Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
13 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:28 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar |
Försök (11) |
Sponsor: Cloetta |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Elias Persson 56.31 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Joham Rydahl 53.74 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Kertes 51.93 |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
423 |
1 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
50m |
1:01.41 |
780 |
2 |
Edvin Jonsson |
2004 |
AD1504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.25 |
63 |
3 |
Anton Strand |
2003 |
AH8903 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:01.22 |
452 |
4 |
Albin Eriksson |
2003 |
AF3503 |
LULEÅ SS |
|
50m |
1:01.13 |
411 |
5 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:01.15 |
349 |
6 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:01.24 |
212 |
7 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:01.41 |
391 |
8 |
Richard Ekholm |
2002 |
AV1702 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:02.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
547 |
1 |
Viktor Jonson |
2003 |
AQ5303 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:00.91 |
804 |
2 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
50m |
1:00.63 |
276 |
3 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
50m |
1:00.55 |
572 |
4 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
AF8903 |
NKK |
|
50m |
1:00.34 |
651 |
5 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
50m |
1:00.45 |
516 |
6 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
MASS |
|
50m |
1:00.58 |
637 |
7 |
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
50m |
1:00.85 |
58 |
8 |
Oskar Axandersson |
2002 |
AN7502 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:00.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
408 |
1 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:00.00 |
512 |
2 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
50m |
59.88 |
828 |
3 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
59.73 |
792 |
4 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.57 |
100 |
5 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
50m |
59.60 |
431 |
6 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
50m |
59.80 |
873 |
7 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
50m |
59.92 |
897 |
8 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:00.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
345 |
1 |
Philip Turkowitch |
2003 |
AY0703 |
KALMAR SS |
|
50m |
59.45 |
471 |
2 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
50m |
59.32 |
586 |
3 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
58.92 |
331 |
4 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
58.71 |
775 |
5 |
Kevin Cheng |
2002 |
AI8702 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
58.75 |
913 |
6 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
50m |
59.10 |
783 |
7 |
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.43 |
508 |
8 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
50m |
59.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
50m |
58.68 |
685 |
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
58.33 |
454 |
3 |
Ji An Wang |
2003 |
AA2303 |
LULEÅ SS |
|
50m |
57.99 |
717 |
4 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
50m |
57.78 |
168 |
5 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
57.92 |
914 |
6 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
50m |
58.16 |
432 |
7 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
50m |
58.36 |
757 |
8 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
58.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
778 |
1 |
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
AM9502 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
57.74 |
477 |
2 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
50m |
57.56 |
711 |
3 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
50m |
57.52 |
328 |
4 |
Eldin Nukovic |
2002 |
AE5102 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
57.40 |
351 |
5 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
57.46 |
566 |
6 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
50m |
57.54 |
786 |
7 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
57.62 |
677 |
8 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
57.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
1 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
50m |
57.32 |
709 |
2 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
50m |
57.19 |
548 |
3 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
56.83 |
837 |
4 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
TÄBY SIM |
|
50m |
56.76 |
422 |
5 |
Malte Lundgren |
2002 |
AC5302 |
LIDKÖPING |
|
50m |
56.81 |
462 |
6 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
50m |
56.85 |
735 |
7 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
57.27 |
463 |
8 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
57.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
56.52 |
245 |
2 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
50m |
56.35 |
823 |
3 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
50m |
56.18 |
866 |
4 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
AD4702 |
UMEÅ SS |
|
50m |
56.10 |
793 |
5 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
56.14 |
898 |
6 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
56.33 |
724 |
7 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
50m |
56.45 |
394 |
8 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
56.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
785 |
1 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
55.96 |
7 |
2 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
55.56 |
13 |
3 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
50m |
55.29 |
3 |
4 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
50m |
53.96 |
181 |
5 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
54.36 |
493 |
6 |
Elias Persson |
2002 |
AI7902 |
MKK |
|
50m |
55.43 |
486 |
7 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
50m |
55.76 |
280 |
8 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
50m |
56.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
554 |
1 |
Victor Tremblay |
2001 |
BA9501 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.82 |
880 |
2 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
55.55 |
332 |
3 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
54.91 |
326 |
4 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
AC9900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
53.36 |
601 |
5 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
50m |
54.31 |
640 |
6 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
55.41 |
544 |
7 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.61 |
71 |
8 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
50m |
56.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
55.79 |
529 |
2 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
55.50 |
38 |
3 |
Erik Ohlsén |
2000 |
AF4300 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
54.37 |
296 |
4 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
51.56 |
322 |
5 |
Marcus Holmquist |
2000 |
AK2500 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
54.03 |
342 |
6 |
Anton Hong |
2000 |
AI8900 |
KALMAR SS |
|
50m |
55.40 |
750 |
7 |
John Aldrin |
2001 |
AI8101 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
55.56 |
734 |
8 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
56.00 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
13 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:28 |
|