Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 15 juli 2017 kl. 09.00
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
14 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:49 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor |
Försök (16) |
Sponsor: Nordic Feel AB |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Trine Forss 1:06.52 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Emma Vileus 1:08.03 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Anna Miram 1:05.54 |
|
Heat 1 (16) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
779 |
3 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
AK0404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:08.40 |
475 |
4 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
50m |
1:15.03 |
591 |
5 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
50m |
1:19.75 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
569 |
1 |
Klara Gårdman |
2002 |
BF8402 |
NKK |
|
50m |
1:14.24 |
738 |
2 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
AJ0802 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:14.09 |
202 |
3 |
Stella Verner |
2003 |
AF6403 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:13.98 |
480 |
4 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
1:13.94 |
370 |
5 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:13.95 |
346 |
6 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:14.02 |
275 |
7 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
50m |
1:14.15 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
1:13.83 |
406 |
2 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:13.77 |
461 |
3 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:13.60 |
86 |
4 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
50m |
1:13.49 |
624 |
5 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
50m |
1:13.59 |
662 |
6 |
Molly Lund |
2005 |
AB6605 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:13.61 |
139 |
7 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:13.78 |
323 |
8 |
Moa Holmquist |
2004 |
AG1604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
236 |
1 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
50m |
1:13.44 |
327 |
2 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.36 |
15 |
3 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
AH6202 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:13.25 |
334 |
4 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.11 |
143 |
5 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:13.12 |
805 |
6 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
50m |
1:13.28 |
148 |
7 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
50m |
1:13.37 |
743 |
8 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:13.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
552 |
1 |
Freja Nordeman |
2003 |
AU7203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:13.04 |
384 |
2 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
1:12.95 |
622 |
3 |
Lisa Bergman |
2002 |
AQ9802 |
S 77 |
|
50m |
1:12.79 |
619 |
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
1:12.69 |
703 |
5 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
AB5203 |
SKK |
|
50m |
1:12.77 |
844 |
6 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.88 |
109 |
7 |
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
SS04 |
|
50m |
1:13.03 |
99 |
8 |
Maja Byström |
2003 |
BS3603 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
1:13.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Juni Karfunkel |
2004 |
AO9404 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:12.68 |
843 |
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.60 |
85 |
3 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
50m |
1:12.56 |
825 |
4 |
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
TUREBERG |
|
50m |
1:12.53 |
24 |
5 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:12.53 |
222 |
6 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:12.57 |
343 |
7 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:12.64 |
420 |
8 |
Rebecca Sandström |
2003 |
AS4803 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
1:12.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
249 |
1 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
50m |
1:12.47 |
676 |
2 |
Mikaela Hedström |
2003 |
AK4403 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:12.35 |
364 |
3 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:12.32 |
387 |
4 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
50m |
1:12.26 |
289 |
5 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:12.29 |
267 |
6 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
50m |
1:12.34 |
392 |
7 |
Alexandra Schyum |
2002 |
AN8202 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:12.41 |
538 |
8 |
Sophie Bladin |
2002 |
BF5202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:12.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
270 |
1 |
Sasa Podric |
2000 |
BS0400 |
HS |
|
50m |
1:12.17 |
661 |
2 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:12.15 |
330 |
3 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:12.11 |
435 |
4 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
50m |
1:11.77 |
782 |
5 |
Elin Lundgren |
2003 |
AW2603 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:11.86 |
40 |
6 |
Agnes Wedel |
2000 |
AX7200 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:12.12 |
763 |
7 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:12.15 |
174 |
8 |
Tindra Aminoff |
2003 |
AU5403 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:12.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
678 |
1 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:11.75 |
302 |
2 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:11.69 |
398 |
3 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:11.62 |
874 |
4 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
50m |
1:11.45 |
663 |
5 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:11.56 |
437 |
6 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
50m |
1:11.63 |
840 |
7 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:11.70 |
488 |
8 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
1:11.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
50m |
1:11.43 |
736 |
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:11.29 |
670 |
3 |
Liesel Williamsson |
2000 |
AX6400 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:11.17 |
49 |
4 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:11.08 |
638 |
5 |
Nellie Andersson |
2000 |
AZ7800 |
SK 1970 |
|
50m |
1:11.14 |
199 |
6 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:11.22 |
79 |
7 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:11.40 |
684 |
8 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:11.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
759 |
1 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:10.90 |
414 |
2 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.57 |
430 |
3 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
50m |
1:10.51 |
634 |
4 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
50m |
1:10.43 |
549 |
5 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:10.49 |
159 |
6 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
1:10.54 |
791 |
7 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:10.87 |
395 |
8 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:10.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
353 |
1 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:10.27 |
824 |
2 |
Olivia Stille |
2000 |
AJ7600 |
TUREBERG |
|
50m |
1:10.20 |
355 |
3 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:10.12 |
409 |
4 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.00 |
10 |
5 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:10.10 |
240 |
6 |
Amanda Dittlau |
2000 |
AN5200 |
HS |
|
50m |
1:10.18 |
251 |
7 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
50m |
1:10.24 |
47 |
8 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:10.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
842 |
1 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.69 |
354 |
2 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:09.67 |
659 |
3 |
Vera Fransson |
2001 |
AB7401 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:09.31 |
88 |
4 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
50m |
1:09.23 |
92 |
5 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
1:09.26 |
62 |
6 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:09.51 |
777 |
7 |
Emelie Fast |
2004 |
AR4204 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:09.69 |
138 |
8 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:09.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
50m |
1:09.02 |
796 |
2 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:08.26 |
610 |
3 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
1:07.35 |
658 |
4 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:05.63 |
728 |
5 |
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:06.68 |
629 |
6 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:07.91 |
149 |
7 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
SPIF SF |
|
50m |
1:08.87 |
514 |
8 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
AI3601 |
MASS |
|
50m |
1:09.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
579 |
1 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
50m |
1:09.02 |
400 |
2 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:08.17 |
52 |
3 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:07.28 |
725 |
4 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:05.54 |
315 |
5 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.58 |
495 |
6 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
50m |
1:07.86 |
867 |
7 |
Saga Sandström |
2000 |
AJ8200 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:08.53 |
288 |
8 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS |
|
50m |
1:09.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
142 |
1 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:08.87 |
831 |
2 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:07.91 |
185 |
3 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:07.27 |
55 |
4 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:04.83 |
274 |
5 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
1:06.00 |
429 |
6 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
50m |
1:07.82 |
568 |
7 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NKK |
|
50m |
1:08.50 |
826 |
8 |
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:09.07 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
14 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:49 |
|