2017-07-22   06:36:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

8_S
Gren 8, 200m Medley Flickor 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:27.25 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Wilma Johansson 2:23.18 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Anna Miram 2:23.16 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
319  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:24.44   
364  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  2:26.88   
777  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  2:29.77   
23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  2:32.15   
Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:32.40   
660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  2:32.57   
346  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  50 m  2:32.65   
549  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  2:34.34   
846  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  2:34.34   
10  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:34.70   
11  429  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  2:35.03   
12  215  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:35.22   
13  776  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  50 m  2:35.69   
14  425  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  2:36.14   
15  260  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  2:36.41   
16  86  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:36.68   
17  666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:36.74   
18  251  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  2:36.78   
19  367  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  2:37.14   
20  12  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  2:37.17   
21  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  2:37.21   
22  488  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:37.23   
23  435  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  2:37.59   
24  265  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  2:37.71   
25  543  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  50 m  2:37.76   
26  164  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  2:37.79   
27  139  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  2:38.36   
28  834  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  2:38.39   
29  298  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  2:38.74   
30  669  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  2:39.09   
31  334  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  2:39.25   
32  513  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:39.31   
33  631  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  2:39.41   
34  269  Podric Nina  2004  HS  BU7604  50 m  2:39.54   
35  184  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  2:39.57   
36  773  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  50 m  2:39.60   
37  267  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  2:39.74   
38  232  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  2:39.75   
39  519  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  2:39.80   
40  627  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  50 m  2:40.04   
41  763  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  2:40.06   
42  51  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  2:40.14   
43  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:31.24   
15 år 
48  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:23.92   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:27.32   
728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  2:27.81   
580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:28.99   
76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  2:29.50   
379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:30.10   
678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  2:30.34   
745  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  2:30.46   
52  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:30.48   
10  292  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  2:30.72   
11  468  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:31.07   
12  414  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:31.34   
13  289  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  2:31.69   
14  755  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:31.97  EFT 
15  121  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  2:32.45   
16  409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  2:32.55   
17  297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  2:33.23   
18  65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:34.08   
19  220  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:35.05   
20  480  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:35.14   
21  299  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  50 m  2:35.45   
22  330  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  2:36.03   
23  870  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  2:36.40   
24  832  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  2:36.79   
25  81  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:37.11   
26  877  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  2:37.27   
27  427  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  2:37.38   
28  59  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  2:37.87   
29  142  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  2:38.01   
30  301  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  2:38.82   
31  311  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  2:39.97   
32  727  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  2:40.70   
33  405  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  50 m  2:42.61   
16 - 17 år 
325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:21.19   
762  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:21.75   
589  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  2:23.80   
556  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:26.47   
158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  2:26.66   
514  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:27.57   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  2:27.68   
210  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  50 m  2:27.77   
665  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:28.27   
10  520  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:29.64   
11  609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:30.28   
12  579  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  2:30.43   
13  249  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:30.83   
14  14  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  2:30.84   
15  354  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  2:30.98   
16  725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  2:31.21   
17  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:31.22   
18  196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:31.27   
19  610  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  2:31.38   
20  594  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:31.51   
21  149  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  2:31.57   
22  40  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  2:31.59   
23  91  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:31.71   
24  352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:31.84   
25  10  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  2:31.92   
26  819  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  2:32.04   
27  663  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:32.27   
28  644  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  2:32.63   
29  701  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  2:32.66   
30  82  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  2:32.78   
31  140  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:33.30   
32  185  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  2:33.32   
33  842  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  2:33.48   
34  138  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:33.67   
35  234  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  2:33.82   
36  271  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:34.07   
37  736  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  2:34.17   
38  90  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:34.33   
39  257  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  2:34.49   
40  674  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  2:34.51   
41  614  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  2:34.70   
42  867  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  25 m  2:23.46   
43  308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  25 m  2:26.58   
44  278  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  25 m  2:28.14   
45  615  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  2:28.54   
46  670  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:28.55   
47  791  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  25 m  2:28.97   
48  639  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  2:28.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start