2017-11-20   14:37:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y 
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Järfälla S 8:19.39 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  8:29.17   
285  Helsingborgs S  2004  HS    50 m  8:32.89   
858  Täby S  2002  TÄBY SIM    50 m  8:38.12   
686  Spårvägen SF  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  8:43.79   
312  Järfälla S  2002  JÄRFÄLLA S    50 m  8:48.92   
466  SK Lödde  2002  SK LÖDDE    50 m  8:49.35   
31  Väsby SS  2002  VÄSBY SS    50 m  8:49.85   
557  SK Neptun  2002  SK NEPTUN    50 m  8:49.94   
337  Jönköpings SS  2002  JÖNKÖPING    50 m  8:51.17   
10  899  Vellinge-Näsets SK  2002  VELLINGE-N    50 m  8:54.07   
11  128  Uddevalla S  2002  UDDEVALLA    50 m  8:56.23   
12  94  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  9:01.22   
13  530  Mölndals ASS  2002  MASS    50 m  9:03.39   
14  713  Stockholms KK  2002  SKK    50 m  9:03.80   
15  739  SK Sydsim  2002  SK SYDSIM    50 m  9:04.36   
16  446  Linköpings ASS  2002  LASS    50 m  9:05.14   
17  860  Täby S lag 2  2002  TÄBY SIM    50 m  9:05.46   
18  112  SS04  2002  SS04    50 m  9:05.95   
19  695  Spårvägen SF lag 2  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  9:06.14   
20  501  Malmö KK lag 2  2002  MKK    50 m  9:07.17   
21  767  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m  9:09.54   
22  799  Södertörns SS  2003  SÖDERTÖRN    50 m  9:09.56   
23  66  Växjö SS  2002  VÄXJÖ SS    50 m  9:10.42   
24  656  Skuru IK  2002  SKURU IK    50 m  9:10.87   
25  286  Helsingborgs S Lag 2  2004  HS    50 m  9:10.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
2_S
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y 
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Västerås SS 8:53.68 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  9:01.87   
620  S 71  2002  S 71    50 m  9:02.42   
285  Helsingborgs S  2004  HS    50 m  9:03.64   
57  Västerås SS  2002  VÄSTERÅS    50 m  9:04.21   
312  Järfälla S  2002  JÄRFÄLLA S    50 m  9:09.85   
286  Helsingborgs S Lag 2  2004  HS    50 m  9:16.02   
66  Växjö SS  2002  VÄXJÖ SS    50 m  9:16.24   
371  Karlstads SS  2003  KARLSTAD    50 m  9:16.89   
337  Jönköpings SS  2002  JÖNKÖPING    50 m  9:18.69   
10  128  Uddevalla S  2002  UDDEVALLA    50 m  9:19.54   
11  672  Skövde SS  2003  SKÖVDE SS    50 m  9:19.81   
12  446  Linköpings ASS  2002  LASS    50 m  9:22.25   
13  501  Malmö KK lag 2  2002  MKK    50 m  9:22.51   
14  858  Täby S  2002  TÄBY SIM    50 m  9:23.40   
15  455  Luleå SS  2002  LULEÅ SS    50 m  9:23.77   
16  686  Spårvägen SF  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  9:24.39   
17  730  Sundsvalls SS  2002  SUNDSVALL    50 m  9:25.53   
18  767  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m  9:25.80   
19  227  Göteborg S  2002  GÖTEBORG    50 m  9:26.12   
20  31  Väsby SS  2002  VÄSBY SS    50 m  9:26.85   
21  415  SK Laxen  2002  SK LAXEN    50 m  9:27.18   
22  382  KK Karpen  2002  KK KARPEN    50 m  9:28.66   
23  314  Järfälla S lag 2  2002  JÄRFÄLLA S    50 m  9:30.97   
24  557  SK Neptun  2002  SK NEPTUN    50 m  9:32.76   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
3_S
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17 
17 år och yngre: Jönköpings SS 7:45.27 2014 FM: Jönköpings SS 7:50.63 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
335  Jönköpings SS  2000  JÖNKÖPING    50 m  8:02.15   
282  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  8:06.63   
798  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    50 m  8:15.37   
313  Järfälla S  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  8:17.55   
442  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  8:24.95   
602  SK Poseidon  2000  POSEIDON    50 m  8:26.02   
532  Mölndals ASS  2001  MASS    50 m  8:26.20   
863  Täby S  2000  TÄBY SIM    50 m  8:26.40   
496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  8:27.67   
10  562  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    50 m  8:29.36   
11  733  Sundsvalls SS  2000  SUNDSVALL    50 m  8:30.68   
12  186  SK Elfsborg  2000  ELFSBORG    50 m  8:33.03   
13  73  Ystads SS  2000  YSTADS SS    50 m  8:33.95   
14  283  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  8:35.99   
15  876  Upsala S  2000  UPSALA S    50 m  8:36.78   
16  574  Norrköpings KK  2000  NKK    50 m  8:39.07   
17  807  SK Triton  2000  SK TRITON    50 m  8:39.93   
18  765  Södertälje SS  2000  SÖDERTÄLJE    50 m  8:42.02   
19  131  Uddevalla S  2000  UDDEVALLA    50 m  8:44.83   
20  502  Malmö KK lag 2  2000  MKK    50 m  8:45.24   
21  373  Karlstads SS  2000  KARLSTAD    50 m  8:46.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
4_S
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17 
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Jönköpings SS 8:42.51 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
282  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  8:43.26   
535  Mölndals ASS  2000  MASS    50 m  8:48.86   
671  Skövde SS  2001  SKÖVDE SS    50 m  8:51.93   
730  Sundsvalls SS  2002  SUNDSVALL    50 m  8:53.01   
28  Väsby SS  2000  VÄSBY SS    50 m  8:55.48   
313  Järfälla S  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  8:56.74   
558  SK Neptun  2000  SK NEPTUN    50 m  8:58.67   
859  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  9:04.11   
602  SK Poseidon  2000  POSEIDON    50 m  9:04.34   
10  765  Södertälje SS  2000  SÖDERTÄLJE    50 m  9:05.48   
11  283  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  9:06.13   
12  817  Trollhättans SS  2000  TROLLHÄTTA    50 m  9:09.36   
13  442  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  9:11.38   
14  204  Eskilstuna SK  2000  ESKILSTUNA    50 m  9:11.67   
15  186  SK Elfsborg  2000  ELFSBORG    50 m  9:12.21   
16  335  Jönköpings SS  2000  JÖNKÖPING    50 m  9:12.27   
17  496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  9:12.55   
18  798  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    50 m  9:13.25   
19  160  Stockholmspolisens IF SF  2002  SPIF SF    50 m  9:15.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:24.94 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Robin Hanson 4:06.74 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Daniel Kertes 4:03.62 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  4:24.94   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  4:30.26   
477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  4:33.90   
586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  4:34.18   
454  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  50 m  4:35.29   
276  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  4:40.07   
548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  4:41.01   
471  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  4:41.33   
509  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  4:42.17   
10  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  4:43.51   
11  828  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  4:44.73   
12  470  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  4:44.87   
13  212  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  4:44.93   
14  305  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m  4:45.37   
15  295  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  50 m  4:45.57   
16  83  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  4:46.23   
17  892  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  4:46.92   
18  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  4:46.95   
19  897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  4:48.31   
20  617  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  4:49.46   
21  512  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  4:49.68   
22  239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  4:28.45   
23  462  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  4:32.46   
24  63  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  25 m  4:32.71   
15 år 
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  4:28.48   
69  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  4:28.55   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  4:29.43   
105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  4:31.24   
16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  4:31.25   
711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  4:31.58   
207  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  4:32.21   
914  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  4:32.46  EFT 
18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  4:33.64   
10  126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  4:33.79   
11  472  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  4:35.94   
12  735  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  4:37.68   
13  245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  4:37.91   
14  551  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  4:39.05   
15  898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  4:40.00   
16  25  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  50 m  4:40.60   
17  463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  4:42.68   
18  879  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  4:56.33   
19  679  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  50 m  4:58.36   
20  786  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  4:19.94   
21  259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  4:22.35   
16 - 17 år 
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:01.44   
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  4:02.43   
326  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:07.02   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  4:07.05   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  4:10.35   
368  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:15.92   
78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:18.14   
544  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  4:18.91   
869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:19.14   
10  652  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  4:20.53   
11  527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  4:20.88   
12  724  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  4:21.80   
13  333  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  4:23.46   
14  718  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  4:24.04   
15  293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  4:24.70   
16  838  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  4:26.06   
17  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  4:27.58   
18  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  4:29.12   
19  439  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  4:30.02   
20  248  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  4:31.48   
21  458  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  4:31.84   
22  141  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  4:32.61   
23  642  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  4:32.63   
24  151  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  25 m  4:13.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim Flickor 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Gloria Muzito 58.75 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Tova Olsson 58.89 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Hanna Eriksson 57.49 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
658  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  59.65   
364  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:00.48   
49  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:00.62   
319  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  1:01.21   
Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:01.48   
236  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  1:01.65   
23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  1:01.90   
164  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  1:01.92   
451  Alman Sabina  2003  LULEÅ SS  AL0403  50 m  1:01.96   
10  475  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  1:02.26   
11  136  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  1:02.30   
12  171  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  1:02.31   
13  184  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  1:02.68   
14  549  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  1:02.69   
15  367  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:02.73   
16  666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  1:02.84   
17  117  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  1:02.88   
18  298  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  1:02.88   
19  660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  1:02.89   
20  334  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  1:03.37   
21  260  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  1:03.45   
22  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:03.50   
23  491  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:03.52   
24  323  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  1:03.53   
25  51  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  1:03.62   
26  393  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  50 m  1:03.80   
27  441  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  1:03.83   
28  743  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  50 m  1:03.90   
29  822  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  50 m  1:03.90   
30  789  Possman Klara  2003  SÖDERTÖRN  BA6803  50 m  1:03.96   
31  787  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  50 m  1:04.01   
32  174  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  1:04.07   
33  173  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  1:04.11   
34  776  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:00.97   
35  488  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  1:01.33   
36  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:01.65   
15 år 
721  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  57.90   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  59.86   
48  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  59.94   
409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:00.72   
424  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:00.84   
76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  1:00.98   
755  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:01.02   
831  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  1:01.34   
414  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  1:01.60   
10  480  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:01.71   
11  235  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  1:01.88   
12  292  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  1:01.94   
13  355  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:02.16   
14  621  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  1:02.16   
15  569  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  50 m  1:02.24   
16  62  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:02.30   
17  379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:02.30   
18  728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  1:02.38   
19  678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:02.46   
20  84  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  1:02.49   
21  376  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  1:02.52   
22  65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:02.65   
23  153  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:02.66   
24  832  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  1:02.74   
25  252  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  1:02.78   
26  211  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  50 m  1:03.06   
27  142  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:03.23   
28  108  Magnusson Tova  2002  SS04  AC5802  50 m  1:03.55   
29  356  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  50 m  1:03.80   
30  894  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:03.92   
31  238  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:00.35   
32  289  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:00.48   
16 - 17 år 
589  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  58.36   
520  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  58.89   
659  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  59.08   
261  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  59.15   
762  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  59.56   
579  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  59.78   
663  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  59.86   
10  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  59.88   
842  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  59.94   
10  281  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  1:00.07   
11  55  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:00.10   
12  307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  1:00.10   
13  824  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  1:00.11   
14  725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:00.17   
15  352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:00.27   
16  705  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  1:00.48   
17  759  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:00.67   
18  816  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  1:00.68   
19  518  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:00.74   
20  149  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:00.76   
21  180  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  1:00.89   
22  257  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  1:00.92   
23  400  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:00.92   
24  170  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:00.93   
25  609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:00.95   
26  814  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  50 m  1:01.00   
27  158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  1:01.14   
28  867  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:01.23   
29  247  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:01.25   
30  222  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  1:01.33   
31  277  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:01.38   
32  481  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  1:01.40   
33  722  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  1:01.63   
34  140  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:01.69   
35  253  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:01.69   
36  315  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  58.31   
37  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  58.46   
38  610  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  59.28   
39  670  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  59.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
7_S
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Erik Stensson 1:10.01 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Marcus Ålenius 1:09.08 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Emil Hassling 1:06.08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
681  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  50 m  1:11.74   
653  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  1:12.81   
331  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  1:13.20   
509  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  1:13.32   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  50 m  1:13.41   
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  1:13.65   
757  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  1:13.82   
783  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  50 m  1:13.92   
483  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:15.54   
10  423  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:16.18   
11  905  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  1:16.20  EFT 
12  242  Edelhamre Kalle  2003  HS  AI3303  50 m  1:16.25   
13  70  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  50 m  1:16.88   
14  201  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  1:17.02   
15  795  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  50 m  1:17.18   
16  53  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:17.69   
17  525  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  1:17.81   
18  366  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  1:17.83   
19  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  1:17.89   
20  897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  1:17.90   
21  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  1:17.95   
22  673  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  50 m  1:18.35   
23  856  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  50 m  1:18.35   
24  592  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  1:18.47   
25  723  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  50 m  1:18.47   
26  524  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:18.64   
27  726  Svedin Ludwig  2004  SUNDSVALL  AD7104  50 m  1:18.87   
28  820  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  50 m  1:18.94   
29  200  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  50 m  1:19.12   
30  849  Persson Taylor Isac  2003  TÄBY SIM  AE6903  50 m  1:19.24   
31  377  Bevréus William  2003  KK KARPEN  AA5703  50 m  1:19.39   
32  788  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  50 m  1:19.41   
33  617  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  1:19.49   
34  494  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  1:19.56   
35  320  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  1:19.73   
36  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:19.73   
37  440  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  1:19.73   
38  83  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  1:19.78   
39  193  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:19.80   
40  305  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m  1:19.81   
41  100  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  1:19.87   
42  802  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  1:19.89   
43  522  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  1:19.91   
44  152  Johansson Sebastian  2003  SPIF SF  AD0903  50 m  1:20.01   
45  893  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  1:20.03   
46  263  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  50 m  1:20.05   
47  357  Wrenne Hannes  2004  KARLSKRONA  AC4304  50 m  1:20.05   
48  636  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  50 m  1:20.12   
15 år 
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  1:09.22   
478  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  1:09.95   
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  1:10.29   
122  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:12.20   
408  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  50 m  1:12.35   
17  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  1:12.39   
827  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  50 m  1:12.42   
507  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:12.83   
110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  1:13.59   
10  654  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  50 m  1:13.96   
11  683  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  1:13.97   
12  431  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  50 m  1:14.34   
13  391  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  1:14.51   
14  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  1:14.85   
15  157  Sidorov Alexandr  2002  SPIF SF  AN5702  50 m  1:15.60   
16  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  1:15.62   
17  436  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  1:15.75   
18  167  Esbjörnsson Juan  2002  BOTK-RÖNN  AQ6902  50 m  1:15.99   
19  111  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  50 m  1:17.90   
20  685  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:11.41   
21  58  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  1:11.65   
16 - 17 år 
396  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:06.08   
178  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  1:06.19   
268  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:06.32   
781  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  1:06.66   
39  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:08.63   
Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  1:08.79   
216  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  1:09.08   
243  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  1:09.23   
125  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  1:09.36   
10  793  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  1:09.45   
11  412  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  1:09.73   
12  612  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  1:09.75   
13  71  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  1:09.77   
14  309  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:09.85   
15  365  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:09.93   
16  476  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:10.02   
17  590  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:10.36   
18  72  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:10.54   
19  719  Hiltonsson Jonathan  2000  SUNDSVALL  AH1300  50 m  1:10.61   
20  550  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  1:10.71   
21  868  Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  50 m  1:10.79   
22  399  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:11.03   
23  716  Balkerud Felix  2001  SUNDSVALL  AH1301  50 m  1:11.05   
24  390  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  1:11.06   
25  774  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  50 m  1:11.59   
26  853  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  1:12.00   
27  474  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  1:12.13   
28  883  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  1:12.13   
29  597  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  1:12.49   
30  104  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  50 m  1:12.77   
31  880  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  1:12.84   
32  175  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  1:12.91   
33  237  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  1:12.93   
34  541  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  1:12.99   
35  830  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  1:13.12   
36  154  Nilsson-Deya Tyrone  2001  SPIF SF  AS7901  50 m  1:13.20   
37  668  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  50 m  1:13.20   
38  203  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  1:13.23   
39  273  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  1:13.28   
40  847  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  1:13.29   
41  433  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  50 m  1:13.32   
42  710  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  50 m  1:13.48   
43  761  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  1:13.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley Flickor 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:27.25 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Wilma Johansson 2:23.18 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Anna Miram 2:23.16 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
319  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:24.44   
364  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  2:26.88   
777  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  2:29.77   
23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  2:32.15   
Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:32.40   
660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  2:32.57   
346  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  50 m  2:32.65   
549  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  2:34.34   
846  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  2:34.34   
10  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:34.70   
11  429  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  2:35.03   
12  215  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:35.22   
13  776  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  50 m  2:35.69   
14  425  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  2:36.14   
15  260  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  2:36.41   
16  86  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:36.68   
17  666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:36.74   
18  251  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  2:36.78   
19  367  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  2:37.14   
20  12  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  2:37.17   
21  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  2:37.21   
22  488  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:37.23   
23  435  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  2:37.59   
24  265  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  2:37.71   
25  543  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  50 m  2:37.76   
26  164  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  2:37.79   
27  139  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  2:38.36   
28  834  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  2:38.39   
29  298  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  2:38.74   
30  669  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  2:39.09   
31  334  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  2:39.25   
32  513  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:39.31   
33  631  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  2:39.41   
34  269  Podric Nina  2004  HS  BU7604  50 m  2:39.54   
35  184  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  2:39.57   
36  773  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  50 m  2:39.60   
37  267  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  2:39.74   
38  232  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  2:39.75   
39  519  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  2:39.80   
40  627  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  50 m  2:40.04   
41  763  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  2:40.06   
42  51  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  2:40.14   
43  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:31.24   
15 år 
48  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:23.92   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:27.32   
728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  2:27.81   
580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:28.99   
76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  2:29.50   
379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:30.10   
678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  2:30.34   
745  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  2:30.46   
52  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:30.48   
10  292  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  2:30.72   
11  468  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:31.07   
12  414  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:31.34   
13  289  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  2:31.69   
14  755  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:31.97  EFT 
15  121  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  2:32.45   
16  409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  2:32.55   
17  297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  2:33.23   
18  65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:34.08   
19  220  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:35.05   
20  480  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:35.14   
21  299  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  50 m  2:35.45   
22  330  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  2:36.03   
23  870  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  2:36.40   
24  832  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  2:36.79   
25  81  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:37.11   
26  877  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  2:37.27   
27  427  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  2:37.38   
28  59  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  2:37.87   
29  142  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  2:38.01   
30  301  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  2:38.82   
31  311  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  2:39.97   
32  727  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  2:40.70   
33  405  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  50 m  2:42.61   
16 - 17 år 
325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:21.19   
762  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:21.75   
589  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  2:23.80   
556  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:26.47   
158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  2:26.66   
514  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:27.57   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  2:27.68   
210  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  50 m  2:27.77   
665  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:28.27   
10  520  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:29.64   
11  609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:30.28   
12  579  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  2:30.43   
13  249  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:30.83   
14  14  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  2:30.84   
15  354  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  2:30.98   
16  725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  2:31.21   
17  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:31.22   
18  196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:31.27   
19  610  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  2:31.38   
20  594  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:31.51   
21  149  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  2:31.57   
22  40  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  2:31.59   
23  91  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:31.71   
24  352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:31.84   
25  10  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  2:31.92   
26  819  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  2:32.04   
27  663  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:32.27   
28  644  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  2:32.63   
29  701  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  2:32.66   
30  82  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  2:32.78   
31  140  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:33.30   
32  185  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  2:33.32   
33  842  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  2:33.48   
34  138  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:33.67   
35  234  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  2:33.82   
36  271  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:34.07   
37  736  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  2:34.17   
38  90  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:34.33   
39  257  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  2:34.49   
40  674  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  2:34.51   
41  614  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  2:34.70   
42  867  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  25 m  2:23.46   
43  308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  25 m  2:26.58   
44  278  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  25 m  2:28.14   
45  615  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  2:28.54   
46  670  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:28.55   
47  791  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  25 m  2:28.97   
48  639  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  2:28.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar 
15 år och yngre: Robin Hansson (2001) 2:06.82 2016 FM: Robin Hansson 2:06.82 
16 - 17 år: Viktor Fridsjö (1998) 2:05.43 2015-06-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
565  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  2:14.44   
351  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:18.07   
18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  2:19.79   
460  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:19.85   
717  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  2:20.27   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:22.39   
711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  2:22.40   
626  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  2:23.73   
572  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  2:24.54   
10  866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  2:24.92   
11  752  Borrman Jakob  2002  SÖDERTÄLJE  BA1102  50 m  2:25.12   
12  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:26.20   
13  294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:27.43   
14  897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:28.60   
15  829  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:28.68   
16  802  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  2:29.61   
17  599  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m  2:30.09   
18  758  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  2:31.88   
19  551  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  2:32.63   
20  850  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:32.68   
21  25  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  50 m  2:32.73   
22  632  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  2:33.63   
23  879  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  2:33.87   
24  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  2:33.98   
25  105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  2:34.35   
26  328  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:34.75   
27  516  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  2:35.07   
28  786  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  2:35.20   
29  411  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  50 m  2:35.30   
30  851  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  2:35.76   
31  651  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  2:36.49   
32  664  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  2:36.53   
33  679  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  50 m  2:36.72   
34  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  2:37.15   
35  463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:37.47   
36  709  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  2:37.67   
37  508  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  50 m  2:37.76   
38  593  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  2:37.99   
39  182  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  2:38.02   
40  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  2:38.27   
41  310  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  50 m  2:38.72   
42  845  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  2:38.76   
43  633  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  50 m  2:38.82   
44  775  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  50 m  2:39.23   
16 - 17 år 
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:06.82   
823  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:09.17   
332  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  2:09.34   
529  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:10.57   
521  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:14.35   
255  Klingeryd Jalamo Victor  2000  HS  AT4500  50 m  2:14.87   
368  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:15.50   
830  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:16.57   
280  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:17.43   
10  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:17.47   
11  869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:18.91   
12  489  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  2:19.37   
13  806  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:20.72   
14  78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:20.77   
15  527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:20.96   
16  680  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:21.06   
17  623  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:21.09   
18  54  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  2:23.17   
19  206  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:23.60   
20  715  Gripon Mathieu  2001  STRÖMSTAD  BA5101  50 m  2:23.60   
21  412  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  2:23.94   
22  597  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:24.32   
23  293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:24.73   
24  172  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  2:26.17   
25  576  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  50 m  2:26.20   
26  348  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  2:26.92   
27  458  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:28.38   
28  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  2:35.18   
29  350  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  2:36.62  EFT 
30  704  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  2:17.68   
31  803  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  2:37.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Josefin Mikkelsen 17:55.82 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Hanna Eriksson 17:15.41 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
487  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  17:47.38   
790  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  18:04.98   
616  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  18:08.47   
655  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  50 m  18:43.87   
301  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  18:58.29   
272  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  19:09.19   
264  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  19:10.77   
297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  19:18.99   
376  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  19:19.88   
10  465  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  19:25.41   
11  252  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  19:43.95   
12  519  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  19:45.68   
13  311  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  19:52.55   
14  378  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  19:53.66   
15  635  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  22:14.89   
16 - 17 år 
247  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  17:40.89   
644  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  17:49.97   
526  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  17:58.36   
307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  18:02.79   
308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  18:02.86   
82  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  18:03.45   
45  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  18:07.89   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  18:08.54   
437  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  18:16.18   
10  842  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  18:21.03   
11  316  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  18:24.55   
12  291  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  18:28.73   
13  434  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  18:30.98   
14  14  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  18:32.18   
15  852  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  50 m  18:34.95   
16  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  18:35.37   
17  815  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  18:36.04   
18  196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  18:41.69   
19  208  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  18:52.84   
20  794  Sigurdsson Eva  2001  SÖDERTÖRN  AC5601  50 m  18:53.46   
21  300  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  50 m  18:57.47   
22  600  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  50 m  19:10.91   
23  682  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  50 m  19:43.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Josefin Mikkelsen 17:55.82 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Hanna Eriksson 17:15.41 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
487  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  17:47.38   
790  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  18:04.98   
616  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  18:08.47   
655  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  50 m  18:43.87   
301  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  18:58.29   
272  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  19:09.19   
264  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  19:10.77   
297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  19:18.99   
376  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  19:19.88   
10  465  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  19:25.41   
11  252  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  19:43.95   
12  519  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  19:45.68   
13  311  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  19:52.55   
14  378  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  19:53.66   
15  635  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  22:14.89   
16 - 17 år 
247  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  17:40.89   
644  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  17:49.97   
526  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  17:58.36   
307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  18:02.79   
308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  18:02.86   
82  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  18:03.45   
45  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  18:07.89   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  18:08.54   
437  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  18:16.18   
10  842  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  18:21.03   
11  316  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  18:24.55   
12  291  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  18:28.73   
13  434  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  18:30.98   
14  14  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  18:32.18   
15  852  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  50 m  18:34.95   
16  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  18:35.37   
17  815  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  18:36.04   
18  196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  18:41.69   
19  208  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  18:52.84   
20  794  Sigurdsson Eva  2001  SÖDERTÖRN  AC5601  50 m  18:53.46   
21  300  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  50 m  18:57.47   
22  600  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  50 m  19:10.91   
23  682  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  50 m  19:43.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
11_S
Gren 11, 4x100m Medley P 15 o y 
15 år och yngre: Täby S 4:10.13 2013 FM: Karlstads SS 4:12.51 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
799  Södertörns SS  2003  SÖDERTÖRN    50 m  4:13.78   
496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  4:15.32   
858  Täby S  2002  TÄBY SIM    50 m  4:16.42   
686  Spårvägen SF  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  4:17.55   
285  Helsingborgs S  2004  HS    50 m  4:21.76   
466  SK Lödde  2002  SK LÖDDE    50 m  4:25.17   
656  Skuru IK  2002  SKURU IK    50 m  4:26.21   
31  Väsby SS  2002  VÄSBY SS    50 m  4:26.68   
75  Ystads SS  2002  YSTADS SS    50 m  4:27.66   
10  899  Vellinge-Näsets SK  2002  VELLINGE-N    50 m  4:28.20   
11  337  Jönköpings SS  2002  JÖNKÖPING    50 m  4:28.51   
12  358  Karlskrona SS  2002  KARLSKRONA    50 m  4:29.97   
13  501  Malmö KK lag 2  2002  MKK    50 m  4:32.79   
14  94  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  4:32.81   
15  112  SS04  2002  SS04    50 m  4:32.98   
16  860  Täby S lag 2  2002  TÄBY SIM    50 m  4:33.61   
17  530  Mölndals ASS  2002  MASS    50 m  4:33.62   
18  767  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m  4:33.97   
19  739  SK Sydsim  2002  SK SYDSIM    50 m  4:34.95   
20  66  Växjö SS  2002  VÄXJÖ SS    50 m  4:35.18   
21  695  Spårvägen SF lag 2  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  4:35.42   
22  312  Järfälla S  2002  JÄRFÄLLA S    50 m  4:35.59   
23  810  SK Triton  2002  SK TRITON    50 m  4:35.66   
24  713  Stockholms KK  2002  SKK    50 m  4:35.98   
25  446  Linköpings ASS  2002  LASS    50 m  4:36.60   
26  286  Helsingborgs S Lag 2  2004  HS    50 m  4:36.71   
27  800  Södertörns SS Lag 2  2003  SÖDERTÖRN    50 m  4:37.01   
28  605  SK Poseidon  2002  POSEIDON    50 m  4:37.62   
29  160  Stockholmspolisens IF SF  2002  SPIF SF    50 m  4:37.79   
30  888  Varberg S  2002  VARBERG    50 m  4:38.42   
31  415  SK Laxen  2002  SK LAXEN    50 m  4:38.57   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
12_S
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17 
17 år och yngre: Täby S 3:57.82 2014 FM: Södertörns SS 4:01.27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
282  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  3:59.55   
798  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    50 m  4:00.25   
442  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  4:08.48   
313  Järfälla S  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  4:11.44   
186  SK Elfsborg  2000  ELFSBORG    50 m  4:11.52   
283  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  4:13.44   
335  Jönköpings SS  2000  JÖNKÖPING    50 m  4:13.83   
863  Täby S  2000  TÄBY SIM    50 m  4:14.24   
373  Karlstads SS  2000  KARLSTAD    50 m  4:14.58   
10  496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  4:14.91   
11  403  Landskrona SS  2000  LANDSKRONA    50 m  4:14.94   
12  562  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    50 m  4:15.47   
13  574  Norrköpings KK  2000  NKK    50 m  4:15.54   
14  765  Södertälje SS  2000  SÖDERTÄLJE    50 m  4:16.63   
15  41  Västerviks SS  2000  VÄSTERVIK    50 m  4:16.84   
16  73  Ystads SS  2000  YSTADS SS    50 m  4:18.29   
17  502  Malmö KK lag 2  2000  MKK    50 m  4:18.91   
18  131  Uddevalla S  2000  UDDEVALLA    50 m  4:18.95   
19  217  Gävle SS  2000  GÄVLE SS    50 m  4:19.58   
20  602  SK Poseidon  2000  POSEIDON    50 m  4:19.71   
21  532  Mölndals ASS  2001  MASS    50 m  4:19.79   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Flickor 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Josefin Mikkelsen 4:33.33 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alexandra Vartiainen 4:36.60 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Hanns Rosvall 4:28.61 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
451  Alman Sabina  2003  LULEÅ SS  AL0403  50 m  4:36.62   
49  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  4:39.94   
265  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  4:40.00   
164  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  4:40.19   
23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  4:46.09   
260  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  4:50.59   
631  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  4:50.60   
488  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  4:51.46   
367  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  4:51.83   
10  251  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  4:52.13   
11  491  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  4:52.37   
12  763  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  4:52.40   
13  51  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  4:53.11   
14  854  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  50 m  4:54.08   
15  743  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  50 m  4:54.31   
16  236  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  4:54.58   
17  543  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  50 m  4:56.03   
18  173  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  4:59.70   
19  441  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  5:00.12   
20  896  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  5:04.91   
21  413  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  50 m  5:05.45   
22  660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  4:40.95   
23  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  4:41.98   
24  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  4:42.66   
15 år 
487  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  4:31.16   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  4:32.68   
790  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  4:35.82   
721  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  4:39.03   
616  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  4:40.59   
424  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  4:40.87   
292  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  4:42.33   
414  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  4:44.02   
76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  4:44.35   
10  728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  4:45.06   
11  121  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  4:45.60   
12  376  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  4:46.43   
13  272  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  4:48.12   
14  356  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  50 m  4:48.55   
15  62  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  4:49.20   
16  655  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  50 m  4:49.26   
17  235  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  4:49.61   
18  465  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  4:49.70   
19  613  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  50 m  4:49.94   
20  301  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  4:50.11   
21  252  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  4:50.66   
22  881  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  50 m  4:52.12   
23  297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  4:52.65   
24  289  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  4:38.95   
16 - 17 år 
644  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:30.89   
247  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  4:32.28   
542  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  4:34.31   
281  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  4:34.60   
791  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  4:36.14   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  4:36.60   
526  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  4:36.63   
82  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  4:37.69   
815  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  4:38.57   
10  210  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  50 m  4:39.27   
11  520  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  4:39.29   
12  506  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  4:39.80   
13  308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  4:40.37   
14  659  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  4:41.71   
15  852  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  50 m  4:42.43   
16  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  50 m  4:43.23   
17  540  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  4:43.36   
18  705  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  4:44.11   
19  434  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  4:44.73   
20  55  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  4:28.06   
21  725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  25 m  4:33.00   
22  170  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  25 m  4:33.34   
23  762  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  4:33.49   
24  437  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  4:33.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
14_S
Gren 14, 100m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Elias Persson 56.31 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Joham Rydahl 53.74 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Kertes 51.93 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  56.52   
548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  56.83   
462  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  56.85   
239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  57.32   
351  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  57.46   
477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  57.56   
454  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  50 m  57.99   
653  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  58.69   
757  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  58.69   
10  331  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  58.71   
11  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  58.92   
12  913  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  50 m  59.10  EFT 
13  471  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  59.32   
14  783  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  50 m  59.43   
15  345  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  50 m  59.45   
16  792  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  50 m  59.57   
17  100  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  59.60   
18  828  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  59.73   
19  512  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  59.88   
20  873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  59.92   
21  897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  1:00.31   
22  572  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  1:00.34   
23  276  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  1:00.55   
24  516  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  1:00.58   
25  804  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  1:00.63   
26  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  1:00.85   
27  547  Jonson Viktor  2003  SK NEPTUN  AQ5303  50 m  1:00.91   
28  452  Eriksson Albin  2003  LULEÅ SS  AF3503  50 m  1:01.13   
29  63  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  50 m  1:01.22   
30  349  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:01.24   
31  780  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  50 m  1:01.25   
32  212  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  1:01.41   
33  423  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:01.41   
15 år 
493  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  55.43   
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  55.56   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  56.10   
898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  56.33   
245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  56.35   
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  56.76   
422  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  50 m  56.81   
709  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  57.19   
735  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  57.27   
10  463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  57.35   
11  328  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  57.40   
12  711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  57.52   
13  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  57.54   
14  786  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  57.62   
15  677  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  57.74   
16  778  Gutierrez Johan Javier  2002  SÖDERTÖRN  AM9502  50 m  57.74   
17  717  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  57.78   
18  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  57.92   
19  914  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  58.16  EFT 
20  110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  58.31   
21  685  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  58.33   
22  432  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  50 m  58.36   
23  182  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  58.68   
24  775  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  50 m  58.75   
25  126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  58.90   
26  508  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  50 m  59.54   
27  431  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  50 m  59.80   
28  408  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  50 m  1:00.00   
29  651  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  1:00.45   
30  58  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  50 m  1:00.96   
31  411  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  50 m  1:01.15   
32  391  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  1:02.83   
16 - 17 år 
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  51.56   
326  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  53.36   
Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  53.96   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  54.03   
601  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  54.31   
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  54.36   
38  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  54.37   
784  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  54.90   
332  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  54.91   
10  241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  55.28   
11  13  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  55.29   
12  342  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  55.40   
13  640  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  55.41   
14  781  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  55.44   
15  529  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  55.50   
16  880  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  55.55   
17  750  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  50 m  55.56   
18  544  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  55.61   
19  486  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  55.76   
20  141  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  55.79   
21  554  Tremblay Victor  2001  SK NEPTUN  BA9501  50 m  55.82   
22  785  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  55.96   
23  734  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  56.00   
24  71  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  56.06   
25  280  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  56.10   
26  793  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  56.14   
27  823  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  56.18   
28  724  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  56.45   
29  394  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  56.72   
30  567  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  53.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 
14 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:11.10 2015 FM: Julia Månsson 1:14.25 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Nelly Rasmusson 1:14.67 
16 - 17 år: Sophie Hansson (1998) 1:09.25 2015 FM: Sara Wallberg 1:13.40 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
364  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:12.25   
777  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  1:13.36   
666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  1:14.07   
Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:14.85   
215  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  1:16.61   
846  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  1:17.07   
184  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  1:17.37   
12  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  1:17.74   
660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  1:17.89   
10  747  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  1:18.20   
11  27  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  50 m  1:18.24   
12  425  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  1:18.78   
13  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:18.85   
14  669  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  1:18.94   
15  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  1:19.35   
16  346  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  50 m  1:19.66   
17  878  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  1:19.82   
18  772  Barrios Olivia  2004  SÖDERTÖRN  AR9204  50 m  1:19.91   
19  756  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m  1:19.95   
20  290  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  50 m  1:20.03   
21  545  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  50 m  1:20.06   
22  835  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  1:20.21   
23  232  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  1:20.29   
24  515  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  1:20.30   
25  421  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  50 m  1:20.35   
26  627  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  50 m  1:20.56   
27  102  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  50 m  1:20.68   
28  429  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  1:21.11   
29  165  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  1:21.13   
30  219  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  1:21.53   
31  176  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  1:21.59   
32  885  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  50 m  1:21.62   
33  687  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  50 m  1:21.64  EFT 
34  801  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  1:21.71   
35  490  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:21.74   
36  127  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  1:21.84   
37  233  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  1:21.95   
38  298  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  1:22.02   
39  746  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  50 m  1:22.12   
40  901  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  50 m  1:22.22   
41  397  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  1:22.27   
42  813  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  50 m  1:22.27   
43  699  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  50 m  1:22.39   
44  137  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  50 m  1:22.50   
45  844  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  50 m  1:22.50   
46  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  50 m  1:22.55   
47  428  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  1:22.60   
48  387  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  1:22.63   
49  384  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:22.81   
50  773  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:15.74   
51  776  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:16.44   
15 år 
89  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  1:10.94   
745  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  1:14.28   
52  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:14.66   
220  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  1:15.86   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:15.95   
877  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  1:16.02   
238  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  1:16.42   
832  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  1:16.43   
65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:16.52   
10  728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  1:17.09   
11  76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  1:17.26   
12  580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  1:17.74   
13  409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:18.27   
14  379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:18.36   
15  254  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  1:18.45   
16  727  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  1:18.58   
17  299  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  50 m  1:18.75   
18  468  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:18.76   
19  708  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  1:19.02   
20  678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:19.35   
21  106  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  50 m  1:19.73   
22  870  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  1:19.89   
23  381  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  1:20.12   
24  192  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  1:20.29   
25  297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  1:20.70   
26  573  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  50 m  1:20.83   
27  797  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  50 m  1:21.21   
28  405  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  50 m  1:21.35   
29  553  Starrost Elma  2002  SK NEPTUN  AN4202  50 m  1:21.56   
30  378  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  1:22.15   
31  426  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  1:22.23   
32  47  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:22.71   
16 - 17 år 
257  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  1:13.48   
158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  1:13.50   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  1:13.53   
45  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  1:14.23   
352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:14.31   
609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:14.54   
271  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:14.67   
150  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  50 m  1:14.97   
250  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:15.03   
10  11  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  1:15.36   
11  325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:15.41   
12  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:15.49   
13  588  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  1:15.60   
14  37  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  1:15.73   
15  177  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  1:15.91   
16  594  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  1:16.17   
17  570  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  1:16.20   
18  674  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  1:16.45   
19  385  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  1:16.85   
20  596  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:17.14   
21  556  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  1:17.46   
22  886  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  1:17.54   
23  836  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  1:18.00   
24  36  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:18.01   
25  607  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  1:18.10   
26  40  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:18.37   
27  244  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  1:18.37   
28  90  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:18.68   
29  210  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  50 m  1:18.83   
30  615  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:19.01   
31  701  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  1:19.01   
32  287  Wikström Tove  2001  HÄRNÖSAND  AC0201  50 m  1:19.03   
33  119  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  1:19.08   
34  736  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:19.18   
35  278  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  1:19.38   
36  140  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:19.41   
37  595  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:19.41   
38  450  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  1:19.51   
39  867  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:19.56   
40  839  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  1:19.62   
41  589  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  1:19.79   
42  91  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  1:19.93   
43  354  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  1:19.97   
44  438  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  1:20.03   
45  646  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  50 m  1:20.05   
46  341  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  50 m  1:20.10   
47  643  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  50 m  1:20.22   
48  725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:20.25   
49  729  Öberg Hanna  2000  SUNDSVALL  AC6400  50 m  1:20.42   
50  149  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:20.45   
51  170  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:20.46   
52  751  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  50 m  1:20.58   
53  582  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  1:20.59   
54  517  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  1:20.64   
55  79  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  1:20.67   
56  197  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  1:20.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
16_S
Gren 16, 200m Medley Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Erik Stensson 2:18.65 
15 år: Robin Hanson (2001) 2:07.79 2016-07-01 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Emil Hassling 2:08.72 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:17.40   
351  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:23.77   
586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:24.82   
757  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  2:26.08   
477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:26.19   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:26.29   
331  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  2:26.59   
897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:27.05   
509  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  2:29.32   
10  653  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  2:29.96   
11  483  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:30.14   
12  239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  2:30.19   
13  53  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:30.89   
14  681  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  50 m  2:31.82   
15  212  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  2:32.07   
16  305  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m  2:32.21   
17  471  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  2:32.22   
18  83  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  2:32.25   
19  548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  2:32.33   
20  572  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  2:32.78   
21  857  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  50 m  2:33.11   
22  318  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  2:33.12   
23  851  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  2:33.51   
24  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  2:33.57   
25  892  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  2:33.73   
26  349  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  2:33.75   
27  872  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  50 m  2:33.86   
28  675  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  50 m  2:33.98   
29  758  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  2:34.00   
30  100  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  2:34.01   
31  802  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  2:34.03   
32  320  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  2:34.06   
33  828  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  2:34.39   
34  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  2:34.71   
35  494  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  2:34.80   
36  599  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m  2:34.87   
37  845  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  2:35.05   
38  524  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  2:35.06   
39  525  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  2:35.17   
40  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  2:35.23   
41  459  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:35.27   
42  80  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  50 m  2:35.39   
43  423  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  2:35.49   
15 år 
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:15.67   
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  2:17.55   
478  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:19.48   
565  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  2:19.57   
17  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:20.83   
463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:22.68   
898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:22.98   
245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:23.15   
626  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  2:23.57   
10  122  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:23.80   
11  472  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:23.86   
12  677  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:24.07   
13  460  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:24.16   
14  829  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:24.51   
15  625  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  2:24.83   
16  685  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  2:25.41   
17  259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:25.65   
18  850  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:26.17   
19  709  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  2:26.32   
20  683  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  2:26.42   
21  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  2:26.72   
22  16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  2:26.80   
23  18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  2:26.83   
24  110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  2:26.97   
25  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:27.35   
26  752  Borrman Jakob  2002  SÖDERTÄLJE  BA1102  50 m  2:28.01   
27  436  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  2:28.24   
28  679  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  50 m  2:28.44   
29  391  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  2:30.47   
30  408  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  50 m  2:30.67   
31  735  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:30.69   
32  654  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  50 m  2:32.16   
16 - 17 år 
396  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:07.56   
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:07.79   
279  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  50 m  2:10.53   
332  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  2:13.70   
368  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:14.07   
268  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:14.39   
280  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:14.66   
309  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:14.93   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  2:15.05   
10  830  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:15.09   
11  680  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:16.63   
12  869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:17.27   
13  590  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:17.59   
14  781  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:17.59   
15  213  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  2:18.12   
16  521  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:18.16   
17  784  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:18.48   
18  567  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:18.80   
19  458  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:19.10   
20  243  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:19.13   
21  72  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:19.25   
22  342  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  2:19.97   
23  293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:20.58   
24  348  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  2:20.90   
25  612  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  2:20.99   
26  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:21.30   
27  793  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  2:21.44   
28  554  Tremblay Victor  2001  SK NEPTUN  BA9501  50 m  2:21.60   
29  304  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  2:21.64   
30  550  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  2:21.79   
31  399  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:21.85   
32  623  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:21.89   
33  571  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  2:12.98   
34  71  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:15.18   
35  412  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  2:15.79   
36  120  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  2:15.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
17_S
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Annie Hegmegi 2:26.48 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Sara Junevik 2:21.86 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
319  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:24.38   
48  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:24.92   
755  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:25.61   
379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:28.12   
580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:32.27   
50  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  2:33.16   
174  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  2:33.80   
86  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:33.84   
81  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:35.46   
10  631  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  2:35.87   
11  311  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  2:36.94   
12  159  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  2:37.13   
13  386  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  2:37.52   
14  23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  2:38.18   
15  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:38.38   
16  346  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  50 m  2:39.07   
17  424  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  2:39.76   
18  598  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  2:39.91   
19  194  Bäckström Saga  2002  ESKILSTUNA  AD9202  50 m  2:40.07   
20  468  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:41.05   
21  764  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  50 m  2:41.28   
22  179  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  50 m  2:41.79   
23  834  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  2:42.29   
24  166  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  2:42.46   
25  19  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  50 m  2:42.51   
26  429  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  2:42.71   
27  519  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  2:42.95   
28  59  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  2:43.04   
29  301  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  2:43.17   
30  618  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  2:43.26   
31  727  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  2:43.52   
32  260  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  2:43.83   
33  896  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  2:43.99   
34  645  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  50 m  2:44.17   
35  427  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  2:44.36   
36  513  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:44.66   
37  173  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  2:44.86   
38  875  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  50 m  2:45.88   
39  581  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  2:46.12   
40  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  2:46.31   
41  650  Danielsson Victoria  2002  SKURU IK  BP6802  50 m  2:46.64   
42  635  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  2:46.91   
43  882  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  2:46.91   
44  700  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  50 m  2:47.20   
45  107  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  50 m  2:47.50   
46  546  Hillström Vendela  2003  SK NEPTUN  AW5803  50 m  2:47.60   
47  220  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:47.79   
48  894  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  2:48.07   
49  619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:30.59   
50  487  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  25 m  2:34.02   
51  790  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  2:34.42   
16 - 17 år 
325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:24.16   
526  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:25.01   
274  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:25.54   
196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:26.29   
261  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:26.31   
665  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:27.51   
307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  2:28.56   
514  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:29.29   
542  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  2:31.59   
10  663  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:32.03   
11  249  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:32.71   
12  706  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  50 m  2:32.72   
13  722  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  2:33.54   
14  234  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  2:34.50   
15  815  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  2:34.58   
16  537  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  50 m  2:35.95   
17  316  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:37.96   
18  277  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  2:38.69   
19  199  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  2:38.88   
20  737  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  2:39.36   
21  208  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  2:40.25   
22  437  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  2:41.33   
23  258  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  2:41.39   
24  582  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  2:41.40   
25  308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  2:41.55   
26  195  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  50 m  2:41.94   
27  595  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  2:42.11   
28  536  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  50 m  2:42.23   
29  895  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  50 m  2:42.30   
30  608  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  50 m  2:43.88   
31  902  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  2:44.50   
32  197  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  2:44.76   
33  410  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  50 m  2:45.22   
34  682  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  50 m  2:45.65   
35  407  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN  AZ6201  50 m  2:45.72   
36  705  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  2:32.07   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Robin Hansson 16:59.21 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Melker Olsson 16:28.10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  17:29.44   
207  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  17:33.13   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  17:38.04   
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  17:47.63   
105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  18:03.70   
259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  18:08.12   
168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  18:08.21   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  18:11.75   
126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  18:13.43   
10  837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  18:24.84   
11  25  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  50 m  18:24.92   
12  310  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  50 m  18:28.66   
13  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  18:29.17   
14  329  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  18:30.19   
15  649  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  50 m  18:40.20   
16  522  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  19:22.84   
17  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  19:30.00   
18  193  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  19:40.12   
19  411  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  50 m  19:41.37   
20  723  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  50 m  19:45.21   
16 - 17 år 
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  16:15.92   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  16:24.92   
Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  16:47.06   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  16:52.48   
869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  16:53.82   
652  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  17:15.88   
293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  17:18.44   
78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06   
527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  17:25.97   
10  333  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:29.00   
11  248  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  17:29.97   
12  838  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  17:39.77   
13  871  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  17:40.35   
14  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  17:46.01   
15  833  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  50 m  17:46.30   
16  510  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  17:50.16   
17  718  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  17:51.00   
18  183  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  17:53.21   
19  61  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  50 m  17:53.64   
20  642  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  17:55.98   
21  46  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  17:56.94   
22  304  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  17:57.89   
23  237  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  17:58.37   
24  151  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  18:05.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Robin Hansson 16:59.21 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Melker Olsson 16:28.10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  17:29.44   
207  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  17:33.13   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  17:38.04   
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  17:47.63   
105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  18:03.70   
259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  18:08.12   
168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  18:08.21   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  18:11.75   
126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  18:13.43   
10  837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  18:24.84   
11  25  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  50 m  18:24.92   
12  310  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  50 m  18:28.66   
13  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  18:29.17   
14  329  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  18:30.19   
15  649  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  50 m  18:40.20   
16  522  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  19:22.84   
17  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  19:30.00   
18  193  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  19:40.12   
19  411  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  50 m  19:41.37   
20  723  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  50 m  19:45.21   
16 - 17 år 
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  16:15.92   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  16:24.92   
Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  16:47.06   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  16:52.48   
869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  16:53.82   
652  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  17:15.88   
293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  17:18.44   
78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06   
527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  17:25.97   
10  333  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:29.00   
11  248  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  17:29.97   
12  838  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  17:39.77   
13  871  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  17:40.35   
14  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  17:46.01   
15  833  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  50 m  17:46.30   
16  510  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  17:50.16   
17  718  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  17:51.00   
18  183  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  17:53.21   
19  61  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  50 m  17:53.64   
20  642  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  17:55.98   
21  46  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  17:56.94   
22  304  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  17:57.89   
23  237  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  17:58.37   
24  151  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  18:05.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
19_S
Gren 19, 4X100m Medley F 15 o y 
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:25.64 2011 FM: Västerås SS 4:25.65 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
57  Västerås SS  2002  VÄSTERÅS    50 m  4:30.24   
94  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  4:32.22   
446  Linköpings ASS  2002  LASS    50 m  4:35.79   
285  Helsingborgs S  2004  HS    50 m  4:37.72   
730  Sundsvalls SS  2002  SUNDSVALL    50 m  4:37.88   
858  Täby S  2002  TÄBY SIM    50 m  4:37.91   
31  Väsby SS  2002  VÄSBY SS    50 m  4:39.70   
358  Karlskrona SS  2002  KARLSKRONA    50 m  4:41.19   
66  Växjö SS  2002  VÄXJÖ SS    50 m  4:41.34   
10  672  Skövde SS  2003  SKÖVDE SS    50 m  4:41.59   
11  415  SK Laxen  2002  SK LAXEN    50 m  4:42.36   
12  286  Helsingborgs S Lag 2  2004  HS    50 m  4:42.56   
13  312  Järfälla S  2002  JÄRFÄLLA S    50 m  4:43.41   
14  371  Karlstads SS  2003  KARLSTAD    50 m  4:44.13   
15  382  KK Karpen  2002  KK KARPEN    50 m  4:44.19   
16  557  SK Neptun  2002  SK NEPTUN    50 m  4:46.25   
17  189  SK Elfsborg  2002  ELFSBORG    50 m  4:46.28   
18  799  Södertörns SS  2003  SÖDERTÖRN    50 m  4:46.67   
19  337  Jönköpings SS  2002  JÖNKÖPING    50 m  4:47.32   
20  314  Järfälla S lag 2  2002  JÄRFÄLLA S    50 m  4:47.71   
21  146  Trelleborgs S  2002  TRELLEBORG    50 m  4:48.23   
22  112  SS04  2002  SS04    50 m  4:48.68   
23  496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  4:48.89   
24  686  Spårvägen SF  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  4:48.89   
25  34  Väsby SS Lag 2  2002  VÄSBY SS    50 m  4:49.05   
26  748  Söderhamns SS  2002  SÖDERHAMN    50 m  4:49.85   
27  767  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m  4:50.47   
28  530  Mölndals ASS  2002  MASS    50 m  4:50.54   
29  227  Göteborg S  2002  GÖTEBORG    50 m  4:50.75   
30  388  Kristianstads SLS  2003  KSLS    50 m  4:50.77   
31  800  Södertörns SS Lag 2  2003  SÖDERTÖRN    50 m  4:50.88   
32  501  Malmö KK lag 2  2002  MKK    50 m  4:50.91   
33  860  Täby S lag 2  2002  TÄBY SIM    50 m  4:51.00   
34  447  Linköpings ASS lag 2  2002  LASS    50 m  4:51.10   
35  401  Landskrona SS  2002  LANDSKRONA    50 m  4:51.25   
36  128  Uddevalla S  2002  UDDEVALLA    50 m  4:51.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
20_S
Gren 20, 4X100m Medley F 16-17 
17 år och yngre: Väsby SS 4:20.47 2013 FM: Mölndals ASS S 4:30.23 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
282  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  4:23.91   
535  Mölndals ASS  2000  MASS    50 m  4:30.63   
283  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  4:32.06   
160  Stockholmspolisens IF SF  2002  SPIF SF    50 m  4:33.36   
28  Väsby SS  2000  VÄSBY SS    50 m  4:33.51   
730  Sundsvalls SS  2002  SUNDSVALL    50 m  4:33.98   
56  Västerås SS  2000  VÄSTERÅS    50 m  4:34.19   
602  SK Poseidon  2000  POSEIDON    50 m  4:34.23   
765  Södertälje SS  2000  SÖDERTÄLJE    50 m  4:34.81   
10  671  Skövde SS  2001  SKÖVDE SS    50 m  4:35.42   
11  284  Helsingborgs S Lag 3  2001  HS    50 m  4:35.76   
12  186  SK Elfsborg  2000  ELFSBORG    50 m  4:36.68   
13  611  SK Ran  2000  SK RAN    50 m  4:37.37   
14  583  Osby SS  2000  OSBY SS    50 m  4:39.02   
15  558  SK Neptun  2000  SK NEPTUN    50 m  4:39.23   
16  712  Stockholms KK  2000  SKK    50 m  4:39.57   
17  647  Sjöbo SS  2000  SJÖBO SS    50 m  4:39.86   
18  94  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  4:39.88   
19  574  Norrköpings KK  2000  NKK    50 m  4:40.01   
20  620  S 71  2002  S 71    50 m  4:40.01   
21  859  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  4:40.57   
22  223  Göteborg S  2001  GÖTEBORG    50 m  4:40.79   
23  335  Jönköpings SS  2000  JÖNKÖPING    50 m  4:41.13   
24  496  Malmö KK  2002  MKK    50 m  4:41.50   
25  144  Trelleborgs S  2000  TRELLEBORG    50 m  4:41.73   
26  204  Eskilstuna SK  2000  ESKILSTUNA    50 m  4:41.81   
27  442  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  4:44.00   
28  686  Spårvägen SF  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  4:44.13   
29  817  Trollhättans SS  2000  TROLLHÄTTA    50 m  4:44.45   
30  887  Varberg S  2001  VARBERG    50 m  4:44.45   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
21_S
Gren 21, 400m Medley Flickor 
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Alexandra Vartiainen 5:13.72 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Ida Swegmark 5:12.04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
48  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  5:05.63   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  5:09.09   
319  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  5:09.10   
468  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  5:12.85   
790  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  5:18.35   
678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  5:19.95   
580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  5:21.58   
728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  5:21.59   
289  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  5:23.12   
10  65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  5:25.48   
11  265  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  5:25.69   
12  745  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  5:26.33   
13  429  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  5:26.35   
14  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  5:26.93   
15  427  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  5:27.23   
16  487  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  5:27.77   
17  220  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  5:29.43   
18  12  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  5:31.77   
19  660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  5:31.96   
20  655  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  50 m  5:33.20   
21  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  5:33.34   
22  76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  5:09.45   
23  23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  5:14.63   
24  379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  5:16.61   
16 - 17 år 
325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  5:01.62   
762  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  5:05.98   
210  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  50 m  5:09.82   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  5:09.90   
665  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  5:11.05   
526  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  5:11.27   
196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  5:14.51   
14  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  5:15.16   
542  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  5:15.33   
10  82  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  5:21.28   
11  308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  5:22.35   
12  307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  5:22.52   
13  91  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  5:22.80   
14  234  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  5:23.25   
15  208  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  5:23.49   
16  609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  5:24.62   
17  663  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  5:24.89   
18  751  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  50 m  5:26.63   
19  819  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  5:27.76   
20  852  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  50 m  5:28.55   
21  177  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  5:30.14   
22  300  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  50 m  5:34.16   
23  674  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  5:35.49   
24  682  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  50 m  5:41.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 
22_S
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Robin Björklund 1:00.73 
15 år: Robin Hanson (2001) 56.77 2016 FM: Robin Hansson 56.77 
16 - 17 år: Albin Lövgren (1999) 55.91 2016 FM: Albin Lövgren 55.91 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
351  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  1:00.60   
897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  1:01.48   
477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  1:02.33   
572  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  1:02.75   
462  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  1:02.88   
276  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  1:03.37   
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  1:03.40   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  1:04.54   
586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  1:04.59   
10  516  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  1:05.90   
11  757  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  1:05.95   
12  528  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:06.01   
13  483  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:06.07   
14  802  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  1:06.44   
15  653  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  1:06.50   
16  664  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  1:06.51   
17  632  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  1:06.84   
18  77  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  50 m  1:07.59   
19  212  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  1:08.02   
20  599  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m  1:08.11   
21  318  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  1:08.48   
22  548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  1:08.55   
23  804  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  1:08.65   
24  851  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  1:08.65   
25  758  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  1:08.73   
26  239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  1:09.06   
27  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:09.10   
28  100  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  1:09.25   
29  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  1:09.28   
30  256  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  50 m  1:09.30   
31  262  Lundblad William  2004  HS  AC9904  50 m  1:09.34   
32  681  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  50 m  1:09.36   
33  156  Rasool Oliver  2003  SPIF SF  AI0103  50 m  1:09.44   
34  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  1:09.58   
15 år 
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  1:00.13   
565  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  1:00.23   
717  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  1:00.94   
778  Gutierrez Johan Javier  2002  SÖDERTÖRN  AM9502  50 m  1:01.49   
460  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  1:01.66   
493  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  1:01.86   
829  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:02.05   
625  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  1:02.25   
18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  1:02.44   
10  866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  1:02.69   
11  711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  1:02.86   
12  898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  1:03.24   
13  786