Startliste for Spar Nord Hørsholm Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Spar Nord Hørsholm Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Hørsholm |
|
Udskriftstidspunkt |
12:53 |
|
|
Arrangør |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Vejledende starttid 13:00 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
367 |
2 |
Carla T.a. Clausdatter |
2008 |
0882AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:56.11 |
300 |
3 |
Asta-Marie Mailund Clan |
2006 |
0652AN |
SØLLERØD |
|
50m |
1:54.04 |
8 |
4 |
Katrine Hansen |
2006 |
|
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:55.11 |
275 |
5 |
Olga Krogh-Olsen |
2007 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
1:56.22 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
403 |
1 |
Clara Katharina Sederholm |
2006 |
0634AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:49.78 |
365 |
2 |
Louise Byrn |
2006 |
0674AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:41.65 |
306 |
3 |
Frederikke Larsen |
2005 |
0524AS |
SØLLERØD |
|
50m |
1:35.87 |
303 |
4 |
Ida Husebø |
2004 |
0482AY |
SØLLERØD |
|
50m |
1:36.05 |
312 |
5 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:45.90 |
304 |
6 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
0636AO |
SØLLERØD |
|
50m |
1:53.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:34.55 |
383 |
2 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:32.45 |
395 |
3 |
Liv Panduro |
2006 |
0636AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:30.95 |
371 |
4 |
Alma Rosenkrantz Green |
2006 |
0658AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:31.05 |
406 |
5 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:33.68 |
414 |
6 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:35.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
25m |
1:29.95 |
314 |
2 |
Emilie Svare |
2004 |
0416AX |
SØLLERØD |
|
50m |
1:28.96 |
358 |
3 |
Ella Nikoline Borg |
2005 |
0504AP |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.68 |
94 |
4 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:27.71 |
360 |
5 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:29.73 |
285 |
6 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:30.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Linea Christiansen |
2003 |
0306BC |
ODSHERRED |
|
50m |
1:26.00 |
369 |
2 |
Amalie Busch Erhardi |
2006 |
0602AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:24.01 |
278 |
3 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.21 |
330 |
4 |
Laura Kall |
2005 |
0594AO |
VI39 |
|
25m |
1:23.92 |
196 |
5 |
Annika Gøtze Iversen |
2003 |
0348AV |
SØLLERØD |
|
25m |
1:24.75 |
309 |
6 |
Anna Røjel |
2006 |
0634AG |
SØLLERØD |
|
50m |
1:27.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Anna Andersen |
2007 |
0732AK |
VI39 |
|
25m |
1:21.09 |
88 |
2 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.59 |
422 |
3 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:20.16 |
328 |
4 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
50m |
1:20.46 |
30 |
5 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:20.71 |
286 |
6 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:22.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Frederikke Smidt |
2004 |
0412AL |
SØLLERØD |
|
50m |
1:19.61 |
264 |
2 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:18.66 |
5 |
3 |
Julie Astrup |
2005 |
0544AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:18.54 |
188 |
4 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
50m |
1:18.64 |
25 |
5 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:19.51 |
26 |
6 |
Ella Rasmussen |
2004 |
0472AL |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:19.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Anne Bagge Ravn |
2003 |
0354AV |
SØLLERØD |
|
25m |
1:17.41 |
326 |
2 |
Mille Hansen |
2005 |
0548AO |
VI39 |
|
25m |
1:17.17 |
315 |
3 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
50m |
1:14.22 |
267 |
4 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.22 |
323 |
5 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
1:17.25 |
398 |
6 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:13.28 |
319 |
2 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
25m |
1:12.63 |
81 |
3 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.53 |
331 |
4 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
50m |
1:11.82 |
308 |
5 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
50m |
1:12.79 |
247 |
6 |
Zille-Marie Lund Christen |
2003 |
0306BD |
ODSHERRED |
|
50m |
1:14.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
1 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:09.65 |
324 |
2 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
1:09.22 |
173 |
3 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:08.96 |
327 |
4 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
1:09.16 |
201 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:09.64 |
18 |
6 |
Camille Neess |
2003 |
0324BA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:11.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Amalie Harplod Hansen |
2001 |
0104BC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:08.54 |
115 |
2 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
1:07.02 |
185 |
3 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
50m |
1:06.00 |
379 |
4 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:06.18 |
86 |
5 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:07.88 |
29 |
6 |
Laura Sørensen |
2001 |
0102BC |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:08.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Camilla Feldmann |
1999 |
9972AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:05.43 |
110 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
ROSKILDE |
|
50m |
1:04.56 |
71 |
3 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:04.06 |
420 |
4 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:04.53 |
21 |
5 |
Felina Noe |
2002 |
0252AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:05.06 |
408 |
6 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:03.99 |
413 |
2 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:03.34 |
184 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
59.54 |
378 |
4 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:01.18 |
114 |
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:03.91 |
376 |
6 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:04.05 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |
Udskriftstidspunkt |
12:53 |
|