Program för DM och JDM Mellansvenska SF
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10/6 Klockan 10.00 (Insim kl 08.30)
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2016 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
09:08 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Sara Junevik (2000) 59.99 2017-04-09 |
Distriktrekord Juniorer: Sara Junevik (2000) 59.99 2017-04-09 |
|
Beräknad start 11:41 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
3 |
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
UPSALA S |
|
50m |
1:22.23 |
161 |
4 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:18.76 |
189 |
5 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
1:19.44 |
19 |
6 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:26.50 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
AW1203 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:17.54 |
28 |
2 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:14.86 |
18 |
3 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:14.69 |
144 |
4 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:13.88 |
181 |
5 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
25m |
1:14.56 |
60 |
6 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:14.75 |
16 |
7 |
Maja Gustafsson |
2001 |
AM8401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:15.04 |
43 |
8 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:18.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:13.82 |
124 |
2 |
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
UPSALA S |
|
50m |
1:12.98 |
114 |
3 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
1:12.74 |
188 |
4 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.08 |
192 |
5 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
50m |
1:12.48 |
159 |
6 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:12.83 |
110 |
7 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:13.23 |
49 |
8 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:13.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
127 |
1 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
50m |
1:11.14 |
46 |
2 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:10.01 |
201 |
3 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
50m |
1:09.35 |
15 |
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:09.15 |
20 |
5 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.26 |
98 |
6 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
25m |
1:09.54 |
184 |
7 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:10.82 |
38 |
8 |
Lovisa Sved |
2000 |
AH5800 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:11.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
1:07.67 |
175 |
2 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.45 |
106 |
3 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:04.91 |
153 |
4 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:02.97 |
141 |
5 |
Frida Berggren |
1994 |
AE1894 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:03.47 |
182 |
6 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
25m |
1:05.34 |
156 |
7 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:07.35 |
12 |
8 |
Saga Bäckström |
2002 |
AD9202 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.36 |
Skapad av WinGrodan 1.25.11 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
09:08 |
|