Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
21:05 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar |
Försök (14) |
Sponsor: Pågen |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Erik Stensson 1:10.01 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Marcus Ålenius 1:09.08 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Emil Hassling 1:06.08 |
|
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Oskar Axandersson |
2002 |
AN7502 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:11.65 |
636 |
2 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
50m |
1:20.12 |
357 |
3 |
Hannes Wrenne |
2004 |
AC4304 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:20.05 |
152 |
4 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SPIF SF |
|
50m |
1:20.01 |
893 |
5 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
AA6503 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:20.03 |
263 |
6 |
Vlad Lupu |
2003 |
AF8703 |
HS |
|
50m |
1:20.05 |
685 |
7 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.41 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
802 |
1 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
50m |
1:19.89 |
305 |
2 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:19.81 |
83 |
3 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:19.78 |
320 |
4 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:19.73 |
380 |
5 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:19.73 |
193 |
6 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
50m |
1:19.80 |
100 |
7 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:19.87 |
522 |
8 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
MASS |
|
50m |
1:19.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
494 |
1 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
50m |
1:19.56 |
788 |
2 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:19.41 |
849 |
3 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:19.24 |
820 |
4 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
50m |
1:18.94 |
200 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:19.12 |
377 |
6 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:19.39 |
617 |
7 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
1:19.49 |
440 |
8 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
50m |
1:19.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
524 |
1 |
Karl Skogsberg |
2003 |
AF2103 |
MASS |
|
50m |
1:18.64 |
592 |
2 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
50m |
1:18.47 |
856 |
3 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:18.35 |
111 |
4 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
SS04 |
|
50m |
1:17.90 |
587 |
5 |
Carl Löfgren |
2003 |
AE7303 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:17.95 |
673 |
6 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:18.35 |
723 |
7 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
AD5103 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:18.47 |
726 |
8 |
Ludwig Svedin |
2004 |
AD7104 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:18.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
366 |
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:17.83 |
53 |
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:17.69 |
201 |
3 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:17.02 |
242 |
4 |
Kalle Edelhamre |
2003 |
AI3303 |
HS |
|
50m |
1:16.25 |
70 |
5 |
Aron Persson |
2004 |
AM4504 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:16.88 |
795 |
6 |
Malte Söderberg |
2004 |
AL1904 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:17.18 |
525 |
7 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
50m |
1:17.81 |
637 |
8 |
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
50m |
1:17.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
423 |
1 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
50m |
1:16.18 |
436 |
2 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
50m |
1:15.75 |
157 |
3 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
SPIF SF |
|
50m |
1:15.60 |
168 |
4 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:14.85 |
483 |
5 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
50m |
1:15.54 |
566 |
6 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
50m |
1:15.62 |
167 |
7 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:15.99 |
905 |
8 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:16.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
431 |
1 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
50m |
1:14.34 |
654 |
2 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
SKURU IK |
|
50m |
1:13.96 |
757 |
3 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:13.82 |
110 |
4 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
50m |
1:13.59 |
294 |
5 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:13.65 |
783 |
6 |
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:13.92 |
683 |
7 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.97 |
391 |
8 |
Richard Ekholm |
2002 |
AV1702 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:14.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
710 |
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
50m |
1:13.48 |
433 |
2 |
Albert Oscarsson |
2001 |
AH0101 |
LASS |
|
50m |
1:13.32 |
847 |
3 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:13.29 |
203 |
4 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:13.23 |
273 |
5 |
Måns Segerlund |
2000 |
AH1900 |
HS |
|
50m |
1:13.28 |
509 |
6 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:13.32 |
2 |
7 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
1:13.41 |
761 |
8 |
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:13.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
331 |
1 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.20 |
830 |
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:13.12 |
237 |
3 |
Johan Alderbrink |
2001 |
AO7701 |
HS |
|
50m |
1:12.93 |
880 |
4 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
1:12.84 |
175 |
5 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:12.91 |
541 |
6 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:12.99 |
668 |
7 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:13.20 |
154 |
8 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
AS7901 |
SPIF SF |
|
50m |
1:13.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
653 |
1 |
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
SKURU IK |
|
50m |
1:12.81 |
597 |
2 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
50m |
1:12.49 |
17 |
3 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:12.39 |
122 |
4 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:12.20 |
408 |
5 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:12.35 |
827 |
6 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:12.42 |
104 |
7 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
50m |
1:12.77 |
507 |
8 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
50m |
1:12.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
474 |
1 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
50m |
1:12.13 |
681 |
2 |
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:11.74 |
390 |
3 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
AG7501 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:11.06 |
399 |
4 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:11.03 |
716 |
5 |
Felix Balkerud |
2001 |
AH1301 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:11.05 |
774 |
6 |
Markus Charlton |
2001 |
AD7701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:11.59 |
853 |
7 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.00 |
883 |
8 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
50m |
1:12.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
1 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:10.54 |
309 |
2 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:09.85 |
243 |
3 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
HS |
|
50m |
1:09.23 |
268 |
4 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
50m |
1:06.32 |
3 |
5 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
50m |
1:08.79 |
412 |
6 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:09.73 |
476 |
7 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
50m |
1:10.02 |
868 |
8 |
Alexander Almasi |
2000 |
AB0300 |
UPSALA S |
|
50m |
1:10.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
590 |
1 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
1:10.36 |
71 |
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:09.77 |
7 |
3 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:09.22 |
178 |
4 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.19 |
39 |
5 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:08.63 |
793 |
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:09.45 |
478 |
7 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
50m |
1:09.95 |
550 |
8 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:10.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
837 |
1 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.29 |
612 |
2 |
Philip Chen |
2000 |
AC4700 |
S 71 |
|
50m |
1:09.75 |
216 |
3 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:09.08 |
396 |
4 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:06.08 |
781 |
5 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.66 |
125 |
6 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:09.36 |
365 |
7 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:09.93 |
719 |
8 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:10.61 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
12 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
21:05 |
|