2018-07-20   22:08:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
380  Christian Kempel Laursen  2008    VÆRLØSE    25m   
381  Kasper Kempel Laursen  2008    VÆRLØSE    25m   
341  Max Munksgaard  2007    VEST    25m   
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Anders Valentin Bayer  2008    HOVEDSTAD    25m  1:22.87 
187  Frederik Billing  2008    HOVEDSTAD    25m  1:16.87 
365  August Thygesen  2007  0709AG  VEST    25m  1:11.98 
233  Erik Sams  2008    HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
231  Louis Pries  2008    HOVEDSTAD    25m  1:20.00 
               

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Jonathan H. Pedersen  2008    HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
185  David Bergmann  2008    HOVEDSTAD    25m  1:07.04 
190  Alexander Gadeberg Buur  2008    HOVEDSTAD    25m  1:05.00 
228  Laust Madsen  2008    HOVEDSTAD    25m  1:05.00 
181  Villum Alstrøm  2008    HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
212  Carl Hertel  2009    HOVEDSTAD    25m  1:10.00 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  1:03.54 
248  Anton Wiuf  2008    HOVEDSTAD    25m  1:01.59 
243  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    HOVEDSTAD    25m  1:00.93 
269  Harald Vitus Pedersen  2006  0679AL  FR.SUND    25m  1:01.21 
303  William Scavenius Borg  2006  0635AK  VEST    25m  1:01.76 
211  Ludvig Hedegaard  2007    HOVEDSTAD    25m  1:05.00 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Hans Bjørn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
214  Konrad Funch Jensen  2007  0721AC  HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
246  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    25m  55.88 
245  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    25m  56.76 
222  Benjamin Klarskov  2007  0711AC  HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
227  Evgeny Lyukshin  2003    HOVEDSTAD    25m  1:00.00 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Matil Kelm  2007  0751AF  VEST    25m  55.77 
320  Jacob Hwaiz  2007  0723AG  VEST    25m  55.55 
249  Asbjørn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    25m  52.58 
306  Peter Damsø  2007  0761AF  VEST    25m  55.23 
298  Arthur Kvist Andreassen  2007  0741AF  VEST    25m  55.61 
205  Rasmus Groule  2007  0705AC  HOVEDSTAD    25m  55.84 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  50.28 
92  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  48.88 
350  Mauritz Otzen  2005  0515AN  VEST    25m  48.12 
366  Adam Wagner  2007  0791AB  VEST    25m  48.63 
193  Finn Elbo Card  2005  0599AB  HOVEDSTAD    50m  48.96 
236  Marius Hornshøj Skovø  2003    HOVEDSTAD    25m  51.59 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
262  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m  46.16 
96  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  45.47 
247  Bertram Wenneberg  2004  0481AF  HOVEDSTAD    25m  44.53 
174  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    25m  45.11 
102  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  46.04 
179  Elias Valkonen Akrim  2006  0611AC  HOVEDSTAD    25m  48.06 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Johan Galsøe  2005  0537AF  HILLERØD    25m  43.98 
353  Erik Rasmussen  2006  0695AD  VEST    25m  43.37 
95  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  43.16 
352  Ditlev Queitsch  2006  0671AB  VEST    25m  43.36 
268  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  43.75 
83  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  44.04 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Bertil Frøbjerg Hellum  2007  0783AA  ROSKILDE    25m  42.92 
355  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    25m  42.68 
388  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    25m  41.47 
173  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  41.59 
370  Conrad Klyver Vind  2005  0501AJ  VEST    25m  42.77 
369  Sigurd Chistopher Vickery  2005  0567AE  VEST    25m  43.01 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Thorbjørn Bjerrum  2004  0495AN  VEST    50m  41.04 
379  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m  40.52 
199  Carl-Anton Drauschke  2003  0339AE  HOVEDSTAD    25m  40.50 
254  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    25m  40.52 
345  Theodor Møller  2005  0533AA  VEST    25m  40.70 
273  Mads Frost Sønderby  2004  0413AK  FR.SUND    25m  41.26 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  40.24 
377  Magnus Kiemer  2005  0505AM  VÆRLØSE    25m  39.78 
98  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  39.22 
226  Oliver Lorentzen  2002  0267AS  HOVEDSTAD    25m  39.48 
80  Frode Sejlø Andersen  2004  0401AK  ROSKILDE    25m  39.98 
400  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  40.29 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    50m  39.10 
183  Anas El Ayadi  2003  0301AI  HOVEDSTAD    25m  37.94 
323  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    50m  36.30 
84  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  36.96 
49  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  38.36 
334  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m  39.20 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  35.39 
97  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  33.47 
315  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    50m  33.08 
326  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m  33.37 
319  Mikkel Hemmingsen  2002  0283AK  VEST    25m  34.55 
111  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  36.23 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  32.03 
99  William W. Kofoed  2001  0159AH  ROSKILDE    25m  31.26 
332  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    25m  27.41 
113  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    25m  30.72 
112  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  31.71 
308  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  32.37 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark