2019-08-18   17:17:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ÅSS Race 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Förmiddag

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  ÅSS RACE 2017    Utskriftsdatum  27 september 2017   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2017         
 
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
43  David Johansson  2005  AS7505  ELFSBORG    25m   
38  Filip Hoff  2005  AI8505  ELFSBORG    25m  52.04 
159  Milton Krantz  2006  AQ8506  SK 1970    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Joar Kivistö  2005  AP9305  SK 1970    25m  50.07 
123  Daniel Lönnquist  2005  AR3305  MARIESTAD    50m  45.48 
160  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  43.92 
187  Kristoffer Grönhaug  2002  AJ6502  ÅSUNDEN    25m  44.30 
93  Victor Jonsson  2006  AB5706  FALKÖPING    25m  46.62 
133  Martin von Knorring  2005  AR1305  MARIESTAD    25m  51.94 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Tony Kerman  2005  AP8705  ANDERSTORP    50m  42.77 
10  Albin Tallbäck  2005  AG3705  ANDERSTORP    25m  39.86 
131  Alvin Silow  2005  AF0905  MARIESTAD    25m  38.55 
146  Milton Hedendahl  2005  AC5305  SK 1970    25m  39.62 
65  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    25m  40.26 
20  Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    25m  43.01 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
132  Isak Silow  2002  AV1102  MARIESTAD    25m  37.53 
52  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  36.26 
34  Christoffer Good  2004  AL6904  ELFSBORG    25m  35.44 
24  William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    25m  35.66 
Ville Seppälä  2004  AO0304  ANDERSTORP    50m  36.54 
46  Isac Johansson  2006  AH5306  ELFSBORG    25m  38.45 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
189  Sebastian Jönsson  2003  AH1103  ÅSUNDEN    25m  34.20 
195  Elias Saarela  2002  AU4502  ÅSUNDEN    25m  33.78 
69  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  32.71 
158  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    50m  32.78 
61  Klas Sandgren  2002  AG4902  ELFSBORG    25m  33.85 
157  Simon Kivistö  1998  AS7798  SK 1970    50m  35.21 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  32.26 
Anti Kähr  2001  AM4701  ANDERSTORP    25m  31.14 
105  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  28.25 
90  Viktor Johansson  1998  AL7798  FALKÖPING    25m  30.24 
Charlie Macmillan Skoglund  2004    Gjøvik SK    25m  31.97 
162  William Larsson  1999  AU4999  SK 1970    50m  32.44 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 september 2017 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  12:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner