2018-01-23   19:00:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:39   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  1:04.45 
273  Mads Frost Sønderby  2004  0413AK  FR.SUND    25m  56.59 
353  Erik Rasmussen  2006  0695AD  VEST    25m  54.27 
79  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  54.80 
249  Asbjørn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    25m  58.42 
308  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m   

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Sebastian Egenhardt  2006  0655AA  VEST    25m  51.55 
178  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    25m  51.25 
352  Ditlev Queitsch  2006  0671AB  VEST    25m  49.78 
370  Conrad Klyver Vind  2005  0501AJ  VEST    25m  50.81 
179  Elias Valkonen Akrim  2006  0611AC  HOVEDSTAD    25m  51.52 
193  Finn Elbo Card  2005  0599AB  HOVEDSTAD    25m  52.22 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Mauritz Otzen  2005  0515AN  VEST    25m  48.90 
174  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    25m  47.93 
62  Thomas Jørgensen  2005  0543AB  BIRKERØD    25m  46.28 
57  Albert Andersson  2006  0689AL  BIRKERØD    25m  46.80 
261  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    50m  48.30 
83  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  49.03 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Johan Galsøe  2005  0537AF  HILLERØD    25m  45.91 
170  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  45.05 
71  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERØD    25m  44.59 
369  Sigurd Chistopher Vickery  2005  0567AE  VEST    25m  44.71 
379  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m  45.75 
355  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    25m  46.01 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  44.37 
305  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  42.55 
42  Frederik Gersby  2006  0673AB  ALLERØD    25m  42.22 
345  Theodor Møller  2005  0533AA  VEST    25m  42.40 
107  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  44.02 
316  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  44.56 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  41.49 
37  Noah Anker-Møller  2006  0605AB  ALLERØD    25m  39.11 
400  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  38.75 
64  Oliver Lassen  2005  0571AF  BIRKERØD    25m  39.02 
63  Hector Kaltoft  2006  0627AC  BIRKERØD    25m  41.02 
59  Ben Hargreaves  2005  0597AA  BIRKERØD    25m  42.18 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Thorbjørn Bjerrum  2004  0495AN  VEST    50m  38.35 
199  Carl-Anton Drauschke  2003  0339AE  HOVEDSTAD    25m  37.69 
354  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  37.44 
154  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  37.61 
49  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  37.93 
372  Axel Føns Voss  2005  0517AL  VEST    25m  38.46 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
391  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    25m  36.33 
98  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  34.89 
48  Magnus Løfquist  2005  0513AB  ALLERØD    25m  34.63 
234  Kristoffer Sandfeld  2003  0313AE  HOVEDSTAD    25m  34.85 
382  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  35.79 
61  Tobias Stenderup Jensen  2005  0569AC  BIRKERØD    25m  37.11 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  33.75 
116  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  32.46 
97  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  30.54 
399  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  30.94 
319  Mikkel Hemmingsen  2002  0283AK  VEST    50m  32.98 
138  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  34.22 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    50m  29.95 
135  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  29.68 
113  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    25m  29.21 
99  William W. Kofoed  2001  0159AH  ROSKILDE    50m  29.67 
374  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  29.89 
323  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    50m  30.29 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  28.26 
117  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  27.65 
361  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    50m  26.49 
408  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  VEST    25m  27.15 
315  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    50m  28.25 
326  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    50m  29.19 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare