2018-01-23   18:57:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  4:32.82   
109  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  4:54.18   
280  Rübner-Petersen Susanne  1994  U.S.G  9448AA  25 m  4:56.80   
278  Vilstrup Emma  1994  U.S.G  9446AQ  25 m  5:00.10   
146  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  25 m  5:00.33   
141  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  25 m  5:10.01   
150  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD    25 m  5:40.01   
101  Mehr Celina  2003  ROSKILDE  0378AL  25 m  5:50.91   
392  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  6:10.03   
10  142  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  25 m  6:33.22   
11  137  Kjærsgaard Jasmin  2006  HILLERØD  0682AF  25 m  7:00.01   
12  39  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m     
13  45  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m     
14  88  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
2_S
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
336  Mariegaard Valdemar  1999  VEST  9969AF  25 m  4:14.88   
315  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  4:35.15   
394  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  4:39.79   
330  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  4:41.44   
118  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  25 m  4:46.47   
318  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  4:47.70   
399  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  4:48.76   
279  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  4:50.00   
135  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  4:53.63   
10  393  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  4:59.50   
11  299  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  5:04.36   
12  396  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  5:22.29   
13  400  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  5:29.82   
14  44  Gottlieb Sebastian Sand  2005  ALLERØD  0511AD  25 m  5:38.05   
15  398  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  5:50.35   
16  46  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  5:54.50   
17  104  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  6:11.17   
18  389  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  6:20.82   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
3_S
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
347  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  31.26   
283  Schmidt Julie  1995  U.S.G  9578AK  25 m  31.72   
383  Lund-Scherbeck Sofie  2003  VÆRLØSE  0398AJ  25 m  32.80   
276  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  25 m  33.77   
402  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  33.81   
252  Andersen Sille  2003  FR.SUND  0312AS  25 m  33.89   
375  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  25 m  34.41   
270  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  25 m  34.67   
145  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  25 m  34.88   
10  152  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  25 m  34.88   
11  153  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  25 m  35.29   
12  335  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  35.44   
13  156  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  36.29   
14  311  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  36.38   
15  263  Kristiansen Sarah Balling  2003  FR.SUND  0326BA  25 m  36.41   
16  310  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  36.75   
17  121  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  25 m  37.28   
18  259  Hansen Emilie Pyndt  2004  FR.SUND  0466AP  25 m  38.50   
19  100  Larsen Silke  2003  ROSKILDE  0358AI  25 m  39.25   
20  337  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  39.49   
21  87  Enevoldsen Emma  2003  ROSKILDE  0372AZ  25 m  39.93   
22  38  Bang Caroline Mathilde  2006  ALLERØD  0626AB  25 m  41.10   
23  362  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  41.99   
24  304  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  42.03   
25  158  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  50 m  42.11   
26  348  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  42.25   
27  168  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  43.59   
28  182  Andersen Asta Fuglsang  2001  HOVEDSTAD  0162BE  25 m  43.68   
29  163  Heidemann Carla  2007  HOVEDSTAD  0782AB  25 m  44.64   
30  363  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  45.52   
31  356  Riis Maya Amstrup  2007  VEST  0708AA  25 m  45.54   
32  313  Frederiksen Sandra Bünsov  2007  VEST  0766AC  25 m  46.20   
33  364  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  46.22   
34  43  Gottlieb Julie Sand  2007  ALLERØD  0716AA  25 m  47.34   
35  349  Nørgaard Wilma  2006  VEST  0666AG  25 m  47.37   
36  189  Branner Julie  2005  HOVEDSTAD    25 m  47.38   
37  60  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  47.55   
38  188  Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  25 m  47.69   
39  253  Appel Line  2007  FR.SUND  0778AG  25 m  47.85   
40  250  Aagesen Josephine  2003  HOVEDSTAD  0338AK  25 m  48.38   
41  66  Nørby Selma  2006  BIRKERØD  0608AB  25 m  48.43   
42  215  Jespersen Lea F. H.  2008  HOVEDSTAD  0838AA  25 m  48.48   
43  340  Mitchell Philippa  2006  VEST  0638AG  25 m  48.55   
44  65  Lilja Signe Østergaard  2006  BIRKERØD  0668AD  25 m  48.93   
45  68  Schmidt Josephine Lund  2007  BIRKERØD  0774AD  25 m  48.94   
46  167  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  25 m  49.05   
47  86  Enevoldsen Emilie  2006  ROSKILDE  0648AH  25 m  49.49   
48  238  Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  25 m  49.89   
49  133  Jokumsen Lise  2004  HILLERØD    25 m  50.21   
50  108  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  50.22   
51  70  Storch Marie  2006  BIRKERØD  0698AF  25 m  51.19   
52  324  Jacobsen Mikkeline H.  2007  VEST  0788AC  25 m  51.55   
53  368  Vesth Frederikke  2007  VEST  0766AL  25 m  52.19   
54  200  Drauschke Sophia  2005  HOVEDSTAD  0582AL  25 m  52.40   
55  186  Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  25 m  52.57   
56  321  Højsteen Agnes  2007  VEST  0714AE  25 m  52.95   
57  274  Vejlbo Asta Fehrend  2007  FR.SUND  0772AK  25 m  53.07   
58  317  Hagens Hannah Bjerg  2007  VEST  0768AJ  25 m  53.29   
59  223  Knudsen Camilla Guldborg  2005  HOVEDSTAD  0526AF  25 m  53.78   
60  329  Koppernagel Freja  2008  VEST  0806AD  25 m  54.25   
61  202  Fredelund Lykke  2003  HOVEDSTAD    25 m  55.77   
62  244  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  25 m  57.02   
63  204  Gantzhorn Andrea Andkjær  2007  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
64  217  Johns Astrid  2007  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
65  235  Singer Nathalie Alexandra  2005  HOVEDSTAD  0504AD  25 m  1:00.00   
66  241  Theglev Alberte  2005  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
67  342  Murphy Ila  2007  VEST  0748AJ  25 m  1:00.95   
68  207  Hanghøj Alvilde Gemmer  2008  HOVEDSTAD  0814AE  25 m  1:01.18   
69  203  Gammelvind Thilde  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:05.00   
70  221  Jørgensen Vigga  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:05.00   
71  232  Riis Christiane Dreyer  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:05.00   
72  239  Strodtmann Andrea Busk  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:05.62   
73  194  Christensen Josephine S.  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:06.64   
74  242  Traberg Aimée Overby  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:07.28   
75  201  Dyndgaard Alice Zsigri  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:09.70   
76  240  Thastum Elisabeth  2010  HOVEDSTAD  1084AA  25 m  1:10.00   
77  216  Jespersen Vera  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
78  224  Lage Andrea  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
79  197  Cliff Esther Lærke Lund  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:20.32   
80  297  Andersen Anika Rosén  2007  VEST  0732AN  25 m     
81  302  Bjørneboe Hannah  2007  VEST  0712AN  25 m     
82  309  Palo-Jonas Emma De  2008  VEST  0834AF  25 m     
83  344  Møller Katharina N  2001  VEST  0122AI  25 m     
84  373  Yri Liva  2008  VEST  0852AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
4_S
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
332  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  27.41   
113  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  25 m  30.72   
99  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  31.26   
115  Daugbjerg Christoffer  2001  HILLERØD  0183AC  25 m  31.68   
112  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  25 m  31.71   
374  Hammershøj Asbjørn  2000  VÆRLØSE  0077AQ  25 m  32.03   
308  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  32.37   
282  Vestergaard Thomas  1989  U.S.G  8997AB  25 m  32.66   
315  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  33.08   
10  326  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  33.37   
11  97  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  33.47   
12  319  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  34.55   
13  346  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  35.39   
14  111  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  25 m  36.23   
15  323  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  50 m  36.30   
16  84  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  36.96   
17  183  Ayadi Anas El  2003  HOVEDSTAD  0301AI  25 m  37.94   
18  49  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  38.36   
19  354  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  50 m  39.10   
20  334  Ljungdahl Carl Emil  2006  VEST  0625AB  25 m  39.20   
21  98  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  39.22   
22  226  Lorentzen Oliver  2002  HOVEDSTAD  0267AS  25 m  39.48   
23  377  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  39.78   
24  80  Andersen Frode Sejlø  2004  ROSKILDE  0401AK  25 m  39.98   
25  85  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  40.24   
26  400  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  40.29   
27  199  Drauschke Carl-Anton  2003  HOVEDSTAD  0339AE  25 m  40.50   
28  254  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  25 m  40.52   
29  379  Kristensen Johan Madvig  2004  VÆRLØSE  0445AO  25 m  40.52   
30  345  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  40.70   
31  301  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  50 m  41.04   
32  273  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  25 m  41.26   
33  388  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  41.47   
34  173  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  41.59   
35  358  Shukri Josef  2006  VEST  0653AD  25 m  42.20   
36  355  Rasmussen Magnus  2006  VEST  0675AD  25 m  42.68   
37  370  Vind Conrad Klyver  2005  VEST  0501AJ  25 m  42.77   
38  93  Hellum Bertil Frøbjerg  2007  ROSKILDE  0783AA  25 m  42.92   
39  369  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  43.01   
40  95  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  43.16   
41  352  Queitsch Ditlev  2006  VEST  0671AB  25 m  43.36   
42  353  Rasmussen Erik  2006  VEST  0695AD  25 m  43.37   
43  268  Nielsen Mads Bantz  2004  FR.SUND  0465AK  25 m  43.75   
44  120  Galsøe Johan  2005  HILLERØD  0537AF  25 m  43.98   
45  83  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  44.04   
46  247  Wenneberg Bertram  2004  HOVEDSTAD  0481AF  25 m  44.53   
47  174  Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  25 m  45.11   
48  96  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  45.47   
49  102  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  46.04   
50  262  Kristensen Jonathan  2006  FR.SUND  0693AL  25 m  46.16   
51  179  Akrim Elias Valkonen  2006  HOVEDSTAD  0611AC  25 m  48.06   
52  350  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  48.12   
53  366  Wagner Adam  2007  VEST  0791AB  25 m  48.63   
54  92  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  48.88   
55  193  Card Finn Elbo  2005  HOVEDSTAD  0599AB  50 m  48.96   
56  79  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  50.28   
57  236  Skovø Marius Hornshøj  2003  HOVEDSTAD    25 m  51.59   
58  249  Zeller Asbjørn  2007  HOVEDSTAD  0737AA  25 m  52.58   
59  306  Damsø Peter  2007  VEST  0761AF  25 m  55.23   
60  320  Hwaiz Jacob  2007  VEST  0723AG  25 m  55.55   
61  298  Andreassen Arthur Kvist  2007  VEST  0741AF  25 m  55.61   
62  328  Kelm Matil  2007  VEST  0751AF  25 m  55.77   
63  205  Groule Rasmus  2007  HOVEDSTAD  0705AC  25 m  55.84   
64  246  Wang Ib Fang  2007  HOVEDSTAD  0771AB  25 m  55.88   
65  245  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  25 m  56.76   
66  214  Jensen Konrad Funch  2007  HOVEDSTAD  0721AC  25 m  1:00.00   
67  222  Klarskov Benjamin  2007  HOVEDSTAD  0711AC  25 m  1:00.00   
68  225  Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  25 m  1:00.00   
69  227  Lyukshin Evgeny  2003  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
70  243  Usta-Kølle Silas Oktay  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:00.93   
71  269  Pedersen Harald Vitus  2006  FR.SUND  0679AL  25 m  1:01.21   
72  248  Wiuf Anton  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:01.59   
73  303  Borg William Scavenius  2006  VEST  0635AK  25 m  1:01.76   
74  267  Nielsen Emil Bantz  2007  FR.SUND  0755AB  25 m  1:03.54   
75  190  Buur Alexander Gadeberg  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:05.00   
76  211  Hedegaard Ludvig  2007  HOVEDSTAD    25 m  1:05.00   
77  228  Madsen Laust  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:05.00   
78  185  Bergmann David  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:07.04   
79  181  Alstrøm Villum  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:10.00   
80  212  Hertel Carl  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:10.00   
81  230  Pedersen Jonathan H.  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:10.00   
82  365  Thygesen August  2007  VEST  0709AG  25 m  1:11.98   
83  233  Sams Erik  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
84  187  Billing Frederik  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:16.87   
85  231  Pries Louis  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:20.00   
86  184  Bayer Anders Valentin  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:22.87   
87  341  Munksgaard Max  2007  VEST    25 m     
88  380  Laursen Christian Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
89  381  Laursen Kasper Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
5_S
Løb 5, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
325  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  2:36.33   
397  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  2:37.87   
404  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  2:39.58   
155  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  25 m  2:39.71   
276  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  25 m  2:41.15   
109  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  2:41.23   
347  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  50 m  2:43.48   
141  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  25 m  2:50.10   
87  Enevoldsen Emma  2003  ROSKILDE  0372AZ  25 m  2:59.58   
10  327  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  2:59.81   
11  259  Hansen Emilie Pyndt  2004  FR.SUND  0466AP  25 m  3:00.17   
12  105  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  3:03.31   
13  81  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  3:07.04   
14  52  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  3:14.58   
15  158  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  50 m  3:15.15   
16  351  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  3:17.79   
17  160  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  3:18.56   
18  159  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  50 m  3:19.57   
19  50  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  3:21.26   
20  192  Bømler Nichole Juul  2005  HOVEDSTAD  0548AF  25 m  3:24.00   
21  166  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  3:24.46   
22  123  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  25 m  3:25.66   
23  392  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  3:27.48   
24  210  Have Marie Meyer  2003  HOVEDSTAD  0374AE  25 m  3:27.77   
25  163  Heidemann Carla  2007  HOVEDSTAD  0782AB  50 m  3:29.04   
26  122  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD    25 m  3:30.01   
27  161  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  25 m  3:30.32   
28  51  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  3:33.71   
29  47  Lind-Christensen Laura  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  3:37.38   
30  134  Kichhhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  3:41.62   
31  165  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  50 m  3:42.97   
32  229  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  3:51.77   
33  213  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  3:52.68   
34  40  Christensen Isabella  2007  ALLERØD  0714AB  25 m  3:55.87   
35  188  Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  25 m  4:18.00   
36  180  Agerbak Anna  2005  HOVEDSTAD  0554AR  25 m  4:20.00   
37  164  Byrholt Lucca Marie  2007  HOVEDSTAD  0708AC  25 m  4:23.00   
38  191  Bøgeskov Anna Dicte  2007  HOVEDSTAD  0748AC  25 m  4:24.00   
39  218  Jones Amina  2006  HOVEDSTAD    25 m  4:30.00   
40  219  Jones Sophia  2006  HOVEDSTAD    25 m  4:30.00   
41  235  Singer Nathalie Alexandra  2005  HOVEDSTAD  0504AD  25 m  4:30.00   
42  275  Waltenburg Sarah  2004  FR.SUND  0412AD  25 m     
43  296  Andersen Alberte K.  2006  VEST  0606AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
6_S
Løb 6, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
408  Vestergaard Andreas  1999  VEST  9997AG  25 m  2:18.05   
331  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  2:23.28   
279  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  2:25.00   
138  Kruse Villads  2003  HILLERØD  0371AI  25 m  2:31.57   
399  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  2:33.26   
330  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  2:35.58   
395  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:35.87   
391  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  2:44.96   
256  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  25 m  2:46.90   
10  357  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  50 m  2:48.16   
11  382  Lund Niels Peter  2002  VÆRLØSE  0213AO  25 m  2:55.26   
12  396  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  50 m  2:55.46   
13  107  Skovgaard Aleksander Grøn  2004  ROSKILDE  0477AC  25 m  2:56.63   
14  346  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  2:58.32   
15  44  Gottlieb Sebastian Sand  2005  ALLERØD  0511AD  25 m  2:59.17   
16  196  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  25 m  3:00.00   
17  91  Gieseler Marc  2003  ROSKILDE  0303AJ  25 m  3:01.00   
18  85  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  3:01.73   
19  154  Uldall Louie  2005  HILLERØD  0537AE  25 m  3:08.91   
20  84  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  3:10.28   
21  172  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  50 m  3:10.71   
22  174  Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  50 m  3:10.83   
23  398  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  3:11.45   
24  42  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  3:11.80   
25  61  Jensen Tobias Stenderup  2005  BIRKERØD  0569AC  25 m  3:12.05   
26  59  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  3:12.96   
27  37  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  3:15.68   
28  378  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  3:19.84   
29  170  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  3:20.72   
30  175  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  3:21.36   
31  388  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  3:22.34   
32  178  Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  25 m  3:24.49   
33  389  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  3:28.28   
34  179  Akrim Elias Valkonen  2006  HOVEDSTAD  0611AC  25 m  3:30.00   
35  312  Egenhardt Sebastian  2006  VEST  0655AA  25 m  3:33.86   
36  261  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  25 m  3:35.63   
37  305  Cetinkaya Rodi  2006  VEST  0651AH  25 m  3:35.94   
38  177  Voldmester Simon  2007  HOVEDSTAD  0703AB  50 m  3:36.57   
39  193  Card Finn Elbo  2005  HOVEDSTAD  0599AB  25 m  3:38.25   
40  80  Andersen Frode Sejlø  2004  ROSKILDE  0401AK  25 m  3:39.98   
41  379  Kristensen Johan Madvig  2004  VÆRLØSE  0445AO  25 m  3:46.28   
42  205  Groule Rasmus  2007  HOVEDSTAD  0705AC  25 m  5:00.00   
43  208  Hansen Julius Holten  2007  HOVEDSTAD  0753AC  25 m  5:00.00   
44  220  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  25 m  5:00.00   
45  222  Klarskov Benjamin  2007  HOVEDSTAD  0711AC  25 m  5:00.00   
46  225  Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  25 m  5:00.00   
47  245  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  25 m  5:00.00   
48  246  Wang Ib Fang  2007  HOVEDSTAD  0771AB  25 m  5:00.00   
49  249  Zeller Asbjørn  2007  HOVEDSTAD  0737AA  25 m  5:00.00   
50  254  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  25 m     
51  316  Haakansson Hugo  2006  VEST  0609AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
7_S
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
360  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  33.33   
376  Holten Cecilie  1996  VÆRLØSE  9608AF  25 m  33.51   
359  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  36.77   
343  Møller Delphine  1999  VEST  9908AK  25 m  37.32   
153  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  25 m  38.49   
146  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  25 m  39.74   
270  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  25 m  41.07   
371  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  50 m  41.77   
252  Andersen Sille  2003  FR.SUND  0312AS  25 m  42.98   
10  311  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  50 m  45.11   
11  356  Riis Maya Amstrup  2007  VEST  0708AA  25 m  47.11   
12  38  Bang Caroline Mathilde  2006  ALLERØD  0626AB  25 m  47.19   
13  209  Hansen Selma Grube  2003  HOVEDSTAD  0364BC  25 m  47.22   
14  161  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  48.18   
15  144  Nissen Emma  2004  HILLERØD  0406AL  25 m  49.42   
16  304  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  49.53   
17  322  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  50 m  50.37   
18  167  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  25 m  50.56   
19  250  Aagesen Josephine  2003  HOVEDSTAD  0338AK  25 m  53.31   
20  168  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  53.57   
21  274  Vejlbo Asta Fehrend  2007  FR.SUND  0772AK  25 m  54.40   
22  142  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  25 m  55.07   
23  213  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  25 m  55.20   
24  165  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  25 m  57.22   
25  43  Gottlieb Julie Sand  2007  ALLERØD  0716AA  25 m  57.61   
26  69  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  58.38   
27  313  Frederiksen Sandra Bünsov  2007  VEST  0766AC  25 m  58.47   
28  223  Knudsen Camilla Guldborg  2005  HOVEDSTAD  0526AF  25 m  58.49   
29  58  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  59.60   
30  253  Appel Line  2007  FR.SUND  0778AG  25 m  59.99   
31  180  Agerbak Anna  2005  HOVEDSTAD  0554AR  25 m  1:00.00   
32  217  Johns Astrid  2007  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
33  218  Jones Amina  2006  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
34  219  Jones Sophia  2006  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
35  237  Skyttegaard Anne Marie  2004  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
36  241  Theglev Alberte  2005  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
37  368  Vesth Frederikke  2007  VEST  0766AL  25 m  1:00.24   
38  342  Murphy Ila  2007  VEST  0748AJ  25 m  1:00.26   
39  195  Christiansen Astrid Wied  2004  HOVEDSTAD  0412AX  25 m  1:01.47   
40  215  Jespersen Lea F. H.  2008  HOVEDSTAD  0838AA  25 m  1:03.64   
41  232  Riis Christiane Dreyer  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:03.68   
42  186  Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  25 m  1:06.46   
43  207  Hanghøj Alvilde Gemmer  2008  HOVEDSTAD  0814AE  25 m  1:08.35   
44  194  Christensen Josephine S.  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:09.05   
45  182  Andersen Asta Fuglsang  2001  HOVEDSTAD  0162BE  25 m  1:10.00   
46  201  Dyndgaard Alice Zsigri  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:10.00   
47  203  Gammelvind Thilde  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:10.00   
48  324  Jacobsen Mikkeline H.  2007  VEST  0788AC  25 m  1:13.27   
49  240  Thastum Elisabeth  2010  HOVEDSTAD  1084AA  25 m  1:15.00   
50  242  Traberg Aimée Overby  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
51  239  Strodtmann Andrea Busk  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.38   
52  244  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  25 m  1:16.63   
53  197  Cliff Esther Lærke Lund  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:20.00   
54  221  Jørgensen Vigga  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:20.00   
55  224  Lage Andrea  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:20.00   
56  216  Jespersen Vera  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:30.00   
57  67  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m     
58  86  Enevoldsen Emilie  2006  ROSKILDE  0648AH  25 m     
59  335  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
8_S
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
331  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  32.21   
110  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  25 m  32.27   
307  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  50 m  32.28   
282  Vestergaard Thomas  1989  U.S.G  8997AB  25 m  33.30   
332  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  33.44   
117  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  25 m  33.63   
116  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  34.54   
386  Sundwall Tobias  2001  VÆRLØSE  0159AJ  25 m  35.31   
319  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  35.72   
10  97  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  37.06   
11  395  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  37.87   
12  111  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  25 m  38.40   
13  357  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  50 m  40.48   
14  91  Gieseler Marc  2003  ROSKILDE  0303AJ  25 m  41.48   
15  308  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  50 m  41.64   
16  234  Sandfeld Kristoffer  2003  HOVEDSTAD  0313AE  25 m  42.08   
17  372  Voss Axel Føns  2005  VEST  0517AL  25 m  43.90   
18  346  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  44.21   
19  46  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  45.32   
20  96  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  45.71   
21  41  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  25 m  46.30   
22  226  Lorentzen Oliver  2002  HOVEDSTAD  0267AS  25 m  46.52   
23  102  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  47.94   
24  95  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  48.08   
25  334  Ljungdahl Carl Emil  2006  VEST  0625AB  25 m  49.29   
26  49  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  49.78   
27  172  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  25 m  50.13   
28  175  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  25 m  50.74   
29  93  Hellum Bertil Frøbjerg  2007  ROSKILDE  0783AA  25 m  51.06   
30  171  Folkmann William  2006  HOVEDSTAD  0655AE  25 m  51.15   
31  173  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  51.76   
32  92  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  51.98   
33  377  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  52.53   
34  247  Wenneberg Bertram  2004  HOVEDSTAD  0481AF  25 m  54.24   
35  104  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  56.75   
36  262  Kristensen Jonathan  2006  FR.SUND  0693AL  25 m  57.57   
37  303  Borg William Scavenius  2006  VEST  0635AK  25 m  57.90   
38  220  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  25 m  59.78   
39  236  Skovø Marius Hornshøj  2003  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
40  196  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  25 m  1:00.29   
41  269  Pedersen Harald Vitus  2006  FR.SUND  0679AL  25 m  1:02.19   
42  208  Hansen Julius Holten  2007  HOVEDSTAD  0753AC  25 m  1:04.48   
43  365  Thygesen August  2007  VEST  0709AG  25 m  1:04.79   
44  267  Nielsen Emil Bantz  2007  FR.SUND  0755AB  25 m  1:05.04   
45  320  Hwaiz Jacob  2007  VEST  0723AG  25 m  1:08.17   
46  248  Wiuf Anton  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:10.00   
47  181  Alstrøm Villum  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
48  184  Bayer Anders Valentin  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
49  185  Bergmann David  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
50  187  Billing Frederik  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
51  190  Buur Alexander Gadeberg  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
52  211  Hedegaard Ludvig  2007  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
53  228  Madsen Laust  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
54  243  Usta-Kølle Silas Oktay  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:15.00   
55  212  Hertel Carl  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:20.00   
56  214  Jensen Konrad Funch  2007  HOVEDSTAD  0721AC  25 m  1:20.00   
57  230  Pedersen Jonathan H.  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:20.00   
58  233  Sams Erik  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:20.00   
59  231  Pries Louis  2008  HOVEDSTAD    25 m  1:30.00   
60  57  Andersson Albert  2006  BIRKERØD  0689AL  25 m     
61  298  Andreassen Arthur Kvist  2007  VEST  0741AF  25 m     
62  366  Wagner Adam  2007  VEST  0791AB  25 m     
63  380  Laursen Christian Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
64  381  Laursen Kasper Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
9_S
Løb 9, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  2:20.38   
283  Schmidt Julie  1995  U.S.G  9578AK  25 m  2:30.99   
281  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  2:32.64   
404  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  2:35.74   
325  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  3:07.60   
327  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  3:10.57   
101  Mehr Celina  2003  ROSKILDE  0378AL  25 m  3:28.29   
122  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD    25 m  4:00.01   
158  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  4:10.00   
10  275  Waltenburg Sarah  2004  FR.SUND  0412AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
10_S
Løb 10, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
387  Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  25 m  2:14.04   
361  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  2:16.35   
318  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  2:34.38   
330  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  2:36.71   
135  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  2:38.89   
84  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  2:54.39   
256  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  25 m  2:59.49   
98  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  3:04.25   
393  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  3:10.40   
10  398  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  3:29.70   
11  48  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m     
12  301  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
11_S
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
360  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  1:13.54   
376  Holten Cecilie  1996  VÆRLØSE  9608AF  25 m  1:13.66   
343  Møller Delphine  1999  VEST  9908AK  25 m  1:19.64   
344  Møller Katharina N  2001  VEST  0122AI  50 m  1:19.77   
278  Vilstrup Emma  1994  U.S.G  9446AQ  25 m  1:20.20   
359  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  1:22.88   
397  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  1:26.67   
141  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  25 m  1:26.92   
155  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  25 m  1:27.16   
10  371  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  1:29.37   
11  310  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  1:32.06   
12  39  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  1:36.08   
13  327  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  1:36.51   
14  351  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:38.38   
15  362  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  1:38.68   
16  123  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  25 m  1:38.96   
17  152  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  25 m  1:39.48   
18  363  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:41.13   
19  161  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  1:42.12   
20  166  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  1:42.33   
21  364  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  1:43.98   
22  159  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  50 m  1:44.86   
23  348  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  1:45.57   
24  322  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  1:47.10   
25  392  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  1:47.65   
26  144  Nissen Emma  2004  HILLERØD  0406AL  25 m  1:50.08   
27  296  Andersen Alberte K.  2006  VEST  0606AB  25 m  1:50.25   
28  160  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  1:50.35   
29  192  Bømler Nichole Juul  2005  HOVEDSTAD  0548AF  25 m  1:50.51   
30  250  Aagesen Josephine  2003  HOVEDSTAD  0338AK  25 m  1:50.87   
31  47  Lind-Christensen Laura  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  1:50.91   
32  133  Jokumsen Lise  2004  HILLERØD    25 m  1:53.76   
33  168  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  1:56.21   
34  349  Nørgaard Wilma  2006  VEST  0666AG  25 m  1:59.76   
35  43  Gottlieb Julie Sand  2007  ALLERØD  0716AA  25 m  2:01.63   
36  188  Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  25 m  2:01.63   
37  195  Christiansen Astrid Wied  2004  HOVEDSTAD  0412AX  25 m  2:01.93   
38  274  Vejlbo Asta Fehrend  2007  FR.SUND  0772AK  25 m  2:02.64   
39  164  Byrholt Lucca Marie  2007  HOVEDSTAD  0708AC  50 m  2:02.79   
40  229  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  2:03.02   
41  340  Mitchell Philippa  2006  VEST  0638AG  25 m  2:04.19   
42  238  Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  25 m  2:05.33   
43  180  Agerbak Anna  2005  HOVEDSTAD  0554AR  25 m  2:10.00   
44  237  Skyttegaard Anne Marie  2004  HOVEDSTAD    25 m  2:10.00   
45  191  Bøgeskov Anna Dicte  2007  HOVEDSTAD  0748AC  25 m  2:11.69   
46  186  Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  50 m  2:13.29   
47  235  Singer Nathalie Alexandra  2005  HOVEDSTAD  0504AD  25 m  2:20.00   
48  207  Hanghøj Alvilde Gemmer  2008  HOVEDSTAD  0814AE  50 m  2:23.48   
49  253  Appel Line  2007  FR.SUND  0778AG  25 m  2:25.55   
50  232  Riis Christiane Dreyer  2009  HOVEDSTAD    25 m  2:30.00   
51  223  Knudsen Camilla Guldborg  2005  HOVEDSTAD  0526AF  50 m  2:31.97   
52  194  Christensen Josephine S.  2009  HOVEDSTAD    25 m  2:50.00   
53  239  Strodtmann Andrea Busk  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:50.00   
54  201  Dyndgaard Alice Zsigri  2009  HOVEDSTAD    25 m  2:55.00   
55  203  Gammelvind Thilde  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:55.00   
56  197  Cliff Esther Lærke Lund  2009  HOVEDSTAD    25 m  3:00.00   
57  221  Jørgensen Vigga  2008  HOVEDSTAD    25 m  3:00.00   
58  224  Lage Andrea  2009  HOVEDSTAD    25 m  3:00.00   
59  240  Thastum Elisabeth  2010  HOVEDSTAD  1084AA  25 m  3:00.00   
60  342  Murphy Ila  2007  VEST  0748AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
12_S
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
307  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  1:06.65   
331  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  1:11.03   
386  Sundwall Tobias  2001  VÆRLØSE  0159AJ  25 m  1:18.53   
112  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  25 m  1:19.07   
323  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  1:19.29   
299  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  1:19.41   
326  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  1:21.03   
319  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  1:21.05   
357  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  25 m  1:24.07   
10  111  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  25 m  1:24.78   
11  354  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  1:25.45   
12  318  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  1:29.71   
13  234  Sandfeld Kristoffer  2003  HOVEDSTAD  0313AE  25 m  1:30.68   
14  62  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  1:34.67   
15  372  Voss Axel Føns  2005  VEST  0517AL  25 m  1:34.96   
16  154  Uldall Louie  2005  HILLERØD  0537AE  25 m  1:36.25   
17  64  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  1:37.53   
18  355  Rasmussen Magnus  2006  VEST  0675AD  25 m  1:38.16   
19  378  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  1:38.73   
20  206  Hald Jakob  2003  HOVEDSTAD  0305AL  25 m  1:39.30   
21  273  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  25 m  1:39.79   
22  71  Tullberg Magnus  2005  BIRKERØD  0593AD  25 m  1:43.68   
23  350  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  1:44.26   
24  345  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  1:44.96   
25  226  Lorentzen Oliver  2002  HOVEDSTAD  0267AS  25 m  1:45.00   
26  120  Galsøe Johan  2005  HILLERØD  0537AF  25 m  1:45.83   
27  95  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  1:46.00   
28  41  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  25 m  1:46.40   
29  353  Rasmussen Erik  2006  VEST  0695AD  25 m  1:47.74   
30  254  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  25 m  1:47.80   
31  171  Folkmann William  2006  HOVEDSTAD  0655AE  50 m  1:48.43   
32  305  Cetinkaya Rodi  2006  VEST  0651AH  25 m  1:48.96   
33  369  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  1:50.23   
34  170  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  1:51.13   
35  312  Egenhardt Sebastian  2006  VEST  0655AA  25 m  1:51.21   
36  370  Vind Conrad Klyver  2005  VEST  0501AJ  25 m  1:52.39   
37  268  Nielsen Mads Bantz  2004  FR.SUND  0465AK  25 m  1:52.43   
38  352  Queitsch Ditlev  2006  VEST  0671AB  25 m  1:55.42   
39  178  Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  25 m  1:55.67   
40  261  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  25 m  1:56.85   
41  358  Shukri Josef  2006  VEST  0653AD  25 m  2:01.44   
42  316  Haakansson Hugo  2006  VEST  0609AA  25 m  2:03.07   
43  177  Voldmester Simon  2007  HOVEDSTAD  0703AB  25 m  2:30.00   
44  184  Bayer Anders Valentin  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:50.00   
45  187  Billing Frederik  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:50.00   
46  190  Buur Alexander Gadeberg  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:50.00   
47  243  Usta-Kølle Silas Oktay  2009  HOVEDSTAD    25 m  2:50.00   
48  181  Alstrøm Villum  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:55.00   
49  185  Bergmann David  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:55.00   
50  248  Wiuf Anton  2008  HOVEDSTAD    25 m  2:55.00   
51  211  Hedegaard Ludvig  2007  HOVEDSTAD    25 m  3:00.00   
52  228  Madsen Laust  2008  HOVEDSTAD    25 m  3:00.00   
53  230  Pedersen Jonathan H.  2008  HOVEDSTAD    25 m  3:00.00   
54  233  Sams Erik  2008  HOVEDSTAD    25 m  3:00.00   
55  63  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m     
56  83  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m     
57  269  Pedersen Harald Vitus  2006  FR.SUND  0679AL  25 m     
58  298  Andreassen Arthur Kvist  2007  VEST  0741AF  25 m     
59  320  Hwaiz Jacob  2007  VEST  0723AG  25 m     
60  328  Kelm Matil  2007  VEST  0751AF  25 m     
61  365  Thygesen August  2007  VEST  0709AG  25 m     
62  380  Laursen Christian Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
63  381  Laursen Kasper Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
13_S
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
252  Andersen Sille  2003  FR.SUND  0312AS  25 m  2:33.75   
383  Lund-Scherbeck Sofie  2003  VÆRLØSE  0398AJ  25 m  2:36.22   
335  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  2:40.68   
311  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  2:43.27   
263  Kristiansen Sarah Balling  2003  FR.SUND  0326BA  25 m  2:47.59   
100  Larsen Silke  2003  ROSKILDE  0358AI  25 m  2:54.13   
81  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  2:58.55   
337  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  2:59.81   
121  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  25 m  3:00.01   
10  210  Have Marie Meyer  2003  HOVEDSTAD  0374AE  25 m  3:04.56   
11  50  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  3:05.01   
12  105  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  3:08.48   
13  159  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  50 m  3:12.73   
14  166  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  3:13.53   
15  51  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  3:15.65   
16  45  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  3:18.36   
17  163  Heidemann Carla  2007  HOVEDSTAD  0782AB  50 m  3:19.39   
18  168  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  3:20.83   
19  304  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  3:21.08   
20  213  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  3:30.51   
21  164  Byrholt Lucca Marie  2007  HOVEDSTAD  0708AC  50 m  3:31.04   
22  313  Frederiksen Sandra Bünsov  2007  VEST  0766AC  25 m  3:35.63   
23  137  Kjærsgaard Jasmin  2006  HILLERØD  0682AF  25 m  3:40.69   
24  356  Riis Maya Amstrup  2007  VEST  0708AA  25 m  3:45.27   
25  317  Hagens Hannah Bjerg  2007  VEST  0768AJ  25 m  4:05.08   
26  238  Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  25 m  4:06.00   
27  134  Kichhhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  4:06.19   
28  142  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  25 m  4:12.78   
29  215  Jespersen Lea F. H.  2008  HOVEDSTAD  0838AA  25 m  4:15.00   
30  368  Vesth Frederikke  2007  VEST  0766AL  25 m  4:18.88   
31  204  Gantzhorn Andrea Andkjær  2007  HOVEDSTAD    25 m  4:20.00   
32  88  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m     
33  108  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m     
34  324  Jacobsen Mikkeline H.  2007  VEST  0788AC  25 m     
35  329  Koppernagel Freja  2008  VEST  0806AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
14_S
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
387  Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  25 m  2:21.00   
99  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  2:26.17   
395  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:29.02   
279  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  2:30.00   
97  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  2:31.85   
374  Hammershøj Asbjørn  2000  VÆRLØSE  0077AQ  25 m  2:32.47   
138  Kruse Villads  2003  HILLERØD  0371AI  25 m  2:33.47   
118  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  25 m  2:34.94   
391  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  2:35.44   
10  394  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  2:36.12   
11  396  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  2:37.62   
12  44  Gottlieb Sebastian Sand  2005  ALLERØD  0511AD  25 m  2:48.05   
13  107  Skovgaard Aleksander Grøn  2004  ROSKILDE  0477AC  25 m  2:55.33   
14  334  Ljungdahl Carl Emil  2006  VEST  0625AB  25 m  2:55.83   
15  98  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  2:56.84   
16  173  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  3:05.32   
17  172  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  50 m  3:05.80   
18  85  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  3:06.29   
19  388  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  3:06.83   
20  93  Hellum Bertil Frøbjerg  2007  ROSKILDE  0783AA  25 m  3:08.19   
21  199  Drauschke Carl-Anton  2003  HOVEDSTAD  0339AE  25 m  3:09.34   
22  171  Folkmann William  2006  HOVEDSTAD  0655AE  50 m  3:09.79   
23  96  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  3:10.44   
24  80  Andersen Frode Sejlø  2004  ROSKILDE  0401AK  25 m  3:10.62   
25  91  Gieseler Marc  2003  ROSKILDE  0303AJ  25 m  3:12.35   
26  175  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  3:15.97   
27  104  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  3:16.95   
28  389  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  3:26.58   
29  262  Kristensen Jonathan  2006  FR.SUND  0693AL  25 m  3:28.26   
30  177  Voldmester Simon  2007  HOVEDSTAD  0703AB  50 m  3:32.85   
31  92  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  3:56.32   
32  79  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  4:00.00   
33  196  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  25 m  4:00.00   
34  306  Damsø Peter  2007  VEST  0761AF  25 m  4:35.37   
35  205  Groule Rasmus  2007  HOVEDSTAD  0705AC  25 m  5:00.00   
36  208  Hansen Julius Holten  2007  HOVEDSTAD  0753AC  25 m  5:00.00   
37  214  Jensen Konrad Funch  2007  HOVEDSTAD  0721AC  25 m  5:00.00   
38  220  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  25 m  5:00.00   
39  222  Klarskov Benjamin  2007  HOVEDSTAD  0711AC  25 m  5:00.00   
40  225  Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  25 m  5:00.00   
41  245  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  25 m  5:00.00   
42  246  Wang Ib Fang  2007  HOVEDSTAD  0771AB  25 m  5:00.00   
43  102  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m     
44  328  Kelm Matil  2007  VEST  0751AF  25 m     
45  366  Wagner Adam  2007  VEST  0791AB  25 m     
46  377  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
15_S
Løb 15, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
283  Schmidt Julie  1995  U.S.G  9578AK  25 m  28.99   
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  29.41   
281  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  29.60   
404  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  32.07   
401  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  32.13   
270  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  25 m  32.43   
145  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  25 m  32.46   
344  Møller Katharina N  2001  VEST  0122AI  25 m  32.50   
359  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  32.55   
10  146  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  25 m  32.59   
11  397  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  32.69   
12  325  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  32.99   
13  156  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  33.34   
14  276  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  50 m  33.35   
15  310  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  50 m  33.70   
16  109  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  33.85   
17  153  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  25 m  34.31   
18  280  Rübner-Petersen Susanne  1994  U.S.G  9448AA  25 m  34.50   
19  87  Enevoldsen Emma  2003  ROSKILDE  0372AZ  25 m  35.07   
20  371  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  50 m  35.54   
21  259  Hansen Emilie Pyndt  2004  FR.SUND  0466AP  25 m  36.21   
22  100  Larsen Silke  2003  ROSKILDE  0358AI  25 m  36.57   
23  210  Have Marie Meyer  2003  HOVEDSTAD  0374AE  25 m  36.90   
24  275  Waltenburg Sarah  2004  FR.SUND  0412AD  25 m  36.97   
25  263  Kristiansen Sarah Balling  2003  FR.SUND  0326BA  25 m  37.00   
26  327  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  50 m  37.97   
27  81  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  38.66   
28  362  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  39.07   
29  52  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  39.11   
30  101  Mehr Celina  2003  ROSKILDE  0378AL  25 m  39.27   
31  192  Bømler Nichole Juul  2005  HOVEDSTAD  0548AF  25 m  39.66   
32  337  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  39.76   
33  38  Bang Caroline Mathilde  2006  ALLERØD  0626AB  25 m  39.94   
34  158  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  40.14   
35  322  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  50 m  40.48   
36  150  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD    25 m  40.98   
37  105  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  41.07   
38  122  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD    25 m  41.16   
39  60  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  42.19   
40  160  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  43.21   
41  68  Schmidt Josephine Lund  2007  BIRKERØD  0774AD  25 m  43.68   
42  66  Nørby Selma  2006  BIRKERØD  0608AB  25 m  44.09   
43  123  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  25 m  45.01   
44  166  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  45.14   
45  161  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  25 m  46.15   
46  134  Kichhhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  46.53   
47  296  Andersen Alberte K.  2006  VEST  0606AB  25 m  46.57   
48  67  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m  46.61   
49  351  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  50 m  46.64   
50  167  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  25 m  47.50   
51  363  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  47.89   
52  69  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  47.98   
53  229  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  49.28   
54  349  Nørgaard Wilma  2006  VEST  0666AG  25 m  49.37   
55  348  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  49.38   
56  165  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  25 m  50.35   
57  364  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  51.05   
58  137  Kjærsgaard Jasmin  2006  HILLERØD  0682AF  25 m  51.13   
59  40  Christensen Isabella  2007  ALLERØD  0714AB  25 m  53.33   
60  65  Lilja Signe Østergaard  2006  BIRKERØD  0668AD  25 m  55.06   
61  195  Christiansen Astrid Wied  2004  HOVEDSTAD  0412AX  25 m  57.00   
62  200  Drauschke Sophia  2005  HOVEDSTAD  0582AL  25 m  57.16   
63  58  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  57.31   
64  340  Mitchell Philippa  2006  VEST  0638AG  25 m  58.91   
65  182  Andersen Asta Fuglsang  2001  HOVEDSTAD  0162BE  25 m  1:00.00   
66  209  Hansen Selma Grube  2003  HOVEDSTAD  0364BC  25 m  1:00.00   
67  218  Jones Amina  2006  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
68  219  Jones Sophia  2006  HOVEDSTAD    25 m  1:00.00   
69  86  Enevoldsen Emilie  2006  ROSKILDE  0648AH  25 m  1:01.55   
70  207  Hanghøj Alvilde Gemmer  2008  HOVEDSTAD  0814AE  25 m  1:03.58   
71  191  Bøgeskov Anna Dicte  2007  HOVEDSTAD  0748AC  25 m  1:04.45   
72  164  Byrholt Lucca Marie  2007  HOVEDSTAD  0708AC  25 m  1:09.42   
73  244  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  25 m  1:11.40   
74  242  Traberg Aimée Overby  2009  HOVEDSTAD    25 m  1:50.00   
75  70  Storch Marie  2006  BIRKERØD  0698AF  25 m     
76  88  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m     
77  321  Højsteen Agnes  2007  VEST  0714AE  25 m     
78  375  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
16_S
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
361  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  26.49   
408  Vestergaard Andreas  1999  VEST  9997AG  25 m  27.15   
117  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  25 m  27.65   
315  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  28.25   
332  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  50 m  28.26   
326  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  50 m  29.19   
113  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  25 m  29.21   
99  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  50 m  29.67   
135  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  29.68   
10  374  Hammershøj Asbjørn  2000  VÆRLØSE  0077AQ  25 m  29.89   
11  299  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  29.95   
12  323  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  50 m  30.29   
13  97  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  30.54   
14  399  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  30.94   
15  115  Daugbjerg Christoffer  2001  HILLERØD  0183AC  25 m  31.59   
16  116  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  32.46   
17  319  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  50 m  32.98   
18  256  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  25 m  33.75   
19  138  Kruse Villads  2003  HILLERØD  0371AI  25 m  34.22   
20  48  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  34.63   
21  234  Sandfeld Kristoffer  2003  HOVEDSTAD  0313AE  25 m  34.85   
22  98  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  34.89   
23  382  Lund Niels Peter  2002  VÆRLØSE  0213AO  25 m  35.79   
24  391  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  36.33   
25  61  Jensen Tobias Stenderup  2005  BIRKERØD  0569AC  25 m  37.11   
26  354  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  37.44   
27  154  Uldall Louie  2005  HILLERØD  0537AE  25 m  37.61   
28  199  Drauschke Carl-Anton  2003  HOVEDSTAD  0339AE  25 m  37.69   
29  49  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  37.93   
30  301  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  50 m  38.35   
31  372  Voss Axel Føns  2005  VEST  0517AL  25 m  38.46   
32  400  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  38.75   
33  64  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  39.02   
34  37  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  39.11   
35  63  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  41.02   
36  268  Nielsen Mads Bantz  2004  FR.SUND  0465AK  25 m  41.49   
37  358  Shukri Josef  2006  VEST  0653AD  25 m  41.83   
38  59  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  42.18   
39  42  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  42.22   
40  345  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  42.40   
41  305  Cetinkaya Rodi  2006  VEST  0651AH  25 m  42.55   
42  91  Gieseler Marc  2003  ROSKILDE  0303AJ  25 m  43.55   
43  107  Skovgaard Aleksander Grøn  2004  ROSKILDE  0477AC  25 m  44.02   
44  378  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  44.37   
45  316  Haakansson Hugo  2006  VEST  0609AA  25 m  44.56   
46  71  Tullberg Magnus  2005  BIRKERØD  0593AD  25 m  44.59   
47  369  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  44.71   
48  170  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  45.05   
49  379  Kristensen Johan Madvig  2004  VÆRLØSE  0445AO  25 m  45.75   
50  120  Galsøe Johan  2005  HILLERØD  0537AF  25 m  45.91   
51  355  Rasmussen Magnus  2006  VEST  0675AD  25 m  46.01   
52  62  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  46.28   
53  57  Andersson Albert  2006  BIRKERØD  0689AL  25 m  46.80   
54  174  Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  25 m  47.93   
55  261  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  48.30   
56  350  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  48.90   
57  83  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  49.03   
58  352  Queitsch Ditlev  2006  VEST  0671AB  25 m  49.78   
59  370  Vind Conrad Klyver  2005  VEST  0501AJ  25 m  50.81   
60  178  Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  25 m  51.25   
61  179  Akrim Elias Valkonen  2006  HOVEDSTAD  0611AC  25 m  51.52   
62  312  Egenhardt Sebastian  2006  VEST  0655AA  25 m  51.55   
63  193  Card Finn Elbo  2005  HOVEDSTAD  0599AB  25 m  52.22   
64  353  Rasmussen Erik  2006  VEST  0695AD  25 m  54.27   
65  79  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  54.80   
66  273  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  25 m  56.59   
67  249  Zeller Asbjørn  2007  HOVEDSTAD  0737AA  25 m  58.42   
68  267  Nielsen Emil Bantz  2007  FR.SUND  0755AB  25 m  1:04.45   
69  308  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
17_S
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
287  Vest Damer  1996  VEST    25 m  1:55.00   
284  Usg Damer  1995  U.S.G    25 m  1:56.00   
128  Hillerød Hils Piger 1  2004  HILLERØD    25 m  1:58.01   
286  Vest Big Guns  2002  VEST    25 m  2:00.00   
129  Hillerød Hils Piger 2  2004  HILLERØD    25 m  2:00.01   
406  Farum Damer  1999  FARUM    25 m  2:01.99   
290  Vest Smølfiner  2003  VEST    25 m  2:10.00   
131  Hillerød Hils Piger 4  2005  HILLERØD    25 m  2:16.01   
73  Skjoldmøer 1  2004  ROSKILDE    25 m  2:18.00   
10  72  Skjoldmøer 2  2005  ROSKILDE    25 m  2:25.00   
11  294  Vest Talent Piger 1  2006  VEST    25 m  2:32.79   
12  157  Hovedstadens Piger 1  2007  HOVEDSTAD    25 m  2:35.00   
13  162  Hovedstadens Piger 2  2007  HOVEDSTAD    25 m  2:50.07   
14  295  Vest Talent Piger 2  2005  VEST    25 m  2:52.05   
15  35  Sigma Piger 1  2006  ALLERØD    25 m     
16  36  Sigma Piger 2  2006  ALLERØD    25 m     
17  55  Birkerød Piger 1  2004  BIRKERØD    25 m     
18  56  Birkerød Piger 2  2004  BIRKERØD    25 m     
19  272  Fr.sund Sweet Queens  2001  FR.SUND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
18_S
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
124  Hillerød Hils Drenge 1  2003  HILLERØD    25 m  1:42.01   
288  Vest Herrer  1999  VEST    25 m  1:48.00   
125  Hillerød Hils Drenge 2  2003  HILLERØD    25 m  1:56.01   
289  Vest Sharks  2002  VEST    25 m  2:00.00   
126  Hillerød Hils Drenge 3  2003  HILLERØD    25 m  2:02.01   
76  Vikinger 1  2003  ROSKILDE    25 m  2:02.02   
285  Vest Badeænder  2001  VEST    25 m  2:05.00   
77  Vikinger 2  2004  ROSKILDE    25 m  2:08.00   
291  Vest Talent Drenge 1  2005  VEST    25 m  2:23.36   
10  78  Vikinger 3  2004  ROSKILDE    25 m  2:26.00   
11  169  Hsk Humlebier 1  2006  HOVEDSTAD    25 m  2:28.69   
12  292  Vest Talent Drenge 2  2006  VEST    25 m  2:30.82   
13  176  Hsk Humlebier 2  2006  HOVEDSTAD    25 m  2:36.33   
14  293  Vest Talent Drenge 3  2005  VEST    25 m  2:36.99   
15  34  Sigma Drenge  2005  ALLERØD    25 m     
16  53  Birkerød Drenge 1  2003  BIRKERØD    25 m     
17  264  Fr.sund Mighty Kings  2004  FR.SUND    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
19_S
Løb 19, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  5:16.89   
100  Larsen Silke  2003  ROSKILDE  0358AI  25 m  5:42.63   
259  Hansen Emilie Pyndt  2004  FR.SUND  0466AP  25 m  6:11.32   
409  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  25 m  6:20.36   
143  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  6:40.01   
142  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  25 m  7:33.45   
38  Bang Caroline Mathilde  2006  ALLERØD  0626AB  25 m     
51  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
20_S
Løb 20, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
330  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  5:18.51   
279  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  5:20.00   
391  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  5:35.22   
256  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  25 m  5:44.43   
398  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  6:46.90   
49  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m     
301  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
21_S
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  58.41   
281  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  1:00.50   
390  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  1:01.54   
156  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  1:03.51   
280  Rübner-Petersen Susanne  1994  U.S.G  9448AA  25 m  1:03.70   
145  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  25 m  1:04.26   
403  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  1:04.38   
383  Lund-Scherbeck Sofie  2003  VÆRLØSE  0398AJ  25 m  1:04.53   
109  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  1:04.83   
10  153  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  25 m  1:05.43   
11  402  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  1:06.09   
12  276  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  50 m  1:06.27   
13  347  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  50 m  1:06.73   
14  310  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  50 m  1:07.32   
15  335  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  1:07.68   
16  252  Andersen Sille  2003  FR.SUND  0312AS  25 m  1:07.82   
17  152  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  25 m  1:08.35   
18  24  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  25 m  1:09.83   
19  311  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  1:10.03   
20  371  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  50 m  1:10.56   
21  105  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  1:13.03   
22  121  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  25 m  1:13.85   
23  327  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  50 m  1:13.97   
24  52  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  1:14.09   
25  33  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  1:14.55   
26  101  Mehr Celina  2003  ROSKILDE  0378AL  25 m  1:15.33   
27  20  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  25 m  1:16.00   
28  150  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD    25 m  1:17.04   
29  87  Enevoldsen Emma  2003  ROSKILDE  0372AZ  25 m  1:17.61   
30  14  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  25 m  1:18.07   
31  337  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  1:18.63   
32  88  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  1:19.38   
33  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m  1:20.77   
34  50  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  1:20.93   
35  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  25 m  1:21.07   
36  123  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  25 m  1:21.33   
37  168  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  1:21.71   
38  122  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD    25 m  1:21.94   
39  159  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  50 m  1:22.23   
40  30  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  25 m  1:22.58   
41  Green Tate  2006  GENTOFTE  0654AI  25 m  1:23.21   
42  134  Kichhhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  1:23.33   
43  322  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  50 m  1:23.33   
44  163  Heidemann Carla  2007  HOVEDSTAD  0782AB  50 m  1:23.48   
45  13  Hummelmose Johanne  2006  GENTOFTE  0628AK  25 m  1:24.12   
46  45  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  1:24.28   
47  296  Andersen Alberte K.  2006  VEST  0606AB  25 m  1:24.45   
48  166  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  25 m  1:24.52   
49  66  Nørby Selma  2006  BIRKERØD  0608AB  25 m  1:25.26   
50  165  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  50 m  1:25.98   
51  161  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  1:26.01   
52  28  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  25 m  1:26.06   
53  260  Jørgensen Tilde Rytz  2007  FR.SUND  0724AE  25 m  1:26.84   
54  144  Nissen Emma  2004  HILLERØD  0406AL  25 m  1:27.11   
55  60  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  1:28.69   
56  137  Kjærsgaard Jasmin  2006  HILLERØD  0682AF  25 m  1:28.73   
57  18  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  25 m  1:28.89   
58  407  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  25 m  1:30.43   
59  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  1:30.86   
60  47  Lind-Christensen Laura  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  1:30.92   
61  67  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m  1:31.17   
62  143  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  1:31.27   
63  29  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  25 m  1:32.17   
64  69  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  1:34.29   
65  229  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  50 m  1:34.37   
66  188  Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  50 m  1:35.79   
67  324  Jacobsen Mikkeline H.  2007  VEST  0788AC  25 m  1:36.82   
68  167  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  50 m  1:38.59   
69  147  Prescott Ellen  2005  HILLERØD    25 m  1:40.79   
70  108  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  1:41.51   
71  329  Koppernagel Freja  2008  VEST  0806AD  25 m  1:42.13   
72  238  Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  50 m  1:42.33   
73  58  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  1:44.44   
74  313  Frederiksen Sandra Bünsov  2007  VEST  0766AC  25 m  1:44.61   
75  40  Christensen Isabella  2007  ALLERØD  0714AB  25 m  1:48.01   
76  191  Bøgeskov Anna Dicte  2007  HOVEDSTAD  0748AC  50 m  1:48.61   
77  186  Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  50 m  1:48.90   
78  207  Hanghøj Alvilde Gemmer  2008  HOVEDSTAD  0814AE  50 m  1:49.89   
79  317  Hagens Hannah Bjerg  2007  VEST  0768AJ  25 m  1:51.28   
80  321  Højsteen Agnes  2007  VEST  0714AE  25 m  1:52.13   
81  368  Vesth Frederikke  2007  VEST  0766AL  25 m  1:55.86   
82  342  Murphy Ila  2007  VEST  0748AJ  25 m  1:56.93   
83  244  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  25 m  2:05.23   
84  89  Geilman Julie  2007  ROSKILDE  0778AE  25 m  2:07.75   
85  257  Forster Caroline  2008  FR.SUND  0868AB  25 m  2:09.87   
86  263  Kristiansen Sarah Balling  2003  FR.SUND  0326BA  25 m     
87  297  Andersen Anika Rosén  2007  VEST  0732AN  25 m     
88  302  Bjørneboe Hannah  2007  VEST  0712AN  25 m     
89  309  Palo-Jonas Emma De  2008  VEST  0834AF  25 m     
90  344  Møller Katharina N  2001  VEST  0122AI  25 m     
91  373  Yri Liva  2008  VEST  0852AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
22_S
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
408  Vestergaard Andreas  1999  VEST  9997AG  25 m  51.05   
336  Mariegaard Valdemar  1999  VEST  9969AF  25 m  53.16   
315  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  56.35   
112  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  25 m  58.82   
387  Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  25 m  58.92   
399  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:01.11   
97  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  1:01.13   
135  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  1:02.11   
326  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  50 m  1:02.11   
10  118  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  25 m  1:02.81   
11  354  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  1:04.90   
12  138  Kruse Villads  2003  HILLERØD  0371AI  25 m  1:05.88   
13  318  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  1:06.23   
14  393  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  1:06.58   
15  396  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:07.18   
16  91  Gieseler Marc  2003  ROSKILDE  0303AJ  25 m  1:08.11   
17  111  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  25 m  1:09.18   
18  98  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  1:10.49   
19  154  Uldall Louie  2005  HILLERØD  0537AE  25 m  1:10.53   
20  382  Lund Niels Peter  2002  VÆRLØSE  0213AO  25 m  1:11.85   
21  107  Skovgaard Aleksander Grøn  2004  ROSKILDE  0477AC  25 m  1:12.11   
22  48  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  1:12.13   
23  22  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  25 m  1:12.19   
24  84  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  1:12.26   
25  173  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  1:12.71   
26  174  Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  50 m  1:15.46   
27  410  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  25 m  1:15.66   
28  32  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  25 m  1:15.93   
29  400  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  50 m  1:16.37   
30  15  Larsson Andreas  2005  GENTOFTE  0549AI  25 m  1:16.89   
31  42  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  1:17.21   
32  334  Ljungdahl Carl Emil  2006  VEST  0625AB  25 m  1:17.34   
33  83  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  1:18.00   
34  178  Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  50 m  1:18.34   
35  171  Folkmann William  2006  HOVEDSTAD  0655AE  50 m  1:19.33   
36  277  Bunckenburg Daniel  1993  U.S.G    25 m  1:20.00   
37  369  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  1:20.09   
38  19  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  25 m  1:20.16   
39  31  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  25 m  1:20.22   
40  46  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  1:20.50   
41  265  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  25 m  1:20.73   
42  170  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  1:20.76   
43  59  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  1:21.04   
44  93  Hellum Bertil Frøbjerg  2007  ROSKILDE  0783AA  25 m  1:21.08   
45  352  Queitsch Ditlev  2006  VEST  0671AB  25 m  1:21.25   
46  177  Voldmester Simon  2007  HOVEDSTAD  0703AB  50 m  1:21.61   
47  Boserup Laurits  2005  GENTOFTE  0553AK  25 m  1:22.37   
48  379  Kristensen Johan Madvig  2004  VÆRLØSE  0445AO  25 m  1:22.49   
49  378  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  1:22.60   
50  23  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  25 m  1:22.69   
51  92  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  1:23.35   
52  389  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  1:23.74   
53  353  Rasmussen Erik  2006  VEST  0695AD  25 m  1:23.80   
54  104  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:23.82   
55  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  25 m  1:23.89   
56  268  Nielsen Mads Bantz  2004  FR.SUND  0465AK  25 m  1:24.05   
57  175  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  1:24.32   
58  11  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  25 m  1:24.47   
59  12  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  25 m  1:24.57   
60  27  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  25 m  1:24.59   
61  305  Cetinkaya Rodi  2006  VEST  0651AH  25 m  1:25.61   
62  95  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  1:27.39   
63  262  Kristensen Jonathan  2006  FR.SUND  0693AL  25 m  1:28.33   
64  99  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  1:29.03   
65  316  Haakansson Hugo  2006  VEST  0609AA  25 m  1:29.14   
66  358  Shukri Josef  2006  VEST  0653AD  25 m  1:30.93   
67  179  Akrim Elias Valkonen  2006  HOVEDSTAD  0611AC  50 m  1:30.99   
68  245  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  50 m  1:32.25   
69  405  Larsen Sebastian  2006  HILLERØD  0669AF  25 m  1:32.59   
70  Clausen August Emil K.  2006  GENTOFTE  0609AK  25 m  1:32.60   
71  225  Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  50 m  1:33.66   
72  370  Vind Conrad Klyver  2005  VEST  0501AJ  25 m  1:37.25   
73  366  Wagner Adam  2007  VEST  0791AB  25 m  1:37.32   
74  196  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  50 m  1:39.16   
75  220  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  50 m  1:43.89   
76  208  Hansen Julius Holten  2007  HOVEDSTAD  0753AC  50 m  1:43.99   
77  214  Jensen Konrad Funch  2007  HOVEDSTAD  0721AC  25 m  1:48.43   
78  320  Hwaiz Jacob  2007  VEST  0723AG  25 m  1:49.69   
79  249  Zeller Asbjørn  2007  HOVEDSTAD  0737AA  25 m  1:50.91   
80  298  Andreassen Arthur Kvist  2007  VEST  0741AF  25 m  1:51.00   
81  246  Wang Ib Fang  2007  HOVEDSTAD  0771AB  50 m  1:53.17   
82  306  Damsø Peter  2007  VEST  0761AF  25 m  1:53.78   
83  205  Groule Rasmus  2007  HOVEDSTAD  0705AC  25 m  1:54.41   
84  222  Klarskov Benjamin  2007  HOVEDSTAD  0711AC  50 m  1:56.69   
85  267  Nielsen Emil Bantz  2007  FR.SUND  0755AB  25 m  1:57.12   
86  303  Borg William Scavenius  2006  VEST  0635AK  25 m  1:57.26   
87  328  Kelm Matil  2007  VEST  0751AF  25 m  2:00.30   
88  94  Hemmingsen Morten  2006  ROSKILDE  0683AK  25 m     
89  341  Munksgaard Max  2007  VEST    25 m     
90  365  Thygesen August  2007  VEST  0709AG  25 m     
91  380  Laursen Christian Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
92  381  Laursen Kasper Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
93  384  Marloth Hjalte Brown  2006  VÆRLØSE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
23_S
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
360  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  2:43.18   
343  Møller Delphine  1999  VEST  9908AK  25 m  2:50.12   
325  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  2:51.91   
141  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  25 m  3:03.67   
385  Marloth Johanne Brown  2003  VÆRLØSE  0396AJ  25 m  3:07.10   
39  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  3:22.18   
362  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  3:32.36   
351  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  3:33.13   
159  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  25 m  3:33.74   
10  161  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  25 m  3:34.59   
11  158  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  3:37.43   
12  18  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  25 m  3:37.73   
13  363  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  3:41.66   
14  114  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  25 m  3:42.13   
15  160  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  25 m  3:44.97   
16  167  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  50 m  3:48.61   
17  392  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  3:49.79   
18  364  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  3:54.38   
19  348  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  3:55.67   
20  304  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  3:58.35   
21  356  Riis Maya Amstrup  2007  VEST  0708AA  25 m  4:01.18   
22  188  Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  50 m  4:16.25   
23  349  Nørgaard Wilma  2006  VEST  0666AG  25 m  4:18.37   
24  164  Byrholt Lucca Marie  2007  HOVEDSTAD  0708AC  50 m  4:25.17   
25  340  Mitchell Philippa  2006  VEST  0638AG  25 m  4:26.92   
26  213  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  4:32.91   
27  191  Bøgeskov Anna Dicte  2007  HOVEDSTAD  0748AC  50 m  4:48.25   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
24_S
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
307  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  2:21.85   
279  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  2:45.00   
299  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  2:47.62   
395  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:53.36   
151  Riis Mikkel Kronborg  2002  HILLERØD  0239AJ  25 m  2:53.54   
323  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  50 m  2:56.37   
386  Sundwall Tobias  2001  VÆRLØSE  0159AJ  25 m  2:58.73   
26  Riisager Harald  2003  GENTOFTE  0371AD  25 m  3:01.12   
16  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  25 m  3:17.86   
10  85  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  3:20.89   
11  372  Voss Axel Føns  2005  VEST  0517AL  25 m  3:21.65   
12  Boserup Laurits  2005  GENTOFTE  0553AK  25 m  3:29.29   
13  96  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  3:31.49   
14  273  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  50 m  3:33.16   
15  355  Rasmussen Magnus  2006  VEST  0675AD  25 m  3:34.60   
16  410  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  25 m  3:40.00   
17  346  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  3:40.71   
18  301  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m  3:41.15   
19  345  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  3:41.62   
20  350  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  3:43.94   
21  41  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  25 m  3:45.34   
22  170  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  3:50.75   
23  80  Andersen Frode Sejlø  2004  ROSKILDE  0401AK  25 m  3:53.42   
24  312  Egenhardt Sebastian  2006  VEST  0655AA  25 m  4:04.59   
25  178  Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  50 m  4:07.49   
26  261  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  25 m  4:09.30   
27  196  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  25 m  5:00.00   
28  205  Groule Rasmus  2007  HOVEDSTAD  0705AC  25 m  5:00.00   
29  208  Hansen Julius Holten  2007  HOVEDSTAD  0753AC  25 m  5:00.00   
30  214  Jensen Konrad Funch  2007  HOVEDSTAD  0721AC  25 m  5:00.00   
31  220  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  25 m  5:00.00   
32  222  Klarskov Benjamin  2007  HOVEDSTAD  0711AC  25 m  5:00.00   
33  225  Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  25 m  5:00.00   
34  245  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  25 m  5:00.00   
35  246  Wang Ib Fang  2007  HOVEDSTAD  0771AB  25 m  5:00.00   
36  249  Zeller Asbjørn  2007  HOVEDSTAD  0737AA  25 m  5:00.00   
37  94  Hemmingsen Morten  2006  ROSKILDE  0683AK  25 m     
38  258  Forster Frederik  2005  FR.SUND  0563AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
25_S
Løb 25, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  27.54   
403  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  28.16   
280  Rübner-Petersen Susanne  1994  U.S.G  9448AA  25 m  28.27   
375  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  25 m  28.77   
156  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  28.88   
347  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  29.06   
145  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  25 m  29.45   
109  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  29.69   
153  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  25 m  29.72   
10  390  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  29.87   
11  383  Lund-Scherbeck Sofie  2003  VÆRLØSE  0398AJ  25 m  30.25   
12  310  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  50 m  30.51   
13  359  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  30.79   
14  402  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  30.99   
15  87  Enevoldsen Emma  2003  ROSKILDE  0372AZ  25 m  31.14   
16  335  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  31.17   
17  371  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  50 m  31.82   
18  100  Larsen Silke  2003  ROSKILDE  0358AI  25 m  32.96   
19  121  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  25 m  33.11   
20  311  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  50 m  33.26   
21  88  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  33.56   
22  327  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  50 m  34.11   
23  101  Mehr Celina  2003  ROSKILDE  0378AL  25 m  34.22   
24  144  Nissen Emma  2004  HILLERØD  0406AL  25 m  34.62   
25  13  Hummelmose Johanne  2006  GENTOFTE  0628AK  25 m  35.21   
26  38  Bang Caroline Mathilde  2006  ALLERØD  0626AB  25 m  35.41   
27  322  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  50 m  35.61   
28  168  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  36.33   
29  161  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  36.60   
30  51  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  36.66   
31  134  Kichhhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  37.08   
32  407  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  25 m  37.44   
33  166  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  37.71   
34  147  Prescott Ellen  2005  HILLERØD    25 m  38.67   
35  28  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  25 m  38.86   
36  143  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  39.23   
37  29  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  25 m  39.63   
38  189  Branner Julie  2005  HOVEDSTAD    25 m  40.17   
39  65  Lilja Signe Østergaard  2006  BIRKERØD  0668AD  25 m  41.53   
40  165  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  25 m  42.48   
41  108  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  43.22   
42  329  Koppernagel Freja  2008  VEST  0806AD  25 m  45.17   
43  70  Storch Marie  2006  BIRKERØD  0698AF  25 m  47.37   
44  213  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  25 m  48.28   
45  321  Højsteen Agnes  2007  VEST  0714AE  25 m  50.09   
46  186  Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  25 m  50.29   
47  342  Murphy Ila  2007  VEST  0748AJ  25 m  51.99   
48  207  Hanghøj Alvilde Gemmer  2008  HOVEDSTAD  0814AE  25 m  53.65   
49  89  Geilman Julie  2007  ROSKILDE  0778AE  25 m  54.45   
50  191  Bøgeskov Anna Dicte  2007  HOVEDSTAD  0748AC  25 m  55.08   
51  257  Forster Caroline  2008  FR.SUND  0868AB  25 m  59.02   
52  244  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  25 m  1:01.63   
53  297  Andersen Anika Rosén  2007  VEST  0732AN  25 m     
54  302  Bjørneboe Hannah  2007  VEST  0712AN  25 m     
55  309  Palo-Jonas Emma De  2008  VEST  0834AF  25 m     
56  373  Yri Liva  2008  VEST  0852AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
26_S
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
110  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  25 m  24.78   
336  Mariegaard Valdemar  1999  VEST  9969AF  50 m  25.24   
315  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  26.31   
326  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  26.64   
112  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  25 m  26.65   
399  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  50 m  27.58   
97  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  28.11   
135  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  28.53   
308  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  28.95   
10  318  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  29.35   
11  323  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  50 m  29.44   
12  319  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  50 m  29.88   
13  354  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  30.72   
14  256  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  31.66   
15  111  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  25 m  31.67   
16  22  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  25 m  31.78   
17  61  Jensen Tobias Stenderup  2005  BIRKERØD  0569AC  25 m  31.98   
18  42  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  34.07   
19  32  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  25 m  34.10   
20  388  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  34.14   
21  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  25 m  34.34   
22  71  Tullberg Magnus  2005  BIRKERØD  0593AD  25 m  35.09   
23  16  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  25 m  35.21   
24  64  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  35.90   
25  11  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  25 m  36.70   
26  405  Larsen Sebastian  2006  HILLERØD  0669AF  25 m  36.87   
27  62  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  37.11   
28  37  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  37.31   
29  12  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  25 m  38.42   
30  27  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  25 m  38.84   
31  79  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  45.97   
32  220  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  25 m  46.62   
33  196  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  25 m  46.65   
34  303  Borg William Scavenius  2006  VEST  0635AK  25 m  49.59   
35  320  Hwaiz Jacob  2007  VEST  0723AG  25 m  49.81   
36  205  Groule Rasmus  2007  HOVEDSTAD  0705AC  25 m  51.65   
37  306  Damsø Peter  2007  VEST  0761AF  25 m  53.49   
38  328  Kelm Matil  2007  VEST  0751AF  25 m  53.91   
39  365  Thygesen August  2007  VEST  0709AG  25 m  53.94   
40  341  Munksgaard Max  2007  VEST    25 m     
41  380  Laursen Christian Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
42  381  Laursen Kasper Kempel  2008  VÆRLØSE    25 m     
43  384  Marloth Hjalte Brown  2006  VÆRLØSE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
27_S
Løb 27, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  1:07.90   
325  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  1:10.73   
360  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  1:11.21   
344  Møller Katharina N  2001  VEST  0122AI  25 m  1:13.19   
276  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  25 m  1:13.29   
155  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  25 m  1:14.50   
153  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  25 m  1:14.71   
146  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  25 m  1:15.42   
347  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  1:15.90   
10  152  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  25 m  1:17.04   
11  359  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  1:17.20   
12  385  Marloth Johanne Brown  2003  VÆRLØSE  0396AJ  25 m  1:19.53   
13  141  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  25 m  1:20.46   
14  24  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  25 m  1:25.00   
15  409  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  25 m  1:25.55   
16  105  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  1:26.39   
17  337  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  1:27.63   
18  150  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD    25 m  1:27.65   
19  14  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  25 m  1:29.43   
20  122  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD    25 m  1:29.93   
21  Green Tate  2006  GENTOFTE  0654AI  25 m  1:29.96   
22  158  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  1:30.65   
23  351  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:31.29   
24  20  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  25 m  1:31.87   
25  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  25 m  1:32.66   
26  348  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  1:33.35   
27  30  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  25 m  1:34.16   
28  13  Hummelmose Johanne  2006  GENTOFTE  0628AK  25 m  1:34.94   
29  66  Nørby Selma  2006  BIRKERØD  0608AB  25 m  1:35.16   
30  392  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  1:36.13   
31  114  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  25 m  1:36.31   
32  28  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  25 m  1:37.10   
33  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m  1:37.12   
34  160  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  25 m  1:38.05   
35  296  Andersen Alberte K.  2006  VEST  0606AB  25 m  1:38.15   
36  60  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  1:39.18   
37  304  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  1:39.25   
38  407  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  25 m  1:39.71   
39  356  Riis Maya Amstrup  2007  VEST  0708AA  25 m  1:39.77   
40  163  Heidemann Carla  2007  HOVEDSTAD  0782AB  25 m  1:39.79   
41  363  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:40.46   
42  142  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  25 m  1:41.32   
43  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  1:41.45   
44  29  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  25 m  1:42.16   
45  133  Jokumsen Lise  2004  HILLERØD    25 m  1:42.36   
46  260  Jørgensen Tilde Rytz  2007  FR.SUND  0724AE  25 m  1:43.47   
47  364  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  1:43.86   
48  67  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m  1:44.13   
49  147  Prescott Ellen  2005  HILLERØD    25 m  1:44.19   
50  69  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  1:44.95   
51  167  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  25 m  1:45.42   
52  137  Kjærsgaard Jasmin  2006  HILLERØD  0682AF  25 m  1:47.71   
53  18  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  25 m  1:47.74   
54  349  Nørgaard Wilma  2006  VEST  0666AG  25 m  1:47.86   
55  86  Enevoldsen Emilie  2006  ROSKILDE  0648AH  25 m  1:48.72   
56  40  Christensen Isabella  2007  ALLERØD  0714AB  25 m  1:49.46   
57  165  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  25 m  1:49.63   
58  58  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  1:49.74   
59  313  Frederiksen Sandra Bünsov  2007  VEST  0766AC  25 m  1:49.91   
60  229  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  1:50.33   
61  65  Lilja Signe Østergaard  2006  BIRKERØD  0668AD  25 m  1:52.78   
62  340  Mitchell Philippa  2006  VEST  0638AG  25 m  1:54.26   
63  238  Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  25 m  1:55.17   
64  368  Vesth Frederikke  2007  VEST  0766AL  25 m  1:55.69   
65  213  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  25 m  1:56.03   
66  70  Storch Marie  2006  BIRKERØD  0698AF  25 m  1:56.51   
67  215  Jespersen Lea F. H.  2008  HOVEDSTAD  0838AA  25 m  1:56.99   
68  186  Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  25 m  2:08.46   
69  244  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  25 m  2:34.88   
70  324  Jacobsen Mikkeline H.  2007  VEST  0788AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:10 
 
28_S
Løb 28, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
408  Vestergaard Andreas  1999  VEST  9997AG  25 m  1:02.07   
110  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  25 m  1:02.76   
332  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  1:03.04   
117  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  25 m  1:03.11   
361  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  1:03.47   
387  Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  25 m  1:06.54   
113  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  25 m  1:07.57   
116  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  1:08.95   
99  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  25 m  1:09.10   
10  138  Kruse Villads  2003  HILLERØD  0371AI  25 m  1:11.04   
11  299  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  1:13.56   
12  330  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  1:13.70   
13  151  Riis Mikkel Kronborg  2002  HILLERØD  0239AJ  25 m  1:14.05   
14  395  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  1:14.17   
15  357  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  25 m  1:16.64   
16  391  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  1:17.57   
17  319  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  1:17.65   
18  256  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  25 m  1:18.27   
19  382  Lund Niels Peter  2002  VÆRLØSE  0213AO  25 m  1:19.76   
20  26  Riisager Harald  2003  GENTOFTE  0371AD  25 m  1:20.74   
21  85  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  1:21.71   
22  346  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  1:21.77   
23  46  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  1:26.58   
24  400  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  1:26.60   
25  398  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  1:26.78   
26  64  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  1:28.25   
27  334  Ljungdahl Carl Emil  2006  VEST  0625AB  25 m  1:28.26   
28  355  Rasmussen Magnus  2006  VEST  0675AD  25 m  1:28.39   
29  173  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  1:28.42   
30  32  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  25 m  1:29.39   
31  378  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  1:29.59   
32  59  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  1:30.43   
33  71  Tullberg Magnus  2005  BIRKERØD  0593AD  25 m  1:30.85   
34  93  Hellum Bertil Frøbjerg  2007  ROSKILDE  0783AA  25 m  1:31.69   
35  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  25 m  1:31.91   
36  62  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  1:32.24   
37  352  Queitsch Ditlev  2006  VEST  0671AB  25 m  1:32.37   
38  388  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  1:32.80   
39  22  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  25 m  1:32.83   
40  258  Forster Frederik  2005  FR.SUND  0563AL  25 m  1:34.19   
41  95  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  1:34.50   
42  171  Folkmann William  2006  HOVEDSTAD  0655AE  25 m  1:34.73   
43  83  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  1:35.27   
44  379  Kristensen Johan Madvig  2004  VÆRLØSE  0445AO  25 m  1:35.43   
45  19  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  25 m  1:35.61   
46  104  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:36.46   
47  268  Nielsen Mads Bantz  2004  FR.SUND  0465AK  25 m  1:37.58   
48  Boserup Laurits  2005  GENTOFTE  0553AK  25 m  1:38.08   
49  80  Andersen Frode Sejlø  2004  ROSKILDE  0401AK  25 m  1:38.08   
50  350  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  1:38.17   
51  273  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  25 m  1:38.33   
52  389  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  1:39.73   
53  353  Rasmussen Erik  2006  VEST  0695AD  25 m  1:39.92   
54  261  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  25 m  1:39.99   
55  23  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  25 m  1:40.17   
56  316  Haakansson Hugo  2006  VEST  0609AA  25 m  1:41.47   
57  27  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  25 m  1:41.65   
58  370  Vind Conrad Klyver  2005  VEST  0501AJ  25 m  1:41.66   
59  Clausen August Emil K.  2006  GENTOFTE  0609AK  25 m  1:43.39   
60  262  Kristensen Jonathan  2006  FR.SUND  0693AL  25 m  1:43.83   
61  92  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  1:47.39   
62  79  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:53.08   
63  366  Wagner Adam  2007  VEST  0791AB  25 m  1:54.69   
64  208  Hansen Julius Holten  2007  HOVEDSTAD  0753AC  25 m  2:02.57   
65  214  Jensen Konrad Funch  2007  HOVEDSTAD  0721AC  25 m  2:03.35   
66  267  Nielsen Emil Bantz  2007  FR.SUND  0755AB  25 m  2:10.99   
67  225  Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  25 m  2:20.00   
68  15  Larsson Andreas  2005  GENTOFTE  0549AI  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:10 
 
29_S
Løb 29, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  1:04.55   
404  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  1:08.98   
145  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  25 m  1:13.65   
156  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  1:19.26   
87  Enevoldsen Emma  2003  ROSKILDE  0372AZ  25 m  1:21.09   
259  Hansen Emilie Pyndt  2004  FR.SUND  0466AP  25 m  1:22.01   
371  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  1:22.22   
100  Larsen Silke  2003  ROSKILDE  0358AI  25 m  1:24.97   
327  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  50 m  1:27.45   
10  252  Andersen Sille  2003  FR.SUND  0312AS  50 m  1:28.24   
11  101  Mehr Celina  2003  ROSKILDE  0378AL  25 m  1:29.06   
12  33  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  25 m  1:33.94   
13  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  25 m  1:34.03   
14  159  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  25 m  1:35.39   
15  160  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  1:35.48   
16  362  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  1:35.64   
17  322  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  1:38.45   
18  45  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  1:40.01   
19  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  1:43.85   
20  123  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  25 m  1:45.01   
21  142  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  25 m  1:51.74   
22  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m     
23  47  Lind-Christensen Laura  2006  ALLERØD  0636AC  25 m     
24  263  Kristiansen Sarah Balling  2003  FR.SUND  0326BA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:10 
 
30_S
Løb 30, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
408  Vestergaard Andreas  1999  VEST  9997AG  25 m  1:00.35   
332  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  1:00.53   
315  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  1:04.48   
326  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  1:07.19   
399  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:10.18   
135  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  1:10.64   
323  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  1:11.54   
98  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  1:21.57   
48  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  1:21.89   
10  357  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  50 m  1:23.48   
11  154  Uldall Louie  2005  HILLERØD  0537AE  25 m  1:24.30   
12  301  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  50 m  1:29.99   
13  107  Skovgaard Aleksander Grøn  2004  ROSKILDE  0477AC  25 m  1:31.75   
14  410  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  25 m  1:38.00   
15  345  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  1:39.28   
16  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  25 m  1:40.00   
17  31  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  25 m  1:42.93   
18  265  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  25 m  1:46.39   
19  172  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  25 m  2:30.00   
20  175  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  25 m  2:30.00   
21  177  Voldmester Simon  2007  HOVEDSTAD  0703AB  25 m  2:30.00   
22  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  25 m     
23  91  Gieseler Marc  2003  ROSKILDE  0303AJ  25 m     
24  305  Cetinkaya Rodi  2006  VEST  0651AH  25 m     
25  312  Egenhardt Sebastian  2006  VEST  0655AA  25 m     
26  358  Shukri Josef  2006  VEST  0653AD  25 m     
27  369  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m     
28  372  Voss Axel Føns  2005  VEST  0517AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:10 
 
31_S
Løb 31, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
339  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  2:06.36   
390  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  2:12.70   
375  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  25 m  2:16.54   
109  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  2:17.14   
402  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  2:21.68   
325  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  2:22.62   
146  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  25 m  2:23.03   
403  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  2:23.84   
141  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  25 m  2:31.22   
10  409  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  25 m  2:32.91   
11  310  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  2:33.02   
12  150  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD    25 m  2:42.70   
13  52  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  2:44.30   
14  158  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  2:47.02   
15  39  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  2:51.01   
16  51  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  2:54.36   
17  163  Heidemann Carla  2007  HOVEDSTAD  0782AB  50 m  3:01.01   
18  160  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  3:03.38   
19  392  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  50 m  3:14.35   
20  137  Kjærsgaard Jasmin  2006  HILLERØD  0682AF  25 m  3:18.37   
21  164  Byrholt Lucca Marie  2007  HOVEDSTAD  0708AC  50 m  3:19.16   
22  133  Jokumsen Lise  2004  HILLERØD    25 m  3:21.07   
23  88  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  3:22.76   
24  229  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  50 m  3:23.54   
25  238  Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  50 m  3:32.84   
26  324  Jacobsen Mikkeline H.  2007  VEST  0788AC  25 m  3:37.36   
27  86  Enevoldsen Emilie  2006  ROSKILDE  0648AH  25 m  3:45.03   
28  215  Jespersen Lea F. H.  2008  HOVEDSTAD  0838AA  25 m  4:20.00   
29  317  Hagens Hannah Bjerg  2007  VEST  0768AJ  25 m     
30  329  Koppernagel Freja  2008  VEST  0806AD  25 m     
31  344  Møller Katharina N  2001  VEST  0122AI  25 m     
32  368  Vesth Frederikke  2007  VEST  0766AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  21:10 
 
32_S
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
336  Mariegaard Valdemar  1999  VEST  9969AF  25 m  1:57.87   
330  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  2:12.99   
279  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  2:15.00   
118  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  25 m  2:17.56   
97  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  2:19.44   
99  Kofoed William W.  2001  ROSKILDE  0159AH  50 m  2:19.67   
386  Sundwall Tobias  2001  VÆRLØSE  0159AJ  25 m  2:20.50   
318  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  2:21.12   
393  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  2:24.82   
10  396