2017-09-20   07:46:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

25_S
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor 
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.34 2010 FM: Malin Eklund 2:39.16 
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Sara Wallberg 2:40.79 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
89  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  2:34.29   
777  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  2:39.11   
52  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:40.44   
220  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:42.96   
745  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  2:43.64   
666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:43.75   
877  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  2:44.50   
660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  2:44.70   
846  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  2:44.74   
10  65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:45.48   
11  619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:45.82   
12  832  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  2:46.27   
13  669  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  2:47.16   
14  76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  2:47.66   
15  12  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  2:47.73   
16  580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:47.92   
17  409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  2:48.14   
18  870  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  2:48.92   
19  747  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  2:49.48   
20  627  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  50 m  2:49.66   
21  678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  2:50.13   
22  215  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:50.32   
23  254  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  2:50.65   
24  797  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  50 m  2:50.88   
25  727  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  2:51.06   
26  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:51.47   
27  289  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  2:51.76   
28  425  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  2:52.29   
29  878  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  2:52.42   
30  184  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  2:52.57   
31  756  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m  2:52.80   
32  885  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  50 m  2:53.02   
33  297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  2:53.27   
34  238  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  2:53.39   
35  192  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  2:53.49   
36  545  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  50 m  2:53.60   
37  27  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  50 m  2:53.80   
38  378  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  2:54.48   
39  299  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  50 m  2:54.53   
40  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  2:54.77   
41  232  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  2:55.15   
42  381  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  2:55.25   
43  421  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  50 m  2:55.52   
44  346  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  50 m  2:55.53   
45  384  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  2:55.64   
46  553  Starrost Elma  2002  SK NEPTUN  AN4202  50 m  2:55.67   
47  539  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  50 m  2:55.70   
48  379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:55.76   
49  426  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  2:55.89   
50  708  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  2:55.91   
51  209  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  50 m  2:55.92   
52  272  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  2:55.95   
53  264  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  2:56.12   
54  405  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  50 m  2:56.46   
55  290  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  50 m  2:56.51   
56  515  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  2:56.56   
57  233  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  2:56.69   
58  573  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  2:47.70   
16 - 17 år 
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  2:38.46   
158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  2:38.68   
45  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:39.16   
594  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:41.98   
271  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:42.11   
588  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:42.55   
325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:42.61   
556  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:42.92   
250  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  2:44.47   
10  352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:44.82   
11  257  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  2:45.25   
12  674  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  2:45.42   
13  11  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  2:46.45   
14  836  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  2:46.66   
15  609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:46.73   
16  90  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:46.84   
17  278  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  2:47.48   
18  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:47.51   
19  385  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  2:47.61   
20  150  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  50 m  2:48.97   
21  37  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  2:49.20   
22  177  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:49.32   
23  91  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:49.79   
24  570  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  2:50.53   
25  615  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  2:51.13   
26  266  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  2:51.22   
27  119  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  2:51.44   
28  208  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  2:51.70   
29  196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:51.80   
30  607  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  2:51.89   
31  751  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  50 m  2:53.21   
32  287  Wikström Tove  2001  HÄRNÖSAND  AC0201  50 m  2:53.54   
33  369  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  2:53.83   
34  140  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:54.01   
35  79  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  2:54.18   
36  197  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  2:54.59   
37  520  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:55.01   
38  596  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  2:55.52   
39  450  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  2:55.59   
40  886  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  2:55.78   
41  244  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  2:55.82   
42  701  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  2:56.10   
43  511  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  50 m  2:56.16   
44  118  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  2:56.31   
45  736  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  2:56.42   
46  317  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  2:57.03   
47  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  2:57.21   
48  839  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  2:57.37   
49  729  Öberg Hanna  2000  SUNDSVALL  AC6400  50 m  2:57.40   
50  438  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  2:57.72   
51  867  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  25 m  2:43.81   
52  308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  25 m  2:47.30   
53  198  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  2:47.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start