberg |
2003 |
AA4103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:46.96 |
618 |
3 |
Isak Jederström |
2002 |
AD0502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:44.20 |
774 |
4 |
Max Roman |
2000 |
00B282 |
ÅSF |
|
25m |
2:41.33 |
539 |
5 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
2:43.47 |
706 |
6 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
25m |
2:46.56 |
704 |
7 |
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
SPIF SF |
|
25m |
2:49.91 |
29 |
8 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
2:50.31 |
152 |
9 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:50.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
759 |
0 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:38.03 |
553 |
1 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:32.46 |
781 |
2 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
02A516 |
ÅSK |
|
25m |
2:28.88 |
726 |
3 |
Gustav Niring |
2004 |
AE6304 |
SPIF SF |
|
25m |
2:21.32 |
55 |
4 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:08.96 |
790 |
5 |
Jesper Lietzén |
2002 |
02A171 |
ÅSK |
|
25m |
2:14.33 |
442 |
6 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
25m |
2:22.96 |
802 |
7 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:30.80 |
81 |
8 |
Markus Sandh |
2002 |
AZ1302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:35.60 |
59 |
9 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:41.01 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:18 |
|