Program för DM 2017, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 2 juni
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
DM(50m)-2017 |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:31 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Järfälla S |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar |
Finaler (3) |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SR Juniorer: Victor Johansson (1998) 3:49.82 2017-04-08 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:46.77 1992-07-29 |
Distriktrekord Juniorer: Robin Hanson 4:02.43 2017-04-08 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:23.19 |
|
23 |
3 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:15.42 |
|
265 |
4 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:36.88 |
|
25 |
5 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:54.72 |
|
313 |
6 |
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:18.71 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
153 |
1 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:35.18 |
|
307 |
2 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:32.65 |
|
368 |
3 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SPIF SF |
|
50m |
4:29.38 |
|
378 |
4 |
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
SPIF SF |
|
50m |
4:24.61 |
|
245 |
5 |
Daniel Coleman |
2000 |
AP0700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:28.75 |
|
352 |
6 |
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
SS04 |
|
50m |
4:31.24 |
|
310 |
7 |
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:33.64 |
|
350 |
8 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
AD3998 |
SS04 |
|
50m |
4:36.43 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
16 |
1 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
50m |
4:18.31 |
|
192 |
2 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
4:14.41 |
|
98 |
3 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:08.56 |
|
391 |
4 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
HS |
|
50m |
3:56.76 |
|
79 |
5 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:05.71 |
|
364 |
6 |
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
SPIF SF |
|
50m |
4:14.28 |
|
304 |
7 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:16.63 |
|
125 |
8 |
Gabriel Henkel |
2001 |
AS3301 |
SKURU IK |
|
50m |
4:20.53 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
Utskriftstid |
08:31 |
|