2017-11-22   21:26:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

34_S
Gren 34, 200m Bröstsim Pojkar 
15 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 2:24.19 2014 FM: Marcus Ålenius 2:27.88 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Pontus Jonsson 2:23.40 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
478  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:30.88   
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:31.45   
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  2:31.72   
122  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:33.14   
681  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  50 m  2:35.37   
17  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:37.77   
509  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  2:38.82   
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:40.63   
757  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  2:41.05   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  50 m  2:41.41   
11  391  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  2:42.48   
12  436  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  2:42.58   
13  483  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:42.65   
14  683  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  2:42.66   
15  110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  2:43.05   
16  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:43.80   
17  472  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:43.90   
18  827  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  50 m  2:44.28   
19  242  Edelhamre Kalle  2003  HS  AI3303  50 m  2:44.54   
20  423  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  2:44.89   
21  167  Esbjörnsson Juan  2002  BOTK-RÖNN  AQ6902  50 m  2:46.03   
22  408  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  50 m  2:46.20   
23  18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  2:46.28   
24  653  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  2:46.56   
25  723  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  50 m  2:46.85   
26  795  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  50 m  2:46.99   
27  58  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  50 m  2:47.39   
28  331  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  2:47.41   
29  53  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:47.68   
30  431  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  50 m  2:47.83   
31  507  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  2:47.99   
32  525  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  2:47.99   
33  856  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  50 m  2:48.24   
34  111  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  50 m  2:48.43   
35  783  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m  2:34.99   
16 - 17 år 
781  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:21.63   
268  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:22.95   
216  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  2:27.88   
399  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:28.71   
125  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:31.09   
612  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  2:32.17   
39  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  2:32.24   
476  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  2:32.87   
365  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:33.00   
10  883  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  2:33.63   
11  774  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  50 m  2:34.04   
12  178  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  2:34.68   
13  412  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  2:34.89   
14  72  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:35.41   
15  541  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  2:35.41   
16  716  Balkerud Felix  2001  SUNDSVALL  AH1301  50 m  2:36.13   
17  203  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  2:36.52   
18  550  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  2:37.80   
19  597  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:38.13   
20  71  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  2:38.46   
21  175  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  2:38.54   
22  243  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:38.56   
23  719  Hiltonsson Jonathan  2000  SUNDSVALL  AH1300  50 m  2:38.57   
24  793  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  2:39.19   
25  390  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  2:39.25   
26  214  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  50 m  2:40.02   
27  853  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  2:40.64   
28  273  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  2:40.74   
29  710  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  50 m  2:40.96   
30  350  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  2:41.03   
31  847  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  2:41.16   
32  554  Tremblay Victor  2001  SK NEPTUN  BA9501  50 m  2:41.77   
33  469  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  2:41.97   
34  830  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:42.03   
35  884  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  2:43.00   
36  26  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  50 m  2:43.07   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start