2017-09-22   22:32:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

31_S
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 1:00.24 2007 FM: Edith Jernstedt 1:05.62 
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Alicia Lundblad 1:04.36 
16 - 17 år: Agnes Wiiand (1997) 1:01.02 2014 FM: Anna Eriksson 1:02.57 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
319  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  1:05.93   
86  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  1:06.23   
789  Possman Klara  2003  SÖDERTÖRN  BA6803  50 m  1:06.96   
49  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:07.28   
777  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  1:07.52   
23  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  1:08.27   
513  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  1:08.47   
386  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  1:08.76   
236  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  1:08.89   
10  549  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  1:08.89   
11  174  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  1:09.12   
12  631  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  1:09.13   
13  666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  1:09.15   
14  773  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  50 m  1:09.26   
15  429  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  1:09.36   
16  435  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  1:09.55   
17  658  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  1:09.89   
18  171  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  1:09.97   
19  834  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  1:10.19   
20  139  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  1:10.31   
21  581  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  1:10.99   
22  882  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  1:11.12   
23  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  1:11.31   
24  102  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  50 m  1:11.44   
25  645  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  50 m  1:11.49   
26  260  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  1:11.50   
27  251  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  1:11.52   
28  398  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:11.63   
29  519  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  1:11.96   
30  846  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  1:12.05   
31  598  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  1:12.08   
32  60  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  50 m  1:12.29   
33  630  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  1:12.31   
34  107  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  50 m  1:12.37   
35  306  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  50 m  1:12.44   
36  787  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  50 m  1:12.52   
37  413  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  50 m  1:12.54   
38  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  50 m  1:12.63   
39  854  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  50 m  1:12.67   
40  744  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  1:12.74   
41  267  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  1:12.76   
42  346  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  1:08.28   
43  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:09.35   
15 år 
755  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:04.46   
48  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:04.58   
379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:05.75   
355  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:05.95   
414  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  1:07.85   
142  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:08.26   
159  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  1:08.33   
427  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  1:08.35   
81  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  1:08.51   
10  721  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  1:08.67   
11  728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  1:08.87   
12  84  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  1:09.23   
13  424  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:09.24   
14  116  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:09.35   
15  738  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  1:09.41   
16  764  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  50 m  1:09.61   
17  108  Magnusson Tova  2002  SS04  AC5802  50 m  1:09.73   
18  468  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:09.84   
19  59  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  1:10.04   
20  93  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  1:10.07   
21  153  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:10.15  EFT 
22  619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:10.41   
23  311  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  1:10.43   
24  409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:10.43   
25  330  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:10.58   
26  580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  1:10.59   
27  194  Bäckström Saga  2002  ESKILSTUNA  AD9202  50 m  1:10.70   
28  894  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:10.75   
29  302  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  50 m  1:10.99   
30  618  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  1:11.33   
31  50  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  1:11.51   
32  678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  1:06.84   
33  76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  1:07.72   
16 - 17 år 
518  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:03.91   
261  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:04.36   
526  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  1:05.10   
759  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:05.35   
722  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  1:05.75   
725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:05.78   
274  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:05.82   
277  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:05.96   
325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:06.38   
10  249  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  1:06.87   
11  307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  1:07.21   
12  614  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:07.28   
13  665  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  1:07.31   
14  706  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  50 m  1:07.31   
15  196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  1:07.50   
16  595  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:07.59   
17  481  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  1:07.64   
18  158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  1:07.65   
19  400  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:07.65   
20  814  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  50 m  1:07.65   
21  199  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  1:07.89   
22  815  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  1:08.13   
23  639  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:08.14   
24  344  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  1:08.27   
25  40  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:08.54   
26  646  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  50 m  1:08.57   
27  663  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  1:08.64   
28  138  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:08.77   
29  91  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  1:08.82   
30  352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:08.82   
31  485  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:09.03   
32  609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  1:05.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start