2018-04-20   05:14:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:38   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m   
108  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m   
204  Andrea Andkjær Gantzhorn  2007    HOVEDSTAD    25m  4:20.00 
88  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m   
329  Freja Koppernagel  2008  0806AD  VEST    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Lea F. H. Jespersen  2008  0838AA  HOVEDSTAD    25m  4:15.00 
134  Anna Olivia Kichhhoff  2005  0566AK  HILLERØD    25m  4:06.19 
317  Hannah Bjerg Hagens  2007  0768AJ  VEST    25m  4:05.08 
238  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    25m  4:06.00 
142  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    25m  4:12.78 
368  Frederikke Vesth  2007  0766AL  VEST    25m  4:18.88 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Jasmin Kjærsgaard  2006  0682AF  HILLERØD    25m  3:40.69 
164  Lucca Marie Byrholt  2007  0708AC  HOVEDSTAD    50m  3:31.04 
304  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  3:21.08 
213  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    50m  3:30.51 
313  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  3:35.63 
356  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  3:45.27 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Carla Heidemann  2007  0782AB  HOVEDSTAD    50m  3:19.39 
51  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    25m  3:15.65 
159  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  3:12.73 
166  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  3:13.53 
45  Linnea Funk Larsen  2007  0792AA  ALLERØD    25m  3:18.36 
168  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  3:20.83 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  3:05.01 
121  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    25m  3:00.01 
81  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  2:58.55 
337  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    50m  2:59.81 
210  Marie Meyer Have  2003  0374AE  HOVEDSTAD    25m  3:04.56 
105  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  3:08.48 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Sarah Balling Kristiansen  2003  0326BA  FR.SUND    25m  2:47.59 
335  Sasia Lundhus  2002  0216AO  VEST    25m  2:40.68 
252  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  2:33.75 
383  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  2:36.22 
311  Annika Egenhardt  2003  0348AM  VEST    25m  2:43.27 
100  Silke Larsen  2003  0358AI  ROSKILDE    25m  2:54.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare