Program för Sum Sim 50m
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
PASS 5 09.30
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
SUM-SIM 2009 (50m) |
|
Utskriftsdatum |
17 juli 2009 |
|
|
Tävlingsort |
MALMÖ |
|
Utskriftstid |
19:55 |
|
|
Arrangör |
SSF/MALMÖ KK |
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer |
Försök (6) |
Sponsor: ÅF |
15 år och yngre: Sandra Jacobsson (1989) 2:35.67 2003 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 2:32.55 2007 |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Klara Wakéus |
1995 |
BF5295 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:57.60 |
584 |
2 |
Rebecca Nilsson |
1996 |
AH5696 |
HS |
|
50m |
2:55.52 |
537 |
3 |
My Arneke Möjne |
1995 |
AU2295 |
LASS |
|
50m |
2:54.37 |
433 |
4 |
Jessica Ugander |
1992 |
AO6892 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:53.82 |
398 |
5 |
Josefine Ohlsson |
1993 |
BF7493 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
2:54.00 |
449 |
6 |
Felicia Lidström |
1994 |
BI3694 |
UPSALA S |
|
50m |
2:54.73 |
564 |
7 |
Veronica Mattsson Ceccon |
1995 |
BA6295 |
POLISEN |
|
50m |
2:56.46 |
230 |
8 |
Josefin Agnekrans |
1994 |
AK2494 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:59.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
432 |
1 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:53.35 |
461 |
2 |
Beatrice Svensson |
1992 |
AF4892 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:53.20 |
361 |
3 |
Beatrice Brandt |
1992 |
BO8292 |
SK RAN |
|
50m |
2:52.80 |
299 |
4 |
Paula Busic |
1992 |
BX5492 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
2:52.14 |
158 |
5 |
Johanna Nordlinder |
1992 |
AM5292 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:52.59 |
385 |
6 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
AR7893 |
SKURU IK |
|
50m |
2:52.88 |
265 |
7 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:53.22 |
16 |
8 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:53.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
272 |
1 |
Jessica Lindgren |
1992 |
AS7492 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:51.49 |
416 |
2 |
Jennie Svensson |
1995 |
AL3495 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
2:51.25 |
50 |
3 |
Paulina Johansson |
1993 |
AN7693 |
MOTALA SS |
|
50m |
2:50.77 |
20 |
4 |
Ulrika von Otter |
1993 |
AO3693 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:50.15 |
314 |
5 |
Nellie Ternblad |
1995 |
AI2295 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:50.39 |
408 |
6 |
Linnea Näsman |
1992 |
AV2692 |
UPPLANDS-B |
|
50m |
2:51.23 |
193 |
7 |
Emma Jansson |
1994 |
AP4694 |
MKK |
|
50m |
2:51.37 |
388 |
8 |
Petronella Jönsson |
1992 |
BF4492 |
ÖSTERLEN |
|
50m |
2:51.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
540 |
1 |
Victoria Forsman |
1995 |
BA9495 |
LASS |
|
50m |
2:47.91 |
539 |
2 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
2:45.67 |
464 |
3 |
Tove Björk |
1994 |
BB6694 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:44.03 |
593 |
4 |
Nathalie Söderberg |
1993 |
AH4693 |
HS |
|
50m |
2:38.48 |
170 |
5 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:41.56 |
453 |
6 |
Lina Westerlund |
1995 |
BD5295 |
UPSALA S |
|
50m |
2:44.66 |
500 |
7 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
AP9895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:47.23 |
66 |
8 |
Linda Holmgren |
1993 |
AR3293 |
SKELLEFTEÅ |
|
50m |
2:49.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
392 |
1 |
Sofia Jansson |
1994 |
AH6294 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
2:47.64 |
346 |
2 |
Petra Wennberg |
1993 |
AS2693 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:45.29 |
180 |
3 |
Anna Lillieström |
1992 |
AM6292 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:43.21 |
583 |
4 |
Emma Löfgren-Bengtson |
1993 |
AR8493 |
HS |
|
50m |
2:35.63 |
273 |
5 |
Elin Mårtensson |
1993 |
AT1893 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:40.82 |
58 |
6 |
Linnea Kling |
1993 |
BS1693 |
NAUTILUS |
|
50m |
2:44.35 |
569 |
7 |
Johanna Fransson |
1994 |
AG1894 |
MARKARYD |
|
50m |
2:46.66 |
223 |
8 |
Emelie Zachrisson |
1992 |
AS7292 |
MASS |
|
50m |
2:48.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
116 |
1 |
Erica Ackerstierna |
1992 |
BR6692 |
SK ENA |
|
50m |
2:47.51 |
221 |
2 |
Emma Westman |
1993 |
AP7693 |
MASS |
|
50m |
2:45.09 |
154 |
3 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:42.35 |
512 |
4 |
Jenny Falkeman-Brink |
1993 |
BO1293 |
KARLSKO SF |
|
50m |
2:31.61 |
589 |
5 |
Julia Schippert |
1993 |
AR1693 |
HS |
|
50m |
2:39.65 |
308 |
6 |
Karin Ademar |
1993 |
AG9493 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:44.34 |
494 |
7 |
Ulrica Sandgren |
1994 |
AW2494 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:45.83 |
592 |
8 |
Nadine Söderberg |
1995 |
AB4895 |
HS |
|
50m |
2:48.29 |
Skapad av WinGrodan 1.17.15 |
Utskriftsdatum |
17 juli 2009 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:55 |
|