Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 15 juli 2017 kl. 09.00
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.34 2010 FM: Malin Eklund 2:39.16 |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Sara Wallberg 2:40.79 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 89 | Månsson Julia | 2002 | ÖSA | BL9202 | 50 m | 2:34.29 | |
2 | 777 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | AR4204 | 50 m | 2:39.11 | |
3 | 52 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | AE7402 | 50 m | 2:40.44 | |
4 | 220 | Edgren Linnea | 2002 | GÖTEBORG | AT7202 | 50 m | 2:42.96 | |
5 | 745 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | AG7202 | 50 m | 2:43.64 | |
6 | 666 | Schimmel Hilja | 2003 | SKÖVDE SS | AV3603 | 50 m | 2:43.75 | |
7 | 877 | Almqvist Cornelia | 2002 | VARBERG | AJ6602 | 50 m | 2:44.50 | |
8 | 660 | Henningsson Sofia | 2004 | SKÖVDE SS | AH8204 | 50 m | 2:44.70 | |
9 | 846 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | AQ4203 | 50 m | 2:44.74 | |
10 | 65 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | AE2402 | 50 m | 2:45.48 | |
11 | 619 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 2:45.82 | |
12 | 832 | Börjesson Embla | 2002 | TÄBY SIM | AZ1802 | 50 m | 2:46.27 | |
13 | 669 | Vestman Malin | 2003 | SKÖVDE SS | AL5803 | 50 m | 2:47.16 | |
14 | 76 | Bergström Jennifer | 2002 | ÅKERSBERGA | AA9402 | 50 m | 2:47.66 | |
15 | 12 | Björkén Tuva | 2003 | VÄSBY SS | AC0603 | 50 m | 2:47.73 | |
16 | 580 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 2:47.92 | |
17 | 409 | Morin Tilde | 2002 | SK LAXEN | AM5202 | 50 m | 2:48.14 | |
18 | 870 | Lantz Matilda | 2002 | UPSALA S | AP6802 | 50 m | 2:48.92 | |
19 | 747 | Flyman Victoria | 2003 | SÖDERHAMN | AE9203 | 50 m | 2:49.48 | |
20 | 627 | Nystrand Lisa | 2006 | SALA SS | AA1206 | 50 m | 2:49.66 | |
21 | 678 | Herlin Linn | 2002 | SPÅRVÄGEN | AU6402 | 50 m | 2:50.13 | |
22 | 215 | Swanson Helmi | 2004 | GÄVLE SS | AB6604 | 50 m | 2:50.32 | |
23 | 254 | Kjellnäs Sara | 2002 | HS | AO6602 | 50 m | 2:50.65 | |
24 | 797 | Virtanen Jenny | 2002 | SÖDERTÖRN | BS0202 | 50 m | 2:50.88 | |
25 | 727 | Tolf Sofie | 2002 | SUNDSVALL | AN1402 | 50 m | 2:51.06 | |
26 | 667 | Suchomel Linn | 2003 | SKÖVDE SS | AD2203 | 50 m | 2:51.47 | |
27 | 289 | Arrhén Andersson Ella | 2002 | JÄRFÄLLA S | AX8402 | 50 m | 2:51.76 | |
28 | 425 | Holmertz Wilma | 2003 | LASS | AD1803 | 50 m | 2:52.29 | |
29 | 878 | Berggren Ronja | 2003 | VARBERG | AE1403 | 50 m | 2:52.42 | |
30 | 184 | Åstedt Sofia | 2003 | ELFSBORG | AF1403 | 50 m | 2:52.57 | |
31 | 756 | Lindberg Vilma | 2004 | SÖDERTÄLJE | AL9204 | 50 m | 2:52.80 | |
32 | 885 | Warborn Stella | 2003 | VARBERG | AW4603 | 50 m | 2:53.02 | |
33 | 297 | Hansson Emma | 2002 | JÄRFÄLLA S | AQ9602 | 50 m | 2:53.27 | |
34 | 238 | Bengtsson Lisa | 2002 | HS | AE5802 | 50 m | 2:53.39 | |
35 | 192 | Walldén Adelina | 2002 | SK ENA | AS2602 | 50 m | 2:53.49 | |
36 | 545 | Hagström Alva | 2003 | SK NEPTUN | AU1203 | 50 m | 2:53.60 | |
37 | 27 | Wissinger Michelle | 2004 | VÄSBY SS | BN3604 | 50 m | 2:53.80 | |
38 | 378 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 2:54.48 | |
39 | 299 | Larsson Louise | 2002 | JÄRFÄLLA S | AH2802 | 50 m | 2:54.53 | |
40 | 22 | Nyblom Jennifer | 2003 | VÄSBY SS | AC1603 | 50 m | 2:54.77 | |
41 | 232 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 50 m | 2:55.15 | |
42 | 381 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | AW1202 | 50 m | 2:55.25 | |
43 | 421 | Viberg Cecilia | 2003 | LIDINGÖ SK | AU1603 | 50 m | 2:55.52 | |
44 | 346 | Winblad Tea | 2004 | KALMAR SS | AH7404 | 50 m | 2:55.53 | |
45 | 384 | Jarl Halvarsson Olivia | 2003 | KSLS | AX2203 | 50 m | 2:55.64 | |
46 | 553 | Starrost Elma | 2002 | SK NEPTUN | AN4202 | 50 m | 2:55.67 | |
47 | 539 | Brodd Isabelle | 2003 | SK NEPTUN | AU4803 | 50 m | 2:55.70 | |
48 | 379 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 2:55.76 | |
49 | 426 | Högberg Alva | 2002 | LASS | BF0202 | 50 m | 2:55.89 | |
50 | 708 | Segerström Nora | 2002 | SKK | BM0802 | 50 m | 2:55.91 | |
51 | 209 | Antlöv Nelly | 2002 | FALUN | AB3202 | 50 m | 2:55.92 | |
52 | 272 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | AO0802 | 50 m | 2:55.95 | |
53 | 264 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | AR3602 | 50 m | 2:56.12 | |
54 | 405 | Barrington Nathalie | 2002 | SK LAXEN | AY9202 | 50 m | 2:56.46 | |
55 | 290 | Arvehed Moa | 2003 | JÄRFÄLLA S | AT7803 | 50 m | 2:56.51 | |
56 | 515 | Hackwitz Thindra | 2003 | MASS | BG9403 | 50 m | 2:56.56 | |
57 | 233 | Dahlqvist Thea | 2003 | SK HAJEN | AR4603 | 50 m | 2:56.69 | |
58 | 573 | Öhrn Lovisa | 2002 | NKK | AJ8802 | 25 m | 2:47.70 |
16 - 17 år |
1 | 555 | Vartiainen Alexandra | 2001 | SK NEPTUN | BW1801 | 50 m | 2:38.46 | |
2 | 158 | Wallenborg Caroline | 2000 | SPIF SF | AL3800 | 50 m | 2:38.68 | |
3 | 45 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | AL9201 | 50 m | 2:39.16 | |
4 | 594 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | BA7800 | 50 m | 2:41.98 | |
5 | 271 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | AO7201 | 50 m | 2:42.11 | |
6 | 588 | Palmqvist Lisa | 2000 | OSKARSHAMN | AK4800 | 50 m | 2:42.55 | |
7 | 325 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | AT7401 | 50 m | 2:42.61 | |
8 | 556 | Virgin Hannah | 2000 | SK NEPTUN | BQ7800 | 50 m | 2:42.92 | |
9 | 250 | Horvath Daniella | 2001 | HS | AO9601 | 50 m | 2:44.47 | |
10 | 352 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 2:44.82 | |
11 | 257 | Lendt Sandra | 2000 | HS | AH0400 | 50 m | 2:45.25 | |
12 | 674 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | BC9200 | 50 m | 2:45.42 | |
13 | 11 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 50 m | 2:46.45 | |
14 | 836 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 2:46.66 | |
15 | 609 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 2:46.73 | |
16 | 90 | Nederman Ida | 2000 | ÖSA | AU7400 | 50 m | 2:46.84 | |
17 | 278 | Wallin Sarah | 2000 | HS | AH9800 | 50 m | 2:47.48 | |
18 | 221 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | AS3401 | 50 m | 2:47.51 | |
19 | 385 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 50 m | 2:47.61 | |
20 | 150 | Granert Lea | 2001 | SPIF SF | BQ1401 | 50 m | 2:48.97 | |
21 | 37 | Ekström Thea | 2001 | VÄSTERVIK | AW5801 | 50 m | 2:49.20 | |
22 | 177 | Holström Linea | 2000 | ELFSBORG | AC4600 | 50 m | 2:49.32 | |
23 | 91 | Nederman Lina | 2000 | ÖSA | AP0600 | 50 m | 2:49.79 | |
24 | 570 | Lindroth Ella | 2001 | NKK | AE1201 | 50 m | 2:50.53 | |
25 | 615 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 2:51.13 | |
26 | 266 | Palm Elly | 2001 | HS | BP4401 | 50 m | 2:51.22 | |
27 | 119 | Aronsson Fanny | 2000 | UDDEVALLA | BE5400 | 50 m | 2:51.44 | |
28 | 208 | Wilhelmsson Sara | 2001 | ESLÖVS SS | AO6201 | 50 m | 2:51.70 | |
29 | 196 | Isaksen Jennie | 2000 | ESKILSTUNA | AV8600 | 50 m | 2:51.80 | |
30 | 607 | Berg Vickie | 2000 | SK RAN | AS2800 | 50 m | 2:51.89 | |
31 | 751 | Arnou Solène | 2000 | SÖDERTÄLJE | AX4600 | 50 m | 2:53.21 | |
32 | 287 | Wikström Tove | 2001 | HÄRNÖSAND | AC0201 | 50 m | 2:53.54 | |
33 | 369 | Thyberg Michaela | 2000 | KARLSTAD | AL6600 | 50 m | 2:53.83 | |
34 | 140 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 2:54.01 | |
35 | 79 | Ingvarsson Miranda | 2001 | ÄNGELHOLM | AE6401 | 50 m | 2:54.18 | |
36 | 197 | Laine Nora | 2000 | ESKILSTUNA | AP8400 | 50 m | 2:54.59 | |
37 | 520 | Olsson Tova | 2001 | MASS | AB8801 | 50 m | 2:55.01 | |
38 | 596 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 50 m | 2:55.52 | |
39 | 450 | Holmström Moa | 2001 | LUDVIKA SS | AD0201 | 50 m | 2:55.59 | |
40 | 886 | Westholm Sara | 2001 | VARBERG | AL8801 | 50 m | 2:55.78 | |
41 | 244 | Ericsson Alva | 2000 | HS | AN8200 | 50 m | 2:55.82 | |
42 | 701 | Eriksson Amanda | 2001 | SKK | AH9801 | 50 m | 2:56.10 | |
43 | 511 | Asserståhl Isabelle | 2000 | MASS | AZ4600 | 50 m | 2:56.16 | |
44 | 118 | Alsop Lovisa | 2001 | UDDEVALLA | AJ9601 | 50 m | 2:56.31 | |
45 | 736 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 50 m | 2:56.42 | |
46 | 317 | Brink Matilda | 2001 | JÖNKÖPING | AJ2401 | 50 m | 2:57.03 | |
47 | 8 | Albertsson Astrid | 2000 | VÄSBY SS | AF5400 | 50 m | 2:57.21 | |
48 | 839 | Hedlund Smilla | 2001 | TÄBY SIM | BH5801 | 50 m | 2:57.37 | |
49 | 729 | Öberg Hanna | 2000 | SUNDSVALL | AC6400 | 50 m | 2:57.40 | |
50 | 438 | Tudegård Erika | 2001 | LASS | AR8801 | 50 m | 2:57.72 | |
51 | 867 | Sandström Saga | 2000 | UMEÅ SS | AJ8200 | 25 m | 2:43.81 | |
52 | 308 | Södersten Elin | 2000 | JÄRFÄLLA S | AI5800 | 25 m | 2:47.30 | |
53 | 198 | Lindoff Katarina | 2000 | ESKILSTUNA | AY7800 | 25 m | 2:47.38 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 juli 2017 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 23:37 |