2017-11-18   12:53:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

6_S
Gren 6, 100m Frisim Flickor 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Gloria Muzito 58.75 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Tova Olsson 58.89 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Hanna Eriksson 57.49 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
658  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  59.65   
364  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:00.48   
49  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:00.62   
319  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  1:01.21   
Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:01.48   
236  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  1:01.65   
23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  1:01.90   
164  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  1:01.92   
451  Alman Sabina  2003  LULEÅ SS  AL0403  50 m  1:01.96   
10  475  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  1:02.26   
11  136  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  1:02.30   
12  171  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  1:02.31   
13  184  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  1:02.68   
14  549  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  1:02.69   
15  367  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:02.73   
16  666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  1:02.84   
17  117  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  1:02.88   
18  298  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  1:02.88   
19  660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  1:02.89   
20  334  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  1:03.37   
21  260  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  1:03.45   
22  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:03.50   
23  491  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:03.52   
24  323  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  1:03.53   
25  51  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  1:03.62   
26  393  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  50 m  1:03.80   
27  441  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  1:03.83   
28  743  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  50 m  1:03.90   
29  822  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  50 m  1:03.90   
30  789  Possman Klara  2003  SÖDERTÖRN  BA6803  50 m  1:03.96   
31  787  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  50 m  1:04.01   
32  174  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  1:04.07   
33  173  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  1:04.11   
34  776  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:00.97   
35  488  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  1:01.33   
36  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:01.65   
15 år 
721  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  57.90   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  59.86   
48  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  59.94   
409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:00.72   
424  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:00.84   
76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  1:00.98   
755  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:01.02   
831  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  1:01.34   
414  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  1:01.60   
10  480  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:01.71   
11  235  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  1:01.88   
12  292  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  1:01.94   
13  355  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:02.16   
14  621  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  1:02.16   
15  569  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  50 m  1:02.24   
16  62  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:02.30   
17  379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:02.30   
18  728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  1:02.38   
19  678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:02.46   
20  84  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  1:02.49   
21  376  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  1:02.52   
22  65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:02.65   
23  153  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:02.66   
24  832  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  1:02.74   
25  252  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  1:02.78   
26  211  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  50 m  1:03.06   
27  142  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:03.23   
28  108  Magnusson Tova  2002  SS04  AC5802  50 m  1:03.55   
29  356  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  50 m  1:03.80   
30  894  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:03.92   
31  238  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:00.35   
32  289  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:00.48   
16 - 17 år 
589  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  58.36   
520  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  58.89   
659  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  59.08   
261  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  59.15   
762  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  59.56   
579  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  59.78   
663  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  59.86   
10  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  59.88   
842  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  59.94   
10  281  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  1:00.07   
11  55  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:00.10   
12  307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  1:00.10   
13  824  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  1:00.11   
14  725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:00.17   
15  352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:00.27   
16  705  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  1:00.48   
17  759  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:00.67   
18  816  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  1:00.68   
19  518  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:00.74   
20  149  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:00.76   
21  180  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  1:00.89   
22  257  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  1:00.92   
23  400  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:00.92   
24  170  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:00.93   
25  609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:00.95   
26  814  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  50 m  1:01.00   
27  158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  1:01.14   
28  867  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:01.23   
29  247  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:01.25   
30  222  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  1:01.33   
31  277  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:01.38   
32  481  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  1:01.40   
33  722  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  1:01.63   
34  140  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:01.69   
35  253  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:01.69   
36  315  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  58.31   
37  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  58.46   
38  610  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  59.28   
39  670  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  59.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start