2019-05-27   11:22:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ÅSS Race 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Förmiddag

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  ÅSS RACE 2017    Utskriftsdatum  27 september 2017   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2017         
 
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Lina Larsson  2005  BR8805  SK 1970    25m   
179  Jasmina Muradian  2006  AD7406  SKENE SIM    25m  59.03 
176  Alma Larsson  2006  AA8206  SKENE SIM    25m  55.55 
203  Emmy Löfgren  2002  BX2602  SK ALINGSÅ    25m  57.95 
102  Alice Maier  2005  BN1205  FALKÖPING    25m  1:01.87 
164  Moa Salén  2006  BL7406  SK 1970    25m   

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Hilda Källström  2006  AO3606  FALKÖPING    25m  51.65 
49  Enna Karanovic  2006  AM8206  ELFSBORG    25m  50.53 
191  Natalie Krüger  2006  AC1606  ÅSUNDEN    25m  50.30 
204  Mira Löfgren  2005  AB3405  SK ALINGSÅ    25m  50.39 
29  Tova Figas  2006  AD6806  ELFSBORG    25m  51.14 
Ebba Svensson  2004  BT7204  ANDERSTORP    25m  53.17 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Evelina Hallman  2006  AG8406  SK 1970    25m  49.31 
166  Linnea Stallgård  2002  BP4202  SK 1970    25m  47.00 
26  Melina Eksell  2005  AI5605  ELFSBORG    25m  46.36 
114  Agnes Alfredsson  2006  BH8606  SK GÖTENE    25m  46.77 
126  Theresa Melin  2005  AM1805  MARIESTAD    25m  49.12 
50  Svea Klasson  2006  AC4406  ELFSBORG    25m  49.47 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Alva Paulsson  2004  AX0804  SK 1970    25m  45.76 
Annie Seppälä  2004  BD6804  ANDERSTORP    25m  45.29 
62  Nellie Siversjö  2006  BA6806  ELFSBORG    25m  44.91 
103  Lova Samuelsson  2006  AB6606  FALKÖPING    25m  44.92 
181  Saga Nikumaa  2004  AP1404  SKENE SIM    25m  45.73 
76  Amalia Ödman  2005  AP5605  ELFSBORG    25m  46.17 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Filippa Fritzson  2005  AE3205  SK 1970    25m  44.77 
58  Ebba Nyberg  2004  AZ8804  ELFSBORG    25m  44.47 
45  Emelie Johansson  2005  BH2205  ELFSBORG    25m  43.81 
104  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  44.13 
119  Tove Öjersson  2005  AM1605  SK GÖTENE    25m  44.69 
139  Camilla Edvinsson  2004  AX9604  SK 1970    25m  44.83 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Sally Olsson  2005  AP4405  ELFSBORG    25m  42.59 
Ebba Kemper  2004  BA6404  ANDERSTORP    25m  42.29 
128  Elsa Olsson  2003  AP4803  MARIESTAD    25m  41.58 
169  Liza Vesterberg  2002  BD5202  SK 1970    25m  41.58 
116  Lisa Andersson  2005  AP1405  SK GÖTENE    25m  42.40 
18  Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    50m  42.75 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    50m  41.46 
84  Moa Alsiö  2001  BO3801  FALKÖPING    25m  40.58 
63  Elly Sjöberg  2005  AE6205  ELFSBORG    25m  40.24 
21  Amanda Böhrén  2005  AU8405  ELFSBORG    25m  40.36 
130  Ellen Persson  2004  AN7804  MARIESTAD    25m  41.32 
94  Lisa Karlén  2005  AL4805  FALKÖPING    25m  41.56 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Thyra Mellander  2003  AP2803  MARIESTAD    25m  39.79 
41  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    25m  39.72 
206  Viktoria Sandwall  2003  BG7203  SK ALINGSÅ    25m  38.67 
42  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    25m  39.49 
19  Elsa Berge Kleber  2004  AY5204  ELFSBORG    50m  39.74 
198  Hanna Andrén  2004  AI3204  SK ALINGSÅ    25m  40.10 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    50m  38.11 
154  Wilma Johansson  2001  AM1801  SK 1970    25m  37.78 
74  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    25m  37.34 
156  Meia Kivistö  2003  AK8203  SK 1970    25m  37.39 
53  Hannah Lilja  2004  AE2604  ELFSBORG    25m  37.82 
64  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    50m  38.54 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  36.96 
55  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  36.72 
39  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  35.73 
143  Matilda Hallman  2003  BF7403  SK 1970    25m  36.02 
73  Ebba Wahlberg  2002  AW4602  ELFSBORG    25m  36.91 
125  Hilda Melin  2002  AM4402  MARIESTAD    25m  37.30 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Clara Sandberg  2004  AH6604  SK 1970    25m  35.47 
17  Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  35.11 
183  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  33.32 
86  Francesca Clark  2001  BE1801  FALKÖPING    50m  33.96 
138  Linnea Andersson  2003  AU1403  SK 1970    25m  35.43 
12  Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  35.60 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 september 2017 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  12:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner