Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
13 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:50 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor |
Finaler (3) |
Sponsor: Nordic Feel AB |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:27.25 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Wilma Johansson 2:23.18 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Anna Miram 2:23.16 |
|
Heat 1 (3) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
660 |
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:33.11 |
666 |
2 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:32.47 |
4 |
3 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
2:29.78 |
319 |
4 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:26.55 |
777 |
5 |
Emelie Fast |
2004 |
AR4204 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:27.92 |
846 |
6 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:31.10 |
267 |
7 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
50m |
2:32.54 |
429 |
8 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
50m |
2:34.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
76 |
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
AA9402 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
2:30.96 |
745 |
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
2:30.87 |
728 |
3 |
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:28.84 |
48 |
4 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:25.58 |
619 |
5 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
2:26.58 |
52 |
6 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:30.17 |
678 |
7 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:30.92 |
289 |
8 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:32.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
609 |
1 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
2:30.42 |
354 |
2 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:29.64 |
589 |
3 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
50m |
2:26.45 |
762 |
4 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:24.03 |
325 |
5 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:26.18 |
594 |
6 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
50m |
2:28.85 |
210 |
7 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
FALUN |
|
50m |
2:29.75 |
674 |
8 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:30.97 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
13 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
13:50 |
|