2018-10-18   07:28:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:38   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
328  Matil Kelm  2007  0751AF  VEST    25m   
380  Christian Kempel Laursen  2008    VÆRLØSE    25m   
269  Harald Vitus Pedersen  2006  0679AL  FR.SUND    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
83  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m   
63  Hector Kaltoft  2006  0627AC  BIRKERØD    25m   
320  Jacob Hwaiz  2007  0723AG  VEST    25m   
365  August Thygesen  2007  0709AG  VEST    25m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
298  Arthur Kvist Andreassen  2007  0741AF  VEST    25m   
230  Jonathan H. Pedersen  2008    HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
211  Ludvig Hedegaard  2007    HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
228  Laust Madsen  2008    HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
233  Erik Sams  2008    HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
381  Kasper Kempel Laursen  2008    VÆRLØSE    25m   

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Anton Wiuf  2008    HOVEDSTAD    25m  2:55.00 
243  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    HOVEDSTAD    25m  2:50.00 
187  Frederik Billing  2008    HOVEDSTAD    25m  2:50.00 
190  Alexander Gadeberg Buur  2008    HOVEDSTAD    25m  2:50.00 
181  Villum Alstrøm  2008    HOVEDSTAD    25m  2:55.00 
185  David Bergmann  2008    HOVEDSTAD    25m  2:55.00 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    25m  2:30.00 
261  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    25m  1:56.85 
352  Ditlev Queitsch  2006  0671AB  VEST    25m  1:55.42 
178  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    25m  1:55.67 
316  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  2:03.07 
184  Anders Valentin Bayer  2008    HOVEDSTAD    25m  2:50.00 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
370  Conrad Klyver Vind  2005  0501AJ  VEST    25m  1:52.39 
170  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  1:51.13 
305  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  1:48.96 
369  Sigurd Chistopher Vickery  2005  0567AE  VEST    25m  1:50.23 
312  Sebastian Egenhardt  2006  0655AA  VEST    25m  1:51.21 
268  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  1:52.43 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    25m  1:47.80 
41  Johannes Framke  2006  0615AE  ALLERØD    25m  1:46.40 
120  Johan Galsøe  2005  0537AF  HILLERØD    25m  1:45.83 
95  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  1:46.00 
353  Erik Rasmussen  2006  0695AD  VEST    25m  1:47.74 
171  William Folkmann  2006  0655AE  HOVEDSTAD    50m  1:48.43 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Theodor Møller  2005  0533AA  VEST    25m  1:44.96 
71  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERØD    25m  1:43.68 
378  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  1:38.73 
273  Mads Frost Sønderby  2004  0413AK  FR.SUND    25m  1:39.79 
350  Mauritz Otzen  2005  0515AN  VEST    25m  1:44.26 
226  Oliver Lorentzen  2002  0267AS  HOVEDSTAD    25m  1:45.00 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Oliver Lassen  2005  0571AF  BIRKERØD    25m  1:37.53 
372  Axel Føns Voss  2005  0517AL  VEST    25m  1:34.96 
234  Kristoffer Sandfeld  2003  0313AE  HOVEDSTAD    25m  1:30.68 
62  Thomas Jørgensen  2005  0543AB  BIRKERØD    25m  1:34.67 
154  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  1:36.25 
355  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    25m  1:38.16 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  1:25.45 
357  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VEST    25m  1:24.07 
326  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m  1:21.03 
319  Mikkel Hemmingsen  2002  0283AK  VEST    25m  1:21.05 
111  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  1:24.78 
318  Frederik Helms  2001  0171AL  VEST    50m  1:29.71 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
323  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    25m  1:19.29 
386  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  1:18.53 
307  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    25m  1:06.65 
331  Albert Voldum Krog  2001  0155AI  VEST    25m  1:11.03 
112  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  1:19.07 
299  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  1:19.41 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark