2018-11-17   05:39:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
280  Jacobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  26.34   
414  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  26.50   
306  Bærentsen Amalie  2000  AALBORG  0078AE  25 m  26.55   
329  Ottesen Camilla  2000  AALBORG  0032AE  25 m  26.59   
37  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  26.61   
367  Nielsen Ellen  2001  ESBJERG  0168AP  25 m  26.64   
421  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  26.64   
366  Nielsen Astrid  2002  ESBJERG  0276AO  25 m  26.65   
180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  26.82   
10  417  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  27.06   
11  334  Schøn Lisa  1999  AALBORG  9956AR  25 m  27.14   
12  100  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  25 m  27.17   
13  282  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG  0242AV  25 m  27.18   
14  148  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  27.29   
15  419  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  27.35   
16  198  Madsen Maja Fridberg  2002  ODDER  0236AL  25 m  27.56   
17  210  Ellling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  25 m  27.59   
18  304  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  25 m  27.62   
19  331  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  25 m  27.62   
20  67  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  27.66   
21  315  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  25 m  27.67   
22  103  Hatting Maria Cleman  2001  HOLSTEBRO  0106AK  25 m  27.70   
23  186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  27.70   
24  184  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  25 m  27.73   
25  361  Jensen Sarah Bryld  2001  ESBJERG  0152AQ  25 m  27.77   
26  268  Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  25 m  27.80   
27  94  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  25 m  27.89   
28  312  Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  25 m  27.90   
29  Ibsen Ditte Toft  2001  HOBRO  0102AP  25 m  27.94   
30  28  Kristiansen Nicoline  2002  AGF  0278AL  25 m  27.96   
31  125  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  28.00   
32  142  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  28.00   
33  415  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  28.03   
34  215  Fuglsang Matilde  2000  SILKEBORG  0088BA  25 m  28.15   
35  57  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  28.16   
36  319  Lausen Mille Moeslund  2002  AALBORG  0258AF  25 m  28.17   
37  203  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  28.18   
38  297  Østerberg Nikoline  2000  SKOVBAKKEN  0098AU  25 m  28.23   
39  279  Prøhl Christie  1998  VIBORG  9872AW  25 m  28.31   
40  351  Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  25 m  28.32   
41  202  Terp Johanne Skovgaard  1999  ODDER  9914AO  25 m  28.33   
42  70  Glintborg Heidi  2002  H2Odense  0202AP  25 m  28.46   
43  359  Isager Kasandra  2000  ESBJERG  0016BE  25 m  28.51   
44  362  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  25 m  28.52   
45  252  Christiansen Johanne S.  2002  SØNDERBORG  0264AB  25 m  28.62   
46  55  Sjøgren Sofie  2002  ERRITSØ  0292BB  25 m  28.67   
47  288  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  28.73   
48  110  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  28.76   
49  369  Nikolajsen Nanette  2000  ESBJERG  0004AK  25 m  28.88   
50  53  Jensen Louise  2003  ERRITSØ  0322AZ  25 m  28.90   
51  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  28.92   
52  287  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  28.97   
53  285  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  29.13   
54  30  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  25 m  29.14   
55  150  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  29.24   
56  266  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  29.42   
57  209  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  29.43   
58  51  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  25 m  29.62   
59  136  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  29.65   
60  393  Romanski Freja  2003  PINGVINEN  0308AI  25 m  29.69   
61  426  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  29.69   
62  227  Nielsen Sofie S. Aaby  2003  SKANDERBOR  0342AX  25 m  29.80   
63  200  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  25 m  30.04   
64  295  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  30.19   
65  205  Hansen Katrine B.  2002  RINGE  0252AM  25 m  30.33   
66  162  Arentsen Laura  2003  KOLDING  0338AT  25 m  30.62   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
2_S
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  25 m  21.96   
122  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  22.61   
305  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  25 m  22.70   
33  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  23.15   
190  Dall Lasse  1997  ODDER  9763AR  25 m  23.15   
195  Isdahl Nikolaj  1999  ODDER  9957AF  25 m  23.24   
403  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  23.35   
10  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  25 m  23.47   
115  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  25 m  23.69   
10  12  Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  25 m  23.80   
11  35  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  25 m  23.80   
12  156  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  23.80   
13  68  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  23.83   
14  167  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  25 m  23.85   
15  50  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  25 m  23.91   
16  41  Yde Magnus  1996  AGF  9629AB  25 m  23.93   
17  320  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  25 m  23.93   
18  322  Moos Kristoffer  1996  AALBORG  9639AJ  25 m  24.06   
19  108  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  HOLSTEBRO  0007AN  25 m  24.22   
20  405  Sehested Andreas  1996  VEJLE  9611AP  25 m  24.25   
21  22  Jørgensen Rasmus  1996  AGF  9615AP  25 m  24.34   
22  89  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  24.40   
23  79  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  24.42   
24  373  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  25 m  24.42   
25  171  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  25 m  24.49   
26  153  Petersen Rune Friis  1996  HORSENS  9675AG  25 m  24.60   
27  217  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  25 m  24.63   
28  212  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  25 m  24.68   
29  354  Eickhardt Casper  1999  ESBJERG  9921AJ  25 m  24.68   
30  138  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  24.72   
31  385  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  24.72   
32  90  Rohwedder Jonas  1998  HSK  9849AO  25 m  24.81   
33  84  Kristensen Victor  1999  HSK  9915AS  25 m  24.93   
34  173  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  25 m  24.93   
35  192  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  25 m  24.93   
36  19  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  25 m  25.02   
37  365  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  25 m  25.02   
38  204  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  25.06   
39  Dalby Ralf  1995  AGF  9547AB  25 m  25.07   
40  213  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  25 m  25.16   
41  352  Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  25 m  25.17   
42  164  Jensen Jacob Schelde  2001  KOLDING  0125AJ  25 m  25.24   
43  347  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  25 m  25.25   
44  271  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  25.27   
45  124  Arentoft Esben Vad  1999  HORSENS  9957AR  25 m  25.28   
46  294  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  25 m  25.31   
47  54  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  25 m  25.36   
48  27  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  25 m  25.37   
49  86  Nielsen Mathias Kjær  2000  HSK  0043AU  25 m  25.38   
50  404  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  25.49   
51  78  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  25.52   
52  72  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  25.55   
53  131  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  25 m  25.59   
54  166  Larsen Rune Solgaard  2000  KOLDING  0039AU  25 m  25.59   
55  410  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  25.60   
56  56  Stenbæk Kasper Høst  2001  ERRITSØ  0125AP  25 m  25.63   
57  144  Lencevics Maris  1986  HORSENS  8667AC  25 m  25.67   
58  239  Pedersen Mikkel Juul  2002  NORD  0277AM  25 m  25.67   
59  20  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  25.71   
60  151  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  25.71   
61  135  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  25.74   
62  81  Christiansen Thomas  1999  HSK  9957AO  25 m  25.75   
63  133  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  25.75   
64  338  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  25 m  25.75   
65  228  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  25.79   
66  104  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  25.81   
67  24  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  25.87   
68  255  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  25.99   
69  293  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  26.02   
70  326  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  25 m  26.02   
71  117  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  26.06   
72  241  Kleist Daniel Vang  2000  NORD  0095AS  25 m  26.06   
73  263  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  26.06   
74  327  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  25 m  26.13   
75  433  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  26.20   
76  137  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  26.23   
77  432  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  26.25   
78  318  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  25 m  26.26   
79  437  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  25 m  26.31   
80  379  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  26.32   
81  62  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  26.45   
82  353  Eenberg Anders  2001  ESBJERG  0177AJ  25 m  26.45   
83  408  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  25 m  26.48   
84  436  Munksgaard-Ottosen Aksel  2001  VEJLE  0165AI  25 m  26.49   
85  290  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m  26.53   
86  309  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  25 m  26.57   
87  357  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  25 m  26.68   
88  243  Hagensen Jannick  2001  OPNØR  0181AL  25 m  26.77   
89  74  Kaalund Johan Siksne  2002  H2Odense  0235AI  25 m  26.92   
90  109  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  27.01   
91  114  Lund Mads  2002  HOLSTEBRO  0253AO  25 m  27.13   
92  185  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  27.22   
93  343  Lauridsen Christoffer B.  2002  AARS  0203AO  25 m  27.25   
94  434  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  25 m  27.32   
95  240  Nørgaard Ruben  2002  NORD  0225AF  25 m  27.38   
96  206  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  27.45   
97  424  Blaaberg Andreas  2002  VEJLE  0217AH  25 m  27.52   
98  256  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  27.58   
99  350  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  27.59   
100  435  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  VEJLE  0283AL  25 m  27.66   
101  225  Iversen Mads  2002  SKANDERBOR  0203AN  25 m  28.72   
102  42  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  25 m  29.16   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
3_S
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
91  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  32.76   
283  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m  33.53   
330  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  25 m  33.60   
418  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  25 m  33.89   
70  Glintborg Heidi  2002  H2Odense  0202AP  25 m  33.90   
316  Hald Julie D.  1996  AALBORG  9692AX  25 m  33.95   
366  Nielsen Astrid  2002  ESBJERG  0276AO  25 m  33.99   
211  Flø Esther  2001  SILKEBORG  0108AR  25 m  34.10   
423  Hansen Mathilde  1998  VEJLE  9894AS  25 m  34.29   
10  358  Glargaard Maria Møller  2001  ESBJERG  0182AE  25 m  34.35   
11  417  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  34.48   
12  142  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  34.53   
13  76  Nicholas Freja  2000  H2Odense  0084AN  25 m  34.66   
14  380  Elling-Enevoldsen Freja  2002  HERNING  0248AX  25 m  34.74   
15  174  Lysgaard Caroline  2003  LYSENG  0318AP  25 m  34.96   
16  169  Toftgaard Lærke  2001  KOLDING  0136AJ  25 m  34.98   
17  43  Harpøth Julia  2002  BRÆDSTRUP  0208AX  25 m  35.02   
18  181  Bruun-Petersen Mette  2001  NYBORG  0196AT  25 m  35.02   
19  209  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  35.09   
20  267  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  25 m  35.13   
21  292  Jensen Anna Brandenborg  1999  SKOVBAKKEN  9924AU  25 m  35.21   
22  95  Byskov Natascha Holm  2000  HOLSTEBRO  0072AY  25 m  35.49   
23  107  Iversen Thilde Rud  2001  HOLSTEBRO  0154AX  25 m  35.57   
24  163  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  35.66   
25  Baack Mette  2000  AGF  0028AU  25 m  35.79   
26  258  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  35.88   
27  355  Eickhardt Jannie  2001  ESBJERG  0134AI  25 m  35.90   
28  66  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  25 m  35.91   
29  64  Bang Victoria  2001  H2Odense  0146AM  25 m  35.92   
30  422  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  36.09   
31  113  Lausten Sascha  2002  HOLSTEBRO  0202AJ  25 m  36.15   
32  382  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m  36.19   
33  58  Andersson Johanne A  2003  FREM  0302AD  25 m  36.20   
34  360  Jensen Rikke Vagtborg  2002  ESBJERG  0234AX  25 m  36.44   
35  381  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m  36.47   
36  147  Mikkelsen Josefine  2002  HORSENS  0242AT  25 m  36.65   
37  252  Christiansen Johanne S.  2002  SØNDERBORG  0264AB  25 m  36.65   
38  348  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  36.69   
39  184  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  25 m  36.81   
40  85  Møbes Amalie Averhoff  2002  HSK  0226BB  25 m  36.84   
41  101  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  36.93   
42  127  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  36.94   
43  376  Vogt Nadia Nørskov  2000  ESBJERG  0046AC  25 m  36.94   
44  346  Hougaard Maiken  2002  AUNING  0282AM  25 m  37.07   
45  249  Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  25 m  37.20   
46  393  Romanski Freja  2003  PINGVINEN  0308AI  25 m  37.50   
47  178  Ammentorp Barbara  2003  NYBORG  0354AW  25 m  37.77   
48  136  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  38.44   
49  251  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  25 m  38.94   
50  226  Kjærgaard Ida  2003  SKANDERBOR  0368BB  25 m  39.07   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
4_S
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  25 m  26.93   
321  Meinert Janus  1995  AALBORG  9517AF  25 m  28.21   
322  Moos Kristoffer  1996  AALBORG  9639AJ  25 m  28.58   
310  Brandborg Marcus  1997  AALBORG  9713AL  25 m  28.66   
195  Isdahl Nikolaj  1999  ODDER  9957AF  25 m  28.97   
124  Arentoft Esben Vad  1999  HORSENS  9957AR  25 m  28.99   
12  Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  25 m  29.03   
323  Mowinckel Johan Markus  1995  AALBORG  9525AS  25 m  29.15   
294  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  25 m  29.19   
10  216  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  25 m  29.41   
11  19  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  25 m  29.51   
12  325  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  25 m  29.56   
13  373  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  25 m  29.69   
14  141  Lagoni Henrik  1991  HORSENS  9187AD  25 m  29.82   
15  68  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  29.83   
16  275  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  25 m  30.06   
17  318  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  25 m  30.24   
18  133  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  30.34   
19  108  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  HOLSTEBRO  0007AN  25 m  30.39   
20  131  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  25 m  30.45   
21  83  Knudsen Emil  1999  HSK  9975AO  25 m  30.69   
22  144  Lencevics Maris  1986  HORSENS  8667AC  25 m  30.73   
23  403  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  30.88   
24  139  Kærsgaard Jon  1984  HORSENS  8447AA  25 m  30.95   
25  140  Lagoni Brian  1985  HORSENS  8555AA  25 m  31.04   
26  138  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  31.17   
27  112  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  25 m  31.49   
28  153  Petersen Rune Friis  1996  HORSENS  9675AG  25 m  31.54   
29  434  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  25 m  31.55   
30  41  Yde Magnus  1996  AGF  9629AB  25 m  31.56   
31  116  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  25 m  31.65   
32  172  Jessen Frederik  1998  LYSENG  9857AA  25 m  31.70   
33  353  Eenberg Anders  2001  ESBJERG  0177AJ  25 m  31.70   
34  137  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  31.76   
35  409  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE    25 m  31.86   
36  135  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  31.96   
37  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  25 m  32.10   
38  214  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  25 m  32.19   
39  185  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  32.22   
40  261  Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  25 m  32.39   
41  384  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  32.39   
42  411  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  32.58   
43  13  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  32.68   
44  333  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  25 m  32.74   
45  255  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  32.77   
46  42  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  25 m  32.79   
47  246  Thomsen Hans Christian L.  2001  OPNØR  0133AN  25 m  32.86   
48  404  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  32.98   
49  435  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  VEJLE  0283AL  25 m  33.38   
50  56  Stenbæk Kasper Høst  2001  ERRITSØ  0125AP  25 m  33.41   
51  428  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  25 m  33.45   
52  182  Gadegaard Carl M  2001  NYBORG  0191AG  25 m  33.54   
53  71  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  33.58   
54  45  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  25 m  33.73   
55  152  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  33.92   
56  92  Allerslev Oskar  2002  HOLSTEBRO  0275AR  25 m  33.95   
57  272  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  25 m  34.17   
58  31  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  34.33   
59  168  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  34.73   
60  151  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  34.81   
61  433  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  35.02   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
5_S
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  25 m  4:09.85   
311  Bruun Line Jørgensen  1995  AALBORG  9544AF  25 m  4:13.17   
93  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  25 m  4:15.62   
306  Bærentsen Amalie  2000  AALBORG  0078AE  25 m  4:19.55   
304  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  25 m  4:20.98   
315  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  25 m  4:21.16   
319  Lausen Mille Moeslund  2002  AALBORG  0258AF  25 m  4:23.15   
186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  4:23.41   
180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  4:23.66   
10  129  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  25 m  4:26.52   
11  37  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  4:26.75   
12  25  Kjøngerskov Trine  2000  AGF  0038AC  25 m  4:28.31   
13  332  Rijkhoff Lisa  2001  AALBORG  0136AF  25 m  4:31.06   
14  312  Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  25 m  4:32.02   
15  331  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  25 m  4:33.61   
16  47  Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  25 m  4:33.86   
17  415  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  4:34.07   
18  330  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  25 m  4:34.49   
19  65  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  25 m  4:34.70   
20  260  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  25 m  4:35.71   
21  32  Oxenvad Julie  1997  AGF  9744AP  25 m  4:36.58   
22  329  Ottesen Camilla  2000  AALBORG  0032AE  25 m  4:37.13   
23  335  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  4:37.26   
24  208  Bredahl Nicoline  2000  SILKEBORG  0034AY  25 m  4:37.53   
25  211  Flø Esther  2001  SILKEBORG  0108AR  25 m  4:39.27   
26  250  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  4:40.41   
27  313  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  25 m  4:41.03   
28  235  Jensen Charlotte S.  2002  NORD  0242AF  25 m  4:41.11   
29  175  Seehausen Mia  2001  LYSENG  0186AH  25 m  4:41.88   
30  113  Lausten Sascha  2002  HOLSTEBRO  0202AJ  25 m  4:42.08   
31  307  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  25 m  4:42.62   
32  149  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  4:43.01   
33  416  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  25 m  4:43.60   
34  189  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  25 m  4:44.06   
35  155  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  4:44.08   
36  184  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  25 m  4:46.74   
37  371  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  25 m  4:48.44   
38  142  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  4:48.85   
39  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  4:49.18   
40  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  4:49.84   
41  266  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  4:50.18   
42  328  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  4:51.23   
43  372  Pedersen Frederikke Møller  2002  ESBJERG  0248AS  25 m  4:52.88   
44  36  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  4:52.93   
45  295  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  4:52.93   
46  244  Hansen Anne Marie S.  2002  OPNØR  0284AM  25 m  4:53.19   
47  429  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  4:54.85   
48  422  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  4:55.54   
49  285  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  4:56.46   
50  236  Gallop Nikoline V  2003  NORD  0396AR  25 m  4:56.96   
51  426  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  4:57.49   
52  220  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  4:57.87   
53  59  Jørgensen Mai  2003  FREM  0376AA  25 m  4:58.36   
54  91  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  4:58.79   
55  110  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  5:00.73   
56  427  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  5:03.42   
57  368  Nikolajsen Lizette  2003  ESBJERG  0378AJ  25 m  5:03.75   
58  218  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  25 m  5:05.20   
59  431  Jepsen Ea Pakula  2003  VEJLE  0314AM  25 m  5:06.17   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
6_S
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
308  Blanch Nicolas  1997  AALBORG  9779AA  25 m  3:50.28   
401  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  3:55.92   
116  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  25 m  3:58.40   
196  Jørgensen Oskar  1998  ODDER  9817AK  25 m  3:58.42   
340  Villumsen Søren  1998  AALBORG  9881AT  25 m  3:59.20   
173  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  25 m  4:00.83   
38  Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  25 m  4:03.15   
402  Hansen Jonas Gadegaard  1998  VEJLE  9849AN  25 m  4:03.63   
72  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  4:04.69   
10  79  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  4:05.51   
11  370  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  25 m  4:05.68   
12  23  Kirkeby August Stamp  1999  AGF  9929AM  25 m  4:06.05   
13  387  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  4:06.37   
14  407  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  4:07.83   
15  221  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  25 m  4:08.80   
16  305  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  25 m  4:09.36   
17  29  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  25 m  4:09.62   
18  10  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  25 m  4:10.33   
19  314  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  4:13.19   
20  117  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  4:14.45   
21  154  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  4:14.62   
22  157  Izhar-Larsen Dan  1999  IHF  9985AR  25 m  4:14.65   
23  309  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  25 m  4:14.76   
24  11  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  4:14.81   
25  271  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  4:17.24   
26  254  Kristiansen Christopher  2000  SØNDERBORG  0045AR  25 m  4:17.78   
27  409  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE    25 m  4:18.46   
28  365  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  25 m  4:19.32   
29  21  Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  25 m  4:20.06   
30  123  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  4:21.88   
31  375  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  25 m  4:21.92   
32  411  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  4:23.98   
33  256  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  4:24.41   
34  424  Blaaberg Andreas  2002  VEJLE  0217AH  25 m  4:25.32   
35  293  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  4:25.81   
36  273  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  25 m  4:26.18   
37  350  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  4:27.43   
38  13  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  4:27.45   
39  379  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  4:27.71   
40  61  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  4:28.11   
41  274  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m  4:28.15   
42  253  Iversen André  2001  SØNDERBORG  0121AL  25 m  4:30.45   
43  291  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  4:30.80   
44  199  Nedergaard Thor G.  2002  ODDER  0245AC  25 m  4:31.14   
45  296  Thorsell Vilhelm Damm  2002  SKOVBAKKEN  0235AD  25 m  4:34.32   
46  228  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  4:39.96   
47  31  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  4:43.28   
48  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  4:43.38   
49  425  Brinch Casper  2002  VEJLE  0209AI  25 m  4:43.41   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
7_S
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
337  Sørensen Isabella K.  1994  AALBORG  9466AE  25 m  27.65   
148  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  29.77   
132  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  29.84   
414  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  29.84   
32  Oxenvad Julie  1997  AGF  9744AP  25 m  30.04   
413  Knudsen Stine  1999  VEJLE  9918AI  25 m  30.18   
268  Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  25 m  30.23   
202  Terp Johanne Skovgaard  1999  ODDER  9914AO  25 m  30.41   
125  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  30.54   
10  280  Jacobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  30.63   
11  421  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  30.72   
12  100  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  25 m  30.79   
13  193  Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  25 m  31.14   
14  94  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  25 m  31.48   
15  186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  31.49   
16  329  Ottesen Camilla  2000  AALBORG  0032AE  25 m  31.69   
17  181  Bruun-Petersen Mette  2001  NYBORG  0196AT  25 m  31.73   
18  37  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  31.80   
19  Ibsen Ditte Toft  2001  HOBRO  0102AP  25 m  31.86   
20  288  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  31.94   
21  53  Jensen Louise  2003  ERRITSØ  0322AZ  25 m  31.98   
22  44  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  25 m  31.99   
23  39  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  25 m  32.00   
24  328  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  32.12   
25  331  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  25 m  32.35   
26  126  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  25 m  32.40   
27  361  Jensen Sarah Bryld  2001  ESBJERG  0152AQ  25 m  32.42   
28  369  Nikolajsen Nanette  2000  ESBJERG  0004AK  25 m  32.54   
29  180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  32.63   
30  198  Madsen Maja Fridberg  2002  ODDER  0236AL  25 m  32.71   
31  419  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  32.82   
32  285  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  32.86   
33  28  Kristiansen Nicoline  2002  AGF  0278AL  25 m  32.87   
34  313  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  25 m  32.99   
35  194  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  25 m  33.03   
36  248  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  25 m  33.07   
37  57  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  33.08   
38  150  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  33.13   
39  282  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG  0242AV  25 m  33.25   
40  96  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  33.26   
41  264  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  25 m  33.28   
42  34  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  25 m  33.29   
43  128  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  25 m  33.31   
44  219  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  33.47   
45  203  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  33.52   
46  67  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  33.56   
47  224  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  25 m  33.68   
48  201  Rasmussen Emma  2002  ODDER  0292AL  25 m  33.88   
49  265  Petersen Julie Kappel  2002  THISTED  0282AN  25 m  34.11   
50  49  Johansen Maja  2002  DELTA  0262AV  25 m  34.21   
51  440  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  34.45   
52  391  Fog Mathilde Wisborg  2003  PINGVINEN  0332BB  25 m  34.66   
53  165  Jørgensen Marie Louise  2003  KOLDING  0368AF  25 m  35.07   
54  231  Forsberg Alberte Skov  2003  SKIVE  0346AT  25 m  35.17   
55  289  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  35.42   
56  102  Hansen Mia Kølbæk  2003  HOLSTEBRO  0368BA  25 m  35.63   
57  87  Nielsen Signe Frits  2002  HSK  0266AN  25 m  36.28   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
8_S
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
122  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  25.15   
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  25 m  25.56   
190  Dall Lasse  1997  ODDER  9763AR  25 m  25.98   
191  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  25 m  26.03   
156  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  26.05   
35  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  25 m  26.33   
336  Strandberg Sebastian  1994  AALBORG  9481AG  25 m  26.51   
10  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  25 m  26.80   
22  Jørgensen Rasmus  1996  AGF  9615AP  25 m  26.83   
10  171  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  25 m  27.01   
11  18  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  27.04   
12  115  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  25 m  27.05   
13  323  Mowinckel Johan Markus  1995  AALBORG  9525AS  25 m  27.10   
14  88  Oxenvad Frederik  1999  HSK  9949AR  25 m  27.53   
15  263  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  27.74   
16  320  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  25 m  27.78   
17  347  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  25 m  27.88   
18  405  Sehested Andreas  1996  VEJLE  9611AP  25 m  27.95   
19  27  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  25 m  28.12   
20  204  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  28.13   
21  217  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  25 m  28.22   
22  326  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  25 m  28.54   
23  410  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  28.60   
24  192  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  25 m  28.72   
25  12  Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  25 m  28.76   
26  338  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  25 m  29.07   
27  123  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  29.43   
28  151  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  29.81   
29  199  Nedergaard Thor G.  2002  ODDER  0245AC  25 m  30.09   
30  436  Munksgaard-Ottosen Aksel  2001  VEJLE  0165AI  25 m  30.10   
31  24  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  30.25   
32  104  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  30.35   
33  290  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m  30.57   
34  357  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  25 m  30.61   
35  11  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  30.68   
36  164  Jensen Jacob Schelde  2001  KOLDING  0125AJ  25 m  30.73   
37  26  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  30.79   
38  240  Nørgaard Ruben  2002  NORD  0225AF  25 m  30.89   
39  388  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  25 m  30.95   
40  296  Thorsell Vilhelm Damm  2002  SKOVBAKKEN  0235AD  25 m  31.30   
41  170  Elkjær Alexander Korsager  2001  LYSENG  0113AL  25 m  31.32   
42  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  31.45   
43  425  Brinch Casper  2002  VEJLE  0209AI  25 m  31.53   
44  255  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  31.60   
45  349  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  25 m  31.66   
46  228  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  31.77   
47  92  Allerslev Oskar  2002  HOLSTEBRO  0275AR  25 m  31.79   
48  60  Petersen Mikkel Podiss  2002  FREM  0265AE  25 m  31.84   
49  239  Pedersen Mikkel Juul  2002  NORD  0277AM  25 m  31.88   
50  82  Guldager Asbjørn  2002  HSK  0227AI  25 m  32.19   
51  182  Gadegaard Carl M  2001  NYBORG  0191AG  25 m  33.50   
52  230  Alexandersen Magnus  2002  SKIVE  0267AP  25 m  34.27   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
9_S
Løb 9, 50m Butterfly Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
337  Sørensen Isabella K.  1994  AALBORG  9466AE  25 m  27.35   
111  Jensen Merete Toft  1999  HOLSTEBRO  9926AD  25 m  27.41   
25  Kjøngerskov Trine  2000  AGF  0038AC  25 m  27.50   
339  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  25 m  27.54   
367  Nielsen Ellen  2001  ESBJERG  0168AP  25 m  27.65   
334  Schøn Lisa  1999  AALBORG  9956AR  25 m  28.08   
332  Rijkhoff Lisa  2001  AALBORG  0136AF  25 m  28.20   
148  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  28.30   
279  Prøhl Christie  1998  VIBORG  9872AW  25 m  28.52   
10  100  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  25 m  28.88   
11  129  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  25 m  28.97   
12  180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  29.02   
13  282  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG  0242AV  25 m  29.05   
14  40  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  25 m  29.20   
15  210  Ellling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  25 m  29.25   
16  362  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  25 m  29.30   
17  193  Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  25 m  29.40   
18  421  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  29.57   
19  132  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  29.72   
20  260  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  25 m  29.79   
21  297  Østerberg Nikoline  2000  SKOVBAKKEN  0098AU  25 m  29.82   
22  419  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  29.84   
23  64  Bang Victoria  2001  H2Odense  0146AM  25 m  29.88   
24  366  Nielsen Astrid  2002  ESBJERG  0276AO  25 m  29.94   
25  175  Seehausen Mia  2001  LYSENG  0186AH  25 m  30.02   
26  94  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  25 m  30.04   
27  125  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  30.05   
28  103  Hatting Maria Cleman  2001  HOLSTEBRO  0106AK  25 m  30.07   
29  335  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  30.09   
30  149  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  30.22   
31  169  Toftgaard Lærke  2001  KOLDING  0136AJ  25 m  30.28   
32  280  Jacobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  30.33   
33  150  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  30.45   
34  317  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  25 m  30.54   
35  397  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  25 m  30.72   
36  211  Flø Esther  2001  SILKEBORG  0108AR  25 m  30.76   
37  361  Jensen Sarah Bryld  2001  ESBJERG  0152AQ  25 m  30.79   
38  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  30.91   
39  380  Elling-Enevoldsen Freja  2002  HERNING  0248AX  25 m  31.05   
40  374  Timmermand Thilde  2002  ESBJERG  0272AP  25 m  31.07   
41  220  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  31.14   
42  67  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  31.23   
43  289  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  31.40   
44  287  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  31.47   
45  55  Sjøgren Sofie  2002  ERRITSØ  0292BB  25 m  31.51   
46  110  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  31.93   
47  348  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  31.96   
48  96  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  32.04   
49  200  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  25 m  32.13   
50  136  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  32.18   
51  391  Fog Mathilde Wisborg  2003  PINGVINEN  0332BB  25 m  32.28   
52  30  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  25 m  32.46   
53  34  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  25 m  32.91   
54  183  Jørgensen Randi  2002  NYBORG  0286AR  25 m  33.17   
55  398  Aagaard Camilla  2000  NORD  0044AY  25 m  34.63   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
10_S
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  25 m  23.42   
122  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  23.47   
190  Dall Lasse  1997  ODDER  9763AR  25 m  24.44   
403  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  24.77   
21  Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  25 m  24.94   
370  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  25 m  24.95   
336  Strandberg Sebastian  1994  AALBORG  9481AG  25 m  25.11   
401  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  25.12   
Dalby Ralf  1995  AGF  9547AB  25 m  25.15   
10  18  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  25.15   
11  50  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  25 m  25.19   
12  33  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  25.30   
13  22  Jørgensen Rasmus  1996  AGF  9615AP  25 m  25.42   
14  68  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  25.51   
15  41  Yde Magnus  1996  AGF  9629AB  25 m  25.65   
16  347  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  25 m  25.69   
17  12  Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  25 m  25.71   
18  138  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  25.78   
19  156  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  25.91   
20  196  Jørgensen Oskar  1998  ODDER  9817AK  25 m  25.91   
21  144  Lencevics Maris  1986  HORSENS  8667AC  25 m  25.92   
22  115  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  25 m  25.93   
23  191  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  25 m  25.95   
24  305  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  25 m  25.96   
25  153  Petersen Rune Friis  1996  HORSENS  9675AG  25 m  26.13   
26  166  Larsen Rune Solgaard  2000  KOLDING  0039AU  25 m  26.32   
27  327  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  25 m  26.52   
28  373  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  25 m  26.63   
29  314  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  26.69   
30  385  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  26.71   
31  137  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  26.73   
32  212  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  25 m  26.75   
33  354  Eickhardt Casper  1999  ESBJERG  9921AJ  25 m  26.81   
34  310  Brandborg Marcus  1997  AALBORG  9713AL  25 m  26.88   
35  75  Larsen Kaare Fisker  1998  H2Odense  9811AD  25 m  26.89   
36  387  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  26.94   
37  90  Rohwedder Jonas  1998  HSK  9849AO  25 m  27.00   
38  216  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  25 m  27.00   
39  352  Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  25 m  27.04   
40  146  Lindstrøm Lukas  1998  HORSENS  9869AR  25 m  27.05   
41  325  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  25 m  27.11   
42  204  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  27.37   
43  104  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  27.54   
44  78  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  27.58   
45  338  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  25 m  27.59   
46  89  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  27.63   
47  410  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  27.85   
48  255  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  27.86   
49  81  Christiansen Thomas  1999  HSK  9957AO  25 m  27.95   
50  263  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  27.97   
51  408  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  25 m  28.03   
52  134  Johannesen Daniel H.  1999  HORSENS  9939AM  25 m  28.06  EFT 
53  293  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  28.11   
54  20  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  28.19   
55  24  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  28.21   
56  179  Andersen Nicolai  1998  NYBORG  9837AF  25 m  28.21   
57  290  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m  28.39   
58  45  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  25 m  28.40   
59  151  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  28.42   
60  54  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  25 m  28.44   
61  291  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  28.47   
62  384  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  28.50   
63  433  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  28.53   
64  364  Mose Jakob  2000  ESBJERG  0029AF  25 m  28.54   
65  228  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  28.63   
66  432  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  28.67   
67  318  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  25 m  28.77   
68  333  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  25 m  28.85   
69  345  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  28.87   
70  82  Guldager Asbjørn  2002  HSK  0227AI  25 m  28.88   
71  213  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  25 m  28.94   
72  428  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  25 m  29.05   
73  62  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  29.18   
74  13  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  29.50   
75  276  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  25 m  29.51   
76  256  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  29.55   
77  435  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  VEJLE  0283AL  25 m  29.66   
78  424  Blaaberg Andreas  2002  VEJLE  0217AH  25 m  29.84   
79  206  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  29.86   
80  272  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  25 m  29.92   
81  425  Brinch Casper  2002  VEJLE  0209AI  25 m  29.97   
82  225  Iversen Mads  2002  SKANDERBOR  0203AN  25 m  30.01   
83  109  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  30.09   
84  240  Nørgaard Ruben  2002  NORD  0225AF  25 m  30.19   
85  185  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  30.20   
86  214  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  25 m  30.26   
87  74  Kaalund Johan Siksne  2002  H2Odense  0235AI  25 m  30.39   
88  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  30.44   
89  230  Alexandersen Magnus  2002  SKIVE  0267AP  25 m  30.44   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
11_S
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
298  Aalborg Damer 1  AALBORG    25 m  8:30.00   
299  Aalborg Damer 2  AALBORG    25 m  8:30.00   
300  Aalborg Damer 3  AALBORG    25 m  8:30.00   
97  Hsc Damer 1  HOLSTEBRO    25 m  8:30.82   
Agf Damer 1  AGF    25 m  8:36.20   
118  Horsens Damer 1  HORSENS    25 m  8:41.16   
412  Esv Piger 1  VEJLE    25 m  8:42.20   
420  Esv Piger 2  VEJLE    25 m  8:42.20   
377  Esbjerg Damer  2001  ESBJERG    25 m  8:43.68   
10  176  Nyborg Damer  NYBORG    25 m  8:48.00   
11  259  Thisted Piger  2002  THISTED    25 m  8:58.07   
12  119  Horsens Damer 2  HORSENS    25 m  8:59.75   
13  277  Vs 1  VIBORG    25 m  9:03.32   
14  188  Odder Piger  1999  ODDER    25 m  9:03.70   
15  98  Hsc Damer 2  HOLSTEBRO    25 m  9:05.45   
16  223  Ssk Chicks Silkeborg  2000  SILKEBORG    25 m  9:20.47   
17  284  Vs 2  VIBORG    25 m  9:21.34   
18  232  Nord Damer  2000  NORD    25 m  9:39.56   
19  99  Hsc Damer 3  HOLSTEBRO    25 m  9:50.28   
20  52  Erritsø Piger  ERRITSØ    25 m  11:00.02   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
12_S
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 7:09.65 2016-12-18 
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
120  Horsens Herrer 1  HORSENS    25 m  7:34.08   
301  Aalborg Herrer 1  AALBORG    25 m  7:35.00   
14  Agf Herrer 1  AGF    25 m  7:36.00   
400  Esv Drenge 1  VEJLE    25 m  7:36.00   
105  Hsc Herrer 1  HOLSTEBRO    25 m  7:47.48   
378  Esbjerg Drenge  ESBJERG    25 m  7:50.25   
341  Aarhus Swim Drenge  1998  AAS    25 m  7:54.96   
302  Aalborg Herrer 2  AALBORG    25 m  7:55.00   
15  Agf Herrer 2  AGF    25 m  8:00.00   
10  406  Esv Drenge 2  VEJLE    25 m  8:00.80   
11  222  Ssk Bad Boys Silkeborg  2000  SILKEBORG    25 m  8:13.47   
12  270  Vs  VIBORG    25 m  8:15.35   
13  121  Horsens Herrer 2  HORSENS    25 m  8:16.02   
14  257  Sønderborg Sks  2000  SØNDERBORG    25 m  8:19.50   
15  106  Hsc Herrer 2  HOLSTEBRO    25 m  8:27.06   
16  237  Nord Herrer  2000  NORD    25 m  9:01.38   
17  73  H2Odense Herrer  H2Odense    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
13_S
Løb 13, 400m Medley Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  25 m  4:40.42   
93  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  25 m  4:46.94   
311  Bruun Line Jørgensen  1995  AALBORG  9544AF  25 m  4:52.02   
330  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  25 m  4:56.57   
129  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  25 m  5:03.52   
260  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  25 m  5:07.12   
132  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  5:07.94   
415  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  5:09.30   
328  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  5:09.50   
10  186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  5:09.75   
11  258  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  5:11.19   
12  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  5:16.79   
13  113  Lausten Sascha  2002  HOLSTEBRO  0202AJ  25 m  5:17.44   
14  358  Glargaard Maria Møller  2001  ESBJERG  0182AE  25 m  5:18.60   
15  423  Hansen Mathilde  1998  VEJLE  9894AS  25 m  5:19.49   
16  392  Nielsen Lærke Juul  2000  PINGVINEN  0006AN  25 m  5:19.92   
17  210  Ellling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  25 m  5:21.96   
18  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  5:23.58   
19  158  Jespersen Victoria K.  2001  IHF  0184AN  25 m  5:24.25   
20  101  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  5:24.73   
21  297  Østerberg Nikoline  2000  SKOVBAKKEN  0098AU  25 m  5:25.23   
22  91  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  5:25.87   
23  39  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  25 m  5:26.00   
24  267  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  25 m  5:26.93   
25  220  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  5:28.06   
26  155  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  5:29.15   
27  317  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  25 m  5:29.52   
28  295  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  5:31.64   
29  286  Andersen Helene Marie  2001  VIBORG  0112AY  25 m  5:34.15   
30  136  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  5:37.65   
31  234  Iversen Matilde  2003  NORD  0316AX  25 m  5:39.03   
32  77  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  25 m  5:40.49   
33  426  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  5:40.49   
34  427  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  5:40.51   
35  393  Romanski Freja  2003  PINGVINEN  0308AI  25 m  5:43.43   
36  287  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  5:43.75   
37  262  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  25 m  5:44.52   
38  161  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  5:48.63   
39  289  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  5:50.71   
40  63  Andersen Nikoline  2003  H2Odense  0368AR  25 m  5:51.20   
41  438  Pedersen Mille Trier  2003  VEJLE  0386AI  25 m  5:52.02   
42  431  Jepsen Ea Pakula  2003  VEJLE  0314AM  25 m  5:53.44   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  07:38 
 
13_S
Løb 13, 400m Medley Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  25 m  4:40.42   
93  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  25 m  4:46.94   
311  Bruun Line Jørgensen  1995  AALBORG  9544AF  25 m  4:52.02   
330  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  25 m  4:56.57   
129  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  25 m  5:03.52   
260  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  25 m  5:07.12   
132  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  5:07.94   
415  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  5:09.30   
328  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  5:09.50   
10  186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  5:09.75   
11  258  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  5:11.19   
12  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  5:16.79   
13  113  Lausten Sascha  2002  HOLSTEBRO  0202AJ  25 m  5:17.44   
14  358  Glargaard Maria Møller  2001  ESBJERG  0182AE  25 m  5:18.60   
15  423  Hansen Mathilde  1998  VEJLE  9894AS  25 m  5:19.49   
16  392  Nielsen Lærke Juul  2000  PINGVINEN  0006AN  25 m  5:19.92   
17  210  Ellling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  25 m  5:21.96   
18  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  5:23.58   
19  158  Jespersen Victoria K.  2001  IHF  0184AN  25 m  5:24.25   
20  101  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  5:24.73   
21  297  Østerberg Nikoline  2000  SKOVBAKKEN  0098AU  25 m  5:25.23   
22  91  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  5:25.87   
23  39  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  25 m  5:26.00   
24  267  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  25 m  5:26.93   
25  220  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  5:28.06   
26  155  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  5:29.15   
27  317  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  25 m  5:29.52   
28  295  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  5:31.64   
29  286  Andersen Helene Marie  2001  VIBORG  0112AY  25 m  5:34.15   
30  136  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  5:37.65   
31  234  Iversen Matilde  2003  NORD  0316AX  25 m  5:39.03   
32  77  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  25 m  5:40.49   
33  426  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  5:40.49   
34  427  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  5:40.51   
35  393  Romanski Freja  2003  PINGVINEN  0308AI  25 m  5:43.43   
36  287  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  5:43.75   
37  262  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  25 m  5:44.52   
38  161  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  5:48.63   
39  289  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  5:50.71   
40  63  Andersen Nikoline  2003  H2Odense  0368AR  25 m  5:51.20   
41  438  Pedersen Mille Trier  2003  VEJLE  0386AI  25 m  5:52.02   
42  431  Jepsen Ea Pakula  2003  VEJLE  0314AM  25 m  5:53.44   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  07:38 
 
14_S
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
308  Blanch Nicolas  1997  AALBORG  9779AA  25 m  1:48.32   
156  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  1:49.49   
370  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  25 m  1:49.82   
401  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  1:50.06   
196  Jørgensen Oskar  1998  ODDER  9817AK  25 m  1:50.81   
305  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  25 m  1:51.31   
27  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  25 m  1:52.11   
10  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  25 m  1:52.33   
340  Villumsen Søren  1998  AALBORG  9881AT  25 m  1:52.41   
10  115  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  25 m  1:53.13   
11  116  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  25 m  1:53.63   
12  38  Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  25 m  1:54.30   
13  402  Hansen Jonas Gadegaard  1998  VEJLE  9849AN  25 m  1:54.44   
14  159  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:54.60   
15  373  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  25 m  1:54.71   
16  23  Kirkeby August Stamp  1999  AGF  9929AM  25 m  1:55.70   
17  72  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  1:56.24   
18  173  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  25 m  1:56.28   
19  387  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  1:56.34   
20  404  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  1:56.54   
21  33  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  1:56.87   
22  221  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  25 m  1:56.97   
23  167  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  25 m  1:56.98   
24  79  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  1:56.99   
25  405  Sehested Andreas  1996  VEJLE  9611AP  25 m  1:57.20   
26  11  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  1:57.27   
27  407  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  1:57.43   
28  68  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  1:57.75   
29  271  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  1:57.95   
30  123  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  1:59.29   
31  29  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  25 m  1:59.40   
32  41  Yde Magnus  1996  AGF  9629AB  25 m  1:59.57   
33  117  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  1:59.59   
34  172  Jessen Frederik  1998  LYSENG  9857AA  25 m  1:59.74   
35  309  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  25 m  2:00.40   
36  146  Lindstrøm Lukas  1998  HORSENS  9869AR  25 m  2:00.46   
37  86  Nielsen Mathias Kjær  2000  HSK  0043AU  25 m  2:00.47   
38  216  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  25 m  2:00.88   
39  310  Brandborg Marcus  1997  AALBORG  9713AL  25 m  2:01.05   
40  104  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  2:01.13   
41  325  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  25 m  2:01.57   
42  48  Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  25 m  2:01.60   
43  137  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  2:01.68   
44  352  Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  25 m  2:01.75   
45  256  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  2:01.82   
46  338  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  25 m  2:02.02   
47  408  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  25 m  2:02.20   
48  327  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  25 m  2:02.22   
49  347  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  25 m  2:02.46   
50  365  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  25 m  2:02.60   
51  273  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  25 m  2:02.80   
52  62  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  2:03.82   
53  61  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  2:03.86   
54  50  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  25 m  2:04.18   
55  254  Kristiansen Christopher  2000  SØNDERBORG  0045AR  25 m  2:04.46   
56  245  Havemann Magnus  2000  OPNØR  0027AK  25 m  2:04.52   
57  293  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  2:04.91   
58  192  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  25 m  2:04.97   
59  89  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  2:05.18   
60  437  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  25 m  2:05.19   
61  424  Blaaberg Andreas  2002  VEJLE  0217AH  25 m  2:05.70   
62  350  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  2:06.10   
63  185  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  2:06.51   
64  199  Nedergaard Thor G.  2002  ODDER  0245AC  25 m  2:06.85   
65  13  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  2:07.51   
66  379  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  2:07.57   
67  228  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  2:08.48   
68  26  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  2:09.16   
69  435  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  VEJLE  0283AL  25 m  2:09.60   
70  433  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  2:09.79   
71  92  Allerslev Oskar  2002  HOLSTEBRO  0275AR  25 m  2:10.30   
72  114  Lund Mads  2002  HOLSTEBRO  0253AO  25 m  2:11.11   
73  160  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  2:11.58   
74  345  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  2:11.67   
75  425  Brinch Casper  2002  VEJLE  0209AI  25 m  2:11.71   
76  356  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  25 m  2:12.50   
77  241  Kleist Daniel Vang  2000  NORD  0095AS  25 m  2:14.54   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
15_S
Løb 15, 200m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
311  Bruun Line Jørgensen  1995  AALBORG  9544AF  25 m  1:59.73   
37  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  2:00.29   
304  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  25 m  2:01.50   
186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  2:01.90   
306  Bærentsen Amalie  2000  AALBORG  0078AE  25 m  2:02.89   
315  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  25 m  2:04.48   
180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  2:04.82   
100  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  25 m  2:05.17   
319  Lausen Mille Moeslund  2002  AALBORG  0258AF  25 m  2:05.36   
10  367  Nielsen Ellen  2001  ESBJERG  0168AP  25 m  2:05.92   
11  129  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  25 m  2:06.43   
12  331  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  25 m  2:06.90   
13  312  Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  25 m  2:08.18   
14  268  Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  25 m  2:08.61   
15  47  Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  25 m  2:09.74   
16  208  Bredahl Nicoline  2000  SILKEBORG  0034AY  25 m  2:10.59   
17  329  Ottesen Camilla  2000  AALBORG  0032AE  25 m  2:10.76   
18  348  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  2:11.20   
19  184  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  25 m  2:12.30   
20  307  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  25 m  2:12.33   
21  189  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  25 m  2:12.46   
22  414  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  2:12.86   
23  278  Kristensen Ida  1998  VIBORG  9856AX  25 m  2:12.96   
24  371  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  25 m  2:13.14   
25  149  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  2:13.21   
26  366  Nielsen Astrid  2002  ESBJERG  0276AO  25 m  2:14.25   
27  142  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  2:14.28   
28  46  Hansen Cathrine Skau  1999  DELTA  9978AP  25 m  2:15.13   
29  266  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  2:15.41   
30  416  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  25 m  2:15.55   
31  110  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  2:15.64   
32  419  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  2:16.06   
33  351  Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  25 m  2:16.21   
34  244  Hansen Anne Marie S.  2002  OPNØR  0284AM  25 m  2:17.62   
35  209  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  2:17.63   
36  372  Pedersen Frederikke Møller  2002  ESBJERG  0248AS  25 m  2:18.06   
37  285  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  2:18.07   
38  36  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  2:19.72   
39  236  Gallop Nikoline V  2003  NORD  0396AR  25 m  2:21.71   
40  426  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  2:22.57   
41  161  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  2:22.85   
42  162  Arentsen Laura  2003  KOLDING  0338AT  25 m  2:23.51   
43  30  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  25 m  2:23.56   
44  368  Nikolajsen Lizette  2003  ESBJERG  0378AJ  25 m  2:25.42   
45  51  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  25 m  2:29.35   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
16_S
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
35  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  25 m  55.46   
191  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  25 m  56.58   
323  Mowinckel Johan Markus  1995  AALBORG  9525AS  25 m  56.96   
336  Strandberg Sebastian  1994  AALBORG  9481AG  25 m  57.16   
401  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  57.66   
171  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  25 m  58.01   
122  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  58.49   
320  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  25 m  58.71   
88  Oxenvad Frederik  1999  HSK  9949AR  25 m  59.42   
10  405  Sehested Andreas  1996  VEJLE  9611AP  25 m  59.55   
11  217  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  25 m  59.59   
12  27  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  25 m  59.89   
13  10  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  25 m  1:00.05   
14  123  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  1:00.51   
15  192  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  25 m  1:00.65   
16  263  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  1:00.85   
17  410  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  1:00.90   
18  22  Jørgensen Rasmus  1996  AGF  9615AP  25 m  1:01.12   
19  326  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  25 m  1:01.55   
20  213  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  25 m  1:01.68   
21  354  Eickhardt Casper  1999  ESBJERG  9921AJ  25 m  1:01.95   
22  333  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  25 m  1:02.46   
23  274  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m  1:02.47   
24  436  Munksgaard-Ottosen Aksel  2001  VEJLE  0165AI  25 m  1:03.17   
25  199  Nedergaard Thor G.  2002  ODDER  0245AC  25 m  1:03.45   
26  357  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  25 m  1:04.59   
27  20  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  1:04.60   
28  54  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  25 m  1:04.73   
29  78  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  1:04.75   
30  151  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  1:04.85   
31  24  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  1:04.92   
32  290  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m  1:05.23   
33  388  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  25 m  1:05.68   
34  170  Elkjær Alexander Korsager  2001  LYSENG  0113AL  25 m  1:06.29   
35  255  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  1:06.67   
36  296  Thorsell Vilhelm Damm  2002  SKOVBAKKEN  0235AD  25 m  1:06.72   
37  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  1:07.33   
38  60  Petersen Mikkel Podiss  2002  FREM  0265AE  25 m  1:08.16   
39  239  Pedersen Mikkel Juul  2002  NORD  0277AM  25 m  1:08.50   
40  356  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  25 m  1:08.72   
41  240  Nørgaard Ruben  2002  NORD  0225AF  25 m  1:08.85   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
17_S
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
337  Sørensen Isabella K.  1994  AALBORG  9466AE  25 m  59.80   
280  Jacobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  1:04.00   
32  Oxenvad Julie  1997  AGF  9744AP  25 m  1:04.55   
132  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  1:04.56   
268  Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  25 m  1:04.92   
414  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  1:04.96   
413  Knudsen Stine  1999  VEJLE  9918AI  25 m  1:05.47   
202  Terp Johanne Skovgaard  1999  ODDER  9914AO  25 m  1:05.75   
148  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  1:05.86   
10  421  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  1:06.19   
11  125  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  1:06.32   
12  100  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  25 m  1:07.22   
13  328  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  1:07.53   
14  189  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  25 m  1:07.65   
15  126  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  25 m  1:07.90   
16  329  Ottesen Camilla  2000  AALBORG  0032AE  25 m  1:07.91   
17  94  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  25 m  1:08.00   
18  96  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  1:08.29   
19  111  Jensen Merete Toft  1999  HOLSTEBRO  9926AD  25 m  1:08.74   
20  Ibsen Ditte Toft  2001  HOBRO  0102AP  25 m  1:08.79   
21  331  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  25 m  1:08.91   
22  53  Jensen Louise  2003  ERRITSØ  0322AZ  25 m  1:09.07   
23  279  Prøhl Christie  1998  VIBORG  9872AW  25 m  1:09.22   
24  282  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG  0242AV  25 m  1:09.39   
25  44  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  25 m  1:09.45   
26  359  Isager Kasandra  2000  ESBJERG  0016BE  25 m  1:09.91   
27  103  Hatting Maria Cleman  2001  HOLSTEBRO  0106AK  25 m  1:10.00   
28  67  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  1:10.29   
29  288  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  1:10.36   
30  28  Kristiansen Nicoline  2002  AGF  0278AL  25 m  1:10.71   
31  313  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  25 m  1:10.85   
32  150  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  1:10.99   
33  295  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  1:11.04   
34  265  Petersen Julie Kappel  2002  THISTED  0282AN  25 m  1:11.13   
35  203  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  1:11.27   
36  49  Johansen Maja  2002  DELTA  0262AV  25 m  1:11.56   
37  248  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  25 m  1:11.83   
38  201  Rasmussen Emma  2002  ODDER  0292AL  25 m  1:12.02   
39  440  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  1:12.11   
40  36  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  1:12.45   
41  205  Hansen Katrine B.  2002  RINGE  0252AM  25 m  1:12.47   
42  285  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  1:12.61   
43  136  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  1:12.85   
44  128  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  25 m  1:12.95   
45  287  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  1:13.03   
46  392  Nielsen Lærke Juul  2000  PINGVINEN  0006AN  25 m  1:13.11   
47  219  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  1:13.24   
48  264  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  25 m  1:13.26   
49  34  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  25 m  1:13.86   
50  391  Fog Mathilde Wisborg  2003  PINGVINEN  0332BB  25 m  1:13.89   
51  110  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  1:14.20   
52  102  Hansen Mia Kølbæk  2003  HOLSTEBRO  0368BA  25 m  1:14.32   
53  250  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  1:14.81   
54  194  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  25 m  1:15.31   
55  218  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  25 m  1:15.81   
56  165  Jørgensen Marie Louise  2003  KOLDING  0368AF  25 m  1:16.72   
57  398  Aagaard Camilla  2000  NORD  0044AY  25 m  1:23.05   
58  399  Winsley Louise  1998  KOLDING  9838AV  25 m  1:40.76   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
18_S
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
308  Blanch Nicolas  1997  AALBORG  9779AA  25 m  1:58.45   
370  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  25 m  1:59.95   
21  Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  25 m  2:01.82   
401  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  2:04.05   
336  Strandberg Sebastian  1994  AALBORG  9481AG  25 m  2:07.51   
18  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  2:09.07   
138  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  2:10.19   
146  Lindstrøm Lukas  1998  HORSENS  9869AR  25 m  2:10.98   
154  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  2:10.99   
10  403  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  2:11.08   
11  314  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  2:11.32   
12  327  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  25 m  2:12.00   
13  48  Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  25 m  2:12.01   
14  364  Mose Jakob  2000  ESBJERG  0029AF  25 m  2:14.07   
15  29  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  25 m  2:14.22   
16  116  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  25 m  2:16.82   
17  179  Andersen Nicolai  1998  NYBORG  9837AF  25 m  2:17.78   
18  75  Larsen Kaare Fisker  1998  H2Odense  9811AD  25 m  2:18.19   
19  375  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  25 m  2:18.59   
20  104  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  2:19.56   
21  263  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  2:19.64   
22  157  Izhar-Larsen Dan  1999  IHF  9985AR  25 m  2:19.82   
23  166  Larsen Rune Solgaard  2000  KOLDING  0039AU  25 m  2:19.99   
24  134  Johannesen Daniel H.  1999  HORSENS  9939AM  25 m  2:20.14   
25  408  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  25 m  2:22.52   
26  238  Werther Mads L.  2000  NORD  0045AF  25 m  2:23.86   
27  253  Iversen André  2001  SØNDERBORG  0121AL  25 m  2:24.25   
28  272  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  25 m  2:25.76   
29  349  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  25 m  2:26.20   
30  276  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  25 m  2:27.51   
31  290  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m  2:31.21   
32  291  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  2:31.72   
33  74  Kaalund Johan Siksne  2002  H2Odense  0235AI  25 m  2:33.92   
34  424  Blaaberg Andreas  2002  VEJLE  0217AH  25 m  2:34.54   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
19_S
Løb 19, 200m Butterfly Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  25 m  2:09.12   
93  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  25 m  2:11.60   
25  Kjøngerskov Trine  2000  AGF  0038AC  25 m  2:15.83   
334  Schøn Lisa  1999  AALBORG  9956AR  25 m  2:17.89   
332  Rijkhoff Lisa  2001  AALBORG  0136AF  25 m  2:18.21   
367  Nielsen Ellen  2001  ESBJERG  0168AP  25 m  2:22.01   
180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  2:22.05   
186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  2:24.21   
175  Seehausen Mia  2001  LYSENG  0186AH  25 m  2:25.33   
10  397  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  25 m  2:25.84   
11  335  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  2:26.98   
12  260  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  25 m  2:28.06   
13  96  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  2:29.95   
14  362  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  25 m  2:30.99   
15  220  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  2:31.06   
16  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  2:31.54   
17  319  Lausen Mille Moeslund  2002  AALBORG  0258AF  25 m  2:31.62   
18  317  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  25 m  2:32.05   
19  150  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  2:32.26   
20  262  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  25 m  2:35.55   
21  286  Andersen Helene Marie  2001  VIBORG  0112AY  25 m  2:35.65   
22  419  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  2:35.88   
23  235  Jensen Charlotte S.  2002  NORD  0242AF  25 m  2:36.48   
24  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  2:37.65   
25  374  Timmermand Thilde  2002  ESBJERG  0272AP  25 m  2:41.00   
26  266  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  2:41.60   
27  386  Suhnsen Frederikke  2002  HERNING  0244AU  25 m  2:41.66   
28  183  Jørgensen Randi  2002  NYBORG  0286AR  25 m  2:43.41   
29  77  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  25 m  2:44.66   
30  289  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  2:45.73   
31  197  Lauridse Matilde Dalgaard  2003  ODDER  0396AV  25 m  2:46.40   
32  234  Iversen Matilde  2003  NORD  0316AX  25 m  2:48.76   
33  63  Andersen Nikoline  2003  H2Odense  0368AR  25 m  2:49.07   
34  200  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  25 m  2:49.78   
35  427  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  2:51.35   
36  394  Sørensen Camilla Tommerup  2003  PINGVINEN  0356AJ  25 m  2:52.26   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
20_S
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  25 m  59.51   
321  Meinert Janus  1995  AALBORG  9517AF  25 m  1:00.87   
322  Moos Kristoffer  1996  AALBORG  9639AJ  25 m  1:01.24   
294  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  25 m  1:02.51   
12  Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  25 m  1:02.69   
124  Arentoft Esben Vad  1999  HORSENS  9957AR  25 m  1:04.58   
195  Isdahl Nikolaj  1999  ODDER  9957AF  25 m  1:04.62   
275  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  25 m  1:05.02   
141  Lagoni Henrik  1991  HORSENS  9187AD  25 m  1:05.35   
10  310  Brandborg Marcus  1997  AALBORG  9713AL  25 m  1:05.37   
11  19  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  25 m  1:06.06   
12  131  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  25 m  1:06.32   
13  133  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  1:06.42   
14  403  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  1:06.49   
15  318  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  25 m  1:06.58   
16  108  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  HOLSTEBRO  0007AN  25 m  1:06.60   
17  216  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  25 m  1:06.81   
18  402  Hansen Jonas Gadegaard  1998  VEJLE  9849AN  25 m  1:06.85   
19  135  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  1:07.08   
20  137  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  1:07.14   
21  409  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE    25 m  1:08.18   
22  411  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  1:08.30   
23  112  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  25 m  1:08.49   
24  214  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  25 m  1:08.78   
25  407  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  1:09.23   
26  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  25 m  1:09.47   
27  384  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  1:09.57   
28  434  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  25 m  1:10.37   
29  71  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  1:10.70   
30  246  Thomsen Hans Christian L.  2001  OPNØR  0133AN  25 m  1:10.98   
31  353  Eenberg Anders  2001  ESBJERG  0177AJ  25 m  1:11.19   
32  185  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  1:11.24   
33  13  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  1:11.71   
34  428  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  25 m  1:11.98   
35  350  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  1:12.07   
36  78  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  1:12.15   
37  435  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  VEJLE  0283AL  25 m  1:13.36   
38  182  Gadegaard Carl M  2001  NYBORG  0191AG  25 m  1:13.40   
39  152  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  1:13.70   
40  92  Allerslev Oskar  2002  HOLSTEBRO  0275AR  25 m  1:13.72   
41  26  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  1:14.51   
42  261  Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  25 m  1:14.53   
43  168  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  1:14.57   
44  31  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  1:15.12   
45  207  Simonsen Markus  2001  RINGE  0121AC  25 m  1:15.38   
46  42  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  25 m  1:15.46   
47  45  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  25 m  1:15.75   
48  410  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  1:15.85   
49  272  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  25 m  1:16.57   
50  109  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  1:16.99   
51  114  Lund Mads  2002  HOLSTEBRO  0253AO  25 m  1:17.82   
52  82  Guldager Asbjørn  2002  HSK  0227AI  25 m  1:19.18   
53  160  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  1:19.22   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
21_S
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
330  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  25 m  1:12.16   
91  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  1:12.25   
418  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  25 m  1:12.59   
358  Glargaard Maria Møller  2001  ESBJERG  0182AE  25 m  1:13.29   
423  Hansen Mathilde  1998  VEJLE  9894AS  25 m  1:13.93   
211  Flø Esther  2001  SILKEBORG  0108AR  25 m  1:14.15   
366  Nielsen Astrid  2002  ESBJERG  0276AO  25 m  1:14.29   
316  Hald Julie D.  1996  AALBORG  9692AX  25 m  1:14.62   
283  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m  1:14.65   
10  209  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  1:14.92   
11  174  Lysgaard Caroline  2003  LYSENG  0318AP  25 m  1:14.95   
12  292  Jensen Anna Brandenborg  1999  SKOVBAKKEN  9924AU  25 m  1:15.08   
13  113  Lausten Sascha  2002  HOLSTEBRO  0202AJ  25 m  1:15.31   
14  76  Nicholas Freja  2000  H2Odense  0084AN  25 m  1:15.61   
15  417  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  1:15.90   
16  348  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  1:15.92   
17  422  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  1:16.33   
18  267  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  25 m  1:16.90   
19  355  Eickhardt Jannie  2001  ESBJERG  0134AI  25 m  1:17.24   
20  58  Andersson Johanne A  2003  FREM  0302AD  25 m  1:17.31   
21  95  Byskov Natascha Holm  2000  HOLSTEBRO  0072AY  25 m  1:17.43   
22  163  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  1:17.43   
23  70  Glintborg Heidi  2002  H2Odense  0202AP  25 m  1:17.52   
24  380  Elling-Enevoldsen Freja  2002  HERNING  0248AX  25 m  1:17.74   
25  101  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  1:18.35   
26  66  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  25 m  1:18.73   
27  Baack Mette  2000  AGF  0028AU  25 m  1:19.03   
28  346  Hougaard Maiken  2002  AUNING  0282AM  25 m  1:19.03   
29  381  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m  1:19.09   
30  395  Sørensen Cecilie Tommerup  2001  PINGVINEN  0118AM  25 m  1:19.22   
31  307  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  25 m  1:19.32   
32  142  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  1:19.34   
33  178  Ammentorp Barbara  2003  NYBORG  0354AW  25 m  1:19.89   
34  360  Jensen Rikke Vagtborg  2002  ESBJERG  0234AX  25 m  1:20.34   
35  376  Vogt Nadia Nørskov  2000  ESBJERG  0046AC  25 m  1:20.79   
36  383  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  1:21.00   
37  252  Christiansen Johanne S.  2002  SØNDERBORG  0264AB  25 m  1:21.06   
38  147  Mikkelsen Josefine  2002  HORSENS  0242AT  25 m  1:21.14   
39  43  Harpøth Julia  2002  BRÆDSTRUP  0208AX  25 m  1:21.40   
40  127  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  1:21.86   
41  430  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  25 m  1:21.86   
42  136  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  1:22.03   
43  85  Møbes Amalie Averhoff  2002  HSK  0226BB  25 m  1:22.80   
44  249  Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  25 m  1:22.83   
45  429  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  1:22.87   
46  393  Romanski Freja  2003  PINGVINEN  0308AI  25 m  1:23.20   
47  251  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  25 m  1:24.58   
48  226  Kjærgaard Ida  2003  SKANDERBOR  0368BB  25 m  1:27.69   
49  398  Aagaard Camilla  2000  NORD  0044AY  25 m  1:30.28   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
22_S
Løb 22, 200m Medley Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
35  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  25 m  2:03.46   
373  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  25 m  2:04.55   
370  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  25 m  2:06.83   
323  Mowinckel Johan Markus  1995  AALBORG  9525AS  25 m  2:07.02   
325  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  25 m  2:07.33   
156  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  2:07.47   
196  Jørgensen Oskar  1998  ODDER  9817AK  25 m  2:07.49   
108  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  HOLSTEBRO  0007AN  25 m  2:09.84   
216  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  25 m  2:10.57   
10  173  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  25 m  2:10.93   
11  159  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  2:11.12   
12  138  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  2:11.34   
13  275  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  25 m  2:11.49   
14  217  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  25 m  2:11.50   
15  322  Moos Kristoffer  1996  AALBORG  9639AJ  25 m  2:11.69   
16  321  Meinert Janus  1995  AALBORG  9517AF  25 m  2:11.80   
17  116  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  25 m  2:11.84   
18  146  Lindstrøm Lukas  1998  HORSENS  9869AR  25 m  2:13.32   
19  68  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  2:13.77   
20  294  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  25 m  2:13.79   
21  21  Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  25 m  2:13.89   
22  167  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  25 m  2:13.95   
23  314  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  2:14.17   
24  115  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  25 m  2:14.49   
25  112  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  25 m  2:14.53   
26  29  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  25 m  2:14.77   
27  213  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  25 m  2:15.28   
28  338  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  25 m  2:15.39   
29  88  Oxenvad Frederik  1999  HSK  9949AR  25 m  2:15.62   
30  255  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  2:16.04   
31  271  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  2:16.26   
32  409  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE    25 m  2:16.44   
33  318  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  25 m  2:16.49   
34  79  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  2:16.54   
35  274  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m  2:16.74   
36  11  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  2:16.79   
37  72  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  2:16.88   
38  135  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  2:17.04   
39  404  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  2:17.28   
40  123  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  2:17.78   
41  48  Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  25 m  2:17.88   
42  117  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  2:18.52   
43  263  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  2:18.72   
44  333  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  25 m  2:18.84   
45  212  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  25 m  2:18.88   
46  204  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  2:19.06   
47  320  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  25 m  2:19.16   
48  410  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  2:19.18   
49  411  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  2:19.43   
50  276  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  25 m  2:20.11   
51  326  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  25 m  2:20.28   
52  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  25 m  2:20.63   
53  151  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  2:20.74   
54  256  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  2:21.48   
55  293  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  2:21.99   
56  238  Werther Mads L.  2000  NORD  0045AF  25 m  2:22.18   
57  309  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  25 m  2:22.26   
58  347  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  25 m  2:22.27   
59  363  Kjærgaard Oliver  2001  ESBJERG  0149AC  25 m  2:22.53   
60  86  Nielsen Mathias Kjær  2000  HSK  0043AU  25 m  2:22.62   
61  245  Havemann Magnus  2000  OPNØR  0027AK  25 m  2:22.76   
62  365  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  25 m  2:23.89   
63  62  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  2:24.17   
64  185  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  2:24.50   
65  50  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  25 m  2:25.40   
66  214  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  25 m  2:25.49   
67  71  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  2:27.12   
68  31  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  2:27.64   
69  435  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  VEJLE  0283AL  25 m  2:27.95   
70  433  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  2:28.63   
71  291  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  2:29.16   
72  20  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  2:29.24   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
23_S
Løb 23, 100m Medley Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
337  Sørensen Isabella K.  1994  AALBORG  9466AE  25 m  1:03.60   
334  Schøn Lisa  1999  AALBORG  9956AR  25 m  1:04.60   
100  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  25 m  1:05.37   
332  Rijkhoff Lisa  2001  AALBORG  0136AF  25 m  1:05.96   
111  Jensen Merete Toft  1999  HOLSTEBRO  9926AD  25 m  1:06.15   
330  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  25 m  1:06.44   
282  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG  0242AV  25 m  1:06.53   
32  Oxenvad Julie  1997  AGF  9744AP  25 m  1:07.23   
211  Flø Esther  2001  SILKEBORG  0108AR  25 m  1:07.96   
10  37  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  1:08.01   
11  417  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  1:08.08   
12  193  Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  25 m  1:08.09   
13  148  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  1:08.19   
14  125  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  1:08.41   
15  39  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  25 m  1:08.82   
16  210  Ellling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  25 m  1:08.88   
17  418  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  25 m  1:09.00   
18  421  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  1:09.04   
19  180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  1:09.14   
20  280  Jacobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  1:09.14   
21  202  Terp Johanne Skovgaard  1999  ODDER  9914AO  25 m  1:09.18   
22  181  Bruun-Petersen Mette  2001  NYBORG  0196AT  25 m  1:09.35   
23  268  Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  25 m  1:09.68   
24  126  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  25 m  1:09.93   
25  107  Iversen Thilde Rud  2001  HOLSTEBRO  0154AX  25 m  1:09.99   
26  94  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  25 m  1:10.17   
27  142  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  1:10.35   
28  Ibsen Ditte Toft  2001  HOBRO  0102AP  25 m  1:10.49   
29  258  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:10.69   
30  416  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  25 m  1:10.73   
31  380  Elling-Enevoldsen Freja  2002  HERNING  0248AX  25 m  1:10.87   
32  203  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  1:10.99   
33  288  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  1:11.10   
34  422  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  1:11.28   
35  304  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  25 m  1:11.35   
36  40  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  25 m  1:11.46   
37  64  Bang Victoria  2001  H2Odense  0146AM  25 m  1:11.64   
38  91  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  1:11.68   
39  150  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  1:12.11   
40  351  Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  25 m  1:12.40   
41  67  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  1:12.41   
42  28  Kristiansen Nicoline  2002  AGF  0278AL  25 m  1:12.79   
43  53  Jensen Louise  2003  ERRITSØ  0322AZ  25 m  1:12.79   
44  287  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  1:13.26   
45  224  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  25 m  1:13.29   
46  430  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  25 m  1:13.63   
47  96  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  1:13.69   
48  220  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  1:14.58   
49  163  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  1:14.61   
50  236  Gallop Nikoline V  2003  NORD  0396AR  25 m  1:14.78   
51  128  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  25 m  1:14.81   
52  440  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  1:14.87   
53  266  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  1:15.51   
54  87  Nielsen Signe Frits  2002  HSK  0266AN  25 m  1:15.78   
55  391  Fog Mathilde Wisborg  2003  PINGVINEN  0332BB  25 m  1:15.85   
56  227  Nielsen Sofie S. Aaby  2003  SKANDERBOR  0342AX  25 m  1:17.03   
57  85  Møbes Amalie Averhoff  2002  HSK  0226BB  25 m  1:22.80   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
24_S
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
340  Villumsen Søren  1998  AALBORG  9881AT  25 m  15:43.01   
172  Jessen Frederik  1998  LYSENG  9857AA  25 m  15:45.11   
173  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  25 m  15:47.45   
308  Blanch Nicolas  1997  AALBORG  9779AA  25 m  15:48.47   
29  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  25 m  16:06.70   
407  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  16:10.47   
79  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  16:11.14   
72  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  16:15.05   
38  Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  25 m  16:19.03   
10  154  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  16:28.30   
11  157  Izhar-Larsen Dan  1999  IHF  9985AR  25 m  16:41.41   
12  137  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  16:44.71   
13  117  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  16:49.00   
14  254  Kristiansen Christopher  2000  SØNDERBORG  0045AR  25 m  16:51.43   
15  221  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  25 m  16:51.92   
16  271  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  17:10.86   
17  273  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  25 m  17:17.49   
18  253  Iversen André  2001  SØNDERBORG  0121AL  25 m  17:37.39   
19  345  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  17:49.56   
20  425  Brinch Casper  2002  VEJLE  0209AI  25 m  18:29.42   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  07:38 
 
24_S
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
340  Villumsen Søren  1998  AALBORG  9881AT  25 m  15:43.01   
172  Jessen Frederik  1998  LYSENG  9857AA  25 m  15:45.11   
173  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  25 m  15:47.45   
308  Blanch Nicolas  1997  AALBORG  9779AA  25 m  15:48.47   
29  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  25 m  16:06.70   
407  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  16:10.47   
79  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  16:11.14   
72  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  16:15.05   
38  Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  25 m  16:19.03   
10  154  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  16:28.30   
11  157  Izhar-Larsen Dan  1999  IHF  9985AR  25 m  16:41.41   
12  137  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  16:44.71   
13  117  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  16:49.00   
14  254  Kristiansen Christopher  2000  SØNDERBORG  0045AR  25 m  16:51.43   
15  221  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  25 m  16:51.92   
16  271  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  17:10.86   
17  273  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  25 m  17:17.49   
18  253  Iversen André  2001  SØNDERBORG  0121AL  25 m  17:37.39   
19  345  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  17:49.56   
20  425  Brinch Casper  2002  VEJLE  0209AI  25 m  18:29.42   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  07:38 
 
25_S
Løb 25, 800m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
93  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  25 m  8:47.83   
304  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  25 m  8:48.88   
315  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  25 m  8:58.03   
186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  9:04.79   
129  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  25 m  9:13.30   
180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  9:13.63   
312  Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  25 m  9:19.95   
339  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  25 m  9:20.40   
260  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  25 m  9:24.41   
10  65  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  25 m  9:26.76   
11  132  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  9:30.92   
12  335  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  9:32.98   
13  313  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  25 m  9:37.56   
14  155  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  9:40.69   
15  25  Kjøngerskov Trine  2000  AGF  0038AC  25 m  9:40.89   
16  149  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  9:40.89   
17  307  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  25 m  9:42.72   
18  235  Jensen Charlotte S.  2002  NORD  0242AF  25 m  9:44.43   
19  415  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  9:45.54   
20  250  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  9:48.71   
21  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  9:49.55   
22  184  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  25 m  9:52.61   
23  158  Jespersen Victoria K.  2001  IHF  0184AN  25 m  9:54.92   
24  371  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  25 m  9:57.14   
25  429  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  10:04.39   
26  285  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  10:11.57   
27  209  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  10:25.95   
28  59  Jørgensen Mai  2003  FREM  0376AA  25 m  10:28.82   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  07:38 
 
25_S
Løb 25, 800m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
93  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  25 m  8:47.83   
304  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  25 m  8:48.88   
315  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  25 m  8:58.03   
186  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  9:04.79   
129  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  25 m  9:13.30   
180  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  9:13.63   
312  Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  25 m  9:19.95   
339  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  25 m  9:20.40   
260  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  25 m  9:24.41   
10  65  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  25 m  9:26.76   
11  132  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  9:30.92   
12  335  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  9:32.98   
13  313  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  25 m  9:37.56   
14  155  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  9:40.69   
15  25  Kjøngerskov Trine  2000  AGF  0038AC  25 m  9:40.89   
16  149  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  9:40.89   
17  307  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  25 m  9:42.72   
18  235  Jensen Charlotte S.  2002  NORD  0242AF  25 m  9:44.43   
19  415  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  9:45.54   
20  250  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  9:48.71   
21  145  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  9:49.55   
22  184  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  25 m  9:52.61   
23  158  Jespersen Victoria K.  2001  IHF  0184AN  25 m  9:54.92   
24  371  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  25 m  9:57.14   
25  429  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  10:04.39   
26  285  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  10:11.57   
27  209  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  10:25.95   
28  59  Jørgensen Mai  2003  FREM  0376AA  25 m  10:28.82   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  07:38 
 
26_S
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 2016-12-18 
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
301  Aalborg Herrer 1  AALBORG    25 m  3:25.00   
14  Agf Herrer 1  AGF    25 m  3:29.50   
120  Horsens Herrer 1  HORSENS    25 m  3:29.56   
400  Esv Drenge 1  VEJLE    25 m  3:30.90   
187  Odder Drenge  1996  ODDER    25 m  3:31.70   
378  Esbjerg Drenge  ESBJERG    25 m  3:33.24   
15  Agf Herrer 2  AGF    25 m  3:37.23   
105  Hsc Herrer 1  HOLSTEBRO    25 m  3:37.42   
341  Aarhus Swim Drenge  1998  AAS    25 m  3:39.79   
10  302  Aalborg Herrer 2  AALBORG    25 m  3:40.00   
11  406  Esv Drenge 2  VEJLE    25 m  3:42.30   
12  121  Horsens Herrer 2  HORSENS    25 m  3:43.98   
13  222  Ssk Bad Boys Silkeborg  2000  SILKEBORG    25 m  3:45.20   
14  270  Vs  VIBORG    25 m  3:47.12   
15  16  Agf Herrer 3  AGF    25 m  3:48.60   
16  177  Nyborg Herre  NYBORG    25 m  3:51.00   
17  17  Agf Herrer 4  AGF    25 m  3:52.50   
18  106  Hsc Herrer 2  HOLSTEBRO    25 m  3:52.90   
19  390  Stm Herrer  2001  HERNING    25 m  3:55.00   
20  257  Sønderborg Sks  2000  SØNDERBORG    25 m  3:56.50   
21  237  Nord Herrer  2000  NORD    25 m  3:58.70   
22  73  H2Odense Herrer  H2Odense    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
27_S
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
298  Aalborg Damer 1  AALBORG    25 m  3:48.00   
299  Aalborg Damer 2  AALBORG    25 m  3:48.00   
Agf Damer 1  AGF    25 m  3:54.50   
300  Aalborg Damer 3  AALBORG    25 m  3:56.00   
412  Esv Piger 1  VEJLE    25 m  3:56.50   
97  Hsc Damer 1  HOLSTEBRO    25 m  3:58.01   
118  Horsens Damer 1  HORSENS    25 m  3:58.44   
377  Esbjerg Damer  2001  ESBJERG    25 m  3:59.85   
176  Nyborg Damer  NYBORG    25 m  4:00.00   
10  420  Esv Piger 2  VEJLE    25 m  4:04.00   
11  277  Vs 1  VIBORG    25 m  4:04.98   
12  188  Odder Piger  1999  ODDER    25 m  4:06.50   
13  119  Horsens Damer 2  HORSENS    25 m  4:07.10   
14  Agf Damer 2  AGF    25 m  4:08.50   
15  259  Thisted Piger  2002  THISTED    25 m  4:10.89   
16  98  Hsc Damer 2  HOLSTEBRO    25 m  4:11.21   
17  223  Ssk Chicks Silkeborg  2000  SILKEBORG    25 m  4:12.30   
18  342  Aarhus Swim Piger  1999  AAS    25 m  4:14.54   
19  284  Vs 2  VIBORG    25 m  4:16.01   
20  396  Pingvinen Piger  2000  PINGVINEN    25 m  4:21.98   
21  232  Nord Damer  2000  NORD    25 m  4:29.70   
22  99  Hsc Damer 3  HOLSTEBRO    25 m  4:32.33   
23  247  S68 - Junior  2002  S 68    25 m  4:32.89