Program för DM 2017, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 2 juni
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
DM(50m)-2017 |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:31 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Järfälla S |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer |
Finaler (7) |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:54.08 2016-08-09 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:55.23 2012-03-03 |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
160 |
1 |
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
SKK |
|
25m |
2:19.20 |
|
163 |
2 |
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
SKK |
|
25m |
2:18.77 |
|
123 |
3 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
SKURU IK |
|
25m |
2:18.14 |
|
271 |
4 |
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:18.02 |
|
258 |
5 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:18.08 |
|
129 |
6 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
2:18.15 |
|
142 |
7 |
Kristin Jansson |
2001 |
BC4601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:18.90 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
358 |
1 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
BB1499 |
SS04 |
|
25m |
2:17.86 |
|
244 |
2 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:17.35 |
|
31 |
3 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:16.84 |
|
195 |
4 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:16.06 |
|
146 |
5 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:16.45 |
|
26 |
6 |
Emma Hansson |
2002 |
AQ9602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:16.95 |
|
40 |
7 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
AP3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:17.78 |
|
32 |
8 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:17.87 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
27 |
1 |
Hanna Jörlund |
1991 |
BL6891 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:13.27 |
|
19 |
2 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:12.08 |
|
228 |
3 |
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:11.42 |
|
20 |
4 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:08.76 |
|
18 |
5 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:10.26 |
|
255 |
6 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:11.64 |
|
295 |
7 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:12.22 |
|
318 |
8 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:15.49 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
144 |
1 |
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:22.11 |
|
154 |
2 |
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:22.01 |
|
121 |
3 |
Louise Ericsson |
2001 |
AN8601 |
SALTSJÖB |
|
50m |
2:21.68 |
|
90 |
4 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:21.64 |
|
312 |
5 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
AK2499 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:21.66 |
|
72 |
6 |
Filippa Ehn |
2001 |
AP6201 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:22.00 |
|
184 |
7 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:22.02 |
|
296 |
8 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:04.32 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
134 |
1 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:18.67 |
|
136 |
2 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:18.37 |
|
376 |
3 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SPIF SF |
|
50m |
2:16.67 |
|
141 |
4 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:16.41 |
|
122 |
5 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
50m |
2:16.62 |
|
115 |
6 |
Emelie Rudert |
1999 |
AU9299 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
2:18.30 |
|
81 |
7 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
AL4800 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:18.45 |
|
345 |
8 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
SS04 |
|
50m |
2:20.60 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
293 |
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
2:15.32 |
|
36 |
2 |
Linnéa Sandh |
2000 |
BS1400 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:14.82 |
|
166 |
3 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
50m |
2:14.65 |
|
135 |
4 |
Nina Bring |
1999 |
AR8699 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:14.16 |
|
266 |
5 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:14.23 |
|
69 |
6 |
Vilma Brolund |
2001 |
AO9801 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:14.78 |
|
216 |
7 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
50m |
2:14.92 |
|
260 |
8 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
BB5299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:16.31 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
257 |
1 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:13.04 |
|
314 |
2 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:12.63 |
|
338 |
3 |
Jennifer Bergström |
2002 |
AA9402 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
2:11.61 |
|
190 |
4 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:07.35 |
|
101 |
5 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:09.40 |
|
73 |
6 |
Rebecka Ehn |
2000 |
AO7600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:11.84 |
|
104 |
7 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
BW1801 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:12.83 |
|
30 |
8 |
Linda Lidström |
1997 |
AD7497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:14.03 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
Utskriftstid |
08:31 |
|