2018-01-20   18:10:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:38   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
342  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m   
197  Esther Lærke Lund Cliff  2009    HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
224  Andrea Lage  2009    HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Vigga Jørgensen  2008    HOVEDSTAD    25m  3:00.00 
201  Alice Zsigri Dyndgaard  2009    HOVEDSTAD    25m  2:55.00 
194  Josephine S. Christensen  2009    HOVEDSTAD    25m  2:50.00 
239  Andrea Busk Strodtmann  2008    HOVEDSTAD    25m  2:50.00 
203  Thilde Gammelvind  2008    HOVEDSTAD    25m  2:55.00 
240  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  3:00.00 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
232  Christiane Dreyer Riis  2009    HOVEDSTAD    25m  2:30.00 
207  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    50m  2:23.48 
186  Betty Bibeyron-Wara  2008  0888AB  HOVEDSTAD    50m  2:13.29 
235  Nathalie Alexandra Singer  2005  0504AD  HOVEDSTAD    25m  2:20.00 
253  Line Appel  2007  0778AG  FR.SUND    25m  2:25.55 
223  Camilla Guldborg Knudsen  2005  0526AF  HOVEDSTAD    50m  2:31.97 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Anna Agerbak  2005  0554AR  HOVEDSTAD    25m  2:10.00 
340  Philippa Mitchell  2006  0638AG  VEST    25m  2:04.19 
164  Lucca Marie Byrholt  2007  0708AC  HOVEDSTAD    50m  2:02.79 
229  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    25m  2:03.02 
238  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    25m  2:05.33 
191  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  HOVEDSTAD    25m  2:11.69 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Astrid Wied Christiansen  2004  0412AX  HOVEDSTAD    25m  2:01.93 
43  Julie Sand Gottlieb  2007  0716AA  ALLERØD    25m  2:01.63 
168  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  1:56.21 
349  Wilma Nørgaard  2006  0666AG  VEST    25m  1:59.76 
188  Alma Sofie A. Bløcher  2008  0804AB  HOVEDSTAD    25m  2:01.63 
274  Asta Fehrend Vejlbo  2007  0772AK  FR.SUND    25m  2:02.64 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Laura Lind-Christensen  2006  0636AC  ALLERØD    25m  1:50.91 
192  Nichole Juul Bømler  2005  0548AF  HOVEDSTAD    25m  1:50.51 
296  Alberte K. Andersen  2006  0606AB  VEST    25m  1:50.25 
160  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    50m  1:50.35 
250  Josephine Aagesen  2003  0338AK  HOVEDSTAD    25m  1:50.87 
133  Lise Jokumsen  2004    HILLERØD    25m  1:53.76 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
392  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    25m  1:47.65 
348  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  1:45.57 
364  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  1:43.98 
159  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  1:44.86 
322  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    25m  1:47.10 
144  Emma Nissen  2004  0406AL  HILLERØD    25m  1:50.08 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    50m  1:42.12 
152  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  1:39.48 
362  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  1:38.68 
123  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    25m  1:38.96 
363  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  1:41.13 
166  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  1:42.33 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Lykke Gøttrup Jensen  2004  0418AQ  VEST    25m  1:36.51 
310  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    25m  1:32.06 
155  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  1:27.16 
371  Mia Witt  2002  0206AO  VEST    25m  1:29.37 
39  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  1:36.08 
351  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  1:38.38 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Amalie V. Sørensen  2002  0274AC  VEST    25m  1:22.88 
344  Katharina N Møller  2001  0122AI  VEST    50m  1:19.77 
360  Katrine V. Sørensen  1996  9616AH  VEST    25m  1:13.54 
343  Delphine Møller  1999  9908AK  VEST    25m  1:19.64 
278  Emma Vilstrup  1994  9446AQ  U.S.G    25m  1:20.20 
141  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  1:26.92 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare