2018-01-22   07:13:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  28 april 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 april 2017         
 
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer  Indledende (22) 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
Heat 1 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
42  Selma Nygreen Sakic  2006  0662AS  S 68    50m   
35  Anna Kragelund Krogsgaard  2005  0558AX  S 68    50m   
22  Amalie Vangsted Jensen  2007  0738AN  S 68    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
437  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  0784AD  VEJLE    50m  46.15 
75  Silje Dahl Kirch  2006  0618AO  SMUT    50m  45.09 
226  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  0744AI  HORSENS    50m  44.15 
36  Patricia Nættermann  2007  0704AG  S 68    50m  42.97 
600  Louise Bast Aaby  1998  9872BE  NORD    50m  43.91 
33  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    50m  45.08 
431  Ea Gram Møller  2006  0674AM  VEJLE    50m  45.34 
41  Alma Nygreen Sakic  2008  0822AG  S 68    50m   

 
Heat 3 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Emma Andersen  2003  0346BD  S 68    50m  41.63 
410  Ida Damsbo  2006  0684AO  VEJLE    50m  41.26 
262  Amalie Marie Wienberg  2005  0538AB  HORSENS    50m  40.74 
576  Mirantee Brimstrond  1999    STIDSHOLT    50m  40.22 
233  Sofie Vad Kruse  2005  0546AK  HORSENS    50m  40.53 
217  Cecilie Egemose Gregersen  2005  0542AR  HORSENS    50m  40.84 
415  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    50m  41.29 
18  Line Grøndved Holt  2004  0492AY  S 68    50m  42.41 

 
Heat 4 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
428  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    50m  39.21 
407  Mette Barfoot  2005  0588AS  VEJLE    50m  38.91 
19  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    50m  38.54 
229  Emilie Fig Kragh  2005  0534AQ  HORSENS    50m  38.42 
443  Andrea Legaard Stelman  2006  0604AC  VEJLE    50m  38.45 
101  Caroline Lærke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    50m  38.66 
425  Cecilie Erbo Kjær  2006  0688AD  VEJLE    50m  39.08 
242  Signe Vandborg Madsen  2005  0572AQ  HORSENS    50m  39.73 

 
Heat 5 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    50m  37.55 
225  Ida Marie Jørgensen  2005  0502AU  HORSENS    50m  37.04 
426  Sophie Kronborg  2005  0532AU  VEJLE    50m  36.89 
598  Daphne Sander  2003    NORD    50m  36.63 
179  Victoria Broch  2004  0404AI  BRÆDSTRUP    50m  36.86 
446  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    50m  36.91 
248  Mathilde Olesen  2005  0526AT  HORSENS    50m  37.22 
236  Xenia Juhl Leiszner  2005  0566AD  HORSENS    50m  37.70 

 
Heat 6 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
247  Emma Oleander  2004  0472AJ  HORSENS    50m  36.23 
232  Signe Kristensen  2006  0624AK  HORSENS    50m  35.97 
28  Emma Jensen  2003  0322AT  S 68    50m  35.68 
303  Nete Kirial  2003  0362BC  ST-NEPTUN    50m  35.66 
253  Thea Sofie Holm Petersen  2005  0568AR  HORSENS    50m  35.67 
76  Sofie Kielgast Lauritsen  2005  0574AQ  SMUT    50m  35.88 
590  Karoline Iversen  2005  0528AM  NORD    50m  36.21 
388  Majken Haarup  2004  0466AW  VIBORG    50m  36.31 

 
Heat 7 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Emilie Pihl  2004  0468AT  NORD    50m  35.63 
206  Amalie Antonsen  2003  0302AS  HORSENS    50m  35.50 
188  Sofie Lindberg  2004  0448AX  BRÆDSTRUP    50m  35.23 
214  Camilla Falck  2003  0324AI  HORSENS    50m  35.14 
67  Sille Lindberg  2003  0348BB  AABYBRO    50m  35.14 
395  Alberthe Skovborg Hansen  2004  0482AT  VIBORG    50m  35.43 
308  Katrine Søndergaard  2002  0258BC  ST-NEPTUN    50m  35.51 
32  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    50m  35.63 

 
Heat 8 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Emma Oline Gadegaard  2002  0298AR  S 68    50m  35.03 
Mie Asmussen  2005  0554AN  S 68    50m  34.95 
110  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    50m  34.78 
295  Elisabeth Stoltenborg  2002  0252AZ  SKANDERBOR    50m  34.49 
168  Sisse Ø. Press  2003  0332AV  ODDER    50m  34.65 
121  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    50m  34.91 
161  Matilde Dalgaard Lauridse  2003  0396AV  ODDER    50m  34.95 
575  Caroline T.b. Johansen  1999  9978BD  HINNERUP    50m  35.11 

 
Heat 9 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
382  Josephine Larsen  2004  0476AQ  VIBORG    50m  34.23 
572  Katrine Egenæs  2000  0086BB  DRAGSHOLM    50m  33.97 
289  Ida Kjærgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    50m  33.84 
305  Mathilde Møller  2004  0438AD  ST-NEPTUN    50m  33.64 
290  Emma Jeppesen Krøyer  2001  0156BB  SKANDERBOR    50m  33.69 
81  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    50m  33.93 
577  Lea Hyldal Nissen  2000  0048BE  STRUER    50m  34.19 
433  Maja Nielsen  2001  0134AW  VEJLE    50m  34.30 

 
Heat 10 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
588  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    50m  33.45 
302  Mia Sommer Johansen  2002  0292AV  ST-NEPTUN    50m  33.35 
218  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    50m  33.23 
10  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    50m  33.09 
61  Cathrine Boe Andersen  2001  0148BC  AABYBRO    50m  33.10 
299  Alberte Kempel Christense  2004  0492AE  ST-NEPTUN    50m  33.25 
138  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    50m  33.44 
241  Caroline Madsen  2004  0446AQ  HORSENS    50m  33.49 

 
Heat 11 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
584  Andrea Wågbø  2003    Farsund SK    50m  32.89 
389  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    50m  32.88 
570  Mette Krogstrup Madsen  2000  0094BA  SKALS    50m  32.80 
240  Nikoline Fabrin Lund  2001  0192AS  HORSENS    50m  32.76 
595  Karoline Nielsen  1997  9736AL  NORD    50m  32.80 
11  Pernille Christensen  2003  0308AR  S 68    50m  32.86 
417  Kristine Hülsen  2002  0286AH  VEJLE    50m  32.89 
337  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    50m  33.08 

 
Heat 12 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
294  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    50m  32.71 
257  Ida Sund  2002  0254AU  HORSENS    50m  32.66 
307  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  0496AD  ST-NEPTUN    50m  32.60 
422  Maja Johansen  2002  0262AV  VEJLE    50m  32.49 
441  Signe Schwartz  2002  0298AQ  VEJLE    50m  32.54 
436  Lisa Frost Rainer  2002  0262AN  VEJLE    50m  32.62 
442  Pipaluk Selbo  2003  0336AZ  VEJLE    50m  32.67 
285  Mille C. Berg  2001  0102AY  SKANDERBOR    50m  32.73 

 
Heat 13 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    50m  32.48 
103  Matilde Iversen  2003  0316AX  AALBORG    50m  32.37 
172  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    50m  32.21 
24  Catherina Juul Jensen  2003  0326AX  S 68    50m  32.14 
34  Lærke Kjærsgaard  2004  0488AQ  S 68    50m  32.17 
Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    50m  32.26 
263  Katrine Sofie Wienberg  2002  0252AP  HORSENS    50m  32.46 
291  Sara Mette Kvitzau  2003  0328AY  SKANDERBOR    50m  32.48 

 
Heat 14 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
392  Rikke Struntze Sørensen  2003  0344AY  VIBORG    50m  32.07 
15  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    50m  31.92 
156  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    50m  31.82 
345  Therese Mardal  2002  0224AY  THISTED    50m  31.67 
494  Johanne Jørmeland  2002    Stavang.SC    50m  31.80 
178  Maja Brinkmann  2002  0288AO  BRÆDSTRUP    50m  31.88 
498  Mailin Løland  2003    Stavang.SC    50m  31.96 
169  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    50m  32.07 

 
Heat 15 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
589  Astrid Marie Hassing  2004  0494AM  NORD    50m  31.56 
209  Feline Flytkjær Broersma  2004  0474AK  HORSENS    50m  31.50 
210  Frederikke Brændgaard  2001  0172BA  HORSENS    50m  31.49 
211  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    50m  31.37 
544  Alma Aaste Løvstuen Moen  1997    KristianSA    50m  31.49 
77  Fenja Romanski  2005  0598AH  SMUT    50m  31.49 
162  Cecilie Lauridsen  2003  0354AB  ODDER    50m  31.53 
243  Josefine Mikkelsen  2002  0242AT  HORSENS    50m  31.63 

 
Heat 16 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Nanna Sund  2000  0086BE  HORSENS    50m  31.32 
80  Signe Thomsen  2003  0304AS  SMUT    50m  31.29 
107  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    50m  31.22 
113  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    50m  31.13 
390  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    50m  31.17 
88  Emma Ildal Djørup  2002  0274AQ  AALBORG    50m  31.26 
123  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    50m  31.29 
186  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    50m  31.34 

 
Heat 17 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Julia Harpøth  2002  0208AX  BRÆDSTRUP    50m  31.06 
105  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    50m  31.04 
490  Camilla Dahle-Øfsti  1999    Stavang.SC    50m  31.04 
430  Natasja Muncrief  2002  0236AN  VEJLE    50m  30.84 
546  Lea Adalia Strømman  2002    KristianSA    50m  31.02 
25  Cecilie V Jensen  2002  0298AN  S 68    50m  31.04 
587  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    50m  31.06 
512  Kristin Øie  1999    Stavang.SC    50m  31.09 

 
Heat 18 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Sofie S. Aaby Nielsen  2003  0342AX  SKANDERBOR    50m  30.63 
155  Liv Hingeberg  2001  0154AK  ODDER    50m  30.52 
78  Freja Romanski  2003  0308AI  SMUT    50m  30.29 
245  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  30.26 
66  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  AABYBRO    50m  30.28 
361  Victoria K. Jespersen  2001  0184AN  AAS    50m  30.34 
533  Adele Bjørnevåg  2003    KristianSA    50m  30.61 
583  Annie Mushom  2002    Farsund SK    50m  30.79 

 
Heat 19 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Anna Bull Kramer  2003  0382AE  HORSENS    50m  30.25 
493  Hedda Othilie Hagen  1999    Stavang.SC    50m  29.92 
20  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    50m  29.85 
213  Trine Dam  2001  0126AT  HORSENS    50m  29.79 
246  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    50m  29.84 
120  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    50m  29.85 
381  Sarah Bundgaard  2003  0312AY  VIBORG    50m  30.12 
380  Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    50m  30.26 

 
Heat 20 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
219  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  29.42 
153  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  28.71 
562  Dina Svege  2000    TEAM SØR    50m  28.17 
434  Helene Olesen  2000  0044AP  VEJLE    50m  27.66 
244  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  27.89 
352  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  28.40 
368  Mia Seehausen  2001  0186AH  AAS    50m  29.09 
486  Celine Abrahamsen  2001    Stavang.SC    50m  29.78 

 
Heat 21 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Caroline Liboriussen  2002  0222AT  HORSENS    50m  29.42 
556  Othine Ruenes  2001    TEAM SØR    50m  28.69 
163  Maja Fridberg Madsen  2002  0236AL  ODDER    50m  28.16 
561  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    TEAM SØR    50m  27.44 
212  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  27.79 
385  Rebecca E. Jacobsen  2003  0318AO  VIBORG    50m  28.38 
371  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  AAS    50m  28.86 
136  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    50m  29.72 

 
Heat 22 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  0082BB  HORSENS    50m  29.27 
234  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    50m  28.60 
517  Birita Debes  1995    Flot    50m  28.06 
563  Malene Tørnkvist  1998    TEAM SØR    50m  27.29 
554  Nora Næssen  1999    TEAM SØR    50m  27.74 
171  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    50m  28.31 
416  Louise Hvarre  2001  0156AN  VEJLE    50m  28.73 
255  Nicoline Rosenkilde  1999  9918AT  HORSENS    50m  29.61 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 april 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare