2018-07-23   10:07:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  28 april 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 april 2017         
 
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (17) 
Sponsor: Guldregn 
 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
535  Alice Fossen  2004    KristianSA    50m   
41  Alma Nygreen Sakic  2008  0822AG  S 68    50m   
426  Sophie Kronborg  2005  0532AU  VEJLE    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Selma Nygreen Sakic  2006  0662AS  S 68    50m   
22  Amalie Vangsted Jensen  2007  0738AN  S 68    50m   
Emma Andersen  2003  0346BD  S 68    50m  56.81 
229  Emilie Fig Kragh  2005  0534AQ  HORSENS    50m  53.25 
428  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    50m  56.29 
35  Anna Kragelund Krogsgaard  2005  0558AX  S 68    50m   
18  Line Grøndved Holt  2004  0492AY  S 68    50m   
20  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    50m   

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
600  Louise Bast Aaby  1998  9872BE  NORD    50m  52.39 
36  Patricia Nættermann  2007  0704AG  S 68    50m  51.85 
75  Silje Dahl Kirch  2006  0618AO  SMUT    50m  50.07 
547  Sara A. Trøite  2006    KristianSA    50m  49.35 
248  Mathilde Olesen  2005  0526AT  HORSENS    50m  49.83 
242  Signe Vandborg Madsen  2005  0572AQ  HORSENS    50m  50.86 
226  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  0744AI  HORSENS    50m  52.13 
33  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    50m  52.94 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
236  Xenia Juhl Leiszner  2005  0566AD  HORSENS    50m  47.52 
407  Mette Barfoot  2005  0588AS  VEJLE    50m  46.75 
233  Sofie Vad Kruse  2005  0546AK  HORSENS    50m  45.68 
253  Thea Sofie Holm Petersen  2005  0568AR  HORSENS    50m  45.06 
225  Ida Marie Jørgensen  2005  0502AU  HORSENS    50m  45.24 
443  Andrea Legaard Stelman  2006  0604AC  VEJLE    50m  46.53 
420  Lærke Jervelund  2007  0772AE  VEJLE    50m  46.77 
289  Ida Kjærgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    50m  49.23 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Sille Mortensen  2004  0484AL  VIBORG    50m  44.68 
572  Katrine Egenæs  2000  0086BB  DRAGSHOLM    50m  44.44 
446  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    50m  43.96 
295  Elisabeth Stoltenborg  2002  0252AZ  SKANDERBOR    50m  43.43 
206  Amalie Antonsen  2003  0302AS  HORSENS    50m  43.58 
399  Maria Aakmann Andersen  2004  0444AV  VIBORG    50m  44.16 
576  Mirantee Brimstrond  1999    STIDSHOLT    50m  44.66 
262  Amalie Marie Wienberg  2005  0538AB  HORSENS    50m  44.71 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
72  Ida Troldborg  2003  0372AS  AABYBRO    50m  42.92 
168  Sisse Ø. Press  2003  0332AV  ODDER    50m  42.72 
590  Karoline Iversen  2005  0528AM  NORD    50m  42.68 
247  Emma Oleander  2004  0472AJ  HORSENS    50m  42.28 
232  Signe Kristensen  2006  0624AK  HORSENS    50m  42.62 
421  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    50m  42.69 
214  Camilla Falck  2003  0324AI  HORSENS    50m  42.78 
312  Maja Volke  2002  0228BC  ST-NEPTUN    50m  42.99 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
598  Daphne Sander  2003    NORD    50m  42.21 
Mie Asmussen  2005  0554AN  S 68    50m  42.06 
106  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    50m  41.93 
570  Mette Krogstrup Madsen  2000  0094BA  SKALS    50m  41.55 
188  Sofie Lindberg  2004  0448AX  BRÆDSTRUP    50m  41.84 
342  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    50m  41.94 
100  Line Gjelstrup  2006  0658AC  AALBORG    50m  42.12 
294  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    50m  42.26 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Victoria Broch  2004  0404AI  BRÆDSTRUP    50m  41.27 
305  Mathilde Møller  2004  0438AD  ST-NEPTUN    50m  40.52 
544  Alma Aaste Løvstuen Moen  1997    KristianSA    50m  40.38 
110  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    50m  40.23 
211  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    50m  40.34 
302  Mia Sommer Johansen  2002  0292AV  ST-NEPTUN    50m  40.41 
577  Lea Hyldal Nissen  2000  0048BE  STRUER    50m  40.83 
409  Laura Damgaard  2002  0248AV  VEJLE    50m  41.28 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
213  Trine Dam  2001  0126AT  HORSENS    50m  39.95 
121  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    50m  39.72 
81  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    50m  39.48 
541  Camilla Lohne  2004    KristianSA    50m  39.38 
210  Frederikke Brændgaard  2001  0172BA  HORSENS    50m  39.41 
494  Johanne Jørmeland  2002    Stavang.SC    50m  39.49 
257  Ida Sund  2002  0254AU  HORSENS    50m  39.79 
209  Feline Flytkjær Broersma  2004  0474AK  HORSENS    50m  40.15 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    50m  38.93 
543  Maya Madsen  2003    KristianSA    50m  38.79 
387  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    50m  38.61 
292  Sofie S. Aaby Nielsen  2003  0342AX  SKANDERBOR    50m  38.41 
32  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    50m  38.48 
588  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    50m  38.69 
436  Lisa Frost Rainer  2002  0262AN  VEJLE    50m  38.83 
82  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  39.29 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Alberte Kempel Christense  2004  0492AE  ST-NEPTUN    50m  38.25 
546  Lea Adalia Strømman  2002    KristianSA    50m  37.99 
395  Alberthe Skovborg Hansen  2004  0482AT  VIBORG    50m  37.60 
263  Katrine Sofie Wienberg  2002  0252AP  HORSENS    50m  37.34 
584  Andrea Wågbø  2003    Farsund SK    50m  37.42 
178  Maja Brinkmann  2002  0288AO  BRÆDSTRUP    50m  37.75 
258  Nanna Sund  2000  0086BE  HORSENS    50m  38.09 
307  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  0496AD  ST-NEPTUN    50m  38.41 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Signe Christensen  2001  0194AT  S 68    50m  37.10 
390  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    50m  36.67 
105  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    50m  36.42 
234  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    50m  36.04 
77  Fenja Romanski  2005  0598AH  SMUT    50m  36.27 
589  Astrid Marie Hassing  2004  0494AM  NORD    50m  36.64 
240  Nikoline Fabrin Lund  2001  0192AS  HORSENS    50m  37.03 
241  Caroline Madsen  2004  0446AQ  HORSENS    50m  37.20 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Anna Mathiasen  2000  0066AP  THISTED    50m  35.71 
422  Maja Johansen  2002  0262AV  VEJLE    50m  35.46 
87  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  AALBORG    50m  35.43 
430  Natasja Muncrief  2002  0236AN  VEJLE    50m  35.39 
245  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  35.40 
156  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    50m  35.44 
497  Kari Lærdal  2003    Stavang.SC    50m  35.56 
204  Marikka Andersen  2002  0214AI  HORSENS    50m  35.84 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    50m  35.36 
66  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  AABYBRO    50m  35.36 
169  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    50m  35.13 
344  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    50m  34.87 
25  Cecilie V Jensen  2002  0298AN  S 68    50m  35.03 
230  Anna Bull Kramer  2003  0382AE  HORSENS    50m  35.17 
Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    50m  35.36 
162  Cecilie Lauridsen  2003  0354AB  ODDER    50m  35.38 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Maja Fridberg Madsen  2002  0236AL  ODDER    50m  33.96 
218  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    50m  33.50 
548  Emma Johanne Rist Jensen  1999    TEAM SØR    50m  32.40 
517  Birita Debes  1995    Flot    50m  31.10 
385  Rebecca E. Jacobsen  2003  0318AO  VIBORG    50m  32.13 
360  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AAS    50m  33.37 
583  Annie Mushom  2002    Farsund SK    50m  33.82 
246  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    50m  34.38 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    50m  33.96 
498  Mailin Løland  2003    Stavang.SC    50m  33.48 
562  Dina Svege  2000    TEAM SØR    50m  32.40 
219  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  31.09 
171  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    50m  31.66 
153  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  33.09 
349  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    50m  33.79 
285  Mille C. Berg  2001  0102AY  SKANDERBOR    50m  34.34 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Line Johannsen  2001  0146AN  AAS    50m  33.86 
120  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    50m  33.46 
212  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  32.33 
244  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  31.02 
352  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  31.48 
508  Marie Sveingard  1999    Stavang.SC    50m  33.08 
208  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  0082BB  HORSENS    50m  33.65 
490  Camilla Dahle-Øfsti  1999    Stavang.SC    50m  34.30 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 april 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark