Program för UGP1 2017-2018, Oskarshamn
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1, lördag 21 okt 2017 kl 10:00
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
UGP 1 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Oskarshamn |
|
Utskriftstid |
09:15 |
|
|
Arrangör |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (4) |
Sponsor: OKG |
|
Beräknad start 10:27 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
Jonathan Thelin |
2003 |
AT3303 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
|
52 |
3 |
Erik Fransson |
2007 |
AD1707 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
|
125 |
4 |
Theo Ståhle |
2006 |
AD0506 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:43.75 |
13 |
5 |
Gustav Franzén |
2004 |
AT1504 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:45.87 |
69 |
6 |
Didrik Olsson Lindqvist |
2006 |
AC9306 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
|
112 |
7 |
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
AC9506 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
1 |
Jakob Nyström |
2003 |
AU0103 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:32.02 |
12 |
2 |
Hugo Fransson |
2005 |
AA4105 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:28.02 |
113 |
3 |
Mircea Gabriel Hristodor |
2004 |
AT8904 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:23.58 |
60 |
4 |
Fabian Lagström |
2004 |
AP8504 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:20.68 |
57 |
5 |
Edvin Karlsson |
2004 |
AO3904 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:23.24 |
35 |
6 |
Pontus Sunnerborn |
2000 |
AM7900 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:23.67 |
89 |
7 |
Hugo Ringblom |
2004 |
AB2104 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:31.73 |
109 |
8 |
Anton Hjelmberg |
2001 |
AR1701 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:36.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
103 |
1 |
Bilal Gadajev |
2001 |
AV0901 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:16.98 |
101 |
2 |
Alvin Eriksson |
2003 |
AQ3703 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:16.71 |
11 |
3 |
Tim Ericksson |
2002 |
AZ3502 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:14.82 |
18 |
4 |
Gusten Helgesson |
2002 |
AR3302 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:14.24 |
78 |
5 |
Anton Bäckman |
2003 |
AD7103 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:14.72 |
27 |
6 |
David Marcusson |
2001 |
AU6701 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:16.11 |
104 |
7 |
Mats Gadajev |
2002 |
AS3302 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:16.71 |
50 |
8 |
Petter Eriksen |
2002 |
AO3502 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:18.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
126 |
1 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:08.94 |
123 |
2 |
Anton Strand |
2003 |
AH8903 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:06.72 |
36 |
3 |
Garri Svensson |
2000 |
AL4300 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:02.34 |
92 |
4 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
58.11 |
88 |
5 |
Robin Pettersson |
2000 |
AD2500 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:01.39 |
39 |
6 |
Philip Turkowitch |
2003 |
AY0703 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:06.61 |
62 |
7 |
Carl Löfgren |
2003 |
AE7303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:07.14 |
25 |
8 |
Alexander Loo |
2001 |
AH7501 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:11.34 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap |
Utskriftstid |
09:15 |
|