2018-10-17   17:05:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
309  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m   
302  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m   
344  Katharina N Møller  2001  0122AI  VEST    25m   
373  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m   
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Esther Lærke Lund Cliff  2009    HOVEDSTAD    25m  1:20.32 
216  Vera Jespersen  2009    HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
201  Alice Zsigri Dyndgaard  2009    HOVEDSTAD    25m  1:09.70 
240  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
224  Andrea Lage  2009    HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
297  Anika Rosén Andersen  2007  0732AN  VEST    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
194  Josephine S. Christensen  2009    HOVEDSTAD    25m  1:06.64 
203  Thilde Gammelvind  2008    HOVEDSTAD    25m  1:05.00 
232  Christiane Dreyer Riis  2009    HOVEDSTAD    25m  1:05.00 
221  Vigga Jørgensen  2008    HOVEDSTAD    25m  1:05.00 
239  Andrea Busk Strodtmann  2008    HOVEDSTAD    25m  1:05.62 
242  Aimée Overby Traberg  2009    HOVEDSTAD    25m  1:07.28 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  1:00.95 
235  Nathalie Alexandra Singer  2005  0504AD  HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
241  Alberte Theglev  2005    HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
217  Astrid Johns  2007    HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
204  Andrea Andkjær Gantzhorn  2007    HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
207  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    25m  1:01.18 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Freja Koppernagel  2008  0806AD  VEST    25m  54.25 
317  Hannah Bjerg Hagens  2007  0768AJ  VEST    25m  53.29 
321  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  52.95 
274  Asta Fehrend Vejlbo  2007  0772AK  FR.SUND    25m  53.07 
223  Camilla Guldborg Knudsen  2005  0526AF  HOVEDSTAD    25m  53.78 
244  Clara Vestergaard  2008  0864AB  HOVEDSTAD    25m  57.02 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Sophia Drauschke  2005  0582AL  HOVEDSTAD    25m  52.40 
324  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  51.55 
108  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  50.22 
70  Marie Storch  2006  0698AF  BIRKERØD    25m  51.19 
368  Frederikke Vesth  2007  0766AL  VEST    25m  52.19 
186  Betty Bibeyron-Wara  2008  0888AB  HOVEDSTAD    25m  52.57 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    25m  49.89 
167  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    25m  49.05 
65  Signe Østergaard Lilja  2006  0668AD  BIRKERØD    25m  48.93 
68  Josephine Lund Schmidt  2007  0774AD  BIRKERØD    25m  48.94 
86  Emilie Enevoldsen  2006  0648AH  ROSKILDE    25m  49.49 
133  Lise Jokumsen  2004    HILLERØD    25m  50.21 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Lea F. H. Jespersen  2008  0838AA  HOVEDSTAD    25m  48.48 
250  Josephine Aagesen  2003  0338AK  HOVEDSTAD    25m  48.38 
188  Alma Sofie A. Bløcher  2008  0804AB  HOVEDSTAD    25m  47.69 
253  Line Appel  2007  0778AG  FR.SUND    25m  47.85 
66  Selma Nørby  2006  0608AB  BIRKERØD    25m  48.43 
340  Philippa Mitchell  2006  0638AG  VEST    25m  48.55 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Julie Branner  2005    HOVEDSTAD    25m  47.38 
43  Julie Sand Gottlieb  2007  0716AA  ALLERØD    25m  47.34 
313  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  46.20 
364  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  46.22 
349  Wilma Nørgaard  2006  0666AG  VEST    25m  47.37 
60  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  0776AA  BIRKERØD    25m  47.55 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
363  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  45.52 
168  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  43.59 
158  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    50m  42.11 
348  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  42.25 
163  Carla Heidemann  2007  0782AB  HOVEDSTAD    25m  44.64 
356  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  45.54 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  41.99 
87  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  39.93 
100  Silke Larsen  2003  0358AI  ROSKILDE    25m  39.25 
337  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  39.49 
38  Caroline Mathilde Bang  2006  0626AB  ALLERØD    25m  41.10 
304  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  42.03 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    25m  37.28 
263  Sarah Balling Kristiansen  2003  0326BA  FR.SUND    25m  36.41 
156  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  36.29 
311  Annika Egenhardt  2003  0348AM  VEST    25m  36.38 
310  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    25m  36.75 
259  Emilie Pyndt Hansen  2004  0466AP  FR.SUND    25m  38.50 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  35.29 
145  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  34.88 
375  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  34.41 
270  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    25m  34.67 
152  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  34.88 
335  Sasia Lundhus  2002  0216AO  VEST    25m  35.44 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Kathrine Pii Frederiksen  2000  0036AA  FARUM    25m  33.81 
383  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  32.80 
347  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  31.26 
283  Julie Schmidt  1995  9578AK  U.S.G    25m  31.72 
276  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    25m  33.77 
252  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  33.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark