2018-04-20   04:53:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
316  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m   
245  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 
254  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Hans Bjørn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 
249  Asbjørn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 
246  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 
205  Rasmus Groule  2007  0705AC  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 
222  Benjamin Klarskov  2007  0711AC  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 
80  Frode Sejlø Andersen  2004  0401AK  ROSKILDE    25m  3:39.98 
177  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    50m  3:36.57 
193  Finn Elbo Card  2005  0599AB  HOVEDSTAD    25m  3:38.25 
379  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m  3:46.28 
208  Julius Holten Hansen  2007  0753AC  HOVEDSTAD    25m  5:00.00 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    25m  3:35.63 
179  Elias Valkonen Akrim  2006  0611AC  HOVEDSTAD    25m  3:30.00 
178  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    25m  3:24.49 
389  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    25m  3:28.28 
312  Sebastian Egenhardt  2006  0655AA  VEST    25m  3:33.86 
305  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  3:35.94 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    50m  3:21.36 
378  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  3:19.84 
59  Ben Hargreaves  2005  0597AA  BIRKERØD    25m  3:12.96 
37  Noah Anker-Møller  2006  0605AB  ALLERØD    25m  3:15.68 
170  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  3:20.72 
388  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    25m  3:22.34 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Frederik Gersby  2006  0673AB  ALLERØD    25m  3:11.80 
174  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    50m  3:10.83 
84  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  3:10.28 
172  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    50m  3:10.71 
398  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  3:11.45 
61  Tobias Stenderup Jensen  2005  0569AC  BIRKERØD    25m  3:12.05 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  3:01.73 
44  Sebastian Sand Gottlieb  2005  0511AD  ALLERØD    25m  2:59.17 
107  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  2:56.63 
346  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  2:58.32 
196  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
154  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  3:08.91 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
382  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  2:55.26 
256  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  2:46.90 
395  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  2:35.87 
391  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    25m  2:44.96 
357  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VEST    50m  2:48.16 
396  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    50m  2:55.46 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  2:33.26 
279  Michel Michelsen  1994  9431AB  U.S.G    25m  2:25.00 
408  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  VEST    25m  2:18.05 
331  Albert Voldum Krog  2001  0155AI  VEST    25m  2:23.28 
138  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  2:31.57 
330  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    50m  2:35.58 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare