2019-05-27   11:24:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ÅSS Race 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Förmiddag

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  ÅSS RACE 2017    Utskriftsdatum  27 september 2017   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2017         
 
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
85  Elias Berglund  2006  AO4706  FALKÖPING    25m  1:05.94 
83  Mahmoud Alkadimi  2000  BA9500  FALKÖPING    25m  54.20 
95  Alex Karlsson  2004  AW4904  FALKÖPING    25m  57.46 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
133  Martin von Knorring  2005  AR1305  MARIESTAD    25m  52.73 
93  Victor Jonsson  2006  AB5706  FALKÖPING    25m  48.11 
155  Joar Kivistö  2005  AP9305  SK 1970    25m  52.44 
121  Jacob Haggård  2005  AK3705  MARIESTAD    25m  54.05 
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Max Askengren Stråhle  2006  AF9906  ELFSBORG    25m  47.87 
159  Milton Krantz  2006  AQ8506  SK 1970    25m  46.99 
Tony Kerman  2005  AP8705  ANDERSTORP    50m  45.98 
20  Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    25m  46.17 
38  Filip Hoff  2005  AI8505  ELFSBORG    25m  47.66 
70  Eric Thörngren  2006  AB2906  ELFSBORG    25m  48.07 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Daniel Lönnquist  2005  AR3305  MARIESTAD    25m  44.96 
132  Isak Silow  2002  AV1102  MARIESTAD    25m  44.43 
160  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  42.91 
43  David Johansson  2005  AS7505  ELFSBORG    25m  44.34 
28  Jesper Figas  2003  AH5303  ELFSBORG    25m  44.57 
101  Gabriel Ljus  2004  AH2304  FALKÖPING    25m  45.39 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Isac Johansson  2006  AH5306  ELFSBORG    25m  41.86 
65  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    25m  41.08 
131  Alvin Silow  2005  AF0905  MARIESTAD    25m  40.73 
34  Christoffer Good  2004  AL6904  ELFSBORG    25m  40.76 
146  Milton Hedendahl  2005  AC5305  SK 1970    25m  41.82 
187  Kristoffer Grönhaug  2002  AJ6502  ÅSUNDEN    25m  42.10 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  William Larsson  1999  AU4999  SK 1970    25m  38.11 
189  Sebastian Jönsson  2003  AH1103  ÅSUNDEN    25m  36.70 
195  Elias Saarela  2002  AU4502  ÅSUNDEN    25m  36.22 
56  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  36.49 
52  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  37.57 
Ville Seppälä  2004  AO0304  ANDERSTORP    25m  40.39 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Charlie Macmillan Skoglund  2004    Gjøvik SK    50m  34.67 
Anti Kähr  2001  AM4701  ANDERSTORP    25m  32.99 
105  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  30.59 
153  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  31.84 
90  Viktor Johansson  1998  AL7798  FALKÖPING    25m  33.86 
158  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    25m  35.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 september 2017 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  12:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner